Chelsey

Kilka pytań do posiadaczy

Recommended Posts

23 godziny temu, ziutek11113 napisał:

Słuchajcie, jak ustawić dymki czatu w messenger? niby mam wszystkie powiadomienia włączone i na jednym messengerze mam dymki a na drugim nie :/

W ogóle włączyłeś je w ustawieniach messengera?

18 minut temu, Antyhaker napisał:

W ogóle włączyłeś je w ustawieniach messengera?

Mam chyba wszystkie powiadomienia włączone,  nie wiem co mogę jeszcze włączyć.... 

Mam chyba wszystkie powiadomienia włączone,  nie wiem co mogę jeszcze włączyć.... 
Chodzi mi stricte o Messengera, jego opcje.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

46 minut temu, Antyhaker napisał:

Chodzi mi stricte o Messengera, jego opcje.

Wszystko włączone :(

Wszystko włączone
W panelu sterowania też wszystkie uprawnienia dane? Nie ma szans, to musi działać

4 godziny temu, Antyhaker napisał:

W panelu sterowania też wszystkie uprawnienia dane? Nie ma szans, to musi działać emoji14.png

Gdzie dokładnie w panelu? Dasz jakiś screen? 

A może to dlatego że mam dwa messengery? Z tamtego zapasowego normalnie przychodzą wiadomości z dymkiem 

Edited by ziutek11113

Gdzie dokładnie w panelu? Dasz jakiś screen? 

A może to dlatego że mam dwa messengery? Z tamtego zapasowego normalnie przychodzą wiadomości z dymkiem 

W sensie na klonie nie działają dymki? Sprawdzę to jak wrócę do domu default_smile.png

Edit. Sprawdziłem u siebie na klonie i dymki działają. Coś źle robisz

10 godzin temu, Antyhaker napisał:

W sensie na klonie nie działają dymki? Sprawdzę to jak wrócę do domu default_smile.png

Edit. Sprawdziłem u siebie na klonie i dymki działają. Coś źle robisz emoji14.png

Właśnie na klonie działają a na głównym nie 

Właśnie na klonie działają a na głównym nie 
U mnie nie ma znaczenia, działa na obu. Spróbuj zwyczajnie przeinstalować aplikację.

Dnia 19.01.2019 o 22:37, Antyhaker napisał:

U mnie nie ma znaczenia, działa na obu. Spróbuj zwyczajnie przeinstalować aplikację.

Nie pomogło :(

Po ucegleniu LG G6 które nie wiem czy przyjmą na gwarancje, wracam do Xiaomi :D

Widzę że Redmi note 5 ma B20 tylko czy te pasmo jest wersji europejskiej czy też chińskiej ?

Tylko w wersji Global.

Pytanie do osób korzystających z ostatniego miuipolska 9.2.14/15 - jak wygląda sytuacja z baterią? Zaktualizowałem w sobotę i siostra już mi się dzisiaj skarży, że na 14 bateria leci szybciej niż na 24...

Od wersji 2.15 mam wrażenie że dłużej trzyma niż na 1.24.

14 godzin temu, Orjon napisał:

Zaktualizowałem w sobotę i siostra już mi się dzisiaj skarży, że na 14 bateria leci szybciej niż na 24...

Ja od tygodnia nie mam siostry :P . Z globala przeszedłem jej na miui polska i czytnik palca nie działa (Redmi5)

Do tego coś z kopią zapasową nie tak i nie wszystko udało sie odzyskać. Także foch od tygodnia. 

7 godzin temu, michalm83 napisał:

Z globala przeszedłem jej na miui polska i czytnik palca nie działa (Redmi5)

Do tego coś z kopią zapasową nie tak i nie wszystko udało sie odzyskać. Także foch od tygodnia. 

Uroki instalowania testowych odsłon :)

21 godzin temu, Orjon napisał:

Pytanie do osób korzystających z ostatniego miuipolska 9.2.14/15 - jak wygląda sytuacja z baterią? Zaktualizowałem w sobotę i siostra już mi się dzisiaj skarży, że na 14 bateria leci szybciej niż na 24...

9.2.14 słabo ale znośnie, 9.2.15 znów w normie.

Edited by Antyhaker

Jest już jakis sposób na lagujacy aparat? To jest dramat, brachol chce zrobić zdjęcie czegoś szybko, a aparat zanim się uruchomi to już może zapomnieć o danym momencie..  global, wersja 3/32. Dziwne jest to że u kumpla na note 4x aparat w ogóle nie laguje...

• Like 1

Mój obecny telefon dożywa swoich dni, więc trzeba nabyć coś nowego. Pytanie: Redmi Note 5 czy 6? Na pierwszy rzut oka jedyną różnicą między nimi jest wygląd, a przede wszystkim ekran (i nieszczęsny notch ;)). Większy sens jest w braniu Note 5 (nieco starszy, brak notcha), czy Note 6 Pro (nieco nowszy, ma notcha, chyba nowszego Androida)? Czy różnią się one w jakimkolwiek stopniu pod względem aparatu?

