Jump to content

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

X-SKLEP

Recommended Posts

A są filtry/etc?

Z 2-3 czasem więcej. Ponoć jest jakiś sposób by nowe wydania działały prawidłowo, ale nie dokopałem się do tego jeszcze.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@galakty Chodzi mi o różnicę między dev xiaomieu a stable. Na serio nie da się nic zrobić z tym błędem kamery na snapie? Na jakiejś wczesnej kompilacji z 2015 nie pamiętam abym miał ten problem...

Różnica jest taka że trzyma mi lepiej na baterii, nie znacznie ale lepiej niż na dev. Wszystko mi działa bez zarzutu ale nie jestem też jakiś wymagający.

Przewinąłem się już chyba przez wszystkie ROMy w tym przez CM i doszedłem do wniosku że taka zabawa w poszukiwaniu najlepszego ROMu nie ma sensu, każdy coś tam ma na minus.

Nie chce mi się jakoś siedzieć na rozwojowym, czekać na piątek i liczyć na to że najnowsza wersja będzie lepsza od poprzedniej.

Wysłane z Redmi Note 2

• Like 2

No to jak nie Avast, to co?

Dużo po necie latam i nie chcę, żeby mi się jakieś goowno przykleiło.

Nie upieram się przy odinstalowaniu AVL, myślałem, że to antywirus i nie chciałem, żeby sie dwa ze sobą pogryzły :)

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Zainstaluj paczke miuipolska pod lp

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

To nic nie daje. Na każdym telefonie mam niestety te reklamy "Twoja bateria jest zainfekowana hurr durr!". A do pliku hosts ich nie dopiszę, bo co chwile z innej domeny się pojawiają. :D

5 godzin temu, Asgalt napisał:

No to jak nie Avast, to co?

Dużo po necie latam i nie chcę, żeby mi się jakieś goowno przykleiło.

Nie upieram się przy odinstalowaniu AVL, myślałem, że to antywirus i nie chciałem, żeby sie dwa ze sobą pogryzły :)

Nic, bo nic nie jest potrzebne. Na kompie też nie mam żadnego antywiusa bo niepotrzebny, wystarczy jakiś skaner i zapora z HIPS i myślenie.

Na androidzie antywirus jest całkowicie zbędny.

4 godziny temu, Accro napisał:

To nic nie daje. Na każdym telefonie mam niestety te reklamy "Twoja bateria jest zainfekowana hurr durr!". A do pliku hosts ich nie dopiszę, bo co chwile z innej domeny się pojawiają. :D

Są blokery reklam na andka. Mam w tej chwili MinMinGuard, potrzebny jest xposed

Na 7.1.3.0 osiągnąłem jakieś 3.5-4h SoT przy rżnięciu telefonu internetem przez dane i graniu + rozmowy (więc SoT nie liczony, a była z godzina rozmów), tak apropo baterii. Jak dla mnie jest w porządku patrząc na 8x2.2 + 5.5" ekran

1 godzinę temu, kleryk88 napisał:

witam wszystkich trochę mnie nie było więc nie jestem na czasie czy ktoś mi może powiedzieć czemu mimo nie włączenia aplikacji "muzyka" mam ciągle na ekranie blokady widget z muzyką

Bo to jest element ekranu blokady :P Zmień motyw ekranu blokady to zniknie.

• Like 1

Witam szanowane grono. Mam pytanko odnośnie update. Obecny ROM jaki mam to 5.12.3. Chce zaktualizować do najnowszej wersji. Czy wystarczy normalnie ściągnąć i odpalić z przez aktualizacje czy cos się zmieniło?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

witam wszystkich trochę mnie nie było więc nie jestem na czasie czy ktoś mi może powiedzieć czemu mimo nie włączenia aplikacji "muzyka" mam ciągle na ekranie blokady widget z muzyką

Jak masz kółko na ekranie to puknij 2 razy ;-)

b5ce6bc7c7aabc6b46fb2a4c6b0ad67a.jpg

d7169e093053be4e084c6906921a6459.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

10 godzin temu, Antek Szprycha napisał:

Jak masz kółko na ekranie to puknij 2 razy ;-)

b5ce6bc7c7aabc6b46fb2a4c6b0ad67a.jpg

d7169e093053be4e084c6906921a6459.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

ok to są podstawy miui ale u mnie był cały czas nie ważne czy coś tapnełem w ekran czy nie, pomogła zmiana ekranu blokady  ale to nie jest rozwiązanie problemu tylko jego zatuszowanie

Mam kilka pytań. Kupiłem RedMi Note 2 od sprzedawcy, który napisał, że zainstalowany jest MIUI 7 EU.
Czym różni się EU od MIUI z miuipolska? I czy w ogóle muszę trudzić się w zmienianie oprogramowania?
Przeczytałem też, że mogę spróbować aktualizować z EU do MIUI Polska, w sposób;

A ) zgrać rom na pamięć telefonu i spróbować wgrać go poprzez aktualizację w telefonie
B ) jeśli to nie działa, to wykorzystać sposób z tej strony; https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ , przy wykorzystaniu metody nr 2?

