Skocz do zawartości

MI6 - pytania ogólne - watek zbiorczy


BarthezzVTi

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu Xiaomu.Eu 7.12.7 zauważyłem, że nie telefon nie wykonuje kopii do chmury Xiaomi.
System również nie wykrywa już istniejącej tam kopii.

Synchronizacja z chmurą Xiaomi działa OK, login i hasło są prawidłowo wpisane.

Macie jakiś pomysł co z tym mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kudlaty3 napisał:

Gdy chce zaktualizować TWRP pokazuje że telefon jest bez roota.

Nie musisz, a do aktualizacji twrp root nie jest niezbędny. Przyczyną może być stare twrp. Pobierz najnowsze 3.2.1 (o ile masz starsze) https://eu.dl.twrp.me/sagit/ Instaluje się z poziomu twrp wybierając install img, wybierasz partycję recovery, potem reboot to recovery i masz nowe. Rom eu zwsze możesz pobrać ręcznie i zainstalować z poziomu twrp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gravis napisał:

Ktoś używa jakiś alternatywny soft na Mi6? Wgrałem AEX by DannySPB na Mi5 i mam straszną ochotę zainstalować coś alternatywnego na moją Mi6

Powiem Ci że też byłem ciekawy. Zainstalowałem oreo. Wytrzymałem jeden dzień. Stwierdziłem że zainstaluje stabilną wersję chyba 9.2.3.0 i mam to gdzieś. Nie chcę mi się za każdym razem konfigurować telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić kopie aplikacji Titanum Backupem ;) 

Pozostałe ustawienia to nie jest jakiś wielki problem o ile masz alternatywny launcher :)

Cały czas się zastanawiam czy czegos nie zainstalować, ale mam obawy co do tego czy się nie wpakuje na minę. Xiaomi EU też teraz jakoś super stabilne nie jest w sumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie

zmieniam MI4C na MI6 i mam pytanie jaką wersję oprogramowania lepiej wziąć: oryginalną czy global, bede kupował na ali od "Goldwey-a" albo od "Xiaoimi Online store" albo od "Mi Global store" - tak wiem, że tylko tak się ładnie nazywają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gravis napisał:

Ktoś używa jakiś alternatywny soft na Mi6? Wgrałem AEX by DannySPB na Mi5 i mam straszną ochotę zainstalować coś alternatywnego na moją Mi6

Używam od 5 stycznia Resurrection Remix 5.8.5 [05/01] i jest dobrze. Próbowałem przedtem różnych ROM-ów ale zawsze coś szwankowało.Wcześniejsze buildy RR też miały problemy ale teraz jest ok. SOT ponad 9 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wreszcie mam w swoich łapkach MI6 128GB:-P:-P:-P i oczywiście pojawiają sie pytania i prośby o pomoc.
1 Telefon  ma MIUI 9 wersja 7.1.1 NMF26X MIUI Global 9.0 Stabiln 9.0.1.0 (NCAMIEI)
Co to jest bo z tego co wyczytałem jest to Global i raczej OK, czy mogę śmiało odblokować BL na nim (mam zgodę), czy mam ściągać coś innego?Przy próbie zaktualizowania mam komunikat że mam aktualne oprogramowanie a tu na forum czytam już o Oreo i o co chodzi?
2 W Opcjach programisty w zakładce "Stan odblokowania MI" -jest "Urządzenie jest zablokowane" czy to świadczy że mam zablokowany BL?(pytam bo naczytałem się o scrakowanych BL i blady strach padł na mnie).
W aplkacjach Systemowych  widzimy jakąś aplikacje z dziwnie znajomymi krzaczkami wersja 1.0.0.dev- ki diabeł?
Zrobiłem srceeny ,na telefonie widzę ale na kompie jednym czy drugim nic nie mogę zobaczyć -plik ma 0kb .png a na telefonie ma normalnie też zagwozdka
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, QMiui napisał:

Global 9.0 Stabiln 9.0.1.0 (NCAMIEI)

Oreo to w testują w romach dev. Ten twój rom to chyba ostatni oficjalny global stable i masz zablokowany bl. Jest niby nowszy 9.2.2.0 ale oficjalnie jeszcze go nie udostępnili, ani nie puścili przez OTA. Można samemu pobrać i aktualizować z pliku. Link znajdziesz na tym forum, albo tu: http://en.miui.com/thread-1514805-1-1.html . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie jest "kombinowany" i mogę na nim odblokować BL a następnie ewentualnie wgrać Miui PL lub bezpiecznie używać tego co mam, tak? Czy po ściągnięciu pliku z ostatnią wersją o której piszesz aktualizuję ją normalnie z opcji "Aktualizacje"

A co tą chińską alikacją, nie przejmować się? Widzę że jest przełącznik Roota,  ona nie jest do tego? 

