Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.03.2016o15:56, szuineg napisał:

mógłby ktoś sprawdzić to narzędzie, czy może zainstalować? https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.xmister.hermestool u mnie wychodzi: "twoje urządzanie nie jest zgodne z tą wersją", trochę to dziwne.

ktoś, coś? To samo jest z tym https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp nie sądzę, aby ta appka była niezgodna z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak myślałem, coś sknociłem bo chciałem zainstalować https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nextgames.android.twd&hl=pl ale gra pokazywała że jest niezgodna, użyłem market helper i zmieniłem telefon na jakiś htc i wtedy stało się coś takiego że przez telefon i tak nie mogłem w sklepie znaleźć tej gry, a przez przeglądarkę tak, próba instalacji przez przeglądarkę nie powiodła się i porzuciłem sprawę, zmieniłem tel z powrotem na redmi i tak go widzi google w zakładce urządzenia, ale widocznie coś się popsuło, muszę spróbować wipe cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz powiedziec jak to zrobic? Jakas aplikacja ze sklepu? Czy na komputerze? 

Kolega wyżej napisał, że ext4 mu nie dziala. Dziwne bo u mnie śmiga. Formatowanie na PC. Na andka też pewnie jakiś jest

Kupował już ktoś drugą oryginalną baterie? Bo moja po kilku miesiącach już dostała raka.

88afd317964bd8149666e8505c1826db.jpg

Ładuje tez się jakieś pół godziny :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiecie mi czy można zmienić to żeby telefon wibrował przy dotknięciu jak bateria spadnie poniżej 15% ? Nie mam żadnych profili baterii a poniżej 15 sam coś sobie przestawia - taka troche ciekawość mnie zjada

teraz zauważyłem że kładzie też wifi a to już mnie wkurza 

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ukrytą opcję w naszym telefonie. Jeśli tapniecie 5razy w pamięc wewnętrzna w informacjach o telefonie pokaże wam się ukryte menu a tam ile spedziliscie czasu w danej aplikacji, statusy urzadzenia. Status baterii jej temperaturę, napięcie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ukrytą opcję w naszym telefonie. Jeśli tapniecie 5razy w pamięc wewnętrzna w informacjach o telefonie pokaże wam się ukryte menu a tam ile spedziliscie czasu w danej aplikacji, statusy urzadzenia. Status baterii jej temperaturę, napięcie. Polecam.

Tak samo klikając w wersję jądra przejdzie się do diagnostyki, klikając w procesor generujemy raport, klikając w wersję miui włączamy ustawienia programistyczne, natomiast klikając w wersję androida otrzymamy lizaczek a po jego przytrzymaniu włączy się gra :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć opcji zwiększenia czasu podświetlenia wyświetlacza, gdzie to jest? Chciałbym by ekran blokował się po 2/5 min, nie po kilkunastu sekundach.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zobacz profile baterii :)

Urządzenie - bateria - profile

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, xbaker napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć opcji zwiększenia czasu podświetlenia wyświetlacza, gdzie to jest? Chciałbym by ekran blokował się po 2/5 min, nie po kilkunastu sekundach.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia-Blokada-Uśpienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mrosi napisał:

Mój młody od ponad pół roku używa Redmi Note 2 Prime. Czas byłby zaktualizować telefon (w końcu ;) ). W związku z tym nasuwa się pytanie: czy RN2 ma również blokowany bootloader? Czy można wrzucać dowolną wersję ROMu?

TWRP i możesz wgrać co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, parę dni temu zakupiłem Redmi Note 2 i wrzuciłem do niego MIUI Angels & Demons V7 (na bazie MIUI global 7.1.3.0) ze względu na pozytywne opinie jeśli chodzi o baterię ale mam kilka pytań, mianowicie:

-Jak włączyć pokazywanie zdjęcia dzwoniącego podczas połączenia? Mam Zsynchronizowane kontakty z kontem google, w których są dodane zdjęcia (na liście kontaktów są widoczne) ale podczas połączenia tłem u mnie jest tylko tapeta lock screen-u.

