Jump to content

ZbozowyWunsz

Użytkownicy
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  PL

Dodatkowe

 • Smartfon
  Pyxis + Veux

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ZbozowyWunsz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Collaborator Rare
 • First Post Rare
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

1

Reputation

 1. Pierwotnie miałem 13.0.8.0, zainstalowany Magisk i call recorder od skvalexa (oraz parę innych, ale rezultat ten sam). Wszystko działało dobrze. Początkiem czerwca wrzuciłem 13.0.10.0 i wszystko wydawało się ok, aż nie zajrzałem do dziennika z połączeniami - wyrwa od momentu zmiany softu. Mimo, że nagrywarka jest instalowana jako aplikacja systemowa, jest ona ubijana. Aktualizowałem do 13.0.14.0 i brak poprawy. Apka musi być w autostarcie, mieć ustawione działanie "bez ograniczeń", a do tego na liście "ostatnio aktywnych" trzeba jej dodać kłódkę. Inaczej system ją ubije. I tak z kilkoma apkami, które potrzebuję, by pracowały w tle - śmiecą mi listę "ostatnio aktywnych" i jeśli którąś z nich niechcący przesunę, ubijając ją, to klops. Czyni to też guzik do "czyszczenia" na tym ekranie bezużytecznym. Poprzednio (na 13.0.8.0) wszystko zdawało się działać ok, apki nie musiały mieć "kłódki", starczyło ustawienie autostartu i "bez ograniczeń" w kontekście pracy w tle. W ramach testu postawiłem QTI jako moduł Magiska, licząc że to coś pomoże, ale generalnie to nie powinno tak działać - co, jeśli ktoś nie ma roota? 😕 Tl;dr - jak pozwolić aplikacji na pracę w tle, bez trzymania jej na liście "ostatnio aktywnych" z kłódką?
 2. Polecam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&hl=pl&gl=US Działa bez choćby 1 zająknięcia.
 3. Pierwszy raz mam taki problem i nie do końca jestem pewien, co jest przyczyną (brak recovery? tam zawsze jest dm-verity w opcjach). Mianowicie, gdy chcę edytować partycję system menedżerem plików (ma przyznane prawa roota, etc.), to system pozostaje RO, nie ma możliwości przemontowania. Wywołanie "mount -o remount,rw /" w terminalu wyrzuca błąd, że /dev/block/dm-0 jest tylko do odczytu. Przeflashowałem obydwa vb-meta, myśląc że może to dm-verity, ale nic to nie dało. Da się to jakoś ogarnąć? Jeśli to nie powinno leżeć w tym wątku, to proszę o przerzucenie tam, gdzie przynależy.
 4. Przy starcie telefonu, jeśli nie ma karty SIM, ani nie podepnie się do sieci bezprzewodowej, telefon wyrzuca komunikaty po koreańsku (!) Google mówi, że chodzi o usługi operatora (m.in). Ogólnie dziwne to :)
 5. Orangefox od dawna. TWRP swego czasu miało nieliche problemy z obsługą Pyxisa, wtedy się przerzuciłem i siedzę teraz na R11. Działa świetnie.
 6. Obecne bugi (na czele z szybkim rozładowywaniem telefonu) zmusiły mnie do powrotu na wersję "niepodległościową" (11.11.2020), ale po zrobieniu downgrade'u zaczęła się sypać aplikacja galerii. Nie używam jej, ale co chwila wyskakuje, że "galeria wciąż przestaje działać" (czy coś w ten deseń) i poza faktem, że komunikat irytuje, rozsypuje to funkcję wybiórczych screenshotów, której często używam. Kasowanie cache'u itd. nie pomogło, ale udało mi się znaleźć rozwiązanie - dzielę się, bo sam szukałem odpowiedzi i widziałem, że ktoś miał taki problem i w jednym przypadku instalacja jakiegoś "deva" (wersja beta?) pomogła, a w drugim bodaj pozostał nierozwiązany. Ja miałem kłopot, system stwierdzał, że aplikacji systemowej nie zaktualizuje z niezaufanego źródła, a przestawianie uprawnień nic nie dawało, więc musiałem wymyślić coś innego. Wystarczy wykasować pliki gallery (z różnymi rozszerzeniami) z katalogu /data/data/com.miui.gallery/databases/ i zrestartować telefon.
 7. Zainstaluj Customiuizer na Edxposed, można tam ustawić minimalną wartość jasności, gdy jest włączony automat. Na nowym ROM-ie tak się teraz ratuję przed ściemnianiem automatem prawie do zera.