Przepraszam że tak wypytuję ale trochę strach jak się czyta o "ceramicznych przyciskach do papieru" w przypadku crakowanych przez sklepy softach. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, QMiui napisał:

A co tą chińską alikacją, nie przejmować się? Widzę że jest przełącznik Roota,  ona nie jest do tego? 

Nie wiem co to za chińska aplikacja, musiałbyś zrzut zrobić, albo przetłumaczyć. Przełącznik roota? To na pewno podejrzane. Ale aktualizacja z pliku przez aktualizacje nie powinna zaszkodzić, co najwyżej się nie wgra. Niekóre modele uwalają się przy próbie odblokowania na scrakowanych bootloaderach, ale przy aktualizacji raczej nie. Przynajmniej o tym w Mi6 nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zrzutem ekranu będzie problem, tak jak pisałem wcześniej nie wiem dlaczego po skopiowaniu na lapka pliki .png mają 0kb i nie można ich otworzyć a na telefonie mogę, będę próbował zrobić zdjęcie ekranu innym telefonem. 

Pytam o mój soft lub ewentualną aktualizację bo chciałbym odlokować BL ale nie jestem pewny czy wszystko będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba mam te screeny, ale dalej nie wiem czy mogę na tym romie odblokować BL. 

Dzisiaj rano zauważyłem że ta chińska aplikacja miała jakiś udział w transferze ,około 20 Mb. 

 

Dzięki informacjom z forum zaktualizowałem do MIUI Global 9.0 Stabilna 9.0.2.0 (NCAMIEI)- ta chińska apka jest nadal, sprawdziłem status bootloadera- false,szykuję się do odblokowania,ściągnąłem TWRP-3.1.1.0-sagit-v2 (chyba dobry?).
Teraz dwa pytania;
1-Jakiego SuperUsera najlepiej wykorzystać dla mojego MI6 128GB aby mieć Roota?
2-Czy Su mogę zainstalować za pomocą wgranego TWRP ?
W opisach pisze się o wykorzystaniu fastboota? 

Próbuję połączyć w trybie fastboot telefon cz PC (WIN 10) i mimo że MiFlash wykrył urządzenie po wpisaniu komend mam to co na screenach.

Aplikacja.pngRom.pngFASTBOOT 1.pngFASTBOOT 2.png

No dobra, te krzaczki to chyba aplikacja do Pogody bo po zablokowaniu jej dostępu do wszelkiego internetu nie mogła znaleźć mojej lokalizacji mimo jej wpisania, po odblokowaniu ruszyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co sprawdzają Oreo na Mi 6, najlepiej Global, chodź China też może być sygnałem.

Niektórzy właściciele któregoś z OnePlus donoszą, że w Oreo aktualizacje poprawek zabezpieczeń nie zależą już od producenta. W zakładce zabezpieczenia pojawiła się opcja sprawdzania aktualności poprawek. To naprawdę pozytywna wiadomość, tylko czy na Mi 6 z Oreo też to już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, QMiui napisał:

No chyba mam te screeny, ale dalej nie wiem czy mogę na tym romie odblokować BL. 

Dzisiaj rano zauważyłem że ta chińska aplikacja miała jakiś udział w transferze ,około 20 Mb. 

 

apka oficjalnie jest dostępna na portalu Xiaomi : http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.jr.security

niestety wszystko w krzaczkach ale można poszperać po obrazkach.. u mnie na 9.2.2.0 Global Stable ma zerową aktywność użycia danych i bateria na 0%, zrodło aktualizacji - system android (z czasu uruchomienia pierwszy raz telefonu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, QMiui napisał:

No dobra, te krzaczki to chyba aplikacja do Pogody

Nie, to aplikacja zabezpieczająca płatności, nazywa się Millet Gold Service, składnik płatności Mi Pay którego ty w swoim romie nie masz (jest w romach china). Jakoś się im zaplątała w romie global, ale to nic niebezpiecznego. Co ma MiFlash do połączenia z komputerem w trybie fastboot i używaniu komend fastboot, bo nie bardzo rozumiem. To co ci się wyświetliło to podpowiedzi jakich komend używać i jak to powinno wyglądać, bo użyłeś nieznanej komendy! Komenda wykrywająca telefon to "fastboot devices" nie "fastboot device". Od razu chcesz rootować telefon a widzę że masz problemy z podstawowymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prośbę.Jestem posiadaczem Mi 6 na którym próbuje odblokować bootloader .Wchodząc na stronę na której wpisujemy nazwę ,numer i kraj przez cały czas wyskakuje komunikat po chińsku i zmienia się tylko kod do wpisania .Nie wiem co robię źle.Poprzednio miałem Redmi note 4 i odblokowanie poszło bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...