Jump to content

kola01

Użytkownicy
 • Posts

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kola01 last won the day on October 27 2020

kola01 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kola01's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post
 • Collaborator Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

28

Reputation

 1. Zrestartuj boxa (przytrzymaj przycisk włącznika na pilocie przez kilka sekund - uruchom ponownie). Nie uruchamiaj NETFLIXA na MI BOXIE. Teraz powinno działać przesyłanie. Przy okazji, usługa o której piszesz nazywa się Chromecast.
 2. Mi BOX to jest Android TV a możliwość czytania komentarzy faktycznie bardzo by się przydała.
 3. Jeśli HUB ma swoje zasilanie, to ono zasila podpięte do niego urządzenia a nie MI BOX. To czy i ile HUB urządzeń dźwignie, zależy tylko i wyłącznie od wydajności prądowej jego zasilacza. Myszka i konwerter LAN biorą bardzo mało prądu. Powiedzmy ok 100 mA. HDD potrzebuje OK 400-600 mA. Dobrze jakby HUB miał zasilacz przynajmniej 1A.
 4. Że co???!!!! Takie rzeczy się nie dzieją. Jakby Ci się procek "odlutował" to TV by w ogóle nie wstał. A podłączałeś cokolwiek innego pod HDMI? Działa?
 5. Rozumiem, że przełączyłeś wejście HDMI w menu TV na właściwe? Niektórzy zapominają o tak oczywistych kwestiach. W innych gniazdach HDMI w tym TV też nie działa? Oczywiście koniecznie na czas testów podłącz zasilanie z ładowarki/zasilacza USB.
 6. Oryginalny, czyli w tym wypadku badziewny. Dobre zasilanie, zwłaszcza przy niskim napięciu jakim jest 5V, to nie tylko odpowiednia wydajność prądowa samego zasilacza (lub gniazda USB) ale też odpowiednia jakość i jak najmniejsza długość kabla zasilającego, czyli w tym wypadku kabla USB.
 7. Dzisiaj zainstalowałem. Nie widzę żadnych zmian.
 8. W dodatku w sklepie jest już od wielu miesięcy. 2 kliknięcia i samo się instaluje i działa. Po co szukać apk???
 9. Co masz na myśli pisząc "ghosting"?
 10. Czyli dobrze napisałem "podróbka" choć może trafniej byłoby napisać maksymalnie okrojona i spowolniona wersja najsłabszego i najwolniejszego BOXa na rynku. Naprawdę kupiłeś ten badziew? Nie znasz przysłowia, że kto kupuje tanio - kupuje 2 razy? Tak, przy okazji. Pełna wersja tzn. Mi BOX 4/4S też ma/miała takie problemy jak piszesz, więc uboższy i kulawy brat będzie działał zdecydowanie gorzej.
 11. Dokładnie. Nie wiem w czym autor ma problem. W telefonie wchodzimy w WiFi - więcej ustawień - zapisane sieci i widać wszystkie SSID jak na dłoni. W routerze/AP ustawiamy sieć WiFi o takiej samej nazwie (SSID spisane z telefonu) i haśle (zakładam, że każdy zna swoje hasło) i Mi BOX po włączeniu powinien się połączyć automatycznie. Niezależnie od powyższego, jeśli MI BOX ma (miał) włączone HDMI CEC to można go obsługiwać pilotem od TV.
 12. MiBox 4C ??? Coś przegapiłem? Xiaomi nie przyznaje się do takiego produktu. To jakaś podróbka Mi Box 4S?
 13. Wiesz, ja też dostaję kompy do modernizacji, w których użytkownicy mają zainstalowany Windows 10, od 5 lat bez formatu, instalując i odinstalowując w międzyczasie jakieś aplikacje. Twierdzą, że ogólnie wszystko im działa, tylko trzeba trochę pamięci dołożyć żeby szybciej chodził itp. a okazje się że upgrade jaki daje największego kopa, to format dysku i instalacja świeżej wersji systemu. A teraz wyobraź sobie jaki dopiero byłby śmietnik na dysku, gdybyśmy mieli Win 10 zainstalowany jako upgrade na Win 7 czy 8. Na takiej samej zasadzie masz śmietnik w pamięci swojego Mi BOXa. Część ustawień systemowych pamięta jeszcze Andka 8 i gubią się w nowym systemie. Zdublowane fragmenty rejestru dodatkow przymulają czy wręcz wywalają uruchomione aplikacje. Fajnie, że Ci działa (co się rzadko zdarza po tylu latach ) ale na pewno mógłby działać zdecydowanie lepiej po FullWipe. Dokładnie ta sama sytuacja ma miejsce w smartfonach, które dostały kilka większych aktualizacji systemu. Po jakimś czasie tak zamulają, że nie da się ich używać. A po Full Wipe znów działają jak nowe. Dlatego Twoja argumentacja "u mnie działa" nie jest żadnym argumentem tylko przejawem Twojej ignorancji i braku troski o dobre i płynne działanie sprzętu. Mi BOX sprzętowo jest bardzo słaby, dlatego tym bardziej warto dbać o dobrą kondycję jego systemu i oprogramowania.
×
×
 • Create New...