K4r0lSz

Użytkownicy
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

About K4r0lSz

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 11/22/1981

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Chorzów
 • Zainteresowania
  Tłumaczenie / Projekty automatyki (AKPiA) / Wsparcie techniczne w ramach sprzętu i oprogramowania komputerowego

Kontakt z Tobą

 • Skype
  K4r0lSz

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi9 6/128 Black

Recent Profile Visitors

703 profile views
 1. Nazwa przedmiotu: Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB Opis: Wygrany w konkursie Redmi Note 8 Pro 6/128GB Wersja chińska (M1906G7E - Premium Edition) Nowy, nie uruchamiany. Stan idealny. Kolor: Pearl White Cena: 1050zł Aukcja allegro/olx: https://m.olx.pl/oferta/redmi-note-8-pro-6-128gb-CID99-IDDgAEL.html Kontakt: PM lub przez Olx Zdjęcia: na Olx Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 2. Pewnie dlatego, że w danej chwili na LTE może działać tylko jedna karta, więc jak chcesz wymusić tylko LTE dla obu, to druga się wyłącza.
 3. To jeszcze raz... Jaki soft? Jaka ładowarka? Model, gdzie kupiona (oryginalna?) Skoro jesteś pewny samochodu, to załóżmy że problem tam nie leży. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 4. Jaki soft w telefonie, jakie ładowarki, jakie kable... "Ładowarka indukcyjna z uchwytem", czyli w samochodzie? Jest zima, musi być zimno, więc może problemy z aku samochodu, jeszcze jak kable nieoryginalne i "schłodzone" po nocy w samochodzie, to się różne "czary" dziać mogą.
 5. A jak zgrywasz? Kabel USB (oryginalny czy zamiennik) czy WiFi (2.4GHz czy 5GHz)? Jaki system operacyjny? W jaki trybie zgrywasz MTP czy PTP? Te 700 zdjęć to ile GB?
 6. Sorki, że tak późno... ale tak... mniej więcej. Na chwilę obecną Beta Stable dostają: Beta Team Global (kto pozostał), osoby zarejestrowane w Mi Pilot (i aktywnie korzystające z Telegram) oraz niewielkie grono losowo wybranych użytkowników (czyli osoby mające włączoną opcję Otrzymuj wczesne aktualizacje, ale nie każdy).
 7. U mnie na Mi9 Global 10.2.13 brak problemów z SMSami zarówno w Plus (SIM1), jak i Orange (SIM2). Sprawdź numer Centrum SMS - czy jest prawidłowy, a także czy masz włączone Wiadomości Mi (w zależności jaki masz ROM). Na Mi5 ("ostatni" Global 10.2.2.0) miałem kartę z T-Mobile i problemów żadnych z SMSami i połączeniami nie było, choć czasem wysyłanie trwało dłużej niż 30sekund, potwierdzenie dostarczenia SMS docierało z powrotem po około 1 minucie.
 8. A jaki telefon? Ponieważ w Mi9 SE już wyszła aktualizacja ROM, więc po aktualizacji nie powinno się to pojawiać. "Write error" sugeruje błąd zapisu, więc możliwe jest uszkodzenie pamięci. Najlepiej spróbować przy odblokowanym BootLoader wgrać za pomocą Xiaomi Flash Tool oficjalny najnowszy ROM. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 9. Ad.1 Jest już nowy Global Stable 10.3.3 oraz EEA Stable 10.3.4 od wczoraj, i nie ma problemów. Ad.2 W porównaniu do? Global i EEA są na tym samym poziomie, EEA jest dla "Europejskiego Obszaru Gospodarczego" czyli uwzględnia wymagania GDPR (czyli po naszemu RODO) - ma większe ograniczenia (choć nie widać tego bezpośrednio po stronie użytkownika) w "przetwarzaniu danych osobowych". Ad.3 Zarówno Global, jak i EEA, będą mieć ten sam okres wsparcia. W późniejszym okresie może się zdarzyć, że EEA będzie miała rzadziej wypuszczane aktualizacje MIUI. Ad.4 Zarówno Global oraz EEA to ten sam hardware. Także jest to teoretycznie obojętne. Na odblokowanie BL też trzeba czekać tyle samo czasu.
 10. OKey. Zaczynam podejrzewać, że coś z NFC namieszali... bo ostatnio na Stable (z odblokowanym BL) aplikacja bankowa Pekao też przestała "rozmawiać" z terminalami płatności.
 11. To że nie służy to wiem... ale pytam, jak masz skonfigurowane
 12. W wersji Stable nie ma w tej chwili takiej możliwości dla wbudowanych motywów. Spróbuj z Custom motywem, jak sugeruje @Adriano_pl
 13. @ForsakenJakie wersje MIUI? Czy dobrze skonfigurowane "płatności NFC"?
 14. Witam, W związku z problemami, jakie się pojawiły po aktualizacji dla Mi9 SE do wersji 10.3.1 PFBEUXM (wersja EEA), czyli nieudanej aktualizacji OTA, kończącej się "ucegleniem" telefonu w postaci komunikatu "The system has been destroyed Press power button to shutdown", na Mi Community, pojawiło się rozwiązanie "partyzanckie' problemu, bez konieczności otwierania telefonu. czyli po naszemu: WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - u mnie działa, ale nie biorę za to żadnej odpowiedzialności 1) Uruchom telefon w trybie FastBoot (naciskając razem przyciski Głośność - oraz Zasilania, do momentu gdy pojawi się króliczek Mi) 2) Na komputerze PC zainstaluj i uruchom minimal adb&fastboot 3) Podłącz telefon do komputera PC (za pomocą kabla USB) 4) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot devices", powinno pojawić się id urządzenia i fastboot 5) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot continue" Czekaj... czekaj... I uruchamia się stara wersja MIUI (w moim przypadku 10.2.9). Rozwiązanie jest niestety tymczasowe, i wymagane do przeprowadzenia, przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu. Stąd też najlepiej nie uruchamiać go ponownie, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Pozwala także po uruchomieniu systemu na wystąpienie z prośbą o możliwość Odblokowania BootLoadera (w opcjach programistycznych), co w przyszłości pozwala na wgranie innej wersji ROMu za pomocą narzędzia Mi Flash Tool. Na chwilę obecną Developerzy "przyglądają" się sprawie, i jest nadzieja, że już wkrótce wydana zostanie nowa wersja ROMu Stable EEA, która usunie błąd.