Jump to content

szczuru

Użytkownicy
 • Posts

  323
 • Joined

 • Last visited

About szczuru

 • Birthday 05/12/1988

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Uć ;)

Dodatkowe

 • Smartfon
  红米Note10Pro

Recent Profile Visitors

2,411 profile views

szczuru's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter
 • Collaborator Rare
 • First Post

Recent Badges

41

Reputation

 1. Czy po przejsciu na 14 ktos z was zauwazyl, ze ubijanie aplikacji dziala dopiero za drugim razem - za pierwszym razem zamyka poprzednią aplikacje. Siedze na RN10Pro i mam nawyk zamykania aplikacji jak z niej nie korzystam poprzez dluższe przytrzymanie wróć - tak mam ustawione. I na v13 stable działało to tak, że np otwierałem facebooka, wracałem na pulpit i odpalałem apke inpostu i mając ją otwartą na ekranie gdy przytrzymałem wstecz to mi ją ubijało ale reszta apek w pamięci, w tym np wspomniany facebook nadal działały. Po aktualizacji do 14.0.1.0 działa to tak, że otwieram facebooka, otwieram inpost i przy przytrzymaniu wstecz gdy na ekranie jest inpost to zamyka mi facebooka, dopiero drugie przytrzymanie zamyka inpost. W skrócie: było tak, że mogłem ubić aplikację, która jest obecnie na ekranie. Teraz jest tak, że przy próbie ubicia aplikacji, która obecnie znajduje się na ekranie wyskakuje toast, ze zamknięto poprzednio otwartą aplikację. Dopiero drugie przytrzymanie zamyka tą, która jest "na wierzchu". Czasami jest też tak, że pierwsze przytrzymanie wstecz nic nie robi. Wtedy drugie zamyka aplikacje, która jest na ekranie. Sprawdzałem ustawienia przycisków i są ok.
 2. W najnowszym stable, wydanym dziś tj 13.0.18.0 nadal nazwa dnia tygodnia podczas dzwonienia budzika jest w języku angielskim.
 3. Mam to (dźwięk z głośnika) włączone i mimo tego nadal brak dźwięku.
 4. Czesc, przesiadlem sie z RN7 z xiaomi.eu z MIUI 12 na RN10 Pro z Miui 13.0.16.0 i mam kilka pytań: -przy podlaczonych sluchawkach bt lub zestawie glosnomowiacym dzwieki dzwonkow i powiadomien nie sa odtwarzane na telefonie. Przypsdkiem znalazlem gdzies opcje odpowiedzialna za to ale teraz nie wiem gdzie, i mimo, ze byla wlaczona to powiadomienia mam tylko w sluchawkach -aplikacja sms na RN7 miala opcje oznaczenia konwersacji jako przeczytane po przesunieciu jej w bok, tu jakby tego brakuje? -gdy odtwarzany jest budzik to mam napisaną nazwę dnia w języku angielskim, nie wiem czy to bug, czy można to gdzieś zmienić
 5. Jak w temacie - konkretów szukajką nie znalazłem, poza kilkoma poradami. Pacjent to Redmi Note 10 Pro z ostatnim stable-m od xiaomi.eu 13.0.16. Mam Magiska w zasadzie tylko dla systemless host + dodany Universal SefetyNet Fix. Ukryty jest przed większością aplikacji (jak i sam Magisk jest pod zmienioną nazwą też). A mimo tego nie mogę dodać karty w IKO ani Google Pay, obydwie apki przy próbie dodania zwracają tylko "coś poszło nie tak". Dodam, że na globalu przed unlockiem działało. Czy jest jakiś sposób aby działały płatności + customowy hosts? Porady, które innym działały, tak jak odpinanie apek, ponowne instalacje - nie pomagają. Temat nieaktualny, poradziłem sobie 1. Ukrywamy