Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu świeży na forum a trochę słabo stoję z czasem żeby przeszukiwać kilkadziesiąt stron postów. Chciałem zrobić zmianę fw jak w pierwszym poście, ale moja wersja hw to HW: V0.11.19.5 i nie wiem czy to chińska czy europejska...fw mam 1.1.5.04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ciemeks napisał:

Witam! Jestem tu świeży na forum a trochę słabo stoję z czasem żeby przeszukiwać kilkadziesiąt stron postów. Chciałem zrobić zmianę fw jak w pierwszym poście, ale moja wersja hw to HW: V0.11.19.5 i nie wiem czy to chińska czy europejska...fw mam 1.1.5.04

Nie spotkałem się z taką wersją. Możesz załączyć zrzut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, GPS w mapach id razu wskazuje mi że siedzę w domu, kręcę telefonem i kat na mapie się przesuwa a mi fit przez 2h zezarl mi 20 procent baterii i nie ustalił lokalizacji. Ma ktoś z tym problem? Zabrałem na razie apce uprawnienia bo to masakra jakaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie nie moge zainstalować niektórych plików  .res chodzi mi głównie o tarcze np plik test6.res. od @tomurbanowicz. Wyskakuje mi przy tym błąd "problem z transferem metadanych firmware'u" Czy jest to spowodowane że w nowszej aktualizacji już nie wgram tej tarczy? I jak wgrać tarcze z pliku .zip ? Bo same wypakowanie nic mi nie daje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krisstow napisał:

A co do basenu?:D 

Ja swojego BIPa nie moczę. Tak samo mi Band3. Jedna forumowiczka wrzuciła fotke opaski po kilku tygodniach na basenie.

56 minut temu, kiepura525 napisał:

Witam, panowie nie moge zainstalować niektórych plików  .res chodzi mi głównie o tarcze np plik test6.res. od @tomurbanowicz. Wyskakuje mi przy tym błąd "problem z transferem metadanych firmware'u" Czy jest to spowodowane że w nowszej aktualizacji już nie wgram tej tarczy? I jak wgrać tarcze z pliku .zip ? 

.res to zasób wszystkich grafik zegarka. W tym tarcz wbudowanych.  RES to nieodłączny element firmware i musi być w tej samej wersji co plik FW. Tarcze do BIP maja rozszerzenie .bin. Jesli masz inne to zapewne tarcze do amazfit Pace.

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pan Arek napisał:

.res to zasób wszystkich grafik zegarka. W tym tarcz wbudowanych. Tarcze do BIP maja rozszerzenie .bin. jesli masz inne to zapewne tarcze do amazfit Pace.

Chodzi mi o pliki w tym temacie strona 14 więc raczej chodzi tu o BIP-a, zerknij bo ciekawią mnie te tarcze no i strona 19 .zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym poście jest wspomnienie o miband on ma IP 67 a ten amazonit bip ma chyba 68 nie? Ale Ok tez na basen go nie będę brał bo wziąłem go raz podprysZnic to tak jak użytkownicy pisza zaczął świrować bo krople spadającej prysznica przelaczaly mi zakładki na zegarku i cały czas sie zalaczal..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kiepura525 napisał:

Chodzi mi o pliki w tym temacie strona 14 więc raczej chodzi tu o BIP-a, zerknij bo ciekawią mnie te tarcze no i strona 19 .zip

To nie są tarcze do wgrywania. Tam sa początki powstawania polskiego softu do BIP. To prawdopodobnie testowe grafiki do jakies bety. Całe szczęście, że nie udalo ci się ich wgrać bo w 2017 nie było nawet tylu funkcji jakie ma obecnie. Temat o tarczach jest w innym wątku. Jest tam też opis jak je robić i modyfikować.

6 godzin temu, Krisstow napisał:

A w tym poście jest wspomnienie o miband on ma IP 67 a ten amazonit bip ma chyba 68 nie? Ale Ok tez na basen go nie będę brał bo wziąłem go raz podprysZnic to tak jak użytkownicy pisza zaczął świrować bo krople spadającej prysznica przelaczaly mi zakładki na zegarku i cały czas sie zalaczal..;)

Mi Band 3 tez ma 68, ale chodzi o to, że oba urządzenia wytrzymuja jakieś ciśnienie. Pływają to ciśnienie zwiększa się kilkukrotnie i przekracza norme IP.

Dodatkowo zerknij na temat że BIP sie rozkleił. Takich przypadków było naprawde wiele. Ja w każdym razie swoich urządzeń staram sięnie moczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy   Gadgetbirdge zainstalować ze sklepu czy jakąś inną wersję. Mam taki problem zainstalowałem sobie j.polski bez problemu. Odinstalowałem   Gadgetbirdge, chciałem wgrać jeszcze dużą czcionkę i zainstalowałem, go ponownie. Niestety nie może połączyć się z zegarkiem. Odinstalowałem MF przed instalacją Gadgetbirdge w MF zaznaczyłem widoczność i nic  Gadgetbirdge nie może się połączyć, co dziwne w zegarku ikona bluetootha zmienia kolor tak jakby zegarek się połączył z telefonem . Ma ktoś jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szadoky napisał:

Niestety nie może połączyć się z zegarkiem. Odinstalowałem MF przed instalacją Gadgetbirdge w MF zaznaczyłem widoczność i nic  Gadgetbirdge nie może się połączyć, co dziwne w zegarku ikona bluetootha zmienia kolor tak jakby zegarek się połączył z telefonem . Ma ktoś jakieś pomysły.

