ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Chodzi o dymki czatu? Musisz nadać uprawnienia do pokazywania pływających okien.

Panowie nie wiem co jest, ale wchodzę w powiadomienia, aplikacje i w Messenger mam wszystko zaznaczone włącznie z pływającymi oknami i nie przynosi to efektu.Rom najświeższy Polski.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Panowie nie wiem co jest, ale wchodzę w powiadomienia, aplikacje i w Messenger mam wszystko zaznaczone włącznie z pływającymi oknami i nie przynosi to efektu.Rom najświeższy Polski.

Może dodaj messengera do autostartu.

Straciłem możliwość pisania głosem sms-ów, w ustawieniach klawiatury mam tak jak by niedostępną tą opcje, nie moge jej wybrać, co muszę zrobić aby moc dalej z tej funkcji korzystać ?

Edited by grzegorz1982

Hej, posiadam Mi4c z romem dev 6.1.28 i chciałbym wgrać stable  V7.1.6.0.LXKCNCK, czy to można zaktualizować po prostu wskazując plik zip i update zrobić?

Sent from Mi4c via Tapatalk

Przed chwilą, Bato napisał:

Hej, posiadam Mi4c z romem dev 6.1.28 i chciałbym wgrać stable  V7.1.6.0.LXKCNCK, czy to można zaktualizować po prostu wskazując plik zip i update zrobić?

A ze tak spytam co ci nie pasuje w tym romie ?

Mam problemy z rozmowami, dzwonię lub odbieram telefon i nie słyszę rozmówcy, on mnie słyszy. Muszę podczas rozmowy wciskać dwukrotnie "zawies" i wtedy mogę prowadzić normalnie rozmowę, trochę to irytujące więc szukam naprawy tego problemu, być może stable rom załatwi sprawę.

Na ROM-ie 6.1.28 przy wyborze listy kontaktów nie pokazywało sie jakie konto ma być wyświetlane (w poprzednich wersjach pokazywał sie taki "swistaszek") czy w 6.2.18 jest to juz poprawione ?

witam

właśnie zakupiłem MI4C. Która wersja MIUI jest na chwilę obecną najbardziej stabilna/dopracowana?

Tak, roota nie ma, ale można zainstalować jakiś super su czy inny su i będzie działać root.

Wysłane z mojego Mi-4c

aha, dzięki za odpowiedź. I tak na każdym MIUI, jakie miałem na innych telefonach to używałem SupeSu zamiast wbudowanej aplikacji zarządzającej root-em.

EDIT:

właśnie odpaliłem pierwszy raz telefon i okazało się, że mam rom z xiaomi.eu, zapewne z tłumaczeniem Acida. Zostawić ten ROM czy zainstalować przez Recovery rom MiuiPolska?

Edited by Dru79

Zainstaluj 6.1.28. Kupiłem Mi4C jakieś 2 tyg. temu i od razu zainstalowałem tą wersję. Nie napotkałem na żadne problemy. Root jest. Telefon działa wyśmienicie - bateria mogła by ciut dłużej trzymać, ale jadę na Dual SIM, więc muszę się zadowolić 1,5 doby. Ogólnie telefon praktycznie idealny. Przed nim miałem Redmi Note 2. Też sprawował się dobrze, poza jedna rzeczą - bluetooth. Już myślałem, że po wgraniu ostatniego stable miui eu będzie ok, ale problemy wciąż występowały. W Mi4C bluetooth nawet się nie zająknął (nie ma tu układu Mediatek...).

no i wrzuciłem wczoraj MiuiPolska. Wszystko pięknie działa poza jednym - recovery, które przy romie xiaomi.eu normalnie działało, teraz już nie działa - tzn. nie działa dotyk a przyciskami po boku nie da się w nim poruszać. Jakie recovery będzie działało? Może TWRP 3.0?

• Like 1

no i wrzuciłem wczoraj MiuiPolska. Wszystko pięknie działa poza jednym - recovery, które przy romie xiaomi.eu normalnie działało, teraz już nie działa - tzn. nie działa dotyk a przyciskami po boku nie da się w nim poruszać. Jakie recovery będzie działało? Może TWRP 3.0?

