QMiui

Użytkownicy
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by QMiui

 1. Moje ori też potrafiło zsunąć się z telefonu natomiast te z linku już nie,trzyma się dobrze na Mi6 ale coś za coś - rant etui wychodzi nieznacznie ponad ekran co pozwala położyć wyświetlaczem do blatu stołu, telefonik odrobinkę "przytył" wizualnie w tym etui ale trudno ......i tak jestem z niego happy
 2. Senq też zauważyłem ten problem jakiś czas temu i dlatego przy wyborze następnego etui oprócz wycięć na przyciski boczne szukałem takiego który nie ma tej "przegródki" - znalazłem https://www.etuo.pl/xiaomi-mi6-etui-na-telefon-flexmat-case-czarny.html - mam nadzieję że nie zostanę posądzony o reklamę ale sam naszukałem się w necie czegoś takiego. Pozdrawiam
 3. Galakty też tak myślę (mam nadzieję że to tylko jednorazowy foch) dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.
 4. Oględziny i konserwacja gniazda to była pierwsza czynność którą wykonałem chociaż wizualnie nie było takiej potrzeby- dbam o telefony bo sam za nie płacę ale co dziwne w TWRP wykonałem Wipe cache i Dalvik po restarcie nadal to samo, ponownie podłączyłem powerbank (notabene nowy, sprawny i wcześniej używany z powodzeniem do ładowania tego telefonu) i nic podłączyłem więc ori ładowarkę i poziom naładowania bateri zaczął rosnąć, naładowałem do pełna i teraz jest ok. Powerbank jest ok bo naładowałem nim tableta na którym teraz to piszę co to był "numer"? Pozdrawiam
 5. Mi 6 Global 9.2.2.0 zdarzyło mi się dzisiaj coś dziwnego w nocy, zapaliła mi się dioda informująca o ładowaniu, na ekranie blokady mam też info o ładowaniu a na pasku też jest info o tym procesie pomimo tego że poziom bateri spada, ładowarka nie jest podłączona. Po podłączeniu ładowania zero reakcji na power banku (nie startuje ładowanie) a na telefonie poziom się nie zmienia. Restart był robiony.
 6. Dostałem dzisiaj info o możliwości aktualizacji na v10.0.1.0 OCAMIFH "waży "toto 1.6Gb.Obecnie jestem od długiego czasu na 9.2.2.0 Global Stable i nie mam powodu do narzekań jednak tak myślę że może warto pomyśleć o zmianie i mam pytania: 1 - czy mogę zaktualizować normalnie po ściągnięciu za pomocą aktualizacji systemowej? 2- Czy po tej aktualizacji zablokuje mi BL (teraz mam odblokowany "legalnie") 3- trochę poczytałem ale czy wogóle warto skoro moja wersja działa jak należy a nie kręcą mnie jakieś kolorowe ikonki, fejsa , instagrama i twita nie mam oraz nie używam natomiast aplikacje Googla jak najbardziej. Pozdrawiam.
 7. Ma ktoś może namiary na etui silikonowe (takie jak oryginał ) ale z wycięciami na przyciski boczne , coś takiego kupiłem kiedyś do poprzedniego Mi4s . Przejrzałem całe All. . . . ro ale albo są jakieś idiotyczne nadruki albo brak jest tych otworów. Interesuje mnie tylko dostępność w kraju i transparentność , może być "przydymiany " . Pozdrawiam . Czy nikt mi nie pomoże? Znalazłem niby to czego szukam na All..... ro ale sprzedawca nie odpowiada na moje maile z pytaniem o te wycięcia. Znalazłem też jeszcze jedną aukcję ale tam z kolei jest duży czerwony napis. Gdzie można kupić chociaż taki jak oryginał dołączony do telefonu przez Xiaomi. Pozdrawiam.
 8. Nie wiem dlaczego ale u mnie aplikacja Chmura się zatrzymuje, wyczytałem w Samouczku że należy język zmienić na Angielski co też zrobiłem - dalej to samo . Na próbę zmieniłem region na United Kingston i to samo, telefon na stałe podpięty do konta?
 9. Szukam sposobu na wykonanie kopii zakładek że strony głównej przeglądarki systemowej, przekopałem jej ustawienia ale nic tam nie widzę. Po ostatniej aktualizacji ekran główny był czysty i musiałem wszystko przywracać "z palca" a trochę tego jest. Jest na to sposób? Mi6 Global Stable 9.2.2.0 .
 10. Nie do końca to prawda sam używam Global Stable 9.2.2.0, TWRP -jest i działa, Magisk ( co prawda 15.3 ale działa) , Root też jest.
 11. Dziwne, Pogoda zaczęła działać tak sama z siebie i nie wyrzuca żadnych błędów ciekawe jak długo? Zastanawia mnie tylko dlaczego aktualizacje danych mogę zrobić tylko przy pomocy internetu mobilnego gdy podłączony jestem przez Wi-Fi mam info o braku połączenia z siecią ale to" pryszcz" ważne że działa.
