Jump to content

RaVB

Użytkownicy
 • Posts

  58
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4c Prime>ZTE v970

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

RaVB's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Ech, nie wiem co jest grane ale wcześniejszy plik z sms przywrócił mi ale jest on ze stycznia. Nie wiem czemu tych z wczoraj nie chce wgrać do telefonu po mimo informacji że zostały zaimportowane, do tego ładuję je strasznie dłuuuugo! Grzebie po necie i szukam programu co mi to jakoś odpali, po za excelem Chmura, do SMS za duże ryzyko
 2. Zgroza Informacyjnie. Nie miałem dźwięku przy otrzymywaniu SMS, na wersji Global 8.2.1.0 - aktualizacja normalnie telefonem jako update. Rozwiązanie przyszło poprzez zrobienie restartu telefonu do ustawień fabrycznych. Oczywiście wszystko przepada, kontakty, SMS, połączenia.... EFEKT! Fajnie bo wreszcie jest dźwięk SMS ale... nie mogę przywrócić kopii SMS z aplikacji EasyBackup! Co dziwne tyczy się to tylko SMS, połączenia, których kopię też zrobiłem przywróciły się bez problemu. Co też dziwne, wysłałem i otrzymałem SMS i zrobiłem jego kopię - przywrócenie też zadziałało jak wcześniej tj. kopia została przywrócona prawidłowo... ale SMS nie widać w katalogu??? Kopia SMS jest zapisana w pliku *.csv i tu pytanie czy jakoś inaczej można to przywrócić czy nie ma ratunku i znowu reset do ustawień fabrycznych czy bez ceregieli wgrywać tego DEV. Witki, opadają
 3. To jest dziwne, że mając dopracowany system Global, ludziska są zachwyceni częściej tym DEV, który notabene powinien być słabiej zoptymalizowany Może jest tak, że w tym DEV można zrezygnować sobie z "dodatków" które nie są nam potrzebne a Stable/Global już nam je narzuca... np. Google Music. Wracając do tematu, mając MiMax'a zawsze wpierw szukamy aktualizacji, którą robi nam nasz telefon automatycznie, kolejnym krokiem jeśli sobie ktoś życzy jest wgranie wersji DEV ale tu uwaga zawsze najnowszej! Wczoraj ściągnąłem wersję 6.12.22 ale dziś nie powinienem już ją wgrywać tylko tę najnowszą 7.2.16 - jeśli dobrze kumam ps. wczoraj wysłałem prośbę o odblokowanie BL i dostałem jakiś kod 6 cyfrowy, wpisałem, po chwili przyszedł raz jeszcze ten sam kod - zignorowałem. Teraz jeśli uwzględnią moją prośbę to dostaję info na telefon jako SMS, na skrzynkę czy gdzieś na konto Xiaomi? Pytam, bo jak żona zobaczy "znaczki" w SMS to skasuje "virusa"
 4. a tak, czym się różnią te wersje Global od DEV? DEV jest wpierw testowana, ulepszana a jak już jest dopracowana to dorzucają swoje "dodatki" i robią wersję Global?
 5. To wychodzi, że ja tego Globala miałem w aktualizacji telefonu już od tygodnia Dopiero co wczoraj ściągałem tego DEV wcześniejszego... rozumiem, żeby teraz wgrać ew. DEV to musi już być ten powyżej 7.2.16?
 6. Tak patrząc na numerki, to chyba masz wersję DEV (developerską) i jak rozumiem wgranie najnowszego upgrade'u "naprawiło" problem z SMS. To, że nie przepadły SMS i reszta to w trybie aktualizacji chyba normalne Ja mam jeszcze Globala 8.2.1 i czekam na zielone światło od żony aby w week móc spróbować wgrać ten rom DEV bezpośrednio z telefonu. (nie mam jeszcze odblokowanego BL).
 7. ok, mój błąd - rzeczywiście przeczytałem, że nie ma dźwięku a on napisał, że ma W kwestii samego romu DEV to wersja androida jest 6.12.22 ale @antekwars sobie poradził więc chyba nie powinno być problemu W naszym przypadku tylko wersja andka jest ta sama, ja mam już wyższy Global bo 8.2.1.0. Tak jak wspomniałem - pierwsze restart (też i z ciekawości) potem ew. DEV, wysyłam prośbę i w ostateczności leci Xiaomi.eu byle był sprawne i bez kolejnych komplikacji - żona musi to ogarniać ps. jak zachowujecie SMS, kontakty i połączenia aby zmigrować na nowy tel lub po prostu zrobić ich kopię?
 8. niestety, zmiana na inny dzwonek działa tj. słychać tylko kiedy go wybieramy z dostępnej listy, podczas testu przychodzi SMS tylko z wibracją i diodą. Ups, podejmę próbę z wgranym dźwiękiem - kolejne światełko... @antekwars jak miałeś telefon z rodzimej dystrybucji to nie robiłeś aktualizacji softu do tej wersji 8.2.1.0? Andka też miałeś innego niż ja bo u mnie nadal 6.0.1. Zastanawia mnie czy ten rom, który podawano wyżej będzie pasował do moich wersji i czy czasem nie uceglę telefonu i pa pa gwarancja... powód - zły soft!
