Jak płacić telefonem z Android Pay na systemie miuipolska (xiaomi.eu)?

Acid
117 komentarzy

Ten poradnik opisuje jak dodać kartę płatniczą do Android Pay i dokonywać płatności bezgotówkowych za pomocą telefonu Xiaomi na romie MIUIPolska (xiaomi.eu).

UWAGA: oprogramowanie MIUIPolska/Xiaomi.eu od 2017 roku posiada domyślnie wsparcie dla Android Pay. Poniższy sposób nie jest już wymagany ani potrzebny. Nie trzeba nic instalować poza romem xiaomi.eu!

Wstęp

Jak wiadomo Android Pay wymaga do działania kompletnych zabezpieczeń telefonu (android verified boot state zielony) czyli:

 • brak root
 • zablokowany bootloader
 • system oryginalny producenta (MIUI Stable rom) z prywatnymi podpisami aplikacji systemowych

Wymagania te powodują, że Android Pay bez specjalnych modyfikacji w systemie nie zadziała na romach MIUIPolska (xiaomi.eu), ponieważ aby nasz system zainstalować musimy siłą rzeczy bootloader odblokować – co zmienia status zabezpieczeń na pomarańczowy. Do tego większość naszych aktualizacji to są romy Dev (rozwojowe), które także nie są respektowane przez AP (w tym nawet Global Dev rom).

Ważne: Android Pay w założeniu Google ma działać na zabezpieczonym telefonie, bez modyfikacji i na oryginalnym systemie producenta co maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo Waszych danych i dodanych do aplikacji kart płatniczych. Poniższy poradnik jest dla tych, którzy rozumieją ryzyko związane z działaniem AP na niezabezpieczonym urządzeniu. Odblokowany bootloader, dostęp do recovery czy root mogą w teorii ułatwić aplikacjom szpiegującym lub malware w dostępie do naszych prywatnych danych. 

MIUIPolska nie ponosi odpowiedzialności za:

 • działanie systemu z AP 
 • bezpieczeństwo powiązanych kart płatniczych
 • inne niewymienione rzeczy 

Własność intelektualna:

 • MIUIPolska nie jest autorem narzędzi i aplikacji wymienionych w poradniku.
 • Wszystko robicie na własną odpowiedzialność!

Wymagania

Ok, aby włączyć płatności z AP na romie miuipolska należy:

 • posiadać system miuipolska (xiaomi.eu) np. 7.4.14 Android 7 dla Mi5
 • zainstalowaną aplikację Android Pay z Google Play
 • Magisk (w celu ukrycia roota)
 • brak SuperSU – należy odinstalować przed przystąpieniem do poradnika
 • TWRP*

* Przed przystąpieniem do poradnika wskazane jest wykonanie kopii systemu w TWRP (boot i /system). Całość procesu jest odwracalna przez przywrócenie kopii TWRP lub instalacja romu MIUIPolska ponownie w TWRP (lub przywrócenie pliku boot.img przez fastboot).

Pobieranie

Autorem aplikacji Magisk jest topjohnwu z forum XDA toteż link do pobierania znajduje się na forum, aby zawsze mieć aktualną wersję. Potrzebny jest też dodatkowy patch, dzięki któremu system zmieni swój key fingerprint czytany z build.prop z formatu MIUI DEV na MIUI Stable (co jest akceptowane przez AP).

Pobieranie:

Magisk i patch przenosimy do pamięci wewnętrznej telefonu.

Instalacja

 1. Aplikację Magisk instalujemy z TWRP recovery (Aktualizacje > menu > Uruchom w recovery) i uruchamiamy ponownie telefon
 2. Na ostatnim pulpicie uruchamiamy Magisk i zezwalamy na instalację Magisk manager z Google Play
 3. Uruchamiamy Magisk manager
 4. Z bocznego menu aplikacji wybieramy Ustawienia i zaznaczamy “Magisk Hide”
 5. Ponownie z bocznego menu wybieramy “Magisk Hide” i na liście aplikacji zaznaczamy Sklep Google Play (być może niekonieczny krok choć “włącza” certyfikację urządzenia w GP). Android Pay powinien już być zaznaczony.
 6. Po raz kolejny z bocznego menu wybieramy “Moduły” > Dodaj (+) i wybieramy Patch Safetynet Props, po czym uruchamiamy ponownie telefon i sprawdzamy status weryfikacji SafetyNet w Magisk:
  Włączony Magisk hide
  Weryfikacja SafetyNet
 7. Upewniamy się czy mamy włączoną opcję “Portfel NFC z HCE” w
  1
  Ustawienia > Więcej > NFC > Mobilny portfel
 8. Uruchamiamy Android Pay i dodajemy kartę:
  Pomyślne dodanie karty

Od teraz możemy płacić przykładając telefon do terminala tak jak zwykłą kartę płatniczą z PayPass. Wystarczy odblokować telefon przyciskiem zasilania, aby rozpocząć płatność.

Nie działa?

Jeśli na którymś etapie modyfikacji systemu telefon nie wstaje i np. pozostaje zbyt długo na logu MI (powyżej 5 minut) to można to naprawić jednym z poniższych sposobów:

 • powrót do TWRP kombinacją przycisków i przywrócenie kopii TWRP (system i boot)
 • instalacja boot.img z romu MIUIPolska w fastboot (fastboot flash boot boot.img)
 • przywrócenie kopii boot.img wykonanej przez Magisk
 • instalacja romu MIUIPolska

Aktualizacje MIUIPolska

Każda aktualizacja systemu MIUIPolska usunie modyfikacje wprowadzone przez Magisk (prócz Magisk Managera). Dlatego po instalacji nowej wersji systemu powracamy do TWRP by tam ponownie wgrać paczkę zip z Magisk. Patch nie jest konieczny ponieważ Magisk sam go zastosuje.

UWAGA: oprogramowanie MIUIPolska/Xiaomi.eu od 2017 roku posiada domyślnie wsparcie dla Android Pay. Powyższy sposób nie jest już wymagany ani potrzebny. Nie trzeba nic instalować poza romem xiaomi.eu!

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

117 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner