LISTA ZMIAN 20.12.9System
Optymalizacja - Dodane wsparcie dla Mi 10T Pro (apollopro - taki sam ROM jak dla Mi 10T, naprawiono problem z aparatem)
Optymalizacja - Przywrócono przezroczyste tło Panelu powiadomień/Centrum funkcji oraz inne elementy ukryte dla urządzeń ze słabym układem graficznym (wg Xiaomi m.in. Redmi Note 7, Redmi Note 8)
Poprawka - OK Google nie działało poprawnie (urządzenia ze Snapdragonem 865 na Androidzie 11)
Poprawka - Przy korzystaniu z animacji ładowania Fala procent naładowania baterii był wyświetlany niepoprawnie
Poprawka - Przeciągnięcie od krawędzi w celu uruchomienia Asystenta Google zamrażało i blokowało nawigację po urządzeniu (Android 11)
Poprawka - Menu ostatnio otwartych aplikacji nie działało w momencie ustawienia innego launchera niż domyślny jako domyślny launcher (Android 11, prace wciąż trwają)

Uprawnienia
Poprawka - Poprawka chińskiego tekstu dotyczącego odmowy udzielenia dostępu do schowka

Systemowy launcher
Poprawka - Opcja "Pokaż kontrolki Panelu sterowania" w ustawieniach menu ostatnich aplikacji była niedostępna (Android 11)

Aparat
Poprawka - Poprawka chińskich skrótów po przytrzymaniu ikony na pulpicie

Galeria
Optymalizacja - Edytowanie filmów powinno być teraz płynniejsze
Optymalizacja - Wsparcie dla większej ilości formatów wideo

Aktualizacja podmieni obecne TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro - pojawiło się działające TWRP. Na Mi 10 aktualizacja TWRP niestety nie działa.
To ostatnia aktualizacja na Androidzie 10 w wersji rozwojowej dla Redmi Note 8, Mi 10T/Pro, Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 9 Pro, Mi 9T Pro. Następne aktualizacje z Androidem 11.
Ze względu na przygotowania przez Xiaomi do wydania MIUI 12.5 od poniedziałku, 14 grudnia, aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej są wstrzymane. Gdy tylko zostaną one wznowione, pojawi się nowa wersja xiaomi.eu. Nie mamy informacji odnośnie skali zmian, choć raczej nie będą one duże. Większość z nich zapewne już jest w ramach obecnych wersji beta MIUI.
Prosimy o zgłaszanie bugów i błędów w tłumaczeniu na stronie miuipolska.pl, forum bądź mailu: [email protected]