Jump to content

Pabian

Użytkownicy
 • Posts

  112
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pabian

 1. Jak to jest, że w pierwszym poście jest informacja, że "ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot", a w aktualizacja pojawia się możliwość pobrania? Obecnie na V12.5.9.0, ale ze względu na ostatnie problemy z aparatem (zacinanie, rozjaśnianie zdjęć zaraz po wykonaniu...) myślą nad updatem.
 2. Mam to samo. Jeżeli będziesz wysyłał to daj znać czy gwarancja będzie uznana i wymienią wyświetlacz (i czy zrobią factory reset...).
 3. Z podanego linku jest tragiczny transfer. Mam nadzieję, że to ten sam ROM co https://androidfilehost.com/?fid=2981970449027565312. A przy okazji działa Wam Revolut na tym sofcie? Z tego co czytałem to jest problem na "lisie", a podobno 12.5.9.0 rozwiązuje ten problem. EDIT: Potwierdzam, na 12.5.9.0 Revolut działa.
 4. Dzięki, działa Szybki tutorial: 1. Pobieramy najnowsze Magisk App (v24.1) i zmieniamy typ rozszerzenia z .apk na .zip 2. Pobieramy TWRP z https://androidfilehost.com/?w=files&flid=324804. Przy zapisywaniu pliku na dysku chciało mi pobrać z jakimś dziwnym typem pliku, więc wybrałem typ "wszystkie pliki" i zmieniłem sobie nazwę na lisa.img 3. Przechodzimy telefonem do trybu Fastboot 4. Uruchamiamy nasze nowo pobrane TWRP poleceniem fastboot boot lisa.img 5. Na kartę pamięci przenosimy Magiska (w formacie zip). [w TWRP nie widać plików wgranych na pamięć wewnętrzną] 6. Instalujemy Magisk z TWRP i czyścimy cache/dalvik 7. Restartujemy telefon. 8. Przy pierwszym uruchomieniu Magisk telefon będzie potrzebował dostępu do Internetu.
 5. Mam zainstalowaną tę wersję. Potrzebuję przenieść dane z jednej aplikacji (która nie ma synchronizacji, konta itp.) na ten telefon ze starego. Próbowałem również przez ADB, ale też się nie udało. Pytanie jak go zrootować żeby móc łatwo przenieść np. Swift backup? Magisk działa normalnie?
 6. Najpierw utwórz w pamięci folder GCam, a w nim Configs8. Potem tapnięcia powinny działać.
 7. Tego który ma większą rozdziałkę Zawsze możesz sobie potem przyciąć sam do tego drugiego formatu.
 8. W przeglądarce Chrome lub innej opartej na Chromium wpisz chrome://flags. Wyszukaj Dynamic color gamut i daj disabled.
 9. Działa Wam screen mirroring (ekran bezprzewodowy)? 12.0.8.0 (QJGMIXM). Nie znajduje mi nowszego.
 10. Strzelam, że jeszcze 3 lata spokojnie będzie wspierany. Z doświadczenia. Jest wydany na Snapdragonie, a nie na MediaTeku. Niech przykładem będzie tutaj Redmi 4 Prime którego wciąż używam, i cały czas jest wspierany przez Customy. Obecnie jest na Androidzie 11, a był wydany pod koniec 2016 roku. Xiaomi niestety z nieznanych mi przyczyn olało ten telefon (było to okres kiedy zaczęli wydawać dużo modeli telefonów) i został na Androidzie 6 na MIUI.
 11. Na pewno będą wychodzić Custom romy przez długi czas. Szkoda, że nie będzieto xiaomi.eu
 12. Ja właśnie mam ustawione na 0,5 bo miałem wrażenie, że przy wyłączonych muli.
 13. Jak u Was wygląda bateria przy Waszym normalnym użytkowaniu? Wiadomo, że każdy inaczej używa. U mnie ostatnio od 100%>7% 30g i 6min, w tym na ekranie 5g i 25m.
 14. Jakiej galerii używasz? Użyj "Prosta galeria" i sprawdź czy na niej też Ci się nie pojawia fotka.
 15. Poszukaj dobrze w ustawieniach apki banku. Może tam coś trzeba włączyć.
 16. Wchodzisz w ustawienia> HDR+ Enhanced Frames> ustawiasz 24. Co do AWB to raczej i tak nie działa na naszym POCO. 1. Nic nie zmienia na razie. Chodzi o składanie 4 pikseli w jeden. 2. Nie do końca rozumiem. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jakość jest dla Ciebie zadowalająca. Ja używam pełnej w proporcjach w 4:3 (Czyli 16MP, 3472x4624)
 17. HDR jeżeli musisz zrobić szybko zdjęcie. HDR+ jeżeli masz 2 sekundy więcej na foto Najlepiej ustawić klatki na 24.
 18. No shit, Sherlock. Ważne jest jakie by nie okazało się, że wykonując jakąś kombinację można uszkodzić soft lub dane.
 19. Wiadomo dlaczego została wycofana ta wersja?
 20. Dziwne, u mnie na Xiaomi.eu jest dobrze tzn. na min słychać cicho a na max głośno Miałem kiedyś problem z za cichą głośnością podczas rozmów. Pomogła edycja odpowiednich linijek w mixer_path.xml
 21. Chyba bardziej chodzi o minimalną głośność podczas rozmów. Faktycznie na romie "z pudełka" było zdecydowanie za głośno na minimalnej głośności (wszyscy w pomieszczeniu słyszeli rozmowę). Po przejściu na Xaiomi.eu nie mam już takiego problemu.
 22. Powiedzcie mi jak to jest na Xiaomi.eu. Wprowadzam 5 razy nieprawidłowy wzór. Pojawia się "Telefon został zablokowany". Ale w dolnym prawym rogu jest "Zapomniałeś hasła?". Jeżeli to kliknę to pojawia się komunikat o wymazaniu danych jeżeli będe kontynuował. Faktycznie tak się stanie? Czyli jeżeli ktoś będzie miał mój telefon na chwilę to może usunąć mi tak dane? Można to jakoś zablokować/wyłączyć?
 23. Teraz zauważyłem, że w górnym prawym rogu mam coś nie tak z ekranem Na ciemnym tle widać dwie poziome linie. Jedna ok. 10mm a druga ok. 5 mm. Im większa jasność ekranu tym bardzie je widać.
×
×
 • Create New...