PolskaWTF

Android Pay a Mi5

Recommended Posts

mi5 3/64   8.2.2.0  global stable 

Planowałem wgrać Miui Polska, dlatego odblokowałem telefon, jednak znajomy ma wgrane Miui Polska i wcale mnie ono nie zachwyciło i nie urzekło, bez obrazy oczywiście :)

Chce korzystać z AP jednak telefon mi wyrzuca komunikat że urzadzenie jest odblokowane, więc wymyśliłem że najlepszym i najprostrzym rozwiązaniem będzie ponowne go zablokowanie, ale tutaj brakuje mi wiedzy.

W jaki sposób to najlepiej rozwiązać? 

Wolałbym uniknąć wgrywania twrp i tego programu który umożliwi i dokonywanie płatności 

Nie ma opcji "Zaszyfruj telefon" tylko jest opcja ustanowienia hasła co znaczy ze tel jest juz zaszyfrowane domyslnym hasłem.

Tak to ma wygladac:

bf329f035192588288d319a4e1a3483a.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, kundel napisał:

Planowałem wgrać Miui Polska, dlatego odblokowałem telefon...

W jaki sposób to najlepiej rozwiązać? 

Jeśli nadal masz wgrany Global stable z oryginalnym recovery, to uruchom telefon w trybie bootloadera i wklep: fastboot oem lock

Zmiany v2 vs v3:

Zrzut ekranu z 2017-05-06 14-10-39.png

Czyli jak wskazuje linijka: 

# Unified daemon > v12 moves resetprop to a function of /data/magisk/magisk

Patch v3 jest kompatybilny teraz z magisk v2. Patch zawiera teraz w praktyce tylko tego fingerprinta. To dobrze bo w teorii jak ktoś ma czas i chęci to może zrobić na podstawie tego patcha na MI5s i 5s+. 

• Like 1

Czy jest jakaś rada na gubienie roota przez Magisk? Wszytko oczywiście działa jak należy z płatnościami android pay, ale po kilku godzinach znika mi root. Pomaga tylko reinstalacja Magisk. 

• Like 1

Czy jest jakaś rada na gubienie roota przez Magisk? Wszytko oczywiście działa jak należy z płatnościami android pay, ale po kilku godzinach znika mi root. Pomaga tylko reinstalacja Magisk. 

Daj dostęp wszystkim aplikacjom, które wymagają root. Root będzie nie widoczny, a w aplikacjach będzie działać

• Like 1

18 minut temu, Prawy mi4c napisał:

Daj dostęp wszystkim aplikacjom, które wymagają root. Root będzie nie widoczny, a w aplikacjach będzie działać

Tak też zrobiłem, ale nie wszystkie aplikacje działają poprawnie. 

Dlaczego Magisk gubi roota? Co ma na to wpływ? 

Jakiś problem w tej wersji Magiska, wywołany przez opcję Magisk Hide, podobno wystarczy wyłączyć tą opcję, ale wiadomo, że wtedy np. Android Pay nie zadziałała.
Czytałem, że naprawią problem w kolejnej wersji. Na tą chwilę trzeba uruchamiać ponownie telefon żeby mieć przez jakiś czas tego roota a i to nie zawsze działa.

• Like 2

Potwierdzam że Magisk gubi roota.

Na razie wyłączyłem Magisk Hide bo i tak mój bank na razie nie obsługuje android pay.

• Like 2

Wersję miui polska mam sprzed tygodnia, od początku instaluję ten sam "zestaw" zipów itp i dotychczas wszystko śmigało... do czwartku. W piątek w dwóch miejscach chcąc zapłacić wyskoczyła mi odmowa, dziś również. Kartę mam w Alior Banku, ktoś mógłby coś napisać jak działa w tej chwili ten tandem? Nie wiem czy to w banku jakiś problem czy może usługi Googla się zaktualizowały i Google się zjarzył że tu trochę ukrywam przed nim te rooty, odblokowane bootloadery itp... ;p

U mnie na piątkowej wersji dev nie ma żadnych problemów z kartą T-Mobile Usługi Bankowe czyli de facto Alior banku. Wczoraj i dziś wykonywałem łącznie ok. 5 transakcji. Wszystkie przeszły bez błędów.

Tak samo jak wyżej - dwie karty z T-Mobile i działa bez problemu.

Spróbuj przeinstalować AP i dodać karte.

Na najnowszym dev 7.5.25 mam wyłączone Magisk Hide a safetynet net przechodzi i mam na zielono.

ROOTA nie gubi.

A ja mam następujący problem, mianowicie za każdym razem gdy włączę jakąś aplikacje która ukrywam Magiakiem to wywala mi Roota i muszę zresetować telefon :c Wie ktoś jak to naprawić ? 518e8b4345c0544138e085d90f01c0ba.jpg

To wyłącz całkiem Magisk Hide.

U mnie jest off a wsio na zielono

A Android Pay będzie wtedy działał?

Włączyłem Magisk Hide i od razu sprawdziłem safetynet. Był na czerwono. Wyłączyłem w ogule. Restart i wsio na zielono.

Mój BGŻ Pnp Paribas nie wspiera android pay i na razie nie korzystam.

Włączyłem Magisk Hide i od razu sprawdziłem safetynet. Był na czerwono. Wyłączyłem w ogule. Restart i wsio na zielono.

Mój BGŻ Pnp Paribas nie wspiera android pay i na razie nie korzystam.

No rozumiem, ale mi zależy właśnie na tym żeby Android Pay działał

Mam wsio na zielono w Magisk. Myślę żeby działało jakbym miał możliwość sprawdzenia.

Po dzisiejszej aktualizacji Android Pay [1.24.156938877] zaczął działać na wersji MIUI 8 Global 7.5.23 Beta (Dev) z zablokowanym BL (wcześniej odblokowany), bez żadnych dodatkowych tricków/aplikacji.

Edited by K4r0lSz

Nie na Dev, tylko na Stable działało.

W każdym razie u mnie nie działał wcześniej mimo zablokowania BL.

Pisałem w innym temacie, ale mi po zainstalowaniu magisk i wrzuceniu patcha, działa, magisk gubi roota ale raz udało się zapłacić, mam miui pl z 25.05

U mnie w Magisk opcja Magisk Hide jest wyłączona a wszystkie 3 pozycje mam na zielono. Nawet safetynet. Czy ktoś też tak ma?

U mnie tak samo 3* zielono po wyłączeniu magisk hide, ale zgubił roota po 30 min

Edited by xede

Guest
This topic is now closed to further replies.