Jump to content

kemp

Użytkownicy
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kemp

 1. Czy Wy też w statystykach zużycia baterii widzicie tylko ostatnie 24 godziny? Kombinuję jak przełączyć, żeby było normalnie tj. od poprzedniego ładowania.
 2. Ja napiszę: nie warto. Z SOT 7-9h mam obecnie 3-5h. Zaczęło się kilka dni po aktualizacji do 11.0.5.0. Próbowałem różnych cudów, oczywiście z hard reset włącznie. Jest dobrze przez kilka dni, a potem znów bateria znika w oczach Teraz szlag mnie trafia jak wspomnę, że na MIUI10 miałem dwa razy dłuższy SOT. Żeby nie było, że hejtuję, to generalnie telefon mnie oczarował i gdyby nie ten pieprzony SOT to byłbym mega zadowolony. I winy upatruję w tej nieszczęsnej aktualizacji.
 3. Chcę zrobić downgrade MIUI global na moim telefonie. Czy można jakoś sprawdzić, którą wersję MIUI10 miałem zainstalowaną fabrycznie?
 4. mini21: ja mam podobne doświadczenia po przejściu z 10-tki na 11-tkę, więc rozumiem Twój ból (nie jest większy niż mój ). Liczyłem na to, że 12-tka mój problem rozwiąże, ale widzę, że nie ma co się łudzić, tylko trzeba rozważyć downgrade. Wygląda to tak, że wszystko jest pięknie do aktualizacji
 5. Hej, ponieważ od aktualizacji doświadczam problemu krótkiego czasu na baterii, chcę na swoim Mi9T zrobić downgrade z MIUI 11 do 10 za pomocą tej apki. Jakieś doświadczenia? Czy w ogóle ten pomysł ma sens? Jestem ciekaw Waszych opinii...
 6. A propos powrotu do poprzedniej wersji MIUI, to chyba nie jest to zbyt skomplikowane z apką downmi. Instrukcja brzmi banalnie. Mam 9T i podobne spostrzeżenia po aktualizacji do MIUI11 do pracy na baterii jak Ty. Też się wstrzymuję z downgrade'm do wyjścia MIUI12 w wersji global, ale jeśli nie będzie lepiej to wracam do 10-tki. Paczkę z 10-tką już sobie ściągnąłem. Lista czynności, jakie wykonałem w celu powrotu SOT sprzed 11-tki, jest długa: Wyłączyłem automatyczne kopie zapasowe, Wyłączyłem Użycie i Diagnostykę w Google, Wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu w opcjach programistycznych, Wyłączyłem optymalizację MIUI w opcjach programistycznych, Wyłączyłem wszystko w śledzeniu systemu w opcjach programistycznych. Jest ciut lepiej, ale to dalej nie to, co było. Pytanie, czy ktoś z Was korzystał z downmi?
 7. Hej! Podłączam się do tematu dotyczącego problemu z drenażem baterii. Mi9T mam około miesiąc i robiłem już 3 razy factory reset. Za każdym razem wygląda to tak, że kilka dni mam SoT od 6-9h, a po kilku dniach spada 3-5h. Żadnych nowych apek i zmian w ustawieniach w międzyczasie. Jedynie wyłączam skanowanie wifi i BT. Dołączam zrzuty zrobione zaraz po resecie i po kilku dniach. Wersja Miui: Global 11.0.5 Stabilna "Ludzie dobrej roboty", błagam - pomóżcie ;D
 8. @tpawel droczę się tylko Tak jak mój RN4 ze mną Dziś w nocy mimo wyłączonego BT, WiFI, GPS i z włączoną transmisją danych zeżarł 6% baterii (od 23 do 6). Ja rozumiem, "że eMTeK", ale żeby telefon w spoczynku wpierdzielał baterię? Choć, z drugiej strony to ok. 1% na 1h, więc może to normalne? Kwestia włączonej transmisji danych? Sprawdzania poczty e-mail? Wiem, że jest poradnik, ale jak czytam, że komuś identyczna słuchawka w nocy zżera 0 lub 1 procent i że ma SoT ok. 5h przy włączonym WiFi i itp, to szlag mnie trafia.
 9. Dopiero teraz zauważyłem, że masz 3h na ekranie i jeszcze 47% baterii. Dla mnie i tak - marzenie. Fakt, że ja mam MTKa, ale mimo wszystko mogło by być lepiej...
 10. U mnie po zmianie OS na xiaomi.eu lepiej. Podobnie jak u tpawel. Doceniam pracę autora/ów systemu. Jest doszlifowany o niebo lepiej niż global. Ale o pięciu godzinach SoT mogę dalej pomarzyć. Czy to Bluetooth z MiBandem taki prądożerny?
 11. Dzięki za odezwę. Hard reset g... dał. Podjąłem męską decyzję i wrzuciłem xiaomi.eu. Łatwo nie było (mimo poradników pisemnych i video) ale w końcu się udało. Mam nadzieję, że zmiana OS pomoże. Cieszę się, że w pełni dołączyłem do klanu MIUI Polska
 12. Cena w tym samym sklepie już spadła (Xiaomi Mi6 6/64GB Czarny za 2.349zł), ale nadal może zachęcać do konkurencyjnych flagowców. Jeśli oficjalni polscy dystrybutorzy pokażą Mi6 w cennikach to faktycznie może się okazać, że cenowo Mi6 wskoczyło na wyższy poziom niż Huawei czy nawet LG. No cóż. Kto (jak ja) spodziewał się, że Xiaomi Mi6 będzie można kupić w Polsce (z VATem!) poniżej 2koła ten... jeszcze poczeka.
 13. Odgrzewam temat. U mnie na Globalu (8.2.1.0) SoT przeciętny, żeby nie napisać tragiczny 2 godz. 17 min. Od ostatniego ładowania minęło 23 godz. 6 min. i zostało 14% baterii. Fakt, że mam włączony nonstop GPS, WiFi, transmisję danych i bluetooth (MiBand2). Jakieś pomysły? Może poza odejścia od Globala, bo widzę, że są osoby, które na nim wykręcają zadowalający SoT. Proszę o pomoc.
 14. A wcale, że ja. Policz jeszcze raz.
 15. Ani 1/5, ani 1/4, tylko pomiędzy, dla ścisłości Tylko przed zakupem należy się upewnić czy to będzie faktura VAT a nie VAT-marża (bo z taką propozycją sprzedającego się spotkałem), żeby się później nie rozczarować przy kontroli skarbowej
 16. Tak, ale wysyłka z Chin. Ja napisałem o cenie sklepu internetowego, który trochę w Xiaomi już siedzi, wysyła z Polski i oferuje wsparcie w serwisie. Poniżej 2k to można kupować z Chin. Chodzi o to, że skoro nieoficjalny dystrybutor wycenia go (na dzień dzisiejszy w pre-order) na 2,7k, to oficjalny podbije cenę o te kilka stówek i za Mi6 trzeba będzie dać 3 koła. I co z tego, że biznesmena na fakturę VAT wyjdzie o 1/5 taniej? Innych producentów smartfony też można kupić na fakturę VAT
 17. No. To wszystko jasne. Jeden z polskich resellerów (nie mylić z oficjalnymi dystrybutorami!) z dobrą opinią na forum wycenił Mi6 6/64 na 2.699zł. Dziękuję, dobranoc! P.S. To w takim x-komie, przy takim układzie, Mi6 6/128 liźnie pewno 3k
 18. kemp

