Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, d3tr0 napisał:

Musiało by podpisać dużooo posiadaczy telefonu aby się tym zainteresowali :) 

Nagoniłem 5 osób :P niby nic ale może poruszy tłumy ! w końcu to dla nas ;) 

Więc jeszcze raz mamy 1,193 supporters z oczekiwanych 1,500: https://www.change.org/p/xiaomi-inc-mi-com-hugo-barra-release-kernel-source-from-xiaomi-redmi-note-2?recruiter=142463160&utm_source=share_for_starters&utm_medium=copyLink

Petycja za uwolnieniem kernel source dla Xiaomi Redmi Note 2 - sam się śmieję haha ale kto wie ;) od czegoś trzeba zacząć ! Więc się nie śmiać i wpisywać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

1500 osób to i tak za mało, tam są takie progi, a nie że jak osiągnie 1500 to coś się stanie ..

Zacznijmy od tego - zobaczymy czym dysponujemy jak faktycznie będzie trzeba 15K np. :) ale masz rację !!! Mimo to za RN2 nikt z Mi4/itp głosu ci nie odda ;)

Kto wie co się stanie:  http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/request-to-xiaomi-to-release-kernel-t3268696

Uznajmy to za zabawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zonee napisał:

Zacznijmy od tego - zobaczymy czym dysponujemy jak faktycznie będzie trzeba 15K np. :) ale masz rację !!! Mimo to za RN2 nikt z Mi4/itp głosu ci nie odda ;)

Kto wie co się stanie:  http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/request-to-xiaomi-to-release-kernel-t3268696

Uznajmy to za zabawę ;)

Kompletnie nic nie zrozumiałem. 

Xiaomi nie wyda źródeł dla 1500 osób, może jakby to było 15 tyś, 50tyś, 100 tyś? Ile telefonów sprzedali? Milion? Sprzedaż modelu Prime szlag by trafił. Oni tego nie wydadzą dopóki nie zakończą produkcji i sprzedaży tego modelu.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Kompletnie nic nie zrozumiałem. 

Xiaomi nie wyda źródeł dla 1500 osób, może jakby to było 15 tyś, 50tyś, 100 tyś? Ile telefonów sprzedali? Milion?

Uznajmy to za zabawę ;) tylko tak do tego podchodzę :) chill out bro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, a dzisiaj od gościa w komisie usłyszałem, że ta słuchawka ma jakieś problemy z mms-ami oraz  nie daje możliwości instalacji i przenoszenia aplikacji na kartę. Czy to jest prawdą? To po co jest slot na microSD? Mam nadzieję, że gość się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic nie zrozumiałem. 

Xiaomi nie wyda źródeł dla 1500 osób, może jakby to było 15 tyś, 50tyś, 100 tyś? Ile telefonów sprzedali? Milion? Sprzedaż modelu Prime szlag by trafił. Oni tego nie wydadzą dopóki nie zakończą produkcji i sprzedaży tego modelu.

Nawet jak zakonczy sie produkcja to kernelu nie wydadza. Przykladem jest redmi 1, redmi note 3g cy nawet mipad 1. Tam tez byly akcje o udostepnienie kernela i do dzisiaj nie ma zrodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Boxster napisał:

Cały czas zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, a dzisiaj od gościa w komisie usłyszałem, że ta słuchawka ma jakieś problemy z mms-ami oraz  nie daje możliwości instalacji i przenoszenia aplikacji na kartę. Czy to jest prawdą? To po co jest slot na microSD? Mam nadzieję, że gość się mylił.

Z mmsami nie ma problemu. Co do przenoszenia na karte SD - niestety problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, a dzisiaj od gościa w komisie usłyszałem, że ta słuchawka ma jakieś problemy z mms-ami oraz  nie daje możliwości instalacji i przenoszenia aplikacji na kartę. Czy to jest prawdą? To po co jest slot na microSD? Mam nadzieję, że gość się mylił.

Kto teraz instaluje aplikacje na SD? Rozumiem, jeśli byłoby ograniczone miejsce, jak kiedyś w telefonach typu Sony Xperia X8, LG Swift itp. Ale teraz? Ludzie w iPhone'ach 16GB nie narzekają na miejsce, bo najważniejsze aplikacje bez problemu zainstalują i będą mieć jeszcze kawałek miejsca na swoje bzdety.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Boxster napisał:

Cały czas zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, a dzisiaj od gościa w komisie usłyszałem, że ta słuchawka ma jakieś problemy z mms-ami oraz  nie daje możliwości instalacji i przenoszenia aplikacji na kartę. Czy to jest prawdą? To po co jest slot na microSD? Mam nadzieję, że gość się mylił.

