Jump to content

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

X-SKLEP

Recommended Posts

Dnia 4/5/2016 o 09:19, Antek Szprycha napisał:

Czyli błąd karty. Zaloguj się na swoje konto i zamów duplikat.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Na szczęście karta działa, była w kolejce do przeniesienia numeru, zajęło im to prawie dobę, ale teraz wszystko gra :)

• Like 1

Uwaga oświadczenie!

Najbardziej mnie boli to, że mając poprzednio Galaxy SIII LTE na XDA aż się gotowało od informacji, romów i modów.

W dziale RN2 martwa cisza od 2 m-cy czasem pojawi się jakieś gwno przerobiony CM lub miui który żre baterię.

Na pierwszej stronie tego tematu powinno być napisane wielkimi literami:

1. Nie działa szybkie ładowanie - czyli np. włączony Yanosik, GPS, transmisja danych, podświetlenie 50%, telefon wpięty w łądowanie prądem 2A i tak ma bilans ujemny i się rozładowuje !

2. Nie działa multiwindow i d2tw !

3. Brak alternatywnych kerneli !

4. Słaba jakość dźwięku w głośnikach !

5. Bateria to rzeźnia !

6. Brak obsługi gestów !

7. Przy zastosowaniu innych launcherów brak dostępu do oryginalnych ikon !

8. Na koniec największa bujda na resorach czyli "Aktualizacje" !

9. Aparat - beznadzieja.

Trzeba się pozbyć tego gówna.

1. Dobry kabelek kup, przyjacielu

2. Gdzie zes mial napisane o takich funkcjach w rn2?

3. Czekamy z niecierpliwością :v

4. Prawda

5. Prawda

6. Nie sprawdzalem ale możliwe (dla mnie to totalnie bezużyteczna opcja :v)

7. Dla chcącego nic trudnego!

8. Rozwiniesz?

9. FV-5, i strzela piękne foty

• Like 1

7 minut temu, jasiek60 napisał:

Punkt 9 ja bym rozwinął i dopisał, że darmowy Open Camera również potrafi ucieszyć dobrymi zdjęciami, jeśli umie się z niego skorzystać. Żeby jeszcze Acid spolszczył :-D

FV-5 jest najlepsza IMO. :D 

43 minuty temu, osimaru napisał:

Czyli według Was warto zmienić aplikację do zdjęć? :> Pomaga to trochę na "kaszkę" na zdjęciach przy słabym oświetleniu / w nocy ?

Zainstaluj sobie apke open camera zrób zdjęcie i porównaj ze zdjęciem zrobionymi z kamery systemowej i będziesz miał odpowiedź. 

Przy słabym oświetleniu / w nocy zawsze będzie "kaszka" ..

Co do aplikacji kamer.. No fajnie, mają dużo opcji i wgl. Ale wszyscy mają jeden minus, który dla mnie wyklucza ich użyteczność. Brak PDAF, szybkiej migawki i SPRZĘTOWEGO HDR. Też się podniecałem Open Camerą i FV czy tam Camera FV, ale potem wróciłem do 7.1.3.0 i nie ma nic lepszego (tweaki od sebsch pewnie coś pomogły)

Edited by galakty

Dzisiaj dotarł do mnie mój Redmi Note 2 kupiony na Ibuygou.

Domyślnie zainstalowana wersja oprogramowania to MIUI 5.9.2 (rozwojowa). Mam w narzędziach moduł "Aktualizacje" i tam wyświetla mi logo MIUI Polska.

Opłaca mi się zmieniać ROM na inny/nowszy? Jeśli tak, to według której instrukcji ze strony głównej?

Dzisiaj dotarł do mnie mój Redmi Note 2 kupiony na Ibuygou.

Domyślnie zainstalowana wersja oprogramowania to MIUI 5.9.2 (rozwojowa). Mam w narzędziach moduł "Aktualizacje" i tam wyświetla mi logo MIUI Polska.

Opłaca mi się zmieniać ROM na inny/nowszy? Jeśli tak, to według której instrukcji ze strony głównej?

Nie opłaca siedź na tej na ktorej jestes. No chyba że Ci czegoś brakuje

Rozumiem, czyli wyłączyć wszelakie automatyczne aktualizacje i zostawić obecną wersję na okres testowy? :)

A jak wtedy jest np. z aktualizacjami aplikacji MIUI? Będą się aktualizować samodzielnie, niezależnie od wersji systemu?

PS. Mam kilka aplikacji z chińskimi krzaczkami, to normalne mimo MIUI Polska?

Edited by osimaru

Rozumiem, czyli wyłączyć wszelakie automatyczne aktualizacje i zostawić obecną wersję na okres testowy?

A jak wtedy jest np. z aktualizacjami aplikacji MIUI? Będą się aktualizować samodzielnie, niezależnie od wersji systemu?

PS. Mam kilka aplikacji z chińskimi krzaczkami, to normalne mimo MIUI Polska?

Nie ma automatycznej aktualizacji.

Ok już większość rzeczy myślę, że ogarnąłem.

Widzę tylko, że chyba nie mam dodatków z MIUI Polska (MiPilot, Klawiatura Xperia itd.) oraz mam kilka preinstalowanych aplikacji z chińskimi nazwami, których nie wiem czy mogę się pozbyć.

10 godzin temu, osimaru napisał:

Ok już większość rzeczy myślę, że ogarnąłem.

Widzę tylko, że chyba nie mam dodatków z MIUI Polska (MiPilot, Klawiatura Xperia itd.) oraz mam kilka preinstalowanych aplikacji z chińskimi nazwami, których nie wiem czy mogę się pozbyć.