-jak wyłączyć powiadomienie o "rejestracji karty sim" przy każdym uruchomieniu? Nie za bardzo widzi mi się wysyłać jakieś dziwne sms-y za granicę ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od 5 miesięcy bug ze zdjęciami kontaktów jest, i nie potrafią naprawić. Raz jest raz nie loteria.

Kiedyś chyba też był to bug z rejestracją karty sim, mimo zarejestrowania raz wysłania tych śmiesznych SMSów do Anglii i po ponownym postawieniu romu (innego) znów wyskakiwało zarejestruj kartę sim. Uspokoiło się, może automat poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mozna pomijać bo karty sim działają, ale widać przydało by się jak ci wyskakuje a tego nie chcesz. Załóż wcześniej konto xiaomi na ten numer telefonu, i wyskakiwać ci ponownie to nie będzie jak tylko się zalogujesz na konto a uzyskasz dostęp do motywów i inne poczytaj o tym co daje konto xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, d3tr0 napisał:

Gdzieś od 5 miesięcy bug ze zdjęciami kontaktów jest, i nie potrafią naprawić. Raz jest raz nie loteria.

Kiedyś chyba też był to bug z rejestracją karty sim, mimo zarejestrowania raz wysłania tych śmiesznych SMSów do Anglii i po ponownym postawieniu romu (innego) znów wyskakiwało zarejestruj kartę sim. Uspokoiło się, może automat poprawili.

Zeby aktywowac karte sim wystarczy zmienic jezyk na eng i sms sie wysle, potem wiadomosci w chmurze dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, galakty napisał:

Popatrzyłem ile ludziom trzyma RN 3 Pro. 4h SoT to oni mają przy 50% baterii .. Gdybym tylko wiedział, że wyjdzie taki telefon pół roku wcześniej :/ 

Nie tylko Ty, następny mój telefon to minimum pojemności baterii to co ma RN3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2016o15:54, d3tr0 napisał:

Gdzieś od 5 miesięcy bug ze zdjęciami kontaktów jest, i nie potrafią naprawić. Raz jest raz nie loteria.

Kiedyś chyba też był to bug z rejestracją karty sim, mimo zarejestrowania raz wysłania tych śmiesznych SMSów do Anglii i po ponownym postawieniu romu (innego) znów wyskakiwało zarejestruj kartę sim. Uspokoiło się, może automat poprawili.

Problemy rozwiązałem poprze instalację romu od was z downloadu (6.3.17). I nareszcie wszystko działa! :) Zdjęcia kontaktów wyświetlają się bez problemu, monit o rejestrację karty sim zniknął w momencie gdy zalogowałem się do konta Xiaomi i nawet MiPilot działa, (na poprzednich romach nie działał, w tej wersji mimo iż wyświetla część rzeczy po Chińsku to działa wszystko :D)

 

Btw o co chodzi z "Brak aktywacji" w Ustawienia -> Konta -> Xiaomi -> Moje urządzenia? Konto Xiaomi mam aktywne (100 punktów).

 

// Edit

 

I w/w problem też rozwiązałem, wysłałem tego esa i już mam aktywację :)

 

Co do chmury to też macie tak, że jak wybierzecie elementy do synchronizacji (np wszystko POZA galerią) i klikniecie Synchronizuj to po ponownym wejściu w ustawienia chmury macie wszystko włączone? (łącznie z galerią). Idzie jakoś wymusić żeby synchronizowało TYLKO wybrane elementy?

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Leszek napisał:

Chyba dawno nie czytałeś strony głównej że się tak pultasz od 18marca w Miui global z strony en.miui będzie język polski. I co ci do tego kto jaki Rom instaluje, mogę nawet symbiana sobie zainstalować. 

Zainstaluj i wklej screeny. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dawno nie czytałeś strony głównej że się tak pultasz od 18marca w Miui global z strony en.miui będzie język polski. I co ci do tego kto jaki Rom instaluje, mogę nawet symbiana sobie zainstalować. 

Język polski jest ale nie aktualizuja go tak często jak my w romach xiaomi.eu. Do tego są braki ale prawie cały system jest w PL poza Muzyką i Email (aktualnie).

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...