Skocz do zawartości

Mi Box 4K S - zacinanie


benkenobi1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To powinno byc gdzies przybite: pamietaj ze mibox ma slaba karte 2,4GHz - jeżeli twoj router ma tylko 2,4 to (w zaleznosci od oblozenia kanalow) moze Ci mibox zrywac polaczenia i kiepsko dzialac. Jedynym poprawnym rozwiazaniem jest uzycie 5Ghz (oczywiscie 5GHz ma slaba przenikliwosc przez przeszkody - gorsza niz 2,4GHz i wtedy trzeba rozdzielic ssid na 2,4 i 5GHz - inaczej mibox bedzie sie laczycl do silniejszej [2,4] sieci) lub kabla (jakkolwiek tu moze byc problem z dana przejsciowka na usb).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exodus1984 napisał:

To powinno byc gdzies przybite: pamietaj ze mibox ma slaba karte 2,4GHz - jeżeli twoj router ma tylko 2,4 to (w zaleznosci od oblozenia kanalow) moze Ci mibox zrywac polaczenia i kiepsko dzialac. Jedynym poprawnym rozwiazaniem jest uzycie 5Ghz (oczywiscie 5GHz ma slaba przenikliwosc przez przeszkody - gorsza niz 2,4GHz i wtedy trzeba rozdzielic ssid na 2,4 i 5GHz - inaczej mibox bedzie sie laczycl do silniejszej [2,4] sieci) lub kabla (jakkolwiek tu moze byc problem z dana przejsciowka na usb).

Juz pisałem wcześniej jak jest słaby net i daleko routher to moga być zerwania wi-fi mam teraz mi box przez ścianę z routher i nic nie dzieje sie od momentu podłączenia.Sheid wiadomo lepsze podzwspoły ,ale ile razy droższy,Jak ktoś nie gra w gry to poxo przepłacać po YT czy Netflix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kuzik napisał:

....Sheid wiadomo lepsze podzwspoły ,ale ile razy droższy,Jak ktoś nie gra w gry to poxo przepłacać po YT czy Netflix?

Może po to aby nie zostać z niepełnowartościowym sprzętem, jak to się  stało po aktualizacji w przypadku MiBox3 4K...

Skąd możesz wiedzieć, czy wszystko będzie działać po kolejnej aktualizacji? Choćby taki Netflix?

Dla mnie Xiaomi mocno podkopało swój wizerunek

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie, w tej chwili najlepszy współczynnik możliwości do ceny ma AMAZON Fire TV Stick 4K.
Obecnie do kupienia w promocji w niemieckim MM za niecałe 150 zł.

Jeżeli w przyszłości zaktualizuje mi się Mi Box 4k i wytnie gęsty dźwięk to kupie sprzęt Amazona.

5 godzin temu, exodus1984 napisał:

To powinno byc gdzies przybite: pamietaj ze mibox ma slaba karte 2,4GHz

Powinno być gdzieś przybite, że u 99% użytkowników WiFi działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 2.11.2020 o 18:21, Radasss napisał:

Bezapelacyjnie, w tej chwili najlepszy współczynnik możliwości do ceny ma AMAZON Fire TV Stick 4K.
Obecnie do kupienia w promocji w niemieckim MM za niecałe 150 zł.

Jeżeli w przyszłości zaktualizuje mi się Mi Box 4k i wytnie gęsty dźwięk to kupie sprzęt Amazona.

Powinno być gdzieś przybite, że u 99% użytkowników WiFi działa OK.

Ja mam ten problem z wifi w domu światłowod mi box od routera 2m a czasem prędkość 200mbs a czasem 5.

Kolejny problem dotyczy tylko mnie ale nie da się skonfigurować VPN dla netflix kiedy jest połączenie po wifi .

Ogólnie to urządzenie pozostawia wiele do życzenia .

Oddaje ten syf i kupię Minix albo Formulier 

3x drozej ale działa poprawnie 

To już kolejne urządzenie od Xiaomi z którym mam doczynienia i powiem szczerze są słabo dopracowane i użytkownicy są traktowani jak testerzy.