 9. ??? Mówisz, że na starym romie globalnym SMS nie dochodził z DŹWIĘKIEM??? a na nowym DEV też go nie masz? To w moim przypadku nie am sensu wgrywać czegokolwiek poza ew. Xiaomi.eu - bo w tym romie koledzy potwierdzili, że SMS przychodzi z dźwiękiem! Zrobię reset do ustawień fabrycznych (ale dopiero w week, żona używa ułomnego smartfona w pracy) i ciekawe, jeśli nie pojawi się dźwięk SMS to dalej będę męczył sprzedawcę - dla mnie to niezgodność towaru!
 10. OK. Czyli tak czy inaczej poleci wszystko z telefonu... Tak więc wpierw aby choć z ciekawości się dowiedzieć czy faktycznie przywrócenie ustawień fabrycznych może pomóc na dolegliwości z SMS - zrobię takie przywrócenie Później podejmę próbę załadowania softu: http://bigota.d.miui.com/6.12.22/miui_MIMAXGlobal_6.12.22_61a8874389_6.0.zip taki się ściąga przy wybraniu Developer ROM, na peweno wejdzie na mój telefon? Wersję są oki? @antekkwars fajnie, że Ci się udało będziesz skarbnicą wiedzy :), na świeżo bo pewnie inni juz mają dość laickich pytań Wszystko jest PL??? ..... i czy SMS przychodzi z dźwiękiem ?
 11. To mam wersje Global od polskiego dystrybutora, która nie istnieje? - ciekawe. @wajs poratuj konkretnym linkiem choć ciągle mam obawy, co należy wgrać tym bardziej jeśli nie ma odpowiednika mojego aktualnego romu w sieci. Jeszcze raz zapytam, czy wgranie jakiegoś roma DEV to będzie wyglądało jako upgrade/aktualizacja tak jak do tej pory czy to wywraca telefon jakby do ustawień fabrycznych czyli kasuje wszystko? Nie ukrywam, że chciałbym zachować już aktualne dane, SMS, kontakty czy połączenia
 12. Jam zaś mam wersję 3/32 od PC Projekt ale już z zaktualizowanym Globalem do wersji 8.2.1.0 stabilna dokładnie: Android 6.0.1 MMB29M; MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.1.0 (MBCMIDL) też mogę się poczęstować tym plikiem, choć mi się te numerki ni jak nie zgadzają.
 13. Czyli, mając Globala można spróbować wgrać ten DEV (rozumiem, że jest w pełni PL... bo żona...) i wgrywa się go jak plik zip w ręcznej aktualizacji. Można też więc założyć, że tkai DEV nie powinien wykasować kontaktów, SMS,... bo to powiedzmy taka aktualizacja Globala? Jeśli jednak ta weryfikacja nie przejdzie to zostajemy z tym co jest czy telefon jest już nadszarpnięty i nadaje się już tylko na MiFlash... takie za ciosem? Skąd pobrać najlepszy DEV ale pod mojego Androida, bo ponoć są już pod KitKat a dodatkowo też i o jakimś specjalnym kablu ktoś mi wspominał. Jeśli DEV jest taką aktualizacją i nie usunie tego co już mam to chyba jednak warto od tego zacząć - może puści mi te SMS Resetowanie do ustawień fabrycznych wg. mnie powinno pomóc bo jak wspomniałem nie możliwym jest aby oryginalny soft miał takiego buga, raczej coś nie zagrało przy update softu. Taka mam nadzieję @majdan12 chętnie skorzystam z Twojej pomocy ale chyba wpierw muszę dostać zgodę na odblokowanie BL... Jeśli są 3 suwaki, który odpowiada za głośność powiadomień? Skypa, itp.?
 14. ok, to piszę prośbę o odblokowanie bootloadera i czekam... w międzyczasie postudiuję jak wgrać ten Xiaomi.eu - nie jest to oczywiste, adrenalina napłynie bo jak spitolę to może się otrzeć o rozwód Jak żona wróci to robię restart ustawień - i w międzyczasie leci prośba! ps. jak kto ma przy sobie MiMax'a niech tylko zerknie ile tych suwaków jest w ustawieniach dźwięku i wibracji...
 15. Czyli można na stable czy na oryginalnym Global wgrać bez odblokowywania bootloadera tę wersję DEV? Gdzieś o niej poczytam, co daje dlaczego lepsza od globala i czy faktycznie zamiast brodzić zrobić raz ale już do Xiaomi.eu Mam po wgrywane z innego telefonu kontakty, sms, połączenia i szkoda mi znów męczyć się z ich przerzucaniem ale jak już będę musiał to wcześniej chyba sie "skuszę" na przywrócenie do stanu fabrycznego - może to w moim przypadku pomoże i zostanie ten Global? Chyba, że to jest najgorszy z możliwych kierunków ???
×
×
 • Create New...