K4r0lSz

Użytkownicy
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About K4r0lSz

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 11/22/1981

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Chorzów
 • Zainteresowania
  Tłumaczenie / Projekty automatyki (AKPiA) / Wsparcie techniczne w ramach sprzętu i oprogramowania komputerowego

Kontakt z Tobą

 • Skype
  K4r0lSz

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi9 6/128 Black

Recent Profile Visitors

660 profile views
 1. U mnie na Mi9 Global 10.2.13 brak problemów z SMSami zarówno w Plus (SIM1), jak i Orange (SIM2). Sprawdź numer Centrum SMS - czy jest prawidłowy, a także czy masz włączone Wiadomości Mi (w zależności jaki masz ROM). Na Mi5 ("ostatni" Global 10.2.2.0) miałem kartę z T-Mobile i problemów żadnych z SMSami i połączeniami nie było, choć czasem wysyłanie trwało dłużej niż 30sekund, potwierdzenie dostarczenia SMS docierało z powrotem po około 1 minucie.
 2. A jaki telefon? Ponieważ w Mi9 SE już wyszła aktualizacja ROM, więc po aktualizacji nie powinno się to pojawiać. "Write error" sugeruje błąd zapisu, więc możliwe jest uszkodzenie pamięci. Najlepiej spróbować przy odblokowanym BootLoader wgrać za pomocą Xiaomi Flash Tool oficjalny najnowszy ROM. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 3. Ad.1 Jest już nowy Global Stable 10.3.3 oraz EEA Stable 10.3.4 od wczoraj, i nie ma problemów. Ad.2 W porównaniu do? Global i EEA są na tym samym poziomie, EEA jest dla "Europejskiego Obszaru Gospodarczego" czyli uwzględnia wymagania GDPR (czyli po naszemu RODO) - ma większe ograniczenia (choć nie widać tego bezpośrednio po stronie użytkownika) w "przetwarzaniu danych osobowych". Ad.3 Zarówno Global, jak i EEA, będą mieć ten sam okres wsparcia. W późniejszym okresie może się zdarzyć, że EEA będzie miała rzadziej wypuszczane aktualizacje MIUI. Ad.4 Zarówno Global oraz EEA to ten sam hardware. Także jest to teoretycznie obojętne. Na odblokowanie BL też trzeba czekać tyle samo czasu.
 4. OKey. Zaczynam podejrzewać, że coś z NFC namieszali... bo ostatnio na Stable (z odblokowanym BL) aplikacja bankowa Pekao też przestała "rozmawiać" z terminalami płatności.
 5. To że nie służy to wiem... ale pytam, jak masz skonfigurowane
 6. W wersji Stable nie ma w tej chwili takiej możliwości dla wbudowanych motywów. Spróbuj z Custom motywem, jak sugeruje @Adriano_pl
 7. @ForsakenJakie wersje MIUI? Czy dobrze skonfigurowane "płatności NFC"?
 8. Witam, W związku z problemami, jakie się pojawiły po aktualizacji dla Mi9 SE do wersji 10.3.1 PFBEUXM (wersja EEA), czyli nieudanej aktualizacji OTA, kończącej się "ucegleniem" telefonu w postaci komunikatu "The system has been destroyed Press power button to shutdown", na Mi Community, pojawiło się rozwiązanie "partyzanckie' problemu, bez konieczności otwierania telefonu. czyli po naszemu: WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - u mnie działa, ale nie biorę za to żadnej odpowiedzialności 1) Uruchom telefon w trybie FastBoot (naciskając razem przyciski Głośność - oraz Zasilania, do momentu gdy pojawi się króliczek Mi) 2) Na komputerze PC zainstaluj i uruchom minimal adb&fastboot 3) Podłącz telefon do komputera PC (za pomocą kabla USB) 4) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot devices", powinno pojawić się id urządzenia i fastboot 5) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot continue" Czekaj... czekaj... I uruchamia się stara wersja MIUI (w moim przypadku 10.2.9). Rozwiązanie jest niestety tymczasowe, i wymagane do przeprowadzenia, przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu. Stąd też najlepiej nie uruchamiać go ponownie, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Pozwala także po uruchomieniu systemu na wystąpienie z prośbą o możliwość Odblokowania BootLoadera (w opcjach programistycznych), co w przyszłości pozwala na wgranie innej wersji ROMu za pomocą narzędzia Mi Flash Tool. Na chwilę obecną Developerzy "przyglądają" się sprawie, i jest nadzieja, że już wkrótce wydana zostanie nowa wersja ROMu Stable EEA, która usunie błąd.
 9. Ale to temat o ładowarkach jest Ja brałem PLM11ZM z GearBest.
 10. Przejściówek, aby podłączyć się do samochodowego radia może być wiele W przypadku problemów "domyślanie się" to nie najlepszy doradca. Na forum elektroda.pl jest Mnóstwo takich problemów... i sugestii rozwiązań... wszystko zależy jeszcze od radia i głośników w samochodzie.
 11. Ale wiesz, że Mi9 nie ma wejścia 3.5mm jack? 1) Spróbuj słuchawki z USB type-C 2) Spróbuj inny adapter USB type-C > 3.5mm jack Nie masz przypadkiem głośności na maks w telefonie?
 12. Spróbuj wyczyścić Dane podręczne aplikacji, a jak nie pomoże to Dane aplikacji. Czasem się tak zdarza, po aktualizacji do kolejnej wersji ROMu.
 13. Bugi teraz trzeba zgłaszać przez Mi Community > Feedback, na MIUI Forum już nie będą rozpatrywane.
 14. Od kilku miesięcy nie ma możliwości na wszystkich/większości aktualizowanych ROMów (oficjalnych). Można zminimalizować: 1) Wyłączyć w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Autoryzacja i unieważnianie pozycje msa oraz MiuiDaemon 2) Wyłączyć Odbieraj propozycje w poszczególnych aplikacjach