fatis

Użytkownicy
 • Content Count

  325
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Excellent

About fatis

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Note 10 Lite

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie też występował problem jak u @1947. Ostatnio jest trochę lepiej ale ogólnie rzecz biorąc jest jak mówi kolega. Nie moge liczyć na to że dam mu sprzątanie i wyjdę z domu bo co chwila wymyśla nowy problem. Albo robi nie to co zostało kliknięte. Albo zrobi kawałek czego i wróci do bazy. Generalnie jestem rozczarowany urządzeniem.
 2. Odgrzeję zbiorczo trochę temat. 1. Zdarza się że przy wybraniu sprzątania jednego pomieszczenia przeleci do połowy krawędzi danego pomieszczenia i mówi że skończył i wraca do bazy. Nie zrobi połowy pomieszczenia tylko gdzieś połowę krawędzi. 2. Po co jest opcja przywróć mapę w ustawieniach jeśli ona jedynie kasuję mapę i trzeba od nowa dać mu pełne czyszczenie. Czy jest opcja żeby faktycznie miał jakiś zbiór map? Kolega Ma roborocka i jego Mi Home wygląda inaczej i inaczej ta funkcja działa.
 3. Nie wiem jak u was ale u mnie na tym systemie pomimo wyłączenia w aplikacjach aplikacji asystującej biały pasek na dole ekranu zostaje. Wkurzające bo zabiera kawałek ekranu po nic.
 4. Faktycznie po zmianie regionu na Niemcy zassało aktualizacje OTA dla Global. Tak przy okazji spytam czy ktoś powie jak wywalić ten dziadowski pasek od asystenta googla na dole?
 5. No tak, wobec tego co napisałeś wyżej reklamacja nie ma sensu.
 6. No i to jest merytoryczna odpowiedź. Dzięki kolego. Czyli można przypuszczać że symulowanie tego czujnika jest zależne od softu jednak? Odpowiednia wypadkowa odczytywania różnych czujników spowoduje lepsze lub gorsze symulowanie czujnika zbliżeniowego? W moim przypadaku (mojego romu) jest to aktualnie największa wada tego telefonu, bardzo duża bo utrudnia korzystania z podstawowej funkcji telefonu - coś poszło w xiaomi nie tak.
 7. Można sobie sprawdzić dla leniwych apką https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset&hl=pl U mnie w niej też bez żadnej zmiany
 8. Poczekam na MIUI12, sprawdzę na nim raz jeszcze czy coś się zmieniło jeśli nie to odsyłam na gwarancję. Kupiony w PL, dla mnie czujnik po prostu nie działa. Chyba że ktoś zna inną metodę kalibracji i mam źle skalibrowany
 9. U mnie czujnik dość mocno szaleje, jestem na globalu 11.0.11.0. Podczas rozmowy na słuchawkach z telefonem w kieszeni też się włączają przypadkowe użycia. Jest już jakieś sensowne twrp że można xiaomi.eu wrzucić ? Bo czytam że niektórzy mają. ------ Dopisałem Dodatkowe menu możemy uruchomić klikając parę razy w wersję jądra w ustaweiniach. Okazuje się że jest jakiś szajs bo czy zakrywam czujnik czy nie wynik się nie zmienia - cały czas wisi na 5.0, nie reaguje. Więc albo go nie ma albo jest źle skalibrowany. A w ustawieniach dodatkowych nie ma opcji kalibracji czujnika.
 10. Dziękuję kolego. Poskanowałem trochę internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Okazuje się że jest tak jak mówisz, różne odbiorniki. Co ciekawe te lepsze reagują właśnie z szumami i trzaskami. Najprawdopodobniej rozwiązaniem będzie usb-c->minijack. Podobno wtedy ten problem nie występuje. Nie korzystałem nigdy z takiej przejściówki i mam nadzieje że telefon ogarnie żeby muze ze spotify pchać przez to złącze.
 11. Co może być przyczyną? Testowane na 3 autach i dwóch wzmacniaczach. Na części sprzętu muzyka gra prawidłowo, a w dwóch samochodach razem z muzyką leci jakiś szum i trzaski. Dla testów w tych 'wadliwych' samochodach podpiąłem inny telefon na tym samym kablu i problemu nie ma. Co może być przyczyną ? Żadnych efektów dźwiękowych nie mam włączonych. Gdzie szukać rozwiązania.
 12. to byłby dramat jakby to tak zostało bo to po prostu nie działa. Dodatkową atrakcją jaką wczoraj zauważyłem jest wybudzanie ekranu podczas rozmowy na słuchawkach. Podpiąłem słuchawki przewodowe do telefonu, telefon włożyłem do kieszeni i co jakiś czas w kieszeni ekran się wybudza i słyszę w słuchawkach że coś się klika. Niestety nie ma możliwości zablokowania ekranu podczas rozmowy na stałe więc ekran się wybudza i przypadkowe naciśnięcia trwają w najlepsze.
 13. No póki co na globalu, co ciekawe chmura xiaomi synchronizuje mi się z tymi apkami i mam smsy i połączenia ale tylko z jednej karty. Ktoś zna rozwiązanie problemu czemu nie może zweryfikować drugiego numeru? (o dziwo to jest numer przypięty do konta) wysyła sms ale wisi na weryfikowaniu numeru telefonu. Co może być nie tak - operator plus Dobra - poradziłem sobię. Dla potomnych, trzeba logować się na konto numerem telefonu a nie emailem bo jest problem z synchronizacjąna karcie przypisanej do konta.