Jump to content

Darth Artorius

Użytkownicy
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Darth Artorius

 1. Panowie , gdzie jest to Mi SI (czy też Mi AI) - asystent od Xiaomi ? To jakaś aplikacja jak Asystent Google ?
 2. Mam MIUI Global 13.0.1 Stabilna. Region Szwajcaria. Jak dotąd żadnych nowych firmware . Wie kroś dlaczego ?
 3. Posługuje się słuchawkami TWS Technics z kodekiem LDAC. Telefon z automatu łączy się z słuchawkami tym kodekiem. Jednak muszę wchodzić w opcje programistyczne aby zmienić przepływność na najlepszą dla Audio. Z definicji ciągle jest adaptacyjna. Da się to "usztywnić" ? Wybór LDAC mam wszędzie zaznaczony.
 4. Wpadł wczoraj Miui Global 12.5.11.0 RKBMIXM. Jak zawsze piszą o wydajności i bezpieczeństwie.
 5. Od pewnego czasu moja apka Smart YouTubeTV nie chce odtwarzać przekazów na żywo (live). Jakiś koncert, msza św itp. Inne rzeczy odtwarza. Wersja web_20220105_10_RC00. Zwykły YT działa i odtwarza. SmartTubeNext (11.47) jakoś wcale nie chce działać i wyświetla czarny ekran z napisem STube.
 6. Czy używacie na MiBox 4s apki Canal Plus ? Jest teraz promocja za 20 zł na 2 miesiące.
 7. Obecnie jestem na Global 12.5.5.0. Telefon wykorzystuję w ciągu dnia intensywnie. Muzyka na słuchawkach bezprzewodowych, internet i rzadziej rozmowy. Raczej LTE (Orange) niż WiFi. Bywa że muszę doładowywać telefon w ciągu dnia. Używam często opcji oszczędzanie baterii. Ekran FHD+. 120 Hz. NFC i lokalizacja zwykle wyłączone. Najniżej zszedłem na wieczór do 12 procent. Używałem wtedy średnio.
 8. Po powrocie z urlopu mogę co nieco napisać o etui do Mi 11. Mam ich kilka . Na wyjeździe użyłem Nilkin Camshield Pro (zasłaniany aparat) i jest fajne kiedy chodzi o ochronę. Niestety otwieranie aparatów przebiega czasem trudno. Zamykanie też. Klapka ciężko chodzi. Kiedy jest się na wakacjach i robi fotki, bywa to upierdliwe. Na kolejnym wyjeździe miałem dodatkowo etui MSVII czerwone i stosowałem oba zamiennie. Oprócz fotek aparat okazuje się konieczny np. w komunikacji miejskiej w Stolicy, gdzie trzeba "fotografować" kody QR w tramwaju aby skasować bilet w aplikacji. Czego to nie wymyślą by "ułatwić" życie pasażerom. Albo kody albo wpisywanie numeru wozu... Szkło na aparaty się nie sprawdziło. Psuło zdjęcia i zostało zdjęte. Pewnie tego nie stosujecie ale każdy telefon (Note 4, LG V30 i teraz Mi 11) noszę dodatkowo w woreczku na okulary (aktualnie z Decathlona) jako dodatkową ochronę. Stosuję zwykle etui do pasa jakieś "militarne".
 9. Coś sporo tych Neo bo właśnie dostałem tego Globala.
 10. Czy jest jakiś podobny do powyższego powerbank (od Xiaomi do Mi 11) ale 10.000 maAh. Najlepiej slim, lekki, szybko ładujący. Taki bardziej na krótsze wyjazdy.
 11. Dzwonki dla każdego kontaktu - ok. To wiem. Ale czy da się ustawić dźwięk sms dla każdego kontaktu ? Inny oczywiście.
 12. Ta szklana osłona jest otwarta na obiektywy czy ma szybkę przed nimi ?
 13. Zainstalowałem apkę GCam na Mi11. Jednak chwilę po uruchomieniu wiesza się. Taką poradę znalazłem. "However, if the GCam camera app doesn’t install or doesn’t work properly (crashing), then make sure to re-enable the Camera2 API mode on your handset by using the build.prop editor on your File Manager in order to give access to the system. The following command line needs to be added to the build.prop editor and save it. Persist.vender.camera.HAL3.enable=1 Once done, restart your handset and try installing the GCam APK file again on your device using the same above method. Hope it will work perfectly." Pytanie - jak znaleźć i edytować plik build.prop ? Czy można bez roota ?
 14. Wchodzi już 12.5.1.0 RKBMIXM (Szwajcaria). OTA. Na dzień dobry wywalił moją tapetę i wstawił jakąś górę . Wywalił moje dźwięki sms i dzwonka. Ustawiłem na nowo.
 15. Wydaje mi się, że bateria to jednak pewna słabość Mi 11. Używam telefonu w dzień do przeglądania Sieci, na zakupach uźywam BT z słuchawkami wireless (no ale to niecodziennie). Dzwonienie rzadko, raczej smsy. Wyłączone 5G (tylko 4G). Jest 120 Hz, jasność Auto. Miui 12.0.9. Global. (RKBMIXM) Bateria jak mi się wydaje trzyma cały dzień ale leci za szybko jak na nowy telefon. Na razie ciągle testy. W pracy na dyżurze często coś tam przeglądam i słucham muzyki. Chyba powerbank będzie niezbędny (na szczęście mam kupiony 20000 od Xiaomi).
 16. Przy próbie zakładania konta, jest info,źe musimy zdecydować się na określoną lokalizację. Czyli potem juź nie można zmienić lokalizacji ? A tu często stosujecie takie triki.
 17. W tej chwili używam etui MZVII (czerwone) ale dokupiłem tego Nilkin Camshield (na razie czekam na przesyłkę). Lubię zabezpieczone aparaty. A że nie używam foto non stop, mogą być "trudniej dostępne" - przeżyję.
 18. Niestety Koledzy moi (spece od telefonów) "polegli" na szkle 3MK. W tej chwili mam folię hydrożelową z Allegro. Zakładanie było ciężką sprawą. Mam też folię na tyle Mi 11. Tu było łatwiej. Szkła 3MK zdaniem Kolegów nie są dobre na zakrzywiony ekran Mi 11.
 19. To oczywiste, że obecne flagowce każdej marki są za drogie i mają wady jakich nie powinny mieć w stosunku do chorej ceny. A moje pytanie jest inne. Zapewne użytkowaliście wiele telefonów i są wśród Was fani dużych ekranów. Ja może tylu maszyn nie użytkowałem. Jednak zaczynając od Note 1, poprzez G3, Note 4, V30 i teraz Mi 11 - dawne proporcje ekranów były lepsze w stosunku do obecnych. Najfajniej odbierałem treści na Note 4 , potem Note 1 i V30. Zarówno strony www jak i ebooki (rzadko) oraz odcinki seriali oraz oglądanie zdjęć. Teraz mamy długie "dachówki". W "starym" trendzie był jeszcze Huawei Mate 20X 5G (prawie tablet) ale najpierw był strasznie drogi a potem podobnie jak LG V60 zniknął ze sceny (V60 ma chyba lepsze proporcje niż Mi 11) Też tak odbieracie nowe ekrany ? Innych chyba nie będzie. W teorii duże. A naprawdę tylko wąskie.
×
×
 • Create New...