Chelsey

Kilka pytań do posiadaczy

Recommended Posts

8 minut temu, Gawronnek napisał:

Działają, ROM najnowsze stable

To jest chyba jakaś komedia, u mnie powiadomienia przestały działać bez powodu.Apka ponownie zainstalowana, na standardowych ustawieniach i nadal nic.To chyba jest tak samo jak z asystentem google, u jednych dział , a u innych nie...

A idzie sprawdzić jakoś to RSO? Miało być regionalnie działające, ale u mnie nikt [w robocie pytałem] tego teraz nie ma a było. Może to u nich coś jest a nie w telefonach. 

2 godziny temu, frrancuz napisał:

Miało być regionalnie

w moim regionie oczywiście działa tylko na innych telefonach

Dnia 30.12.2018 o 14:09, gwalberg napisał:

Z najnowszą wersją pojawił się google lens. Jednak patrząc w aparat, tam gdzie powinien być, nie ma go. Ma ktoś google lens?

ja nadal nie widzę tej opcji w aparacie ... mam Global 10.0.6.0

Jakaś podpowiedź ?

No właśnie google lens na globalu nie ma nawet na najnowszym 10.2.1.0

Edited by bioly87

Przeglądając oferty redmi note 5 natrafiłem na dwa rodzaje telefonów. Jedne mają dwa czujniki (na górze) z prawej strony ekranu, a inne mają jeden czujnik ekranu. Co to za wersja z jednym czujnikiem?

chyba ta która jest oficjalnie sprzedawana w Polsce - przynajmniej ja taką mam - kupowane w X-com. No chyba, ze w czarnej wersji po prostu go nie widać ;-) . Dotychczas wydawało mi się, że ta wersja z 2 "czujnikami" to nieco starsza wersja na rynek indyjski, z gorszymi aparatami.

Dnia 9.01.2019 o 15:51, Orjon napisał:

Na Globalu tego nie ma... przynajmniej nie na 10.0.6.0...

Mam takie pytanie, trochę nie na temat. Wiem że siedziałeś na MIUIPRO może jeszcze na nim siedzisz, ale pewnie jesteś w temacie. Miałem go przez chwilę w tamtym roku, już nie pamiętam co mi tam wtedy nie pasowało.

Czy warto na dzień dzisiejszy płacić i instalować MIUIPRO? Ma jakieś problemy?

Miałem przez chwilę też Revolution OS ale nie mogłem tam ustawić osobnych dźwięków dla poszczególnych apk., na eu nie ma z tym problemu. Poza tym ROS sypał jakimiś drobnymi błędami, był tam problem z motywami i przy powiększaniu czcionki powiększały się ikony.

Jak to wygląda na MIUIPRO?

Problemy powiedziałbym że podobne do eu czyli na ostatniej wersji małe problemy czasem z dźwiękami (co stwierdzają widzę po wątkach inni użytkownicy) i czasem wybudza się po kilku sekundach, tak jakby był w bardzo głębokim uśpieniu... na początku jak wgrywałem wczoraj 9.1.10 był też drobny lag ale potem się to uspokoiło.

Jeśli szukasz możliwości ustawienia osobnych dźwięków na pro to nie ma takiej opcji. Żadnych błędów póki co na pro nie widzę. Nie wiem o jaki problem z motywami chodzi, a czcionkę mam  na XS i zmienione DPI więc ciężko mi powiedzieć.

• Thanks 1

8 minut temu, Orjon napisał:

Problemy powiedziałbym że podobne do eu czyli na ostatniej wersji małe problemy czasem z dźwiękami (co stwierdzają widzę po wątkach inni użytkownicy) i czasem wybudza się po kilku sekundach, tak jakby był w bardzo głębokim uśpieniu... na początku jak wgrywałem wczoraj 9.1.10 był też drobny lag ale potem się to uspokoiło.

Jeśli szukasz możliwości ustawienia osobnych dźwięków na pro to nie ma takiej opcji. Żadnych błędów póki co na pro nie widzę. Nie wiem o jaki problem z motywami chodzi, a czcionkę mam  na XS i zmienione DPI więc ciężko mi powiedzieć.

Czyli sobie odpuszczę miuipro.

Po ostatniej aktualizacji eu mam problem z motywem "indigoMi" więc szukałem alternatywy.

Po każdym restarcie tak wyglądają "ustawienia". Muszę przywrócić domyślny motyw, później dopiero instalować "indigoMi".

Screenshot_2019-01-15-19-01-56-074_com.android.settings[1].png

22 godziny temu, gwalberg napisał:

Miałem przez chwilę też Revolution OS ale nie mogłem tam ustawić osobnych dźwięków dla poszczególnych apk., na eu nie ma z tym problemu. Poza tym ROS sypał jakimiś drobnymi błędami, był tam problem z motywami i przy powiększaniu czcionki powiększały się ikony.

Jak masz czas to sprawdź jeszcze raz ROS. Wczoraj wypuścili uaktualnienie z nową bazą, moim zdaniem działa znacznie lepiej.