Dnia 18.03.2019 o 09:37, paralemptor napisał:

Mój obecny telefon dożywa swoich dni, więc trzeba nabyć coś nowego. Pytanie: Redmi Note 5 czy 6? Na pierwszy rzut oka jedyną różnicą między nimi jest wygląd, a przede wszystkim ekran (i nieszczęsny notch ;)). Większy sens jest w braniu Note 5 (nieco starszy, brak notcha), czy Note 6 Pro (nieco nowszy, ma notcha, chyba nowszego Androida)? Czy różnią się one w jakimkolwiek stopniu pod względem aparatu?

"Piątka" to bardzo udany model, ale obecnie to chyba już nie ma sensu kupować 5 czy 6, skoro jest 7? Ew. 7 pro, jeśli będzie wersja z B20.

Ok  Redmi  note 7  jest na pewno nowszy , ale jakiś taki dziwny w wyglądzie  i to szkło ....Poza tym nie wiele się różni od starszego Redmi note 5.

Sam mam dylemat co wybrać bo jadę na note 2  bez wsparcia  . Oglądałem obydwa modele i mimo wszystko bardziej mi pasuje note 5 .

Edited by fancik

Działa komuś tryb nocny w aparacie na globalu?

Powinien wykonywać kilka zdjęć i je łączyć w jedno (w rn7 pojawia się stosowny progres bar i zdjęcie się wyraźnie dłużej robi) a u mnie foto robi się tak samo szybko jak bez trybu nocnego i wygląda identycznie. Lecę na najnowszym globalu dev, zastanawiam się czy na stable / xiaomi.eu jest podobnie?

Dnia 6.04.2019 o 08:29, Soren napisał:

Działa komuś tryb nocny w aparacie na globalu?

Tryb sam w sobie działa,tylko foto w tym trybie jest identyczne jak bez niego ;)

Co rozumiesz przez "wyraźnie mniej"? Prawdziwy tryb nocny (połączenie wielu zdjęć w jedno) daje różnicę dramatycznie dużą w porównaniu do trybu zwykłego (1 zdjęcie). Jak w załączniku (przykład z Mi8).

nocne-zestawienie.jpg

Problem w tym,że na notce global tego nie uświadczysz.

Foto niczym się nie różnią,kompletnie brak poprawy,w żadnym aspekcie.

Podpowie Ktoś jaki rom na tą chwile jest najmniej problemowy i warto go zainstalować? Chodzi mi o stabilność, baterię, brak reklam(!) i powiadomienia np. z gmaila które w moim obecnym MIUI Global 9.5.17.0 pokazują się jedynie odświętnie, albo wcale.  Nie jestem na bieżąco, bo czasu brak.. a na xda jest tego tyle, że nie ogarniam. Bootloader odblokowany.

Z góry dziękuję.    

2 godziny temu, blue7 napisał:

Podpowie Ktoś jaki rom na tą chwile jest najmniej problemowy i warto go zainstalować? Chodzi mi o stabilność, baterię, brak reklam(!) i powiadomienia np. z gmaila które w moim obecnym MIUI Global 9.5.17.0 pokazują się jedynie odświętnie, albo wcale.  Nie jestem na bieżąco, bo czasu brak.. a na xda jest tego tyle, że nie ogarniam. Bootloader odblokowany.

Z góry dziękuję.    

Czasem wystarczyłoby po prostu zaktualizować system :)

Powiedźcie mi czy spotkaliście się z czymś takim jak uszkodzone piksele? Bo ostatnio na ekranie zauważyłem szarą linie poziomą jakieś 3cm od górnej krawędzi i 1cm od krawędzi bocznych. Pytanie czy podlega to pod gwarancję jeżeli telefon był kupiony w zeszłym roku we wrześniu?

10 minut temu, Pabian napisał:

Pytanie czy podlega to pod gwarancję jeżeli telefon był kupiony w zeszłym roku we wrześniu?

Tylko ty wiesz gdzie kupiłeś i powinieneś znać warunki(okres) gwarancji.

Takiee uszkodzenie jak najbardziej nadaje się do reklamacji.

Wygląda na uszkodzony ekran. Gwarancja, rękojmia jak najbardziej. Pytanie czy to oficjalna dystrybucja, bo z gwarancją od sezonowych sprzedawców z Allegro to różnie bywa. Najczęściej zamykają interes po paru miesiącach i wtedy to gwarancja tylko na papierze pozostaje.

X-Kom, więc jak najbardziej wszystko oficjalnie :)

A orientujecie się czy jak mam odblokowany bootloader i wgrane miui Polska to mogą robić problemy?

Nie powinni, ale ja dla pewności  wgrałbym stabilny rom z opcją blokowania bootloadera. I tak wysyłając do serwisu lepiej wyczyścić wszystko i wylogować się z konta Xiaomi.

Edited by mariusz.ur

Wiadomo, że nie oddam im telefonu z danymi :)

Czyli normalnie wgrać global stable na xiaomi.eu przez twrp (tak jak aktualizuje x.eu) a potem przez fastboot oem lock i format data?