Niektóre wersje MIUI mają jakieś tam krzaczki, ale że MiPilota nie masz.. Ja bym wgrał np Stable EU.

Mógłbym prosić do linka do tej wersji? Na stronie xiaomi eu widzę wiele wersji i nie widzę, aby było napisane czy pasuje ona do RM2. Nie chcę niczego uwalić.

Jeżeli w Ibuygou flashowali mi soft wgrywając jakiś anglojęzyczny, to muszę po prostu pobrać rom jako zip na pamięć telefonu, a dalej? Mam jakiś moduł "aktualizacja" w narzędziach i jest tam opcja Uruchom w Recovery, zainstaluj aktualizację i Pobierz aktualizację Xiaomi.eu

Tylko po przejsciu na stable full wipe nalezy zrobic i system na nowo postawic. Po wgraniu wszystkich aplikacji i zrobienia miui jak sie podoba z poziomu twrp robimy wipe dalvik i wipe cache. Dlaczego? Otoz sam zauwazylem ze po postawieniu na nowo miui stable bateria chodzila tragicznie okolo 3 godzin wyciagalem na wlaczonym ekranie. Dopiero po zrobieniu wipe dalvik i wipe cache wszystko zaczelo chodzic cacy.

Wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo, dziękuję

Chciałbym jeszcze zapytać - czy na tę wersję stable EU mogę doinstalować paczkę dodatków z MIUI Polska ?

Napisz z czasem jak chodzi. Bedzie obraz tego czy warto przejsc na stable.

19 minut temu, majdan12 napisał:

Nadal posiadam MIUI Polska 5.10.29 i zastanawiam się na zmianą na nowszą wersje systemu,czy warto instalować MIUI 6.4.7 ? 

Czy może coś innego warto zainstalować ? 

Co człowiek to inna opinia :) Sam musisz znaleźć wersję, która będzie dla Ciebie najlepsza. Testuj, czytaj komentarze i zdecyduj. U mnie dobrze sprawuje się 6.3.31.

19 minut temu, majdan12 napisał:

Nadal posiadam MIUI Polska 5.10.29 i zastanawiam się na zmianą na nowszą wersje systemu,czy warto instalować MIUI 6.4.7 ? 

Czy może coś innego warto zainstalować ? 

Co człowiek to inna opinia :) Sam musisz znaleźć wersję, która będzie dla Ciebie najlepsza. Testuj, czytaj komentarze i zdecyduj. U mnie dobrze sprawuje się 6.3.31.

@rafalg92

Ta wersja systemu co mam już kilka miesięcy działa prawidło,ale ciekaw jestem czy znajdzie się lepsza wersja która np.Polepszy czas pracy na baterii,w obecnej wersji MIUI Polska nie narzekam na czas pracy baterii ale kto wie czy nie można lepiej instalując nowszą wersje systemu

Ja zacząłem od 6.1.28/29 i tam było dobrze. Później skoczyłem na 6.3.3 i każdy kolejny update. I jestem tu gdzie mi dobrze :) Po downgrade z 6.4.7. :D

Szczuru ma rację. Jak z kobietą: znajdziesz dobrą to trzymaj się jej rękami i nogami:P

No i nie wiem co robić,bo w historii swojego Note 2 miałem kilka wersji systemu MIUI Polska i zatrzymałem się na  5.10.29  która działa tak samo dobrze jak wcześniejsze wersje,więc może będę miał szczęści w nowszych wersjach,jeśli można powrócić do starszej wersji MIUI Polska to chyba nie ma się czego bać 

Ale jeśli mógł by ktoś potwierdzić czy faktycznie można się cofnąć z  6.4.7  do 5.10.29

Też używam aplikacji FV-5, ale ostatnio mam z nią problem - robi zdjęcia, których nie da się otworzyć / nie pojawiają się w galerii. Ma ktoś podobny problem?

A druga kwestia to dlaczego zdecydowano się wyłączyć blokowanie reklam? To była świetna zaleta polskiej wersji miui

Też używam aplikacji FV-5, ale ostatnio mam z nią problem - robi zdjęcia, których nie da się otworzyć / nie pojawiają się w galerii. Ma ktoś podobny problem?

A druga kwestia to dlaczego zdecydowano się wyłączyć blokowanie reklam? To była świetna zaleta polskiej wersji miui

Bo w xiaomi.eu tego nie było, dogrywajac paczkę polską będziesz miał blokadę reklam :-)

Dnia 13.04.2016 o 08:50, tosshi2 napisał:

Napisz z czasem jak chodzi. Bedzie obraz tego czy warto przejsc na stable.

5.10.29 to dobra wersja. Działa na niej GPS, ostatnio ktoś pisał, że na najnowszej znowu były problemy. A o lepszej baterii zapomnij, chyba że 10 minut SoT Ci robi różnicę.

5.10.29 to dobra wersja. Działa na niej GPS, ostatnio ktoś pisał, że na najnowszej znowu były problemy. A o lepszej baterii zapomnij, chyba że 10 minut SoT Ci robi różnicę.

Wez przestan juz pisac te glupoty bo glowa az boli. Jak ci ten telefon nie odpowiada to go sprzedaj a nie caly czas marudzisz i narzekasz. Ja na najnowszym stable mam 5h na wlaczonym ekranie co drugi dzien laduje bo telefon dlugo wytrzymuje na baterii. Tylko jak ktos inny przechodzi na stable dobrze byloby zeby tez napisal jak chodzi telefon. Natomiast bajki z zle dzialajacym gps to mozesz w cztery litery wlozyc. Nigdy na tym telefonie nie mialem problemow z gpsem.