Zresetuj telefon. W menadżer urządzeń BT usun BIPa i sparuj ponownie w GB.

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam ale już tracę cierpliwość. Zainstalowałem sobie MrTomi-3.5.4-PL.apk i teraz nie mogę zmienić tarczy na .bin. Czy ja dobrze zrozumiałem że to zostało zablokowane żeby lokalnie nie można było wgrać?? Wgrywam w folder android\data\com....health\files\watch_skin\local. Zainstalował również VPM Master, więcej reklam niż z tego pożytku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc mam nowego bipa english wgrałem ostatnie pliki ze stronki res firmwale i fonty i zegarek się nie zresetował ciągle na zegarku connect app od kilku godzin  nic nie mogę zrobić resetowałem telefon, kombinuje i nic nie idzie wgrywanie starszych plików, itd, w gadgetbridge po zainstalowaniu pokazuje dalej zainstaluj, przy instalacji res i i firmwale byl napis niestosowna wersja

 

4 minuty temu, vini napisał:

Panowie proszę o pomoc mam nowego bipa english wgrałem ostatnie pliki ze stronki res firmwale i fonty i zegarek się nie zresetował ciągle na zegarku connect app od kilku godzin  nic nie mogę zrobić resetowałem telefon, kombinuje i nic nie idzie wgrywanie starszych plików, itd, w gadgetbridge po zainstalowaniu pokazuje dalej zainstaluj, przy instalacji res i i firmwale byl napis niestosowna wersja

 

ok udało się wgrałem starszą wersje plików i zadziałało ale 3 h stracone

Edytowane przez vini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Punk3r napisał:

Mam pytanie. Jeśli chce tylko zmienić język na polski to wrzucam fonty przed gadgetbridge i wszystko?

Bo do wyświetlania dzwoniacego należy używać zmodyfikowanej apki mifit?

"Tyko zmienić język na polski" to zmiana wszystkiego, czyli fw i res i to najbardziej ingerująca w oprogramowanie opcja. Polskie fonty, też trzeba dograć. Wrzucenie samych fontów daje jedynie wyświetlanie polskich znaków w powiadomieniach (pogodzie, jak użyjesz zmodyfikowanego MiFita). Nie zmienia języka menu, ale to najprostsza, najbezpieczniejsza opcja, bo nie zmienia oprogramowania fw i res. Tak, do wyświetlania ID dzwoniącego trzeba użyć zmodyfikowanego MiFita, albo zmienić język w telefonie na angielski (z oryginalnym MiFit). 

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W jaki sposób można przywrócić zegarek do oryginalnego stanu/oprogramowania? Miałem kupiony zegarek w wersji europejskiej z językiem ENG na starcie. Jakiś czas temu wgrałem polskie fw res i fonty + zmodyfikowany mifit ale przed sprzedażą chciałbym wgrać oryginalny soft. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest ktoś, kto używa Amazfit BIP z Blackberry OS 10.3.3? Udało mi się uruchomić Mi Fit w wersji 3.4.0.2 (nowsze nie chciały się zainstalować), sparować i skonfigurować zegarek. Udało się nawet uruchomić powiadomienia o połączeniach, jednak SMSy i WhatsApp nie pokazują się. Połączenie przychodzące nie pokazuje numeru ani nazwy kontaktu. Są tylko opcje "Odrzuć/Ignoruj". Może ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klisio napisał:

W jaki sposób można przywrócić zegarek do oryginalnego stanu/oprogramowania?

Najprościej zainstalować nowszą wersję oryginalnego MiFit-a, który ma w sobie nowsze FW. Tylko fonty zostaną. Jak nie ma takiej wersji, to trzeba więcej pokombinować, użyć Gadgetbridge i WF, Res wyciągniętego z oryginału MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mily napisał:

Witam,

Przepraszam ale już tracę cierpliwość. Zainstalowałem sobie MrTomi-3.5.4-PL.apk i teraz nie mogę zmienić tarczy na .bin. Czy ja dobrze zrozumiałem że to zostało zablokowane żeby lokalnie nie można było wgrać?? Wgrywam w folder android\data\com....health\files\watch_skin\local. Zainstalował również VPM Master, więcej reklam niż z tego pożytku. 

 

To może uproszczę, jak wgrać tarcze bin przy MrTomi-3.5.4-PL.apk??

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mily Na tej stronie masz tarcze https://amazfitwatchfaces.com/bip/?lang=pl Zainstalować najlepiej przy pomocy apki My WatchFace wejdź w ustawienia set my watchface wybierasz tarczę zapisaną wcześniej na telefonie i zastępujesz tarczę którą masz w MiFit , otwierasz Mi Fit wchodzisz w tarcze i wybierasz tarczę którą wcześniej wybrałeś w My Watch. Program podmienia oryginalne tarcze które są w Mi Fit na własne.

Screenshot_2018-12-30-12-11-51-427_dev.rokitskiy.wfab.png

Screenshot_2018-12-30-12-12-53-359_dev.rokitskiy.wfab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...