tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

13 godzin temu, ppmuzyk napisał:

mifit 3.60.brak mapy w treningu ktoś pomoże? 

Jeśli chcesz mapę użyj Notify & Fitness for Amazfit pro wersja 8.12.1, do której link wcześniej podałem.

W wersji MiFita 3.6.0 bez firmware mapy nie ma.

12 godzin temu, Dexter 13 napisał:

a czy mogę zostawić tylko N&F i będzie wszystko po polsku

Oczywiście! A kto Ci zabroni, tylko bez MiFita nie będzie Ci się aktualizował A-gps ( nie mylić z GPS ) więc korzystaj z N & F i MiFita 3.6.0 tego bez firmware on Ci będzie aktualizował tylko właśnie A-gps tak mniej więcej raz  w tygodniu i też będziesz miał wszystko po polsku.

Edited by lisek1953
uzupełnienie

Dzięki wszystkim za rady oraz link do dysku, ułatwiło to znacznie sprawę. Jeszcze pozostaje sprawa dogrania wszystkich ustawień pod siebie, trzeba się po prostu pobawić. Rzeczywiście mam wrażenie, że lepiej obsługuje się zegarek z samym Notify&Fitness, w "praniu" się wszystko okaże. 

Właśnie testuję N&F i mam problem z powiadomieniami aplikacji. Jak to wygląda u was. Odinstalowałem MiFit i zostawiłem sam N&F.

10 godzin temu, Pan Arek napisał:

A restartowales telefon?

Już pisałem że w MiFit 3.6.0 nie ma mapy, trzeba skorzystać z N & F.

2 godziny temu, lisek1953 napisał:

Już pisałem że w MiFit 3.6.0 nie ma mapy, trzeba skorzystać z N & F.

Ja miałem 3.6.0 i mi się pojawiła mapa, teraz siedzę na 3.5.9 i wszystko śmiga. 

2 godziny temu, grzegorzkx4 napisał:

Ja miałem 3.6.0 i mi się pojawiła mapa, teraz siedzę na 3.5.9 i wszystko śmiga. 

Cytuję:
  Dnia 9.07.2019 o 11:59, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

Dlatego właśnie umieściłem tę odpowiedź.

Edited by lisek1953

Dla zainteresowanych i ciekawskich:

Dzisiaj o 08:25

# 108

Aktualizacja

MNVolkov BipOS 0.5

Zmiany:
 Całkowicie przeprojektowany kod uruchamiania aplikacji.  Każda aplikacja jest teraz osobnym plikiem przechowywanym w zasobach.  Format pliku jest wykonywalny na ramieniu.
 Po uruchomieniu menu mod zasoby są skanowane w poszukiwaniu aplikacji.  Znalezione aplikacje są umieszczane w menu „Aplikacje”.  Kalkulator, kalendarz, aplikacje Flashlight i edytor budzika są przepisywane w nowym formacie.  Teraz oprogramowanie układowe ma nieco więcej miejsca na dalszy rozwój.  Użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z niektórych (jeszcze!) Kilka aplikacji może utworzyć listę aplikacji według własnego uznania spośród dostępnych.
 W celu poprawy ogólnej wygody i zmniejszenia liczby niezgodności zaprojektowano aplikacje niezależne od oprogramowania układowego.  Tak więc jeden i ten sam kalkulator będzie działał zarówno na Latin 1.1.5.12, jak i Latin 1.1.2.05 bez zmian (wystarczy umieścić go w pliku RES odpowiedniej wersji).
 Aby zbudować pliki RES, istnieje również specjalny program na PC (Win32), za pomocą którego można dodać niezbędne aplikacje do istniejącego pliku RES.
 Ponadto istnieje prosty zestaw SDK dla każdego, kto ma (nawet małe) umiejętności programowania, może utworzyć aplikację dla Amazfit BIP.  Zastosowanie zestawu SDK i aplikacji uruchamiających ładunek znacznie obniżyło próg wejścia w dziedzinę rozwoju oprogramowania dla Amazfit Bip.  SDK i instrukcje są umieszczone w odpowiednim temacie, odbędzie się również dyskusja na temat tworzenia aplikacji dla BipOS.

Ze względu na znaczące zmiany i koncepcję rozwoju postanowiono zmienić nazwę moda

MNVolkov BipOS

MNVolkov BipOS v0.5 (łatki, aplikacje, ResPack)

Tłumaczenie Tłumacz Google.

Edited by lisek1953
  • Like 1

1 godzinę temu, Zulwiczek1983 napisał:

A skąd wyrwać tego  MNVolkov BipOS v0.5

Wszędzie na necie tylko wersję 0.4

Na końcu tematu na forum Amazfit.ru.

Mi coś poszło nietak przy patchowaniu samemu polskiego firmware i czekam na kogoś kto to potrafi zrobić :roll:

Dnia 14.09.2019 o 15:26, dvmivn napisał:

Mi coś poszło nietak przy patchowaniu samemu

Patch można zastosować w wersjach latin 1.1.5.12 i 1.1.5.36 oraz w wersji nie latin 1.1.2.05. Volkov wprowadził innowację polegającą na oddzieleniu aplikacji od patcha i teraz patch musi pasować do konkretnego firmware'u a apki są uniwersalne i na dodatek przechowywane w zasobach (dzięki temu jest więcej miejsca na modyfikacje)

Co to znaczy po ludzku, o jakiej aplikacji mówisz i jakich apkach ?

