Jump to content

Kilka pytań do posiadaczy

Recommended Posts

Gdzie dokładnie w panelu? Dasz jakiś screen? 

A może to dlatego że mam dwa messengery? Z tamtego zapasowego normalnie przychodzą wiadomości z dymkiem 

W sensie na klonie nie działają dymki? Sprawdzę to jak wrócę do domu default_smile.png

Edit. Sprawdziłem u siebie na klonie i dymki działają. Coś źle robisz

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

• Replies 590
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To nie łapanie się za słówka, a klarowanie pewnych niedociągnięć, niedomówień i zwykłych bzdur 5 punkt to już w ogóle kuriozum - nie wiem, nie widziałem, coś gdzieś  przeczytałem = prawda objawi

Właśnie... Wszystkie plotkarskie serwisy komórkowe mówiły o reklamach. Kupiłem Xiaomi, nie mam żadnej reklamy  Zgłaszam reklamację!

Tak dla wiadomości miałem wersje global stable 9.5.19 anti4 zainstalowałem wersje global dev 8.7.26 z poziomu aktualizatora i poszło wszystko cacy mam teraz miui 10 instalacja na zablokowanym bootload

Posted Images

10 godzin temu, Antyhaker napisał:

W sensie na klonie nie działają dymki? Sprawdzę to jak wrócę do domu default_smile.png

Edit. Sprawdziłem u siebie na klonie i dymki działają. Coś źle robisz emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Właśnie na klonie działają a na głównym nie 

• 4 weeks later...

Od wersji 2.15 mam wrażenie że dłużej trzyma niż na 1.24.

14 godzin temu, Orjon napisał:

Zaktualizowałem w sobotę i siostra już mi się dzisiaj skarży, że na 14 bateria leci szybciej niż na 24...

Ja od tygodnia nie mam siostry :P . Z globala przeszedłem jej na miui polska i czytnik palca nie działa (Redmi5)

Do tego coś z kopią zapasową nie tak i nie wszystko udało sie odzyskać. Także foch od tygodnia. 

7 godzin temu, michalm83 napisał:

Z globala przeszedłem jej na miui polska i czytnik palca nie działa (Redmi5)

Do tego coś z kopią zapasową nie tak i nie wszystko udało sie odzyskać. Także foch od tygodnia. 

Uroki instalowania testowych odsłon :)

21 godzin temu, Orjon napisał:

Pytanie do osób korzystających z ostatniego miuipolska 9.2.14/15 - jak wygląda sytuacja z baterią? Zaktualizowałem w sobotę i siostra już mi się dzisiaj skarży, że na 14 bateria leci szybciej niż na 24...

9.2.14 słabo ale znośnie, 9.2.15 znów w normie.

Edited by Antyhaker
  • 3 weeks later...

Mój obecny telefon dożywa swoich dni, więc trzeba nabyć coś nowego. Pytanie: Redmi Note 5 czy 6? Na pierwszy rzut oka jedyną różnicą między nimi jest wygląd, a przede wszystkim ekran (i nieszczęsny notch ;)). Większy sens jest w braniu Note 5 (nieco starszy, brak notcha), czy Note 6 Pro (nieco nowszy, ma notcha, chyba nowszego Androida)? Czy różnią się one w jakimkolwiek stopniu pod względem aparatu?

Dnia 18.03.2019 o 09:37, paralemptor napisał:

Mój obecny telefon dożywa swoich dni, więc trzeba nabyć coś nowego. Pytanie: Redmi Note 5 czy 6? Na pierwszy rzut oka jedyną różnicą między nimi jest wygląd, a przede wszystkim ekran (i nieszczęsny notch ;)). Większy sens jest w braniu Note 5 (nieco starszy, brak notcha), czy Note 6 Pro (nieco nowszy, ma notcha, chyba nowszego Androida)? Czy różnią się one w jakimkolwiek stopniu pod względem aparatu?

"Piątka" to bardzo udany model, ale obecnie to chyba już nie ma sensu kupować 5 czy 6, skoro jest 7? Ew. 7 pro, jeśli będzie wersja z B20.

• 2 weeks later...

Ok  Redmi  note 7  jest na pewno nowszy , ale jakiś taki dziwny w wyglądzie  i to szkło ....Poza tym nie wiele się różni od starszego Redmi note 5.

Sam mam dylemat co wybrać bo jadę na note 2  bez wsparcia  . Oglądałem obydwa modele i mimo wszystko bardziej mi pasuje note 5 .

Edited by fancik

Działa komuś tryb nocny w aparacie na globalu?

Powinien wykonywać kilka zdjęć i je łączyć w jedno (w rn7 pojawia się stosowny progres bar i zdjęcie się wyraźnie dłużej robi) a u mnie foto robi się tak samo szybko jak bez trybu nocnego i wygląda identycznie. Lecę na najnowszym globalu dev, zastanawiam się czy na stable / xiaomi.eu jest podobnie?

Co rozumiesz przez "wyraźnie mniej"? Prawdziwy tryb nocny (połączenie wielu zdjęć w jedno) daje różnicę dramatycznie dużą w porównaniu do trybu zwykłego (1 zdjęcie). Jak w załączniku (przykład z Mi8).

nocne-zestawienie.jpg

Podpowie Ktoś jaki rom na tą chwile jest najmniej problemowy i warto go zainstalować? Chodzi mi o stabilność, baterię, brak reklam(!) i powiadomienia np. z gmaila które w moim obecnym MIUI Global 9.5.17.0 pokazują się jedynie odświętnie, albo wcale.  Nie jestem na bieżąco, bo czasu brak.. a na xda jest tego tyle, że nie ogarniam. Bootloader odblokowany.

Z góry dziękuję.    

2 godziny temu, blue7 napisał:

Podpowie Ktoś jaki rom na tą chwile jest najmniej problemowy i warto go zainstalować? Chodzi mi o stabilność, baterię, brak reklam(!) i powiadomienia np. z gmaila które w moim obecnym MIUI Global 9.5.17.0 pokazują się jedynie odświętnie, albo wcale.  Nie jestem na bieżąco, bo czasu brak.. a na xda jest tego tyle, że nie ogarniam. Bootloader odblokowany.

Z góry dziękuję.    

Czasem wystarczyłoby po prostu zaktualizować system :)

• 3 months later...

Powiedźcie mi czy spotkaliście się z czymś takim jak uszkodzone piksele? Bo ostatnio na ekranie zauważyłem szarą linie poziomą jakieś 3cm od górnej krawędzi i 1cm od krawędzi bocznych. Pytanie czy podlega to pod gwarancję jeżeli telefon był kupiony w zeszłym roku we wrześniu?

Wygląda na uszkodzony ekran. Gwarancja, rękojmia jak najbardziej. Pytanie czy to oficjalna dystrybucja, bo z gwarancją od sezonowych sprzedawców z Allegro to różnie bywa. Najczęściej zamykają interes po paru miesiącach i wtedy to gwarancja tylko na papierze pozostaje.

Nie powinni, ale ja dla pewności  wgrałbym stabilny rom z opcją blokowania bootloadera. I tak wysyłając do serwisu lepiej wyczyścić wszystko i wylogować się z konta Xiaomi.

Edited by mariusz.ur

Użyj miflash i zainstaluj w trybie fastboot. Nie wiem czy można w RN5 zainstalować globala w twrp. Do tego to potrzebne zmodyfikowane twrp albo lazyflasher. Ja na R6pro miałem bricka, nawet po użyciu lazyflasher-a jak instalowałem globala w twrp. Po drugie blokowanie bootloadera z twrp = brick

Edited by mariusz.ur
  • 6 months later...