 12. Próbowałem znaleźć na forum odpowiedź na moje pytanie ale albo nie ma albo źle szukam Sprawa dotyczy widgetów zegara na stronie głównej, przy wyborze mam tylko dwa do wyboru i co tu oszukiwać "kiszka" małe to i zajmuje tylko miejsce. Na anglo-hindi forum znalazłem post z plikami zegarów .mtz - niestety po wrzuceniu ich zgodnie z opisem do Miui/theme i importowaniu w aplikacji Motywy oraz po restarcie telefonu nadal mam tylko te badziewne dwa zegary. Co robię nie tak, nie interesuje mnie instalowanie następnych motywów potrzebuję tylko większych zegarów. Telefon Mi6 Global Stable 9.2.2.0 Oczywiście root jest i dostęp do plików systemowych.
 13. Ja odinstalowałem aktualizację i jest ok, wszystko działa jak poprzednio z dostępem do sieci , oczywiście zaznaczyłem "ignoruj" w aktualizacjach systemowych.Pozdrawiam.
 14. Nadal kombinuję jak zmusić aplikację Pogoda do pracy , za każdym razem gdy próbuję wybrać lokalizację czy to za pomocą opcji "Lokalizacja" czy też ręcznego wyboru miasta aplikacja zawiesza się i proponuje mi wysłanie zgłoszenia. Wszystkie możliwe uprawnienia nadane,dostęp do sieci jest , GPS -ok, dane wyczyszczone .Ostatnio zacząłem "bawić" się w podmianę na inne wersje (moja obecna wersja 8.4.5).po podmianie, nadaniu uprawnień i restarcie nadal to samo. Ale zauważyłem w menadżerze aplikacji że aplikacja Dostawca Danych Pogodowych (com.miui.providers.weather 7.1.1) nie pracuje. Jest sposób na zmuszenie jej do pracy? Oczywiście w grę nie wchodzi zmiana Romu (teraz mam Global Stable 9.2.2.0).
 15. Używam do tego celu Solid Explorera i to nie tylko do dokumentów ale też do innych plików do których potrzebny mi szybki dostęp.Pozdrawiam.
 16. Przyznam że systemowa przeglądarka bardzo mi podeszła - wizualnie i funkcjonalnie. Właściwie to używam tylko jej chociaż mam też zainstalowanego Chrome ale tylko dla zakładek z innych urządzeń . Po co mam kombinować skoro ta mi odpowiada, testowałem różne lepsze lub gorsze ale wracałem do niej kwestia gustu i przyzwyczajenia .
 17. Ja od długiego czasu używam eWeather HD, na początku "kombinowana" potem kupiona w promocji, czy lepsza? bardziej rozbudowana , dwóch dostawców "przepowiedni" , ładna wizualnie , duża możliwość ustawień, mi bardzo podeszła, sprawdzalność-taka jak wszystkie inne. A co do pogody Miui to dalej martwa i dałem sobie z nią spokój. Pozdrawiam .
 18. Przepraszam ale nie"łapię" to nic nie robię na kompie? Gdzie na telefonie mam to zmienić? Nie muszę się wlogowywać-telefon jest cały czas zalogowany na moje konto. Pozdrawiam.
 19. Może ja się podepnę, potrzebuję zmienić numer telefonu do logowania, mam dostęp do obydwu. Jak mam to zrobić bezboleśnie , czy mam wylogować się z konta telefonem następnie zalogować się na moje konto za pomocą komputera i w moim profilu zmienić go na ten nowy, zatwierdzić a następnie zalogować się telefonem? Robił ktoś taką zmianę?
 20. Mi6 Global Stable 9.2.2.0- pogodynka Miui działała do teraz elegancko ale od paru dni gdy ją uruchamiam wyskakuje mi info "aplikacja Pogoda została zatrzymana…… " Wyczyściłem pamięć podręczną i dalej to samo, co prawda używam aplikacji alternatywnej (eWeather HD) ale czasem dla porównania odpalam ją, co można zrobić aby wróciła "do życia"?Pozdrawiam.
 21. Marrik- może ja robię coś nie tak, jak możesz wytłumacz co i jak instalowałeś na Mi6 Stable że Ci to zadziałało bo wydaje mi się że wszystko próbowałem no chyba że coś ja robię nie tak albo mieszam plik. Pozdrawiam.
 22. No właśnie, pisałem że już zaczynam się gubić. Dobre pytanie - czy ma ktoś na Globalu Xposed? Od tego trzeba było zacząć. Pozdrawiam.
 23. Orjon który plik uninstaller muszę pobrać w razie gdyby coś poszło nie tak?
 24. Jestem po próbach wgrania Xposed i niestety albo mam pecha albo. . . . Najpierw zainstalowałem Xposedinstaller_3.1.5-Magisk.apk , następnie w Magisku odnalazłem Xposed_Framework-SDK_25-89.2_Systemless.zip rovo89 i zainstalowałem . Po restarcie czekałem około 15 minut i dalej "wisi na logo Mi" co jest nie tak? W czasie "batali" o powrót do działającego telefonu poprzez używanie TWRP fakt faktem postawiłem wszystko z powrotem ale zainstalowałem mi się w telefonie TWRP 0.1(1) jako aplikacja systemowa, jak mogę ją odinstalować , na razie zamroziłem w TB . O co chodzi z tym Xposed?