Jump to content

fatis

Użytkownicy
 • Posts

  331
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Note 10 Lite

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

fatis's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post
 • Collaborator Rare
 • One Month Later
 • One Year In
 • Week One Done

Recent Badges

28

Reputation

 1. Cześć, czy w tym modelu też występuje problem z tym wirtualnym czujnikiem zbiżeniowym? Jak się przykłada do ucha to ekran lubi się włączyć i można przypadkowo naciskać przyciski ?
 2. Cześć. Mam niestety notoryczne problemy z tym urządzeniem. Najważniejszy to taki że często podczas ogarniania jednego pomieszczenia urządzenie zatrzymuje pracę, uruchamia się ponownie i staje. Bywało tak że potrafił przejechać 1/3 krawędzi pokoju i stwierdzić że skończył zadaną czynność (czyszczenie pomieszczenia). Apka niestety też pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem jak inni ogarniają mapy, ale u mnie nie ma możliwości zmiany map. Albo mam bieżącą mapę a jak kliknę przywróć to nie mam żadnej mapy i muszę skanować dom od nowa. Brakuję opcji przeskanowania jednego pomieszczenia bo czasem wystarczy przestawić biurko i już nie ogarnia. Nie wiem czy wrzucenie go po prostu do pomieszczenia i włączenia nie sprawia mniej kłopotów niż sterowanie przez apke. Generalnie po roku użytkowania nie kupiłbym drugi raz i nie jestem zadowolony bo niby automat a i tak trzeba co chwila coś koło niego zrobić bo albo się gubi albo zawiesi. O tym żeby go włączyć i wyjść z domu można zapomnieć. Macie jakieś sprawdzone sposoby aby to cudo nie wymagało tak wiele uwagi ?
 3. uuupsss - kliknąłem zainstaluj plik zip z poziomu telefonu i wskazałem poprzedni rom. Po reboocie pojawił sie fastboot i bootloop na tym. Wrzuciłem mu recovery orangefox jeszcze raz i się podniósł ale recovery coś nie ma pełnego dostępu. Ktoś podpowie jak powrócić bez starty danych ?
 4. Po prostu wgrałeś poprzedni soft czy jakieś wipe robiłeś - nie idzie wytrzymać na tym romie - też bym wrócił ale nie mam ochoty czyścić telefonu - zdaje się że wersja androida jest inna
 5. U mnie rom dramatycznie spowolnił telefon. Pierwszy raz na tym tel mam tak że trzeba chwilę poczekać aż się cokolwiek otworzy. Kontrolowanie urządzeń xiaomi home z paska nie działa jak powinno. Usuwasz urządzenie z tego a i tak tam powraca.
 6. hej, Czy jest możliwość podmiany dialera i sms app na xiaomi z googlowego na romach global ?
 7. U mnie też występował problem jak u @1947. Ostatnio jest trochę lepiej ale ogólnie rzecz biorąc jest jak mówi kolega. Nie moge liczyć na to że dam mu sprzątanie i wyjdę z domu bo co chwila wymyśla nowy problem. Albo robi nie to co zostało kliknięte. Albo zrobi kawałek czego i wróci do bazy. Generalnie jestem rozczarowany urządzeniem.
 8. Odgrzeję zbiorczo trochę temat. 1. Zdarza się że przy wybraniu sprzątania jednego pomieszczenia przeleci do połowy krawędzi danego pomieszczenia i mówi że skończył i wraca do bazy. Nie zrobi połowy pomieszczenia tylko gdzieś połowę krawędzi. 2. Po co jest opcja przywróć mapę w ustawieniach jeśli ona jedynie kasuję mapę i trzeba od nowa dać mu pełne czyszczenie. Czy jest opcja żeby faktycznie miał jakiś zbiór map? Kolega Ma roborocka i jego Mi Home wygląda inaczej i inaczej ta funkcja działa.
 9. Nie wiem jak u was ale u mnie na tym systemie pomimo wyłączenia w aplikacjach aplikacji asystującej biały pasek na dole ekranu zostaje. Wkurzające bo zabiera kawałek ekranu po nic.
 10. Faktycznie po zmianie regionu na Niemcy zassało aktualizacje OTA dla Global. Tak przy okazji spytam czy ktoś powie jak wywalić ten dziadowski pasek od asystenta googla na dole?
 11. No tak, wobec tego co napisałeś wyżej reklamacja nie ma sensu.
 12. No i to jest merytoryczna odpowiedź. Dzięki kolego. Czyli można przypuszczać że symulowanie tego czujnika jest zależne od softu jednak? Odpowiednia wypadkowa odczytywania różnych czujników spowoduje lepsze lub gorsze symulowanie czujnika zbliżeniowego? W moim przypadaku (mojego romu) jest to aktualnie największa wada tego telefonu, bardzo duża bo utrudnia korzystania z podstawowej funkcji telefonu - coś poszło w xiaomi nie tak.
 13. Można sobie sprawdzić dla leniwych apką https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset&hl=pl U mnie w niej też bez żadnej zmiany
 14. Poczekam na MIUI12, sprawdzę na nim raz jeszcze czy coś się zmieniło jeśli nie to odsyłam na gwarancję. Kupiony w PL, dla mnie czujnik po prostu nie działa. Chyba że ktoś zna inną metodę kalibracji i mam źle skalibrowany
×
×
 • Create New...