na wszelki wypadek wszystkie aplikacje od google przed Magiskiem 2. Czyścimy dane portfela (i w moim przypadku IKO) 3. W magisku usunąłem poprzedni Universal SafetyNet Fix i dodałem poniższe dwa moduły: -SafetyNetFix Mod: https://github.com/Displax/safetynet-fix/releases/ -MagiskHidePropsConf (posiadał fingerprint od mojego HMNote10Pro) https://github.com/Magisk-Modules-Repo/MagiskHidePropsConf Aktywowałem obydwa moduły, restart i wszystko działa Moduły i info z XDA:
 6. Trochę odkopałem ale potwierdzam działa na systemless hosts. 1.Generujemy sobie hosts powyższym skryptem 2.Instalujemy Magisk, włączamy w jego ustawieniach "systemless hosts" 3.Jakimś managerem plików, któremu daliśmy uprawnienia roota kopiujemy plik host znajdujący się w: /Download/adbgen-master/ do /system/etc/ Zastępując stary plik. 4.Restart telefonu.
 7. Czy jest możliwość zmiany języka komunikatów głosowych na polski? Tzn chodzi mi o komunikaty przy treningach (np wstrzymano trening). Obecnie odtwarza mi je tylko po angielsku. Tts w telefonie mam ustawiony na polski jeśli ma to jakieś znaczenie.
 8. Mam ten sam problem - ma ktoś sprawdzoną czcionkę?
 9. Czy w wersji stabilnej (konkretnie 11.0.7-9) można gdzieś zmienić funkcję przycisków regulacji głośności? Tzn teraz wciskając je to domyślnie reguluje mi poziom multimediów, a w wersjach testowych, na których wcześniej siedziałem to domyślnie regulowało głośność dzwonka i chciałbym żeby tak znów było.
 10. Mi jakoś nie trzyma gorzej na xiaomi.eu - ładuje raz na 3 dni, sot na poziomie 6,5h. Ale to kwestia względna - każdy korzysta inaczej. Nie do końca rozumiem, chodzi mi o to: Problem występował u mnie na globalu i wcześniejszych xiaomi.eu - został naprawiony dopiero w obecnym weekly romie.
 11. Ja niedawno przeszedłem na xiaomi.eu Dla mnie warto z dwóch powodów: -blokada reklam -działające wyszukiwanie kontaktów w dialerze, które mają polskie znaki w nazwie (np "Aśka"). Z minusów mam jeden: -Netflix działa tylko w 480p (i w dodatku trzeba go ręcznie zainstalować bo według Sklepu Play jest niekompatybilny).
 12. Może to głupie pytanie... Ale gdzie w gcamie znajdę tryb nocny? Używam v1a.
 13. Witam, dziś odblokowałem bootloader w Note 7 i wgrałem najnowsze oprogramowanie z MiuiPolska - od tego czasu nie działa Netflix. Aplikacji nie znajduje w sklepie a po ręcznej instalacji i uruchomieniu wyświetla komunikat, że aplikacja jest niezgodna z moim urządzeniem. Jest jakaś opcja naprawy tego? //edit Problem rozwiązany - pomogła ręczna instalacja apk - najnowsza wersja z apk mirror. Wcześniej instalowałem apk, które Netflix zamieścił u siebie na stronie pomocy.
 14. Witam, czy jest jakaś możliwość aby włączyć wyszukiwanie kontaktów z polskimi znakami w dialerze (trybem T9)? Tzn na przykładzie: chcę wyszukać kontakt Aśka, więc wpisuję 2752 ale niestety nie wyszukuje kontaktu. Chodzi konkretnie o Note 7 na najnowszym MiuiPolska 9.7.18 A analogicznie na Redmi Note 2 (również z MiuiPolska - chyba ostatnim dostępnym, z tym, że na MIUI9) taki sposób wyszukiwania działa.
 15. Chętnie wypróbuję - dopiszesz mnie? szczuru[at]gmail
×
×
 • Create New...