Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem posiadaczem Mi5 64GB i mam problem z synchronizacją Gmaila. Mimo, że w ustawieniach konta gmail mam włączoną synchronizację, to nie pobiera maili, jeśli tego sam nie wymuszę (synchronizację tylko przez WiFi mam wyłączoną). Ma ktoś jakiś pomysł? Może jeszcze gdzieś to trzeba włączyć/dać uprawnienia aplikacji?

Mój rom to MIUI Polska 6.5.7

P.S. Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum :)

Edytowane przez metaloman
Dodanie przywitania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem Mi5 64GB i mam problem z synchronizacją Gmaila. Mimo, że w ustawieniach konta gmail mam włączoną synchronizację, to nie pobiera maili, jeśli tego sam nie wymuszę (synchronizację tylko przez WiFi mam wyłączoną). Ma ktoś jakiś pomysł? Może jeszcze gdzieś to trzeba włączyć/dać uprawnienia aplikacji?

Mój rom to MIUI Polska 6.5.7

P.S. Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum

Panel sterowania/uprawnienia/autostart zaznacz Gmaila i powinno być ok. Pozdrawiam Mariusz

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Panel sterowania/uprawnienia/autostart zaznacz Gmaila i powinno być ok. Pozdrawiam Mariusz

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Zrobiłem tak i ustawiłem też Gmaila jako domyślną aplikację do poczty i na razie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, weah napisał:

Witam, Wie ktoś czemu w Mi5 nie ma RADIA FM i jak ewentualnie wrzucić? Pozdrawiam Piotr

@weah nie ma, bo widocznie producenci stwierdzili, że nie jest potrzebne, a włączyć się nie da, bo to funkcja sprzętowa. 

Edytowane przez cuberut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cuberut napisał:

@weah: nie ma, bo widocznie producenci stwierdzili, że nie jest potrzebne, a włączyć się nie da, bo to funkcja sprzętowa. 

Kurcze wielka szkoda (gdyż na rowerze endomondo plus radio 2h dziennie) ..... dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cuberut napisał:

@weah nie ma, bo widocznie producenci stwierdzili, że nie jest potrzebne, a włączyć się nie da, bo to funkcja sprzętowa. 

Ostatnio, Samsung dodał obsługę radia FM do swego SGS7... Teoretycznie więc, nic nie jest przesądzone :D Chyba że naprawdę Mi5 nie jest w stanie obsłużyć radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe wszystkiego oprócz pamięci wewnętrznej przez TWRP, a potem Install zip

Cześć

A gdzie mogę przeczytać czym.sie różnią erdjr miui tj 7.2.8.0 od 6.x.x.x jako polskiej wersji.

Interesuje mnie gdzie są zpisane różnice .

Dlaczego powinno się użyć wersji pl skoro są wersje 7.2.8.0 i też jest wszystko po polsku?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :)

Dzisiaj  dostałem mojego Xiomi Mi5 - niestety pewnie ma zablokowany bootlader.

Czy mogę na ten bootloader mogę wgrać soft Miui Polska ?

Soft w telefonie mam MIUI Global 7.2.4.0.0(MAACNDB)

Prosiłbym o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wpis o root znalazłem ( działą tylko na Polskim Miui ?, w tym ROM Global nawet nie mam doubletap do wybudzenia ekranu :/ i polskiego jest tyle co kot napłakał :/

Czyli musze czekać na odblokowanie bootladera, to podstawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, onken napisał:

A to nie jest global ROM ?

MIUI Global 7.2.4.0.0(MAACNDB)

Nie, to jest jakiś syfiasty ROM zrobiony przez sprzedawcę. Oryginalne ROMy masz tutaj:

http://en.miui.com/download-299.html

 

Wyślij od razu prośbę o odblokowanie bootloadera, chyba że to już zrobiłeś?

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to instalowac stable global ROM czy najlepiej juz china ? ( bo itak bedzie potrzebny do odblokowania bootloadera ( czyli moge to zrobic na to co juz jest ? )

Tak, napisałem prośbę o odblokowanie, tylko nie wiem do konca jak to działa bo pierwszą część do unlock robiłem na innym numerze telefonu do rejestracji, a samą prosbe wyslalem juz na numer ktory mam w samym telefonie Mi5

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, onken napisał:

Ok, to instalowac stable global ROM czy najlepiej juz china ?

Jeśli nie przeszkadza Ci brak polskiego, to zainstaluj China dev i czekaj na zgodę na odblokowanie. ROM musisz wrzucić przez EDL.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, i tak musze czekac i tak :)

Pytanie tylko jak to działa z tym odblokowaniem, wysla mi haslo na sms, link czy jak ?

Ma to jakis zwiazek z moim kontem na forum china miui czy to osobne rzeczy ?

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...