PolskaWTF

Android Pay a Mi5

Recommended Posts

19 godzin temu, fortel napisał:

Tylko to jest rom global bez roota a urządzenie jest certyfikowane. Wyczytałem że komuś też nagle przestało działać to pomógł reset do ustawień fabrycznych, ale tego nie chciałbym robić

Dlaczego ? Nie korzystasz z konta xiaomi i nie masz zrobionej kopii systemu ? Jak masz zrobioną kopię systemu w chmurze to po resecie w ciągu 10 minut przywrócisz ustawienia początkowe.

Edited by jan1994

Konto xiaomi mam ale kopii systemu nie. No nic spróbuję jeszcze raz zainstalować android pay może coś pomoże 

Odgrzeję trochę temat. Ja mam taką sytuację, że posiadam najnowszy Global Stable ROM, nie mam odblokowanego bootloadera, mam dodaną kartę, ale Android Pay i tak mi nie działa (na MI5). Ktoś ma podobnie?

12 minutes ago, bergmen said:

Płatność hce zaznaczona czy mi pay? 

Mam zaznaczoną domyślną. Czytałem, że MiPay robi problemy, czy w tym przypadku domyślna to MiPay i powinienem dać HCE?

mBank na koniec wakacji w końcu umożliwił dodanie kart visa do swojej aplikacji mobilnej - mi5 (miui 7.8.24) i wszystko działa jak trzeba.

Niezwykle proste to i wygodne :D

Byłem wczoraj na zakupach w Żabce i chciałem zapłacić za pomocą AP, ale w momencie przykładania telefonu do terminalu wyskakiwał komunikat w stylu: "ta karta jest nieobsługiwana". Zastanawiam się czy to problem z AP (ew. telefonem - choć tego samego dnia wykonałem 2 transakcje bezproblemowo), czy kwestia terminala - nie należał do najnowszych. Jakieś sugestie?

(karta Visa, mBank)

@grzes20u
Podaj nazwę softu.
Uzywasz magisk?
Wycofaj zgodę na płatności telefonem w apce mBanku. Usuń kartę z Android pay, odinstaluj apke AP i zainstaluj ponownie i dodaj kartę od nowa. Zezwól na płatności telefonem w apce mBanku.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Podaj nazwę softu.

Uzywasz magisk?

Wycofaj zgodę na płatności telefonem w apce mBanku. Usuń kartę z Android pay, odinstaluj apke AP i zainstaluj ponownie i dodaj kartę od nowa. Zezwól na płatności telefonem w apce mBanku.

7.7.20

Nie, SuperSU (nie wiem czemu działa z rootem).

Resztę zrobię, jak sprawdzę to jeszcze raz.

Cześć. Czy Możecie potwierdzić, że AP na nowych miuipolska działa prawidłowo - czy da się płacić powyżej 50 PLN i np. doładować konto w Revolut ? Obecnie siedzę na lineage ze względu na powyższe problemy (nie udało mi się ich rozwiazac)

Hej

Podepnę się pod temat. Na moim MI5 (MIUI 9 xiaomi.eu 7.9.7 rozwojowa) zainstalowałem Magisk, następnie AP i dodałem kartę, aplikacje tmobile bankowe i włączyłem płatności zbliżeniowe, ustawienia nfc z HCE i nie działa...

SafetyNet na zielono a ja nie mam pojęcia co może być źle. 

Jakieś sensowne pomysły? Kupiłem ten model przede wszystkim, żeby korzystać z NFC a od tygodnia męczę się z tym tematem.

Hej
Podepnę się pod temat.
[...]
 Jakieś sensowne pomysły? Kupiłem ten model przede wszystkim, żeby korzystać z NFC a od tygodnia męczę się z tym tematem.

Sprawdź czy AP ma wszystkie wymagane uprawnienia (autostart, NFC, uruchamianie w tle).
Jeżeli nie zadziała, to bym sprawdził czy działa przed instalacją Magsika (na czysto, bez dodatków).

Hej
Podepnę się pod temat. Na moim MI5 (MIUI 9 xiaomi.eu 7.9.7 rozwojowa) zainstalowałem Magisk, następnie AP i dodałem kartę, aplikacje tmobile bankowe i włączyłem płatności zbliżeniowe, ustawienia nfc z HCE i nie działa...
SafetyNet na zielono a ja nie mam pojęcia co może być źle. 

Nic nie musisz dodatkowo instalować i kombinować, bo po instalacji tego romu Xiaomi.eu działa AP.

Przywróciłem kopię w TWRP z chwili przed instalacją Magiska. Wszystko ustawione jak należy a AP nie działa, TMbankowe nie działa. Terminal krzyczy aby przyłożyć inną kartę. 

Co wciąż może być źle?

U mnie też krzyczało, przełączyłem Mobilny portfel na wbudowany układ i z powrotem i płatność przeszła dopiero po odblokowaniu ekranu kodem/palcem. Teraz wszystkie przechodzą po wybudzeniu.

Komuś też płatności zbliżeniowe przestały działać w aplikacji Peopay? raczej nie wina romu bo miałem też tak na tym co wcześniej działało. Reinstal apki nie pomgół. Ciągle odrzuca kartę

3 godziny temu, otzi napisał:

U mnie też krzyczało, przełączyłem Mobilny portfel na wbudowany układ i z powrotem i płatność przeszła dopiero po odblokowaniu ekranu kodem/palcem. Teraz wszystkie przechodzą po wybudzeniu.

Zastosowałem ten patent i AP działa elegancko.

@Luk23 Nie ten dział ;)
Więcej danych... co krzyczy, jaka appka? Jak masz ustawione:
Ustawienia > Więcej > Układ zabezpieczający
Ustawienia > Więcej > Dotknij i zapłać

Edited by K4r0lSz

Układ zabezpieczający HCE

Dotknij i zapłać - Android pay i nic innego do wyboru nie mam

A komunikat zawsze ten sam 

Na tym urządzeniu nie można korzystać z Android pay

Tylko, że to jest rom dla Mi5s a to jest temat o zwykłej Mi5. Tak więc jeśli masz zwykłą Mi5 najprawdopodobniej wygrałeś zły software, nie od tego telefonu i stąd może te twoje bugi

Pytanko do płacących telefonem i posiadających Miui Polska. Czy na ostatniej aktualizacji 7.9.21 i magisku nie ma problemów? Ja siedzę na Globalu i coś ostatnio mi nie działa myślę o ucieczce na Miui Polska ? 
I jeszcze jedno, czy po zainstalowaniu Miui można jakoś zablokować bootloader ?

Telefon z magiskiem bez problemu przechodzi testy safetynet. Więc nie powinno być żadnego problemu.

@Pietr Chodzi o to że niektórzy mówią że są problemy na niektórych wersjach. Masz Mi5? 

Edited by Green
Oznaczenie

Guest
This topic is now closed to further replies.