Skocz do zawartości

MIUI 20.12.9/10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20129.png

  • Dodane wsparcie dla Mi 10T Pro (apollopro – taki sam ROM jak dla Mi 10T, naprawiono problem z aparatem)
  • Przywrócono przezroczyste tło Panelu powiadomień/Centrum funkcji oraz inne elementy ukryte dla urządzeń ze słabym układem graficznym (wg Xiaomi m.in. Redmi Note 7, Redmi Note 8)
  • Naprawiono problem z niedziałającym OK Google na urządzeniach ze Snapdragonem 865 i Androidem 11
  • Poprawki tłumaczenia, w tym chińskich skrótów po przytrzymaniu ikony Aparatu (jeśli dalej są, należy wyczyścić dane aplikacji Aparat) oraz powiadomienia dot. schowka
  • Poprawki innych znanych błędów
  • Aktualizacja podmieni obecne TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – pojawiło się działające TWRP. Na Mi 10 aktualizacja TWRP niestety nie działa. Szczegóły poniżej
  • To ostatnia aktualizacja na Androidzie 10 w wersji rozwojowej dla Redmi Note 8, Mi 10T/Pro, Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 9 Pro, Mi 9T Pro. Następne aktualizacje z Androidem 11
  • Ze względu na przygotowania przez Xiaomi do wydania MIUI 12.5 od poniedziałku, 14 grudnia, aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej są wstrzymane. Gdy tylko zostaną one wznowione, pojawi się nowa wersja xiaomi.eu
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: INUI (do wyszukania w Motywach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam problem z instalacją nowego softu do mojego mi10. Do tej pory instalowałem poprzez pamięć wewnętrzną, jednak mając obecnie wersję z końca listopada obecnie trzeba instalować z pendrive'a.

A zatem zgrałem soft na pena połączyłem przez otg i z recovery instalowałem jak dotąd.

Niestety tym razem na początku błąd:

nie można zamontować '/data'(invalid argument')

później soft się wgrywał niestety instalacja zakończona niepowodzeniem i telefon wisi na logu MI.

Czy trzeba było przed instalacją zrobić format data? czy coś innego, na szczęście mogę wejść w recovery. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki@Lech100 za sugestie ponowne wgranie systemu zadziałało.

 

 

Czy ktoś po instalacji nowej wersji w stockowej apce do poczty ma możliwość usunięcia kilku maili? Mi działa jedynie pojedynczo jak przesunę w lewo a jakbym chciał zaznaczyć kilka to nie ma opcji usuń. I jeszcze jedna kwestia. Gdzie może być problem że nie mogę wkleić w niektórych miejscach skopiowanego tekstu?

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ricki napisał:

Czy ktoś po instalacji nowej wersji w stockowej apce do poczty ma możliwość usunięcia kilku maili? Mi działa jedynie pojedynczo jak przesunę w lewo a jakbym chciał zaznaczyć kilka to nie ma opcji usuń

Problem znany od tygodnia, to wina Xiaomi. Trzeba czekać, aż naprawią.

2 godziny temu, ricki napisał:

Gdzie może być problem że nie mogę wkleić w niektórych miejscach skopiowanego tekstu?

Xiaomi dodało do tego nowe uprawnienie. Musisz zezwolić apkom na dostęp w Ustawieniach > Aplikacje > Uprawnienia > Zarządzaj uprawnieniami > Uprawnienia na górze > Dostęp i zapis do schowka > Dostęp do schowka (tu wybierasz albo Gdy używam aplikacji albo Zawsze zezwalaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w poco x3 nfc. Podczas przeglądania strona przez przeglądarkę Google włącza się automatycznie tak jakby tryb czytania (podświetlenie całego telefonu robi się żółte). Dodam że robi się to tylko przy przeglądarce google. Jak chce zrobić zrzut ekranu to jest on w normalnych jasnych/białych kolorach. By pozbyć się tego problemu muszę zamknąć przeglądarkę i wyłączyć włączyć ekran (zablokować odblokować ekran) lub włączyć i wyłączyć opcję tryb czytania. Ciekawe że też nie na wszystkich przeglądanych stronach to się dzieje. Ale strasznie jest to wkurzające. 

 

---------------------------

Problem naprawiony: 

 

wyłączyć tą opcję w chrome

chrome://flags/#dynamic-color-gamut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii resetowania układu przełączników to resetują się gdy mamy ustawiony Styl Centrum kontroli - stary wygląd, gdy ustawimy na nowy wygląd układ przełączników zostaje zapamiętany.

