Pabian

Użytkownicy
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About Pabian

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4 Pro, RN5P

Recent Profile Visitors

421 profile views
 1. Pabian

  MIUI 9.5.16/17

  Działa już poprawnie funkcja hotspotu?
 2. Pabian

  MIUI 9.5.9

  Hotspot wciąż nie działa Whyred
 3. Pabian

  MIUI 9.5.9

  @mrosi a w motywy>funkcje w fazie testów>pokaz slajdów masz wyłączone? W moim przypadku sprawa wyglądała następująco. Jako, że od kilku ostatnich wydań bateria leciała mi bardzo szybko, a SoT był ponad dwukrotnie mniejszy niż zazwyczaj to ta instalacja była być albo nie był dla miuipolska Dałem jej ostatnią szansę przed instalacją innego custom romu. Wyczyściłem wszystko w telefonie (wszystkie możliwe wipe), a następnie format data. Oczywiście przy format data pojawiło mi się "Nie można zamontować '/data' (Device or resource busy)". Restart TWRP oraz wyłączenie i włączenie telefonu nie pomagało. Co zrobiłem? Wipe>zaznaczyłem data>Opcje partycji>Zmień system plików>EXT2>Slide. Potem z powrotem zmiana na EXT4 i ruszyło Partycja była widoczna więc potem już normalna instalacja softu. Potem jak chciałem zainstalować Magisk 18.1 (podany w pierwszym poście) nic się nie działo. Niby instalacja szła poprawnie, ale Magiska na telefonie nie było... Ściągnąłem 19.1 i zainstalował się bez problemu. Na tę chwilę widzę znaczną poprawę jeżeli chodzi o baterię. Zużycie przez "Android system" jest na normalnym poziomie. SoT prawie 3,5h i jeszcze 54% baterii mam (gdzie ostatnio nie mogłem dobić nawet tych 3h). Whyred
 4. Pabian

  MIUI 9.4.25/26

  Whyred. Błąd z WiFi. Kiedy telefon jest połączony przez Wifi i go zablokujemy to po jakimś czasie jest "Nie wykryto dostępu do internetu. Nie można automatycznie przywrócić połączenia." Oczywiście po kliknięciu na ten komunikat telefon się łączy. Łączenie automatyczne włączone. Sprawdzane na kilku sieciach Wifi. Mam wrażenie, że hotspot również nie działa. Niby jest, ale internetu nie ma na urządzeniu podłączonym.
 5. Pabian

  MIUI 9.4.18

  @densa Android ma zużycie ponad 30%. Na pewno nie zatrzymuje się licznik bo w włączyłem Accubattery i to samo pokazało.
 6. Pabian

  MIUI 9.4.18

  Na tym sofcie minimalnie lepiej jeżeli chodzi o baterię (w porównaniu do ostatniego wydania), ale wciąż słabo w porównaniu do wcześniejszych. Nie mogę dobić do 3h SoT, gdzie przy takim samym użytkowaniu miałem spokojnie ponad 6h. Whyred
 7. Pabian

  MIUI 9.4.11/12

  Whyred. Bateria trzyma 4 razy słabiej. Liczyłem, że system się "ułoży". Zauważyłem też, że telefon mocniej się grzeje przy normalnej pracy.
 8. Pabian

  MIUI 9.4.11/12

  @densa Dzięki Mogę potwierdzić, że instalacja paczki działa.
 9. Pabian

  MIUI 9.4.11/12

  Whyred. Instalacja przeszła bezproblemowo. Jedynie co to chciałem jak zawsze camera API2 aktywować by móc korzystać z gcam. Dodałem linijkę persist.camera.HAL3.enabled=1 w build.prop w miejscu przed opisem "added by xiaomi.eu", czyli tak jak zawsze robiłem, ale nic to nie dało. Jakieś wskazówki jak to zrobić na tej wersji jeśli ten sposób nie działa?
 10. Pabian

  Wersja systemu

  Jakiej używacie wersji? Macie jakieś porównanie 9.3.7 do 9.3.14? Jest sens przechodzić na 14?
 11. Pabian

  MIUI 9.3.7

  Redmi Note 5 Pro. Pojawia się problem z bluetooth. Niby jest włączona, a tak naprawde nie. Potem jak się włącza jakąś apke która korzysta z bluetooth to sygnalizuje, że jest nie włączony i pyta o zezwolenie. Po kliknięciu zezwól ikona BT załącza się na kilka sekund i gaśnie.
 12. Pabian

  MIUI 9.3.7

  Czy dla Redmi Note 5 Pro można aktualizować bezpiecznie przez TWRP w wersji 3.2.3-0 (z 9.1.3 miui.eu)?
 13. Pabian

  MIUI 9.1.3

  Redmi 4 Pro. Chciałem naprawić doczytywanie nazw w apce SMS. Zainstalowałem przez TWRP poprawkę wrzuconą przez @Orjon. Apka crashowała. Wyczuściłem jej dane - nic nie pomogło. Zainstalowałem więc ponownie wersję z 9.1.3. Nadal crashowała. Zrobiłem z twrp czyszczenie data/cache/dalvik. Apka dalej crashuje :/
 14. @dzidexx Robię tak: adb shell mount /system adb push build.prop /system/ adb shell cd system chmod 644 build.prop exit Po restarcie recovery widzę, że nie mam pliku build.prop. Jakiej komendy mi brakuje do zamontowania systemu? EDIT: DZIAŁA, wielkie dzięki za pomoc dodałem pierwszą i ostatnią linijkę tak jak powyżej. Wcześniej ich nie miałem.
 15. /system tutaj wrzucam. Poza build.prop mam jeszcze dwa foldery bin i usr. Przez ES file managera nadałem wszystkie uprawnienia dla pliku build.prop>restart i telefon już nie wstał. A przez menadżera jak podglądam to widzę, że po wgraniu i próbie zmian uprawnień dalej ma 0000. Pytanie czy jak popsułem tamten stary build to on jest nadpisywany poleceniem push przez nowy poprawny? Bo może on gdzieś siedzi z tymi złymi uprawnieniami dalej - mimo, że go nie widać i wyciągnąć z telefonu też nie mogę.