Jump to content

QMiui

Użytkownicy
 • Posts

  224
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO M4PRO/Mi6 128GB

Recent Profile Visitors

1,500 profile views

QMiui's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter
 • First Post
 • Collaborator Rare

Recent Badges

13

Reputation

 1. Głupio się przyznać ale opisane "cuda" to wynik mojej głupoty - otóż używam aplikacji Greenify i nie wiedzieć dlaczego przy wspomnianych aplikacjach zaznaczyłem opcję "Odcięcie ścieżki wybudzenia" - po prostu przekombinowałem 😄 . Piszę to jako przestrogę i "mea culpa" jak to mówią "błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi". Pozdrawiam. Kolego Master tak ,tak posypałem głowę popiołem nie boję się przyznać do błędu nawet jeśli jest tak prozaiczny . Nie dawało mi to spokoju ogólnie z tego telefonu jestem bardzo zadowolony pomimo różnych opinii w necie. Przeglądnąłem resztę opcji i ustawień - powinno być dobrze. Na przyszłość - zastanów się dobrze co robisz😃
 2. Przypomniałem sobie tę drugą aplikację to Play24, co do "zaptaszkowania" to zgoda jest. Dziwne że tylko te dwie aplikacje mają problem , drążę ten temat od 3-4 dni i brak pomysłu.
 3. Tytułowy problem pojawił się nie dawno i dotyczy jak na razie tylko aplikacji od T-Mobile. Znikła mi ikona aplikacji, sama aplikacja jest nadal zainstalowana, po odinstalowaniu i ponowwnym zainstalowaniu ikona pojawia się ale po pewnym czasie braku aktywności telefonu znika.Poszukałem w necie i wyczyściłem wszystkie dane Launchera Poco ,odinstalowałem i ponownie zainstalowałem aktualizację Launchera- ten sam efekt.Wyczyściłem wszystkie dane aplikacji T-Mobile i to samo. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale była chyba jeszcze jakaś jedna aplikacja której ikona też znikała ale ją odinstalowałem bo nie używałem, inne aplikacje z tego co widzę nie mają tego problemu.Telefon to POCO M4PRO 4G 8/256 GB ale z tego co czytam ten problem dotyczy różnych modeli.
 4. Ja osobiście używam Profile Dźwięku w wersji 7.46, po "naszemu", mnóstwo ustawień a jak masz roota to są dodatkowe. Ta akurat podeszła mi najbardziej Easyprofile też kiedyś używałem - fajna .
 5. Problemem musi być bateria a właściwie jej ubywanie przy tego typu powiadomieniu ale to przecież użytkownik decyduje czy będzie z tego korzystał czy nie zresztą pakują tyle wszelkiego rodzaju apek drenujących baterie że jedna w tą czy w tamtą bez różnicy. Co prawda jak pisałem z LED BLINKER jestem zadowolony ale jednak mały niesmak pozostaje.
 6. Właśnie to słowo "może"( na pewno to zrobię ,trochę to dziwne ten bubel jest już jakiś czas i nikomu to nie przeszkadza? wszyscy siedzą i wpatrują się w ekran? Chciałbym aby nie była to prawda) , a gdyby tak gdzieś ,coś "pogrzebać".
 7. Wiadomo POCO M4Pro (i inne na pewno też mają takie "ulepszenie") nie posiadają diody powiadomień, dobrze że jest coś takiego jak to co na screenie ale problematyczne żeby nie napisać głupie jest wymyślenie sposobu pracy tego powiadomienia - zadziała tylko raz po otrzymaniu powiadomienia i po tym "ciemność widzę,widzę ciemność" przecież są tacy użytkownicy którzy po powrocie do domu wyciszają telefon i nie wpatrują się w niego jak w obrazek a jednak jakiś tam kontakt z otoczeniem potrzebują.Można coś zrobić aby np. "błyski" trwały do odczytania powiadomienia albo przez określony czas. Jak na razie używam LED Blinker Notifications .apk, próbowałem też NotiyBuddy Notification - pierwsza aplikacja jest ok natomiast druga też jest dobra tylko ma jakiś problem z nieodebranymi połączeniam SMS-y działają. Tylko po co instalować aplikacje zewnętrzne skoro w systemie jest coś takiego tylko po prostu "skopane" jest sposób na naprawę tego? POCO M4PRO ,Android 11, MIUI 13 Global, Root.
