Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Antyhaker napisał:

No to fajnie :) Jakiekolwiek zastrzeżenia?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze poczekam z oceną, ponieważ na 2gim wydaniu miui 12 miałem problem z brakiem sygnalizacji połączeń przychodzących. Wróciłem do Globala, a z racji że mi się znudził postanowiłem ponownie przetestować x.eu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Coś się ostatnio zmieniło z tą certyfikacja? Mam tą betę od początku (mi 9t) i Google Pay codziennie używałem bez problemów aż do wczoraj kiedy terminal odrzucił płatność. W Google Play pokazuje dalej że urządzenie jest certyfikowane, a płacić się chyba już nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o betę to wiadomo tyle że pracują nad tym :-D Znając Xiaomi myślę że nic z tym nie zrobią, będzie działać dopiero jak wyjdzie oficjalna wersja. Sam inaczej wyobrażałem sobie to 'stable beta' i już na taką minę się drugi raz nie wpakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o betę to wiadomo tyle że pracują nad tym :-D Znając Xiaomi myślę że nic z tym nie zrobią, będzie działać dopiero jak wyjdzie oficjalna wersja. Sam inaczej wyobrażałem sobie to 'stable beta' i już na taką minę się drugi raz nie wpakuje.
A jak sobie wyobrażałeś, jeśli mogę zapytać?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2020 o 21:57, YuR!79 napisał:

Kupiłem telefon i mam zainstalowaną wersję MIU Global 10.3.11 (PFMIXM), wszystko działa płynnie. Wyskoczyła mi aktualizacja do MIU V11.0.1.0 Prosze mi napisać czy warto, czy dobrze działa bateria i czy po instalacji muszę zrobić hard reset 

Ja napiszę: nie warto.

Z SOT 7-9h mam obecnie 3-5h. Zaczęło się kilka dni po aktualizacji do 11.0.5.0.

Próbowałem różnych cudów, oczywiście z hard reset włącznie. Jest dobrze przez kilka dni, a potem znów bateria znika w oczach :(

Teraz szlag mnie trafia jak wspomnę, że na MIUI10 miałem dwa razy dłuższy SOT.

Żeby nie było, że hejtuję, to generalnie telefon mnie oczarował i gdyby nie ten pieprzony SOT to byłbym mega zadowolony. I winy upatruję w tej nieszczęsnej aktualizacji.

Edytowane przez kemp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2020 o 16:10, densa napisał:
[mention=10517]Antyhaker[/mention] Nie wiem czemu, ale myślałem że puszczą więcej niż jedną wersję przed oficjalną. Ja już wróciłem na ostatnią stabilną ze względu na google pay, tak poza tym to bym raczej nie zmieniał.
 

Nikt nie wiem czemu ;)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Edit (pkonrad)

Jakby co, to w zeszły piątek wrzuciłem najnowsze EU. Nie jest idealnie, ale satysfakcjonująco i GP działa.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.. Szukałem ale nie widzę... 

Do tej pory miałem telefony bezpośrednio z chin. Zmiana softu w takim na eu jest mi raczej znajoma(choć pamięć zawodzi czasami) 

Teraz jednak zachciało mi się mi9t z sieci Plus. Nie wiem tego ale wydaje mi się że taki fon będzie brandowany pod plusa.?? 

Jak w takim przypadku mogę zmienić soft? Oczywiscie zdaje sobie sprawę że mogę stracić gwarancję, ale strasznie nie lubię tych softów sieciowych.. 

Nie mam jeszcze telefonu w ręce bo idzie do mnie kurierem., więc nie mogę sprawdzić co tam jest. 

Jakby ktoś miał wiedzę jak to wygląda-będę wdzięczny za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dash4 napisał:

Jakby ktoś miał wiedzę jak to wygląda-będę wdzięczny za info. 

Wczoraj pomagałem znajomemu w uruchomeniu Mi9T z Plusa i żadnych śladów brandowania nie miał. Bardzo dobrą cenę mu dali, 1290 zł w nieoprocentowanych ratach za 6/128Gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista operatorów o których obecnie wiem że są/mogą być brandy:

  • lm_cr = Claro (Ameryka Łacińska),
  • it_vodafone, es_vodafone = Vodafone,
  • mx_telcel = Telcel (Meksyk),
  • cl_moviestar = Moviestar (Chile),
  • tr_turkcell = Turkcell (Turcja),
  • cl_wom = WOM (Chile),
  • hk_h3g = Three (Wielka Brytania),
  • it_tim = TIM (Włochy),
  • fr_orange = Orange,
  • fr_sfr = SFR (Francja),
  • ph_smart = Smart (Filipiny),
  • es_telefonica = Telefonica (Hiszpania),
  • kh_seatel = Seatel/yes (Kambodża),
  • cl_en, cl_entel = Entel (Chile),
  • mx_at = AT&T (Meksyk),
  • kr_skt, kr_kt, kr_lgu = koreańscy operatorzy SK Telecom, KT i LGU (LG Unicom),
  • jp_kd = au (Japonia - kontrolowane przez KDDI, stąd nazwa),
  • no i chińskie np. China Telecom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Trochę mnie to pocieszyło że brandu plus nie daje swojego-przynajmniej jeszcze.. 

