IronCXII

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About IronCXII

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. IronCXII

  Mi box S DTS HD MA & TrueHD

  Dokładnie, amplituner musi obsługiwać w/w systemy. Lecz jest jeszcze jeden kruczek dotyczący dźwięku DTS HD MA ( i zapewne każdego rozszerzenia powyżej "Core", http://www.cinematic.pl/wiedza/DTS-HD.html ). Dźwięk musi być dekodowany przez amplituner w oryginalnej postaci (na pewno dotyczy do amplitunerów Yamaha -opcja STRAIGHT). W przypadku jakiejkolwiek obróbki dźwięku (DSP) sygnał jest degradowany do tzw. Core, czyli podstawowej postaci DTS.Co ciekawe problem ten nie dotyczy Dolby TrueHD...
 2. IronCXII

  Mibox 3 - dżwięk 5.1

  MiBox ma wyjście optyczne.Są dostępne przejściówki jack->optyk w handlu i wtedy można połączyć się kablem optycznym. Kosztują kilka , kilkanaście złotych https://allegro.pl/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-i7228222652.html
 3. IronCXII

  Android Oreo

  A mój się zawiesił i brak głosu, totalny. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł. Masakra z tą aktualizacją. Przedtem (na 6.1) chodziło bardzo fajnie.
 4. IronCXII

  Mibox 3 - dżwięk 5.1

  W ustawieniach systemowych dźwięk ustaw na auto.
 5. IronCXII

  Uprawnienia Kodi do dysku zewnętrznego

  Czyli kolejna wtopa po aktualizacji do Oreo. Mam nadzieję, że to naprawią, jak najszybciej...
 6. IronCXII

  Uprawnienia Kodi do dysku zewnętrznego

  Tak , mam Oreo.Czyli rozumiem, iż Oreo nie umożliwia takiej operacji ? A na wersji 6.x było to możliwe ?
 7. Witam. Mam problem , jak w temacie. A mianowicie, poprzez menedżera plików nie mogę wykonać żadnej operacji na dysku zewnętrznym. Np. usunąć pliku. Również ściagnięcie filmu poprzez Fanfilm nie powoduje zapisania go na dysku, mimo wybranej ścieżki zapisu. Co trzeba włączyć lub gdzie nadać uprawnienia Kodi , aby można było wykonywać operacje na dysku zewnętrznym? Dysk sformatowany w NTFS, poprzez Windows wszystkie operacje są możliwe. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu ?
 8. IronCXII

  Kabel SPDiF jack/wtyk RCA

  https://www.amazon.com/SPDIF-Digital-Coaxial-Audio-Cable/dp/B01LZCJX1Y może jeszcze tu, ewentualnie kabel z Twojego linka, choć wtyk jack różni się od tego dedykowanego Mi Boxowi (zawsze można zwrócić, jeśli by nie działał), a jak nie to tak jak napisałem .Przejściówka jack-> optyk , po czym konwerter optyk-> coaxial .
 9. IronCXII

  Kabel SPDiF jack/wtyk RCA

  https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_204060.html jest to kabel ze złączem jack 3,5 mm. A nie jestem pewien jakie ma Mi Box. No , ale to można sprawdzić. Bardzo możliwe, iż 3,5 mm jest standartem w TV Xiaomi ( bo tak jest dedykowany ten kabel) po klikninięciu na stronie sklepu odnośnika do TV Box mamy cos takiego https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_204061.html?wid=1433363#goodsDetail
 10. IronCXII

  Głośniki 5.1 z Mi Box TV - czy to możliwe?

  Tak, a ponadto zastosowanie HDMI umożliwi przesył dźwięku w formatach wysokiej jakości np. DTS Master lub Doby TrueHD.
 11. IronCXII

  Kabel SPDiF jack/wtyk RCA

  Czyli wygląda na to, że jest to kabel cyfrowy koaksjalny. Na Aliexpress takie widziałem w cenie około 7$
 12. IronCXII

  Głośniki 5.1 z Mi Box TV - czy to możliwe?

  Kolega souacz ma rację. Mój link był przykładowy i pokazywał w jaki typ sprzętu trzeba się zaopatrzyć.Jednak propozycje (podpowiedzi) kolegi zagwarantują znacznie wyższą jakość dźwięku . Co prawda zawsze jest ryzyko przy kupnie używanego sprzętu, jednak przy odrobinie zdrowego rozsądku można to zminimalizować.
 13. IronCXII

  Głośniki 5.1 z Mi Box TV - czy to możliwe?

  Można polować na używany amplituner z kolumnami. Lub zestaw kina w całości z odpowiednim wejściem. Ale wtedy jakość dźwięku będzie zdecydowanie niższa. Pytanie jaki sprzęt ma znajomy? Czy jest to amplituner z zestawem kolumn, czy jakiś inne rozwiązanie? Możesz szukać czegoś takiego https://allegro.pl/glosniki-logitech-z906-5-1-thx-500w-surround-nowe-i7207529606.html ale jestem pewien, że amplituner z zestawem kolumn zapewni wyższa jakość dźwięku. Nie wiem jaką kwotą dysponujesz na taki sprzęt.
 14. IronCXII

  Głośniki 5.1 z Mi Box TV - czy to możliwe?

  Głośniki musiały by mieć dekoder dźwięku ( cyfrowy AC-3 lub AC-3/DTS). W takim wypadku powinny mieć wejście cyfrowe (optyczne lub koaksjalne ).
 15. IronCXII

  Kabel SPDiF jack/wtyk RCA

  Czyli ten kabel co kupiłeś to był RCA-RCA (chinch-chinch)? Bo tak to zrozumiałem. Natomiast była już na forum dyskusja na ten temat (rodzaj wyjścia cyfrowego), lecz bezowocna. A zatem pozostaje zaopatrzyć się w taki kabel i to sprawdzić. Nawiasem mówiąc nigdy nie spotkałem się z wyjściami cyfrowymi zintegrowanymi w jednym gnieździe.I do tego jeszcze analogowe. Nawet uznani producenci stosowali w swoich produktach po prostu dwa wyjścia (coaxial i optyczne). Ale to nie znaczy, iż jest niemożliwe takie połączenie. W końcu Mi Box ma tak małe wymiary, że zastosowanie zintegrowanego wyjścia nabiera sensu.