 8. Nie wiem czy sposób na który natknąłem się na jednym z for (nie wiem czy mogę podać link dlatego nie podaję) dotyczy Twojego telefonu ale opisany jest sposób na odblokowanie BL bez oczekiwania na zgodę i ten właśnie sposób nie czyścił pamięci, dotyczył on mojego telefonu (POCO M4pro 4G na Mediateku ) . Sam chciałem spróbować ale miałem jakieś dziwne problemy ze sterownikami i przyznaję miałem "stracha", ale poczytać nie zaszkodzi.
 9. Jak na razie skorzystałem z BCR-a wgranego Magiskiem - zapowiada się ciekawie. Ok, nagrywa dwie strony bardzo ładnie , sam startuje, można sobie wybrać miejsce zapisu i format. Jedyne co dziwne po ustawieniu np. formatu .ogg plik zapisany ma .oga ale po zmianie na .ogg można sobie posłuchać rozmowy.
 10. Czy istnieje jakiś sposób na nagrywanie rozmów w POCO M4 pro (i nie tylko) Zadałem to pytanie bo jakiś czas temu używałem Huawei P20 pro gdzie po aktualizacji systemu Android na siłę "uszczęśliwił" posiadaczy brakiem możliwości nagrywania rozmów ale użytkownicy tego telefonu znaleźli na to prosty sposób - z internetu pobierało sie aplikację dialera z poprzedniego systemu który obsługiwał tę funkcję , instalowało się jak normalną aplikację (root był niepotrzebny) apka podmieniała się i wszystko pięknie śmiga. Czy jest taka możliwość w Miui? Może można wyciągnąć taką aplikację np. z softu na Indie - o ile kojarzę ona ma taką możliwość.A może jest inny sposób - instalowanie aplikacji firm trzecich to ostateczność. Telefon zrootowany. Pozdrawiam.
 11. No, bootloader odblokowany za pomocą MIUnlock - trochę szkoda bo znalazłem sposób na odblokowanie bez resetu wszystkiego ale coś mam z ADB i szukam odpowiedzi w necie na mój problem. Nie mogę wgrać załatanego boot.img komendami adb wyskakuje mi błąd , urządzenie mi wykrywa, fastboot reboot też działa , nie mogę też sprawdzić komendami stan odblokowania oem. Próbowałem z wersją najnowszą 1.4.3 i wygląda jakby tych komend nie obsługiwała ta wersja u mnie. W menadżerze urządzeń jest niby ok ale wszystkich komend nie obsługuje. Problem rozwiązał się chyba sam pomimo tego co pojawiało mi się na tym screenie wrzuciłem spathowany plik boot.img na telefon; fastboot ....... i tak dalej no i voila jest upragniony root , wszystko jest jak ma być . Dziękuję wszystkim którzy wyrazili chęć pomocy i pozdrawiam. Miłego weekendu.
 12. Dzięki, trudno trzeba coś doinstalować a to coś wyłączyć.
 13. Pytanie dotyczy co prawda Poco ale ten model to rebrandowany Redmi Note 11 s więc chyba to samo? Jak włączyć tę funkcję bo kombinuję na różne sposoby aby TO(chodzi mi o te niebieskie poświaty na krawędziach ekranu) uruchomić i nic, niby mam możliwość wyboru i co bym nie wybrał to i tak po nieodebranym połączeniu czy SMS-ie ani śladu mimo że opcja Ekran Zawsze Włączony jest na ON, dotknięcie ekranu powoduje pojawienie się ustawionego zegara na określony czas. Jak to włączyć , czy muszę instalować dodatkową aplikację?
 14. Dzięki za cierpliwość i poświęcony czas - znalazłem ,pobrałem, wydobyłem ten plik ale w międzyczasie na pewnym forum znalazłem temat poświęcony rootowaniu tego modelu i tam piszą jeszcze o jakiś operacjach na pliku vbmeta.img, czy to konieczne? czy wystarczy tylko ingerencja w plik boot.img? Czy ewentualne przyszłe aktualizacje systemu będą miały wpływ na uzyskanego w ten sposób roota? To jak na razie chyba wszystko, pozdrawiam.
 15. Troszkę męczę ale pytając o termin przydatności chodziło mi raczej o to czy gdy minie ten czas operację odblokowania mogę przeprowadzić np. za miesiąc albo dwa? Ten plik (boot.img) wyciągam z softu pobranego z strony podanej przez kolegę wojted , czy dobrze zrozumiałem ? I który pobrać Recovery ,Fastboot czy OTA? Ten pierwszy pobrałem ale takiego pliku tam nie ma. Pozdrawiam. W OTA też go nie ma .
×
×
 • Create New...