Najlepiej podaj jakiś przykład.

Edited by lisek1953

6 godzin temu, walek75 napisał:

Patch można zastosować w wersjach latin 1.1.5.12 i 1.1.5.36 oraz w wersji nie latin 1.1.2.05. Volkov wprowadził innowację polegającą na oddzieleniu aplikacji od patcha i teraz patch musi pasować do konkretnego firmware'u a apki są uniwersalne i na dodatek przechowywane w zasobach (dzięki temu jest więcej miejsca na modyfikacje)

Patchowałem 1.1.5.36 Pl, bez rozeznania czy to wersja latin czy nie.

Dodałem tez aplikacje (kalkulator, kalendarz, latarkę i alarmy) do pliku res.

Wszystko według instrukcji i bez błędów poszło, ale nie działało menu tylko zegarek się zawieszał.

Możliwe, że wybrałem złe firmware

@lisek1953Na razie aplikacje pod BipOs to rzeczy które już były (kalkulator, kalendarz, budzik i latarka). Różnica jest taka, że obecnie to nie jest część patcha, tylko osobne paczki. Maxim opublikował biblioteki programistyczne oraz szablon, więc to tylko chwila, jak pojawią się proste gierki i programiki.

@dvmivn Firmware pl, to spolszczone przez Mr Tomi firmware nie latin, więc patch nie zadziała.

Dnia 19.09.2019 o 13:41, walek75 napisał:

Walek sprawdziłeś dokładnie ten mod, ponieważ na forum Wołkowa czytałem że po wgraniu tego moda ktoś miał kłopoty z opcją kompasu ?

No i oczywiście czy można go instalować w taki sam sposób jak poprzednie mody tzn. przy pomocy Gadgetbridge lub N& F ?

Mr. @MNVolkov, I'm using BipOS 5.0 with reaload files. In Compass menu, coordinates area are freezing in touch and backing only with fisical button.
( # 120

Pan  @MNVolkov, używam BipOS 5.0 z plikami reaload.  W menu Kompas obszar współrzędnych zamarza w kontakcie, a cofanie następuje tylko za pomocą przycisku fisical. )

Na pewno nikt nie chciałby " uwalić " zegarka.

Edited by mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...
  • Like 1

@sajmon64Bez urazy, ale spójrz prawdzie w oczy, jeżeli nie wiesz jak to wgrać, to oznacza, że niestety, nie zadałeś sobie trudu, by twj informacji poszukać, czyli oznacza to, że to nie dla Ciebie i lepiej zostań przy oprogramowaniu fabrycznym.

@lisek1953 wgrywa się klasyczne za pomocą N&F lub GadgetBridge, po kolei: firmware, zasoby, czcionki.
Problem z ekranem współędnych (w menu kompas) nie występuje w tej wersji moda.

8 godzin temu, walek75 napisał:

@sajmon64Bez urazy, ale spójrz prawdzie w oczy, jeżeli nie wiesz jak to wgrać, to oznacza, że niestety, nie zadałeś sobie trudu, by twj informacji poszukać, czyli oznacza to, że to nie dla Ciebie i lepiej zostań przy oprogramowaniu fabrycznym.

@lisek1953 wgrywa się klasyczne za pomocą N&F lub GadgetBridge, po kolei: firmware, zasoby, czcionki.
Problem z ekranem współędnych (w menu kompas) nie występuje w tej wersji moda.

Bardzo dziękuję za włożoną pracę i Twoją odpowiedź, wystąpiła jedynie literówka w słowie "ustawienia" proszę popraw po za tym wszystko jest ok.

IMG_20190920_084828.jpg

32 minuty temu, lisek1953 napisał:

wystąpiła jedynie literówka w słowie "ustawienia"

Zrobione (dodatkowo poprawiłem info w opcji "O programie").BipOs_0.5_pl.zip

Edited by walek75
  • Like 1

7 godzin temu, walek75 napisał:

Dzięki za popraweczkę, teraz jest wszystko ok.

Teraz czekamy na następne aplikacje i liczymy na Twoją dalszą pracę przy spolszczeniu.

Z góry serdecznie dziękujemy!

Edited by lisek1953

2 godziny temu, lisek1953 napisał:

Dzięki za popraweczkę, teraz jest wszystko ok.

Teraz czekamy na następne aplikacje i liczymy na Twoją dalszą pracę przy spolszczeniu.

Z góry serdecznie dziękujemy!

Nie ma za co

Edited by Antoni Czaplicki

Wy też macie taką "poszarpaną" czcionkę w menu na krawędziach napisów?

Do tego nazwy poszczególnych modułów są napisane czcionką różnej wielkości, np. nazwa "AKTYWNOŚĆ" jest napisana mniejszą czcionką, a "POGODA" większą.

3 godziny temu, Jepcio napisał:

Może ktoś podrzucić  link z latarką,  budzikem i kalendarzem? Jakoś nie mogę znaleźć. 

Przecież jest na tej stronie!

Dnia 20.09.2019 o 09:24, walek75 napisał:

Jest jeszcze pomyłka w edytorze alarmów, zamiast "śr" jest "śe" .

Jeśli ktoś chce zamieszczam poprawiony plik *.res

MNVolkov_BipOS_0.5_Mili_chaohu_PL.res 483 kB · 22 downloads

Człowieku czytaj ze zrozumieniem co się pisze!

Edited by lisek1953

Guest
This topic is now closed to further replies.