Skocz do zawartości

MI6 - pytania ogólne - watek zbiorczy


BarthezzVTi

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, FromWP napisał:

To co ci się wyświetliło to podpowiedzi jakich komend używać i jak to powinno wyglądać, bo użyłeś nieznanej komendy! Komenda wykrywająca telefon to "fastboot devices" nie "fastboot device". Od razu chcesz rootować telefon a widzę że masz problemy z podstawowymi rzeczami.

FromWP, masz rację jak najbardziej mój błąd:-(, jak do tej pory na wszystkich poprzednich telefonach szło dobrze chyba za szybko chcę to zrobić (żona czeka na mój obecny telefon). Teraz okazało się że moja zgoda już nie aktualna (wystąpiłem o nową ) a na dodatek przy próbie dodania urządzenia do konta w opcjach programistycznych wyskakuje znany błąd 86006 , muszę poszukać rozwiązania ale dziękuję za uwagi;-).Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może sposób na powiększenie ikonek i cyferek na belce statusu, są niestety za małe i to sporo;-). Na poprzednim Mi4S używałem xMiui lub Miui Tweaks ale do ich poprawnej pracy potrzebny jest Xposed a z kolei aby jego posiadać musi być Root i tu koło się zamyka. Mam Miui9 v9.2.2.0 Global Stable i jak na razie zostaję przy nim -jest OK.
Może jest jakiś sposób na powiększenie tych malutkich ikonek operatorów i innych rzeczy na Status Bar.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2018 o 06:25, xLukasz napisał:

2 pytanie. 

Mam wyłączony krajowy roaming. 

Automatycznie wyszukiwanie wyłączone i ustawione na PLAY LTE. 

Chcę aby łączyło mnie tylko z Play. Mimo wszystko i tak raz na parę dni włącza mi się roaming. 

 

 

Pytanie co do ustawień aparatu nadal aktualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy Oreo nie zmieniło czegoś w jakości filmów 4k kręconych na Mi6? Czy ktoś mógłby sprawdzić czy FPS trzyma się 30 i czy autofocus działa, jak działał i ogólnie, czy czegoś w tym zakresie nie skopano? Proszę też o sprawdzenie jakości dźwięku w filmach. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siemek95informuj czy zwrócą, chyba nikt tego nie testował więc jestem ciekaw( znając życie i tak się wypną zaproponują ci marne punkciki)

@martin3z Link do systemów do Mi6 http://en.miui.com/download-326.html

Tak, jak chcesz lecieć na xiaomi.eu to odblokuj bootloader(dolicz sobie 3 dni do przodu bo tyle trzeba czekać na pozwolenie), wgraj twrp no i flashuj zip.

Gdyby podczas próby parowania Mi Account z urządzeniem w ustawieniach deweloperskich wyskoczył ci błąd 86006 to musisz najpierw wgrać DEV(z tego linka, przez aktualizator wbudowany) i dopiero z tego systemu musiałbyś startować. Polecam poradnik rootblog na youtube robiłem wszystko według tego i jest okej.

@pies"To możliwość uruchamiania aplikacji bez konieczności instalowania ich." związana ze sklepem play. Właściwie nic ważnego ani potrzebnego.

@xLukasz Według mnie to jest wina operatora, pozmieniałeś co mogłeś. Ewentualnie zewnętrznymi aplikacjami(np. Virtual Roaming Control) z tym, że są one płatne i ich nie testowałem ale jak ci zależy to kilka złotych, można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Może ktoś poratować linkiem do romów xiaomi.eu oraz oficjalnych globali? 
Aha i jeszcze jedno... Jak mam na świeżym Mi 6 oficjalnego Globala 7.1.1, to tylko odblokowuję bootloader, flashuję TWRP i xiaomi.eu?
Poczytaj najpierw czy aby na pewno tego chcesz, jest trochę problemów z tego co widzę na forum :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi6 z ibgu ma właściwy rom do odblokowania bl czy prosić suport zmianę/pozostawienie rom? Pewnie było już o tym gdzieś, więc proszę.

