Jump to content

Mi Box 4K S - zacinanie

benkenobi1111
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Przeczytałem wszytko o zacinaniu się Miboxow. Może ktoś mnie poratuje bo na mój nic nie działa. Posiadam Mibox4 kilka dni temu dokupiłem do niego Telewizor Samsung QLED QE55Q80AAT i też mam te przycięcia które bardzo są uciążliwe. Sieć internetowa z UPC 750mb/40mb. Tylko że ja mam ciągle , próbowałem już wszystkiego:
- zamykanie Aplikacji przez wymuszanie
- adapter (zdj) USB 3.0 -LAN
- różnych kabli HDMI

ciągle podczas IPTV , NETFLIX, YOUTUBE, KODI - tam ciągle te przycięcia występują.

co radzicie robić? Box już 100% po gwarancji bo wcześniej miałem stary tv LED 13 lat :) i myślałem że to problem TV jest.

Proszę o pomoc.

IMG_20220218_111728.jpg

Edited by pitpc1978

• 3 months later...

Urządzenie chyba faktycznie lubi czasem się "zapchać". Mam go dopiero parę dni, ale raz wysiadła aplikacja do łączenia się telefonem, raz zawiesił się Netflix. Zamiast jednak resetować całe urządzenie można wejść do ustawień aplikacji i wymusić zatrzymanie tej, która się zacięła - wówczas wszystko wraca do normy. Wygląda na to, że problem będzie się od czasu do czasu pojawiał, ale nie jest to nic, czego by się nie dało naprawić w kilka sekund, więc da się z tym żyć.

Jest to moja pierwsza przystawka do telewizora i jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo przebiła moje oczekiwania. Działa szybko, sprawnie, pozwala na podłączanie zewnętrznych urządzeń - dla testów podłączyłem bezprzewodową myszkę na czujnik USB i natychmiast zaczęła działać, przesyłam obraz i dźwięk z telefonu, znalazłem nawet aplikację, która pozwala sterować telewizorem za pomocą żyroskopu w telefonie. Pilot ma ogromny zasięg, działa przez przeszkody, a mikrofon w nim to też genialna rzecz. Do tego Netflix, TVP VOD, CDA.PL i nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Zaskakująco dużo funkcjonalności w tym małym kwadraciku. Oczywiście okresowe przywieszki to pewien minus, ale nie na tyle duży, żeby to jakoś mocno utrudniało życie.

Jeśli problem będzie upierdliwy to poszukam aplikacji do czyszczenia pamięci RAM - skoro w telefonach takie są, to podejrzewam, że tu też. Na razie jednak nie mam takiej potrzeby, żeby tego szukać.

Edited by kamiledi15