 8. Zauważyłem, że poza wyszukiwarką w ustawieniach, nie da się odnaleźć "planów" (pokazuje, że są one w panelu sterowania, ale ręcznie odnaleźć się ich nie da). Kilka wersji temu stworzyłem sobie plan, który na noc wyłączał m.in. wifi, przed samym wyłączeniem wyskakiwało powiadomienie, że "zaraz wyłączy", z możliwością jednorazowego "odwołania" takiego wyłączenia - ogólnie super. Teraz plany nie działają w ogóle - czy jest włączony, czy nie, przychodzi określona godzina i niczego nie wyłącza. Testowałem zarówno z włączoną, jak i wyłączoną opcją automatycznego wyłączania pewnych funkcji w menu baterii (wspomina tam o danych komórkowych, nfc, itp.) - bez różnicy. Dziwne przycinanie powiadomień - potwierdzam, też mam to samo. Nadmierne rozładowywanie baterii - GSam Battery Monitor wskazuje, że wątek *alarm* pod głównym procesem systemowym jest wywoływany dziesiątki tysięcy razy, a zużycie baterii przez proces to nawet 40-kilka %. Na razie telefon po aktualizacji z biedą wytrzymał dzień, do tej pory (rom z początku listopada) 2 dni nie stanowiły większego problemu. edit: Nie da się też włączyć/wyłączyć dark mode dla poszczególnych aplikacji - lista apek zwyczajnie się nie wyświetla.
 9. Nowsze TWRP współpracować nie chce. Postawiłem z ciekawości PBRP, to samo. Orange Fox zapytał, a po wprowadzeniu bez problemu odszyfrował. Co prawda i tak się coś po drodze posypało i system przestał wstawać (pomógł tylko wipe), ale już trudno. Przynajmniej mam działające recovery, liczę że uda się takich kłopotów uniknąć w przyszłości. Dzięki za podpowiedź.
 10. Ok, będę testował, jest jeszcze jakaś nie-chińska wersja. Tak czy owak, jeśli TWRP będzie pytać o hasło, to czy wyrzucenie blokady ekranu, zanim zrobi się upgrade softu, gwarantuje (przynajmniej teoretycznie) że nie trzeba będzie czyścić /data ? Innymi słowy - czy każdy upgrade musi się kończyć factory resetem?
 11. Rzecz w tym, że robiłem. Cały proces przechodziłem dwukrotnie. Jak pierwszy raz zmieniałem soft z global po odblokowaniu BL i zrobieniu wszystkiego wg manuala, to pytało mnie o hasło. Później zrobiłem upgrade bez uprzedniego zdjęcia PIN-u (jak to gdzieś czytałem, że należy zrobić) i TWRP się posypało. Jako że zostało mi wtedy zepsute recovery, a root wyparował, to zaorałem wszystko, postawiłem nowszy build (już na MIUI 12), wg manuala wyczyściłem /data, postawiłem wszystko i byłem pewien, że będzie to działać, a przy kolejnych upgrade'ach po prostu zdejmę PIN. Pierwszy raz potrzebowałem wejść do TWRP, żeby zrobić backup, a ten nie zapytał mnie o nic. Backup mogę robić, ale to mi wszystkiego nie przywróci, musiałbym się bawić z Titanium Backup, a i tak pewnie by coś brakowało. Tego chcę uniknąć, ostatnio na to zmarnowałem 4 godziny. Nie da się inaczej? Ok, zrozumiem. Ale czemu, pomimo robienia wszystkiego wg instrukcji, nie działa to tak, jak powinno? TWRP ma wybitnie jakiś problem, bo np na OnePlus wypuszczali jakieś łatane wersje, które zaczynały pytać o hasło i po prostu działały. Swoją drogą, skoro wątek już o tym - jak się, książkowo, przeprowadza aktualizację? Przecież zdjęcie PIN-u nagle nie deszyfruje /data. Gdzie jest haczyk?
 12. Hej, Natknąłem się na problem, gdzie twrp nie pyta o hasło przy starcie. Cała instalacja wg manuala, więc powinno działać. Próba zrobienia backupu kończy się komunikatem: "createtarfork() process ended with error 255", w logach wyraźnie widać, że /data ma "brzydkie" nazwy plików i TWRP nie umie tego ugryźć. Szukałem rozwiązań, ale wszystkie sprowadzały się do "wyczyść /data i zacznij od zera". Porada może i skuteczna, ale na poziomie "złapałeś kapcia w aucie? oddaj go na złom i kup nowy". Na pokładzie mam TWRP 3.3.1-1117. Wiem, że jest 3.3.2B-0302, ale jak ostatnio trafiłem na taki problem, licząc że upgrade pomoże, to się przeliczyłem. W telefonie wszystko, poza mms-ami, działa, więc nie mam jakiegoś ciśnienia. Chcę zrobić zwyczajny update z majowego obrazu na czerwcowy, ale mając skaszanione TWRP zamykam sobie drogę w razie, gdybym potrzebował zrobić rollback, o utraceniu możliwości instalacji Magiska (jeśli nie chcę telefonu do fabryki przywracać) już nawet nie mówię. "twrp decrypt <hasło>" nic nie daje (błąd) Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć?
×
×
 • Create New...