A orientuje się ktoś co w takim razie tam siedzi-jaki soft? 

Pzdr

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Nie istnieje brandowany soft do Xiaomi. Tak samo nie uświadczysz brandowanego softu w iPhone, Huawei czy innym Oppo/Vivo/Realme.

... Nie wiem jak z innymi ale dam sobie paznokcie uciąć że huwawei z roku 2018 ma brand plusa... Mate 10 lite... To mój stary fon z plusa.. I tam logo się pojawiało z tego co pamiętam.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje brandowany soft do Xiaomi. Tak samo nie uświadczysz brandowanego softu w iPhone, Huawei czy innym Oppo/Vivo/Realme.
Jak to nie istnieje? Jeden z telefonów u mnie w domu to wzięty - z Plusa właśnie - Redmi Note 8 Pro i już przy uruchamianiu telefonu wita użytkownika wielka na cały ekran tapeta Plusa a do tego "przydatne" dodatki w postaci aplikacji typu Plus Online i jeszcze chyba jakichś, już nie pamiętam co tam jeszcze od Plusa siedzi. Telefony od Plusa są więc brandowane jak najbardziej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojted napisał:

Jak to nie istnieje? Jeden z telefonów u mnie w domu to wzięty - z Plusa właśnie - Redmi Note 8 Pro i już przy uruchamianiu telefonu wita użytkownika wielka na cały ekran tapeta Plusa a do tego "przydatne" dodatki w postaci aplikacji typu Plus Online i jeszcze chyba jakichś, już nie pamiętam co tam jeszcze od Plusa siedzi. Telefony od Plusa są więc brandowane jak najbardziej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Jak będziesz miał kiedyś chwilę to podeślij na PW albo gdzieś wersję softu, jaka jest na tym telefonie, bo w sumie jestem ciekaw na jakim sofcie to dali - na zwykłym Globalu czy jakimś innym... 

ale to nie miejsce na to, więc EOT. Może ktoś kiedyś założy ogólny temat dot. brandów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Nie wiem czy to dobry dział. Miałem w telefonie zainstlowaną wersję MIUI 11.0.4 (stabilna) do tego Magisk. Postanowiłem zaktulizować do 12. Pobrałem ją stąd: https://miuipolska.pl/pobierz-miui-12-stabilne/ Przy okazji na tej stronie jest napisane, aby zainstalować również TWRP i sugerują aby pobrać stąd: https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/. Tak też zrobiłem. Po instalacji tego TWRP oraz instalacji poprzez nie romu, telefon uruchamia się do TWRP i okazało się, że pamięć jest zaszyfrowana (bo widać dziwne nazwy folderów). Zainstalowałem więc ostatnie TWRP jakie można pobrać stąd: https://twrp.me/xiaomi/xiaomimi9t.html. Sukces jest taki, że dało radę odszyfrować dane w tym TWRP,  bo pyta o wzór. Niestety nadal po instalacji romu telefon uruchamia się do TWRP. Nie mogę uruchomić systemu. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przejście z miui11 na 12 przeszło bez problemu i nie musiałem danych usuwać i nic się nie popsuło. Możliwe że miałeś stare twrp lub przejście z global 11 na 12 miuipolska coś namieszało. Przed pierwszą instalacją chyba robi się wipe data. Sprawdź w opisy bo chyba pozostało Tobie zacząć zabawę od początku i wyczyścić telefon wgrywając najpierw przez miflash global potem twrp i na koniec miupolska. Mi na mi9t rom z mi-globe ładnie chodził.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2020 o 14:49, Gregor 11 napisał:
Dnia 13.07.2020 o 13:28, damianprz napisał:
Są jakieś informacje kiedy MIUI 12 będzie na Mi 9T ?
Mam telefon w Plusie

Przypuszczalnie na dniach.

 

Dnia 13.07.2020 o 21:19, Antyhaker napisał:

Żebyś się nie zdziwił emoji14.png

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

 

A jest lista  z modelami, które już otrzymały aktualizację i tymi, które czekają?

W sieci już chyba można ściągnąć oficjalnie aktualizację na swój telefon i wgrać samemu. Dlaczego nie można tego zrobić prosto z telefonu?

Edytowane przez damianprz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jest lista  z modelami, które już otrzymały aktualizację i tymi, które czekają?
W sieci już chyba można ściągnąć oficjalnie aktualizację na swój telefon i wgrać samemu. Dlaczego nie można tego zrobić prosto z telefonu?
Na Mi 9T nie można, bo nie wypuścili.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Mam u siebie stary rom 10.3.7 PFJEUXM i chciałbym zaktualizować do MIUI 12. Na telefonie mam odblokowany bootloader, TWRP 3.3.1 i Magisk 20.4. Nasuwają mi się pytania:

1. Czy przejście z 10.3.7 PFJEUXM na 12.0.3.0 QFJCNXM jest możliwe? Oba romy to wersja EU (EEA)?

2. Aktualizację zrobić przez TWRP wgrywając zip?

3. Czy przed aktualizacją mam odrootowac telefon tj. spod TWRP usunąć Magisk czy nie jest to konieczne?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...