Niestety ale nowy wygląd mi nie leży, @Orjon da się coś z tym zrobić czy trzeba się przyzwyczaić do nowego wyglądu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś 3 tygodni mam problem z szybko rozładowującym się Mi9. Wcześniej ładowałem raz dziennie teraz musze przynajmniej dwa razy dziennie. Telefon leżąc w nocy przez 5 godzin rozładował się o jakieś 35%. Nie instalowałem żadnych nowych aplikacji w tym czasie. Dodatkowo zauważyłem w tym samym czasie problem z ładowaniem indukcyjnym. Czasami telefon po położeniu na ładowarkę przez 3 godziny potrafi się naładować jakieś 10%. Na tą przypadłość pomaga ponowne uruchomienie telefonu, ale jednak jest coś nie tak bo do tej pory nie było tego problemu. 
Ktoś spotkał się z takimi problemami w ostatni czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Note 10

Od dwóch ostatnich aktualizacji bardzo szybko leci bateria mimo że ubija wszystkie procesy praktycznie natychmiast po zmianie aplikacji, strasznie to frustrujące bo przełączę z messengera na chwilę na coś innego i już go odpala od nowa. Niektóre ikony na pasku powiadomień są niewidoczne, jak również często po rozwinięciu paska nie ma tam playera ze Spotify/Soundcloud mimo włączonej muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że poza wyszukiwarką w ustawieniach, nie da się odnaleźć "planów" (pokazuje, że są one w panelu sterowania, ale ręcznie odnaleźć się ich nie da).
Kilka wersji temu stworzyłem sobie plan, który na noc wyłączał m.in. wifi, przed samym wyłączeniem wyskakiwało powiadomienie, że "zaraz wyłączy", z możliwością jednorazowego "odwołania" takiego wyłączenia - ogólnie super.
Teraz plany nie działają w ogóle - czy jest włączony, czy nie, przychodzi określona godzina i niczego nie wyłącza. Testowałem zarówno z włączoną, jak i wyłączoną opcją automatycznego wyłączania pewnych funkcji w menu baterii (wspomina tam o danych komórkowych, nfc, itp.) - bez różnicy.

Dziwne przycinanie powiadomień - potwierdzam, też mam to samo.

Nadmierne rozładowywanie baterii - GSam Battery Monitor wskazuje, że wątek *alarm* pod głównym procesem systemowym jest wywoływany dziesiątki tysięcy razy, a zużycie baterii przez proces to nawet 40-kilka %. Na razie telefon po aktualizacji z biedą wytrzymał dzień, do tej pory (rom z początku listopada) 2 dni nie stanowiły większego problemu.

 

edit:

Nie da się też włączyć/wyłączyć dark mode dla poszczególnych aplikacji - lista apek zwyczajnie się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mates21 napisał:

Chcialem wgrac siostrzenicy dzis na RN7 i na ostatnim twrp (chyba 3.4.0.0) pluje sie o haslo, chociaz hasla brak. Jedyna opcja to zmiana recovery? Na swoim Mi9 nigdy nie mialem tak

Od pół roku stare TWRP nie działa, użyj orangefoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/12/2020 at 2:40 PM, Ursusc360 said:

Mi9t. Strasznie sciemnia wyswietlacz gdy jest malo swiatla, automatycznie sciemnia chyba na najnizszy z mozliwych poziomow, trzeba recznie rozjasniac. 

Zainstaluj Customiuizer na Edxposed, można tam ustawić minimalną wartość jasności, gdy jest włączony automat. Na nowym ROM-ie tak się teraz ratuję przed ściemnianiem automatem prawie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2020 o 02:23, ZbozowyWunsz napisał:

Nadmierne rozładowywanie baterii - GSam Battery Monitor wskazuje, że wątek *alarm* pod głównym procesem systemowym jest wywoływany dziesiątki tysięcy razy, a zużycie baterii przez proces to nawet 40-kilka %. Na razie telefon po aktualizacji z biedą wytrzymał dzień, do tej pory (rom z początku listopada) 2 dni nie stanowiły większego problemu.

Na szybko sprawdziłem jak u mnie wygląda sytuacja z szybko rozładowywaną baterią i wygląda to tak samo jak u Ciebie. W ciągu godziny 43tyś wywołań tego wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...