  Mi Band 2

  Kurcze, 2 tygodnie używania Mi Band 2 na Mi Fit i zeszło mi tylko 20% baterii. wczoraj zainstalowałem Mi Band Tools i 30% poszło w 24h Korzystam tylko z powiadomień o połączeniach przychodzących i sms. Ktoś ma jakiś pomyśł "o co kaman"?
 19. Captain Obvious, dzięki za wyczerpujące info
 20. No to Cię uprzedzę, że po 2 dniach korzystania z tych ustawień powróciłem do ustawienia fabrycznych w kwestii internetu i powróciłem do 3G. W ciągu tych 2 dni pojawiała się konieczność wyłączania i ponownego włączania transmisji danych i, co gorsza, wzrósł drenaż baterii. Być może da się jeszcze w tej kwestii pokombinować, ale ja już odpuszczam: 3G i WiFi dla moich potrzeb w zupełności wystarczy.
 21. Ten manual powinien pomóc użytkownikom Orange w problemach z 4G vs 3G: http://ustaw.orange.pl/manual.aspx Od ręcznej konfiguracji dumnie widnieje 4G :) a wcześniej od razu spadało do 3G, po czym, przy przemieszczaniu się, w ogóle gubiło zasięg.
 22. Natrafił ktoś na jakieś świeższe informacje odnośnie czy i kiedy można się spodziewać Nougata na RMN4 MTK?
 23. A czy blokując konkretny nr telefonu zarówno jeśli chodzi o połączenia przychodzące jak i sms, jest możliwość ustawienia, aby sms-y w ogóle nie pojawiały się na liście odebranych wiadomości sms? Bo u mnie wygląda to tak, że blokuję delikwenta, po czym gdy wyśle mi smsa, nie dostanę powiadomienia, ale na liście odebranych wiadomości jest, tyle, że z ikonką blokowany sms.
 24. kemp

  Mi Band 2

  Pytanko, czy kupując mibanda na gearbest będzie to od razu śmigać, czy wymaga instalacji jakiejś nakładki / upgrade'a itp.?
×
×
 • Create New...