Nigdy więcej Xiaomi

 

X

Edytowane przez cpr
Blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej kastracji mojego MiBox3 4K z TrueHD zakupiłem Amazona Cube i powiem tak narażając się: to jest totalny złom chodzi jak stara babcia z "balkonikiem" w porównaniu do Cube Atmos full 4K prędkość w działaniu niebo a ziemia A chińczyk leży i się kurzy dobry był 4 lata wstecz po aktualizacjach teraz to tylko go dobili aktualizacją

Edytowane przez dark695
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Cube jest szybszy. Ale jaki sens ma porównanie dwóch urządzeń jeżeli jedno jest 3 x droższe?

W klasie cenowej do 200 zł. prowadzi AMAZON Fire TV Stick 4K, później Xiaomi Mi Box S .... i nie ma nic więcej z obsługą DRM - Widevine L1.
Później masz właśnie sprzęty za 500 zł. w górę.

Pozdr.R.

 

Edit.
Widzę, że na Amazonie jest promocja na Cube. 310 zł. Bardzo dobra cena! Ja 3 lata temu dałem tyle za Xiaomi Mi Box 4k.

Edytowane przez Radasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim przypadku najlepiej sprawdza się podłączenie boxa po kablu. Po wymianie rutera, problem z zacinaniem na WiFi występuje znacznie rzadziej. Może być coś na rzeczy z tym pingiem, bo po kablu prędkość jest w okolicach 95 Mbit, na WiFi 175 Mbit, a na kablu działa lepiej.

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, keram57 napisał:

Chyba jest rozwiązanie na zacinanie się boxa... Nie jestem specem, ale chyba kluczem jest 50Hz albo 60Hz...

https://forum.satkurier.pl/topic/10907-dekoder-60hz/

Ale tam jest mowa o klatkowaniu a nie o zacinaniu (zatrzymywanie obrazu na jakiś czas np. 2-3 sekundy). 

MiBox nie klatkuje tylko zatrzymuje na chwilę obraz i dźwięk aby doczytać/pobrać dane przez WiFi z internetu. Głównie ten problem jest przy oglądaniu telewizji na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po podłączeniu MiBoxa S po kablu sieciowym. Potwierdziło się to o czym pisałem. Box teraz chodzi płynnie bez przycięć w FHD (stream TV na żywo).

Zastosowałem adapter USB-RJ45 10/100 firmy Edimax EU-4208. Jest wystarczający. 

PINGi na poziomie 10-15 ms. 

Jeśli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj testowałem swojego boxa zainstalowałem speedtesta i po wi-fi mam identyczne pingi jak kolega napisał wyżej najniższy miałem 10 ms ,ruter przez ściane prędkość tyle ile daje operator ,nie mam zadnych zacięć przycięć itp.

Jestem bardzo jak narazie zadowolony z urządzenia.

Edytowane przez Kuzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2020 o 16:38, keram57 napisał:

Chyba jest rozwiązanie na zacinanie się boxa... Nie jestem specem, ale chyba kluczem jest 50Hz albo 60Hz...

https://forum.satkurier.pl/topic/10907-dekoder-60hz/

Na forum satkurier jest mowa o zupełnie czymś innym.

Dnia 15.12.2020 o 08:16, remus napisał:

Ale tam jest mowa o klatkowaniu a nie o zacinaniu (zatrzymywanie obrazu na jakiś czas np. 2-3 sekundy). 

MiBox nie klatkuje tylko zatrzymuje na chwilę obraz i dźwięk aby doczytać/pobrać dane przez WiFi z internetu. Głównie ten problem jest przy oglądaniu telewizji na żywo.