Do mnie właśnie przyszedł mi6 od ibg. Rom global Stable 9.0.2 więc do odblokowania. 7e88c7ecccf31f61f6da779fe1a96ffc.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez problemu standardowe odblokowanie BL? Długo czekałeś na przesyłkę i jak z Vatem?
Brałem na początku roku dokładnie 5 stycznia zamówienie. Mieli promo z magazynu eu. Więc bez VAT. Cena z kurierem i ubezpieczeniem przesyłki 1440zł z rabatem. Musiałem poczekać na uzupełnienie magazunów i w poniedziałek w tym tygodniu przyszedł. Rom oki ale powiem ,że na razie nie biorę się za odblokowanie bo ten rom działa spoko, a jak sobie poczytasz o problemach na romach eu to już lepiej zostać na Stable global na razie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem Stable .eu wrzucić, ale jeśli takie problemy. Myślę nad ver Ceramic czy jednak wziąć szklaną?

Twoja wola. Ceramika też mnie kusił ale stwierdziłem że wersja podstawowa 6/64 mi wystarczy . Jestem po przesiadce z mi note i powiem że jeśli chodzi o szybkość i resposywność to mi6 jest petarda. Wykonanie bardzo dobre . Nawet dźwięk myślałem że będzie gorszy. No nie jest to z mi nota ale i tak mi wystarcza.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pies napisał:

Czy uruchomienie tego i danie zezwoleń umożliwi uruchamianie funkcji ''OK Google' ' z poziomu każdego ekranu? 

Powinno po poprawnej konfiguracji wszystkiego. Czasami niestety trzeba zmienić język systemu na angielski i dodać angielski w klawiaturze (pisanie głosowe), przynajmniej przy konfiguracji, bo polski jak twierdzi Google nie jest do końca obługiwany. Jak się już uruchomi można zmienić na polski i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno po poprawnej konfiguracji wszystkiego. Czasami niestety trzeba zmienić język systemu na angielski i dodać angielski w klawiaturze (pisanie głosowe), przynajmniej przy konfiguracji, bo polski jak twierdzi Google nie jest do końca obługiwany. Jak się już uruchomi można zmienić na polski i powinno działać.
Zmienić język przed czy po włączeniu tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używać będę i tak w etui, więc zostanę jednak przy szkle, a jak z pamięcią nie brałeś pod uwagę 128GB?

Panie ja w mi note miałem 16 GB to jak się przestawiłem na 64gb to nie wiem co z tym miejscem robić a tak na poważnie jak będę robił zdjęcia i kręcił filmy to i tak je będę składować na NAS. 128 GB w tej chwili nie potrzebuje . Wgrane trochę muzy kilka apel i tak ponad połowa miejsca będzie wolna więc luz.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nie znalazłem nigdzie na naszym forum strony gdzie można wrzucić informacji o sprzedaży sprzętu wiec wrzucam tu i przepraszam

jeśli byłby ktoś zainteresowany Mi6 6/64GB z polskiej dystrybucji krótko używany na gwarancji polskiej 24 miesiące od 24.10.2017 r stan idealny zapraszam na priw 

Edytowane przez mentos30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mentos30 napisał:

Witam wszystkich nie znalazłem nigdzie na naszym forum strony gdzie można wrzucić informacji o sprzedaży sprzętu wiec wrzucam tu i przepraszam

jeśli byłby ktoś zainteresowany Mi6 6/64GB z polskiej dystrybucji krótko używany na gwarancji polskiej 24 miesiące od 24.10.2017 r stan idealny zapraszam na priw 

https://miuipolska.pl/forum/forum/39-giełda/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, dotarł do mnie dziś telefonik, Mam na soft 8.1.18 beta.

Dwa szybkie pytanka:

- Przy zablokowanym ekranie w prawym górnym rogu jest taka mała ikonka jak by "kwiatka?" zaraz pod baterią - co to jest?

- Jak wyłączyć w ekranie głównym po przeciągnięciu palcem do góry uruchamianie wyszukiwarki google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, dotarł do mnie dziś telefonik, Mam na soft 8.1.18 beta.
Dwa szybkie pytanka:
- Przy zablokowanym ekranie w prawym górnym rogu jest taka mała ikonka jak by "kwiatka?" zaraz pod baterią - co to jest?
- Jak wyłączyć w ekranie głównym po przeciągnięciu palcem do góry uruchamianie wyszukiwarki google?
Losowe tapety ekranu blokady.
Ustawienia dodatkowe - > Skróty gestów i przycisków.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odp.

Tak tak, najpierw szukałam w Ustawienia dodatkowe - > Skróty gestów i przycisków.  ale niestety nie poskutkowało. Która to dokładnie opcja?

Przepraszam za problem to moje pierwsze godziny z tą nakładką. 

 

PS: chyba znalazłam, jest to asystent google i chyba niestety nie da się tego pozbyć z ekranu.

Jeśli komuś udało się to wyłączyć proszę o info :)

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...