Dnia 31.12.2018 o 16:44, frrancuz napisał:

Tak. Pokemon ma ar ale po aktywacji arcoore pojawia się opcja w ustawieniach ar+.
Nie działa i tyle. Opcja się pojawia, ale gra się wysypuje [jak i inne aplikacje]. Życie.

Jeśli Cię to jeszcze interesuje, to znalazłem prawdopodobną przyczynę - musisz mieć camera API2 :)

Interesuje. Skąd wziąć api2?

Root i w bulid prop editor dopisujesz "persist.camera.HAL3.enabled 1" 

• Thanks 1

4 godziny temu, frrancuz napisał:

Interesuje. Skąd wziąć api2?

Z wielu źródeł :P Jak korzystasz z OrangeFox Recovery, to z jej poziomu można API2 odpalić. Istnieje też moduł do Magisk. No albo ręczne dodanie stosownej linijki, o czym wspomina @bioly87

• Haha 1

Antyhaker jakie masz wrażenia z tą nową wersją ROS? Nie mam czasu instalować dlatego pytam. Jestem cały czas na wersji z grudnia chyba i jestem bardzo zadowolony. Jak ta ze stycznia - bateria, głos, aparat, zasięg.....?

3 godziny temu, piter1114 napisał:

Po dzisiejszej aktualizacji przemówił Asystent Google, ciekawe jak będzie przydatny :-D

Tak, oraz Google Lens, asystent będzie coraz lepszy, póki co fajnie się pobawić :D

Antyhaker jakie masz wrażenia z tą nową wersją ROS? Nie mam czasu instalować dlatego pytam. Jestem cały czas na wersji z grudnia chyba i jestem bardzo zadowolony. Jak ta ze stycznia - bateria, głos, aparat, zasięg.....?
Działa płynniej, chociaż nie wiem czy to kwestia ich poprawek czy mojej czystej instalacji. Reszta w zasadzie bez zmian, ani lepiej ani gorzej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Po komendzie ok Google w dolnym lewym rogu w ikonkę aparatu naciśnij i korzystaj :)

Edited by Pedros

Słuchajcie, jak ustawić dymki czatu w messenger? niby mam wszystkie powiadomienia włączone i na jednym messengerze mam dymki a na drugim nie :/

Edited by ziutek11113

7 godzin temu, Antyhaker napisał:

Działa płynniej, chociaż nie wiem czy to kwestia ich poprawek czy mojej czystej instalacji. Reszta w zasadzie bez zmian, ani lepiej ani gorzej.

Też zainstalowałem 2godz. temu. W zupełnej nieświadomości wytarłem tylko cache, dalvik, system i data. Instalacja poleciała dobrze, telefon działa sprawnie ale powinno się chyba formatować i flashować to FW. No nie wiem czy robić to jeszcze raz tak jak się podobno należy, z formatem? Doradź proszę.

@ziutek11113, dodatkowe uprawnienia > wyświetlaj wyskakujące okna > zezwól....

@ywis, skoro działa sprawnie to po co formatować. jeśli nie masz żadnych problemów to zostaw jak jest, wipe zrobiłeś prawidłowo.

• Thanks 1

17 minut temu, Orjon napisał:

@ywis, skoro działa sprawnie to po co formatować. jeśli nie masz żadnych problemów to zostaw jak jest, wipe zrobiłeś prawidłowo.

No to dzięki.

35 minut temu, ywis napisał:

Też zainstalowałem 2godz. temu. W zupełnej nieświadomości wytarłem tylko cache, dalvik, system i data. Instalacja poleciała dobrze, telefon działa sprawnie ale powinno się chyba formatować i flashować to FW. No nie wiem czy robić to jeszcze raz tak jak się podobno należy, z formatem? Doradź proszę.

Przecież zrobiłeś wszystko co trzeba. Nie bardzo wiem co chciałbyś więcej robić i po co :P

• Like 1

9 minut temu, Antyhaker napisał:

Przecież zrobiłeś wszystko co trzeba. Nie bardzo wiem co chciałbyś więcej robić i po co :P

Jeżeli zrobiłem wszystko co trzeba to się cieszę i dziękuję za odpowiedz. Pytałem nie dla jaj tylko dlatego, że nie byłem pewny. Niech, proszę, WIEDZĄCY uszanują NIEWIEDZĘ innych, po to jest forum.

Jeżeli zrobiłem wszystko co trzeba to się cieszę i dziękuję za odpowiedz. Pytałem nie dla jaj tylko dlatego, że nie byłem pewny. Niech, proszę, WIEDZĄCY uszanują NIEWIEDZĘ innych, po to jest forum.
Nie spinaj się tak, przecież nic takiego nie napisałem

A mamy tu jakieś smart stay? 

Żeby ekran nie gasł jak na niego patrzę? 

Tu czyli gdzie? Nie spotkałem się z tym w żadnym customie.