Jump to content

kola01

Użytkownicy
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kola01 last won the day on October 27 2020

kola01 had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

About kola01

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli HUB ma swoje zasilanie, to ono zasila podpięte do niego urządzenia a nie MI BOX. To czy i ile HUB urządzeń dźwignie, zależy tylko i wyłącznie od wydajności prądowej jego zasilacza. Myszka i konwerter LAN biorą bardzo mało prądu. Powiedzmy ok 100 mA. HDD potrzebuje OK 400-600 mA. Dobrze jakby HUB miał zasilacz przynajmniej 1A.
 2. kola01

  Mi TV Stick

  Że co???!!!! Takie rzeczy się nie dzieją. Jakby Ci się procek "odlutował" to TV by w ogóle nie wstał. A podłączałeś cokolwiek innego pod HDMI? Działa?
 3. kola01

  Mi TV Stick

  Rozumiem, że przełączyłeś wejście HDMI w menu TV na właściwe? Niektórzy zapominają o tak oczywistych kwestiach. W innych gniazdach HDMI w tym TV też nie działa? Oczywiście koniecznie na czas testów podłącz zasilanie z ładowarki/zasilacza USB.
 4. Oryginalny, czyli w tym wypadku badziewny. Dobre zasilanie, zwłaszcza przy niskim napięciu jakim jest 5V, to nie tylko odpowiednia wydajność prądowa samego zasilacza (lub gniazda USB) ale też odpowiednia jakość i jak najmniejsza długość kabla zasilającego, czyli w tym wypadku kabla USB.
 5. Dzisiaj zainstalowałem. Nie widzę żadnych zmian.
 6. W dodatku w sklepie jest już od wielu miesięcy. 2 kliknięcia i samo się instaluje i działa. Po co szukać apk???
 7. Co masz na myśli pisząc "ghosting"?
 8. Czyli dobrze napisałem "podróbka" choć może trafniej byłoby napisać maksymalnie okrojona i spowolniona wersja najsłabszego i najwolniejszego BOXa na rynku. Naprawdę kupiłeś ten badziew? Nie znasz przysłowia, że kto kupuje tanio - kupuje 2 razy? Tak, przy okazji. Pełna wersja tzn. Mi BOX 4/4S też ma/miała takie problemy jak piszesz, więc uboższy i kulawy brat będzie działał zdecydowanie gorzej.
 9. Dokładnie. Nie wiem w czym autor ma problem. W telefonie wchodzimy w WiFi - więcej ustawień - zapisane sieci i widać wszystkie SSID jak na dłoni. W routerze/AP ustawiamy sieć WiFi o takiej samej nazwie (SSID spisane z telefonu) i haśle (zakładam, że każdy zna swoje hasło) i Mi BOX po włączeniu powinien się połączyć automatycznie. Niezależnie od powyższego, jeśli MI BOX ma (miał) włączone HDMI CEC to można go obsługiwać pilotem od TV.
 10. MiBox 4C ??? Coś przegapiłem? Xiaomi nie przyznaje się do takiego produktu. To jakaś podróbka Mi Box 4S?
 11. Wiesz, ja też dostaję kompy do modernizacji, w których użytkownicy mają zainstalowany Windows 10, od 5 lat bez formatu, instalując i odinstalowując w międzyczasie jakieś aplikacje. Twierdzą, że ogólnie wszystko im działa, tylko trzeba trochę pamięci dołożyć żeby szybciej chodził itp. a okazje się że upgrade jaki daje największego kopa, to format dysku i instalacja świeżej wersji systemu. A teraz wyobraź sobie jaki dopiero byłby śmietnik na dysku, gdybyśmy mieli Win 10 zainstalowany jako upgrade na Win 7 czy 8. Na takiej samej zasadzie masz śmietnik w pamięci swojego Mi BOXa. Część
 12. Rozumiem, że podstawową metodę parowania z przytrzymaniem 2 klawiszy na pilocie w odległości do 20 cm od BOXA przetestowałeś? Od razu mówię, że czasami łapie za 2-3 razem.
 13. Chcę tylko, żeby działa NETFLIX, YT, Player i czasem HBO Go. Czasem chciałbym tez podpiąć słuchawki po BT. To chyba podstawowe zastosowanie, nie uważasz?
 14. Pozbyłem się. W sensie, kupiłem Nvidię Shield TV Pro 2019 a Mi BOX działa okazjonalnie z innym TV. Wydatek większy ale adekwatny do uzyskanych korzyści i to co najmniej dwukrotnie. Wszystkie problemy ja ręką odjął. Stabilność 100%. Nvidia działa z 10 x szybciej aż miło się użytkuje i ma też dużo większą funkcjonalność, w tym m.in. obsługę BT z APT-X, którego Mi BOX nie ma i dźwięk po BT jest dużo słabszy (o ile w ogóle jest bo MI BOX potrafi zacząć szarpać obrazem po sparowaniu ze słuchawkami).
 15. Cieszę się Twoim szczęściem ale sam mam Mi BOXa (kolejny egzemplarz bo już raz wymieniałem) , mają go też moi rodzice jak i znajomi. Jedyne czego oczekujemy od tego urządzenia, to żeby poprawnie działało. Nic więcej. Niestety nie spełnia naszych oczekiwać, bo korzystanie z MI BOXa w naszej ocenie to jedna wielka udręka i pasmo problemów. Nie będę się rozpisywał o szczegółach - wystarczy wyjść piętro wyżej na tym forum i poczytać o niezliczonych problemach związanych z brakiem stabilności i płynności w odtwarzaniu filmów, zawieszająca się notorycznie kartą WiFi, BT, który zakłóca pracę WiFi i s
×
×
 • Create New...