Tak, mowa o klatkowaniu, czyli o nieradzeniu sobie z płynnym odtwarzanego materiału o określonej ilości klatek/s. Objawem są mikroszarpnięcia obrazu (a nie zatrzymywanie obrazu na 2-3s) widoczne w ruchomych scenach w regularnych, powtarzających się odstępach czasu (np. co 10 s.). Mi BOX ma z tym często problemy. Wystarczy włączyć pierwszą scenę Breaking Bad S3E13 na NETFLIXIE (scena z kominkiem). Kamera się obraca i co 8-10 sekund widać wyraźne szarpnięcie. Dużo takich filmów wyłapałem. Na NVIDII Shield takich klocków nie ma. Ta sam scena idzie idealnie płynnie na automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2020 o 23:02, kola01 napisał:

Wystarczy włączyć pierwszą scenę Breaking Bad S3E13 na NETFLIXIE

Z ciekawości sprawdziłem - u mnie nie klatkuje. Nie podważam tego co napisałeś, ale być może klatkowanie zależy od splotu większej ilości niekorzystnych czynników, np. sygnał wifi, ping, obciążenie serwerów? A może to przypadłość konkretnych egzemplarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jankoo napisał:

Z ciekawości sprawdziłem - u mnie nie klatkuje. Nie podważam tego co napisałeś, ale być może klatkowanie zależy od splotu większej ilości niekorzystnych czynników, np. sygnał wifi, ping, obciążenie serwerów? A może to przypadłość konkretnych egzemplarzy?

Nawet jak zależy to nie jest to ani WiFi bo net jest na kablu ani od samej szybkości neta bo jest za każdym razem, jak od linijki 282 Mbps. Ping 4ms. Poza tym objawy słabego neta są zupełnie inne.

Na pewno istotne jest ustawienie ilości Hz przy ustawieniach rozdzielczości obrazu. Jeśli dopasujemy się do ilości klatek filmu, to kratkowania nie będzie a na pewno nie powinno być. Ja mam wybrane domyśln3 1080p/60Hz (mam tv FHD). Sęk w tym, że filmy są kręcone z różną ilością klatek i o ile taka Nvidia Shield sobie z tym zazwyczaj radzi, to Mi BOX S już kompletnie nie. Przy np. 50Hz taki Breaking Bad nie będzie szarpał ale wtedy inne filmy  już tak. Rozwaliło mnie jednak zupełnie to, że nawet jak znalazłem częstotliwość, przy której Breaking Bad nie szarpał, to pomogło to raptem na pó godziny filmu, jakby MI BOX oprócz problemu z brakiem dopasowania się do klatek w filmie miał jeszcze inne problemy wpływające negatywnie na jego płynność. Po restarcie BOXA film szedł znów płynnie ale po jakimś czasie znów zaczęło się szarpanie. 

Dnia 26.12.2020 o 15:13, Kuzik napisał:

Tv sony android i tez mam zacięcia

Mam też drugi TV SONY 49XH9505 i na wszystkich filmach jest idealnie stabilnie. Płynność idealna (motilnflow mam na 2/1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świętach. Na Allegro jest hub Unitek Y-3045C.

https://allegro.pl/oferta/unitek-adapter-hub-3x-usb-3-0-ethernet-lan-gigabit-10027824846?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Zadziała z MiBox 4S ? Kupiłbym tańszy interfejs - tylko LAN ale czasem.podpinam pendrive z filmami do MiBoxa i musiałbym wyjmować taką przejściówkę (kartę sieciową usb) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach! Może nie w temacie, ale ostatnio MiBox 4K (MiBox3) dostał aktualizację softu  (tj. 25.12.2020) dzięki temu poprawki pod androidem 9 z lipca 2020 zmieniły się na październik 2020. Mam jednak problem bo wybudzeniu się urządzenia nie ma w ogóle  dźwięku oraz obraz na Youtube klatkuje (tak jakby efekt slow motion).Jedyne co pomaga to ponowne uruchomienie, robiłem też przywrócenie do ustawień fabrycznych - niestety bez zmian. Można z tym żyć, ale po każdym wybudzeniu Miboxa trzeba go uruchomić ponownie   Czy jest jakiś sposób, aby cofnąć się do poprzedniej wersji z 30 września 2020?  Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2020 o 08:49, Darth Artorius napisał:

Witam po Świętach. Na Allegro jest hub Unitek Y-3045C.

https://allegro.pl/oferta/unitek-adapter-hub-3x-usb-3-0-ethernet-lan-gigabit-10027824846?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Zadziała z MiBox 4S ? Kupiłbym tańszy interfejs - tylko LAN ale czasem.podpinam pendrive z filmami do MiBoxa i musiałbym wyjmować taką przejściówkę (kartę sieciową usb) 

Podpielam nateca ktory ma i huba i sieciowke w jednym,  tez 3.0 i niestety z 92 mb/s transfer spadł wtedy do 12 bm/s (po kablu) natomiast podpiełam pod usb w boxie zwykly najtanszy hub 2.0 i do tego huba dopiero wpiełam adapter usb rj45 najtańszy i działa 92mb/s i mam teraz wolne porty usb.

w sumie nie robiłam tego dlatego ze wifi mi się krzaczylo czy coś tylko potrzebowalam kilku usb. Do tej pory zadne usterki o ktorych piszecie lagi, brak dzwiekow, scinanie i inne u mnie nie występują. Pozostalam na sofcie  starym od zakupu i działa o od początku idealnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 21:43, dark695 napisał:

Po tej kastracji mojego MiBox3 4K z TrueHD zakupiłem Amazona Cube i powiem tak narażając się: to jest totalny złom chodzi jak stara babcia z "balkonikiem" w porównaniu do Cube Atmos full 4K prędkość w działaniu niebo a ziemia A chińczyk leży i się kurzy dobry był 4 lata wstecz po aktualizacjach teraz to tylko go dobili aktualizacją

A może ,przesiadka na https://www.rtvmaniak.pl/9589050/canal-box-4k-test/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

U mnie jest dziwny problem, takiego nikt chyba nie miał :D Mam listwę zasilającą i do niej podłączony zasilacz do mibox.

Jak obok do listwy zasilającej podłączam ładowarkę do telefonu to na MIBOX mam czarny ekran! WTF?

Jak wyjmuję zasilacz od telefonu to obraz wraca... Czary, albo wszystkiemu winien w tych MIBOX jest zasilacz? Brak mu "stabilizacji/filtrów" czy coś w tym stylu?

Ma ktoś tak podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ładowarka zakłóca, fakt dosyć dawno ale z samsungowską miałem podobne jaja, po wpięciu jej obok zasilacza od radiozegara wyświetlacz w nim drżał jakby częstotliwość prądu była 10Hz. Inne ładowarki nie robiły takich cyrków.
Zapnij Inną ładowarkę i się wyjaśni czy wina ładowarki czy jednak zasilacza.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2020 o 15:41, Kuzik napisał:

https://nokia.streamview.com/Nokia-Streaming-Box-8000/8000FTA

 

jakaś alternatywa ,zawsze to Nokia.

Kupiłem tą Nokię i po testach porównawczych sprzedałem MiBox S.

W Noki nie ma problemu z odtwarzaniem materiałów live na youtube co miałem w MiBoxie. Nokie jest bardziej żwawa niż MiBox. Nokia ma wejście na internet po kablu. W czasie testów po kablu pobierała 80Mb/s, a po Wi-Fi 150Mb/s, ale to może być problem routera.

https://www.amazon.pl/Nokia-wbudowanym-Chromecast-podświetlanymi-przyciskami/dp/B08QZZZF9W/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Nokia+Streaming+box&qid=1633422638&sr=8-1

Edytowane przez Thorwald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie o przesyłanie dźwięku DD oraz DTS przez wyjście optyczne spdif w Netflix, Kodi czy faktycznie jest z tym problem w Nokia?
Na zagranicznych forach nie ma za dużo materiału na ten temat ale wyczytałem, że z dźwiękiem przestrzennym przez spdif jest problem (brak dźwięku lub przerwanie). Obecnie mam Mibox S i tam dżwięk przez wyjście optyczne jest w porządku.
Czy jesteś w stanie sprawdzić u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...