Slot kart jest do tego, żebyś mógł sobie trzymać na niej np. muzykę, czy filmy. Na dane wykorzystujesz 16 lub 32GB pamięci wbudowanej, pomniejszonej o system, czyli jakieś 12 lub 28GB wolnego miejsca. Z pewnością to wystarczy na pierdylion aplikacji i kilka dużych gier.

MMSy działają. Kilka wersji MIUI wstecz pojawiały się takie problemy, ale już dawno ich nie ma (od MIUI v5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagoniłem 5 osób niby nic ale może poruszy tłumy ! w końcu to dla nas  

Więc jeszcze raz mamy 1,193 supporters z oczekiwanych 1,500: https://www.change.org/p/xiaomi-inc-mi-com-hugo-barra-release-kernel-source-from-xiaomi-redmi-note-2?recruiter=142463160&utm_source=share_for_starters&utm_medium=copyLink

Petycja za uwolnieniem kernel source dla Xiaomi Redmi Note 2 - sam się śmieję haha ale kto wie od czegoś trzeba zacząć ! Więc się nie śmiać i wpisywać

Podpisałem ;) tylko czemu ta strona mi się domyślnie po niemiecku otwiera gdzie ja nie szprechen. A zmienić nie można dopiero na sam koniec :@

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HallowReaper napisał:

Hejka mam kilka pytan co do owego Xioami Redmi Note'a 2.Zastanawiam sie nad jego kupnem(aktualnie posidam lumie 535 dual sim).

1:Co sie czesto psuje?

2.Zastanawiam sie nad kupnem na allegro(nie chce prosto z chin z allexpresa czy jak to tam)

1. Z tego co można wyczytać na forum, to często pojawia się problem z głośnikiem od rozmów, sposobem jest a) wymiana na nowy (koszt kilka dolarów z aliexpress) b.) przeczyszczenie c) zassanie lekko powietrza w miejscu głośnika. Lepiej nie robić na maxa głośności, bo coś siada. Niektórzy użytkownicy narzekają na drobiny kurzu, które wchodzą pod szkło. Czasem pojawiają się problemy z złączem USB (było kilka różnych przypadków na forum, że to nie wykrywa, nie ładuje, czy coś w tym stylu). Ktoś miał problem z brakiem ładowania. A tak to większość jest zadowolona. :) Mimo wszystko warto.

2. Gdzie kupisz to Twój wybór. Możesz kupić w PL zapłacisz trochę drożej niż z Chin (jakieś 120$ u znanych sprzedawców) lub sklepów chińskich z magazynami w EU, no i trochę poczekasz na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak poradzić sobie w sytuacji, gdy nie mogę jakiejś aplikacji zainstalować z powodu komunikatu: urządzenie nie jest kompatybilne? W tym przypadku chodzi o grę, która działa bez problemu np. na Motoroli moto g (Kingsroad)

Potrzebny root

Lucky Patcher (znajdziesz na necie)->przybornik->patchuj androida

Potem przybornik->zainstaluj modowany sklep Play

Od teraz sklep Play nigdy nie napisze przy żadnej apce że jest niekompatybilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko - w twrp chcę wrocić do backapu który wykonałem sobie  w styczniu. Przy próbie wczytania pokazuje error mounted read only - ktoś coś podpowie ??

A i przy okazji jak się cofam w taki sposób jakieś wipe potrzebne ?

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, focusik09 napisał:

Pobierz sobie tą wersję MiuiPolska i zainstaluj na to tylko już bez wipe. 

No to mam jakiś lipn backup - nałożyłem na to tak jak mówisz ten rom i dalej błąd klawiatury xperia - dupnie troszku ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fatis napisał:

No to mam jakiś lipn backup - nałożyłem na to tak jak mówisz ten rom i dalej błąd klawiatury xperia - dupnie troszku ;/

Spróbuj zainstalować tą klawiaturę

https://mega.nz/#!HoxhVCqJ!ptA2r9zSFgjlctDWfbbnY2a6y34RS7-kI46OTcGXT_k

O ile dobrze pamiętam jest to ta sama ;-)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Paciula napisał:

Czy to normalne ze zegarek na pulpicie sie przycina i nie aktualizuje godziny? Teraz mam jakis widzet z pogody i narazie jest ok, ale wczesniej mialem widzeg z zegarkiem xperia i po jakims czasie nie aktualizowal mi godziny. To normalne ??

Amplify jest? Odpowiada za to wakelock i alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gwalberg napisał:

Masz włączone oszczędzanie baterii?

Wysłane z Redmi Note 2

Tak i chcę, żeby mi ubijało apki, ale oprócz spotify i vipera, da się to jakoś obejść? :)

Edit: dodałem do autostartu i vipera zamyka i otwiera na nowo, można zrobić, żeby go nic nie ruszało?

Edytowane przez Gabriel172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...