Nie ma już nowszych wersji miuipolska, aktualnie wydawane są tylko xiaomieu. Zapewne masz wgranego chińczyka ze spolszczeniem, na forum są poradniki jak wgrać miuipolska/xiaomieu. Najlepiej daj screenshot z informacji o telefonie.

vbdzcOa.png

Tak, chińczyk ze spolszczeniem

@edit
Próbowałem zainstalować MIUIPolska , plik update wgrany na pamięć telefonu (przy 2 metodzie), przy pierwszej plik też wgrany na pamięć tel
- 1 metoda wyskakuje błąd
- 2 metoda wyskakuje błąd ; "install update.zip failed! update.zip signature verification failed / update.zip i corrupted"

Edited by hychyc

Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do zakupu tego telefonu i mam kilka pytań.

- z tego co słyszałem normalnie będzie na nim działać AERO lub np. LTE w Play?

- jak z nawigacją? Dobrze sobie radzi? To dla mnie istotne, bo często korzystam... a z tego co pamiętam to w "chińczykach" było z tym średnio. Poprzednio miałem jakiegoś brandowanego chińczyka właśnie.

- Jak z jakością zdjęć oraz muzyki? Mógłby jakiś posiadacz telefonu zaprezentować kilka artystycznych ujęć? Byłbym zobowiązany.

Zakupu planuję dokonać przez serwis ibuygou.com i tutaj chciałbym zapytać czy muszę posiadać konto na PayPal czy jest opcja jakiegoś przelewu tak jak np.Płacę z [nazwa banku] przez Allegro? Czy zakupiony tam telefon będzie miał system operacyjny w języku polskim?

Edited by osimaru

Orientuje się ktoś czy wersja softu domyślnie zainstalowanego na telefonie kupionym ibuygou posiada język polski? Czy ewentualny flash do Miui Polska jest równoznaczny z utratą gwarancji? Wiem, że pewnie temat był wałkowany milion razy, ale potrzebuję szybkich i konkretnych informacji bo chcę zamówić telefon póki są kody rabatowe ;)

41 minut temu, osimaru napisał:

Orientuje się ktoś czy wersja softu domyślnie zainstalowanego na telefonie kupionym ibuygou posiada język polski? Czy ewentualny flash do Miui Polska jest równoznaczny z utratą gwarancji? Wiem, że pewnie temat był wałkowany milion razy, ale potrzebuję szybkich i konkretnych informacji bo chcę zamówić telefon póki są kody rabatowe ;)

Taka wersja to zapewne chińczyk ze spolszczeniem (czyli wersja PL do wyboru na ekranie ładowania), tak, jak w moim przypadku. Telefon kupiony w Chinach.

5 minut temu, hychyc napisał:

Taka wersja to zapewne chińczyk ze spolszczeniem (czyli wersja PL do wyboru na ekranie ładowania), tak, jak w moim przypadku. Telefon kupiony w Chinach.

A nie orientujesz się jak sklep lub samo Xiaomi zapatruje się na wgrywanie innego softu niż ten domyślny na telefonie? Będą później jakieś problemy w przypadku serwisowania?

22 minuty temu, d3tr0 napisał:

jak się zapatruje na zmiane romu ? mają to gdzieś, takie problemy robią tylko mało poważne sklepy a ten co podałeś do nich nie należy

Ok dziękuję, ciekawe tylko czy ten ich multi-language rom to właśnie spolszczony chińczyk czy może wersja global.

Przed chwilą, d3tr0 napisał:

co by nie wgrali lepiej zmienić, nikt nie wie co tam siedzi bo i potrafią wgrać wersje znaną tylko im która pozornie wygląda na stable ale nim nie jest

I jaki rom jest w tej chwili polecany dla RN2? Będzie trzeba najpierw odblokować booloader/zmieniać recovery?