Ja mam twrp 2.6. Problem z dotykiem trwa jakieś 5 sekund po czym normalnie działa

Wysłane z mojego Mi-4c

Tyle razy już było pisane, że recovery musi być dopasowane do wersji systemu, inaczej nie będzie działać.

6 godzin temu, emsiti napisał:

Tyle razy już było pisane, że recovery musi być dopasowane do wersji systemu, inaczej nie będzie działać.

Ja tam siedzę na MIUI + Team Superluminal TWRP robione pod CyanogenMod 13

Czy dzienne ekrany blokady muszą zawsze być na ekranie blokady??

Myślicie, że MI4c i MI4s będą miały ten sam ROM??

Tapatalknięte z MI4c

Cos sknociłem i nie wiem co, a mianowicie miałem ściągnięty motyw MiPro gdzie ikonka gmail była kwadratowa a pozostałe zaokrąglone, wróciłem do domyślnego i od teraz mam wszystkie ikonki kwadratowe nie ważne jaki motyw wybiorę. Czy ktoś może powiedzieć jak przywrócić zaokrąglone ikonki ?

W dzisiejszej aktualizacji może będzie to naprawione, lub zainstaluj sobie narazie jakiś inny motyw bo na domyślnym i mi note są kwadratowe :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Gdzieś wyczytałem, że Mi4s ma pracować na Androidzie 6

EDIT: A dokładnie tu http://www.benchmark.pl/aktualnosci/xiaomi-mi-4s-zaprezentowany.html

Właśnie podczas prezentacji ominęli ten szczegół. Wszyscy sobie to dodali 😊

Szkoda. Liczyłem, że będzie ten sam rom bo parametry mocno zbliżone.

Tapatalknięte z MI4c

Witam

Mam parę pytań co do tego modelu :

1. Jaka wersja LTE jest w tym urządzeniu? Według specyfikacji Snapdragona 808 jest 9, a  na niektórych stronach podają , że 4.

2. Jaki jest typ akumulatora Li-Ion czy Li-Pol.W cpu-z mam Li-Pol, a w specyfikacji telefonu na stronach internetowych jest Li-Ion...

3. Jaka jest ochrona wyświetlacza? Niektóre strony podają , że corning concore, niektóre nawet gorilla glass..

4.Czy w wersji 6.2.25 godziny ciszy nadają się do użytku czy nie??

Według producenta:

1.LTE cat.4

2.Li-Pol

3.Brak ochrony

4. Tutaj proszę o odpowiedz

Edited by Poczwi
Sam musze sobie odpowiadać :-)

Mam pytanie o radio FM, bo o dziwo na tym forum nic nie ma. Czy to prawda, że Mi4C nie posiada radia FM? W internecie polowa osób pisze ,ze nie, a polowa ze dziala po wlozeniu sluchawek/odblokowaniu czegos/updatcie więc jak to w końcu jest. Nie ukrywam, ze lubie sobie posluchac radia podczas biegania np. :)

23 minuty temu, Kostrzak napisał:

Mam pytanie o radio FM, bo o dziwo na tym forum nic nie ma. Czy to prawda, że Mi4C nie posiada radia FM? W internecie polowa osób pisze ,ze nie, a polowa ze dziala po wlozeniu sluchawek/odblokowaniu czegos/updatcie więc jak to w końcu jest. Nie ukrywam, ze lubie sobie posluchac radia podczas biegania np. :)

Tak, MI4C NIE posiada radia FM. Mozesz sobie jedynie sluchac radia internetowego.

Czy spośród chińskich sprzedawców tylko na mi4c zakupiony na iBuygou dostanę gwarancję realizowaną w Polsce (we Wrocławiu)?

czy też tak macie, że przy wykonywaniu połączenia, w trakcie gdy jest sygnał oczekiwania na połączenie to głośniczek od rozmów lekko harczy a już po nawiązaniu rozmowy - głos rozmówcy jest OK?

3 godziny temu, Dru79 napisał:

czy też tak macie, że przy wykonywaniu połączenia, w trakcie gdy jest sygnał oczekiwania na połączenie to głośniczek od rozmów lekko harczy a już po nawiązaniu rozmowy - głos rozmówcy jest OK?

Czasami tak mam.