Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=1895]simcold[/mention]
Bez wipa. Boot systemu, restart do TWRP, install Magisk, boot -> teraz  wchodzi do systemu, ALE; wgrywam patcha, resetuje... Ponad 10 minut na logo MI. 
Czyli w skrócie są postępy, efektu niema.

Odinstalowales SuperSu? Ja po instalacji 7.4.14 dalej miałem ikonkę zielona # SuperSu ale i tak roota nie było. Od instalowałem ta aplikacje # i ponownie zrobiłem flash z twrp Romu 7.4.14. Wcześniej co mi telefon wisiał to miałem zainstalowany Magisk i ten patch do tego. Więc już pozniej zrobiłem tylko instalacje zipa Magisk bez patcha. Telefon długo wisi na logo ale w końcu te kropeczki i ładuje system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekBB
W SuperSU jest opcja "pełny unroot" więc z niej skorzystałem. Po tym instalacja 7.4.14 i roota brak. Tak jak powinno być.
Zrobiłem potem tak jak Ty, czyli instalacja zipa Magisk, no ale żeby Android Pay działał to patch musi być zainstalowany więc dodaję moduł w Magisku "+" wybieram .zip z patchem, telefon się resetuje... i .... wisi... wisi... wisi....

Reasumując; telefon wisi na logo MI po wgraniu safetynet patch dla MI5.

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19876]JacekBB[/mention]

W SuperSU jest opcja "pełny unroot" więc z niej skorzystałem. Po tym instalacja 7.4.14 i roota brak. Tak jak powinno być.

Zrobiłem potem tak jak Ty, czyli instalacja zipa Magisk, no ale żeby Android Pay działał to patch musi być zainstalowany więc dodaję moduł w Magisku "+" wybieram .zip z patchem, telefon się resetuje... i .... wisi... wisi... wisi....

 

Reasumując; telefon wisi na logo MI po wgraniu safetynet patch dla MI5.

Wgraj na nowo 7.4.14 i niech się odpali. Później wgraj Magisk z zipa a pacza już nie instaluj bo wgranie 7.4.14 go nie usuwa. U mnie tak było. Sprawdziłem tylko czy na zielono jest w Magisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19876]JacekBB[/mention] jak mam nie wgrywać patcha, skoro bez niego AP nie zadziała??

Ja patcha instalowałem raz. Miałem wsio na zielono. Super su chciał binarki zaktualizować i się nie udało. Zrobiłem reboot i już nie wstał. Wgrałem na nowo sam Rom i Magisk. Sprawszilem i wszystko miałem na zielono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić Android Pay na mi5 7.4.14

Też miałem problem z bootloopem po instalacji skryptu magisk-gemini-safetynet-props-v2.zip. 

Udało mi się zmodyfikować ten skrypt że system uruchamia się normalnie. Spróbuj mój skrypt.

Potem problem był z Saftynet zawsze miałem failed. Spowodowane to było że magisk-hide nie działał poprawnie tj nie ukrywał roota.

A to znowu było związane z tym że magisk-hide nie jest uruchamiany z uprawnieniami roota.

Ściągamy z GP terminal Termux, uruchamiamy wpisujemy su, przyznajemy uprawnienia roota.

Uruchamiany ponownie Termux i wpisujemy:

su

/magisk/.core/magiskhide/disable 

/magisk/.core/magiskhide/enable 

Po tym magisk-hide zaczyna działać poprawnie i ukrywa root. Saftynet też przechodzi. Musimy to robić po każdym restarcie.

Jeszcze opcje programistyczne też muszą być wyłączone. 

Problem miałem też z gubieniem roota. Pisało root dostępny ale nie przyznany pomagało ponowna instalacja magisk (bez odinstalowywania) w Trwp i kilka restartow. 

Użyłem magisk v17, magisk manager 5, mi5 7.4.14

magisk-gemini-safetynet-props-v2_gk.zip

Edytowane przez gj8jfkfen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :) nawet nie próbuje, bo jak czytam że po każdym restarcie trzeba w terminalu ciupać komendy, po każdej aktualizacji softu wgrywać wszystko niemal od nowa etc., to mi ręce opadają ile zachodu żeby raz na czas zrobić furorę płacąc telefonem...

Fajnie by było ale z drugiej strony jak wezmę portfel z tyłka i wyjmę plastik to też mi korona z głowy nie spadnie :)

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja edytowałem plik post-fs-data.sh

wyłączyłem 

# /data/magisk/resetprop ro.boot.verifiedbootstate green
# /data/magisk/resetprop ro.boot.veritymode enforcing

ew jeszcze

# sh /magisk/.core/magiskhide/enable

i u mnie zadziałało. Spróbuj zainstalować safetynetpatch z poziomu trwp.

Ewentualnie ustaw jeszcze to bo ja miałem inne uprawnienia:

Some Samsung users with custom ROMs have reported that they have had to do some modifications to the permissions for a couple of files related to SELinux to pass SafetyNet. These files are "/sys/fs/selinux/enforce" and "/sys/fs/selinux/policy". The "enforce" file should have permission 640 (rw-r-----) and the "policy" file should have permission 440 (r--r-----). This can be easily automated with Magisks General Purpose Boot Scripts. See here for details. The lines needed for the script are:
Code:
#!/system/bin/sh
chmod 640 /sys/fs/selinux/enforce
chmod 440 /sys/fs/selinux/policy

Jak dostajecie bootlopa przez moduł nie trzeba odinstalowywac magisk.

W twrp uruchamiasz Mount-Magisk.zip który montuje partycje /magisk/ i usuwasz z niej katalog modułu 

Mount-Magisk.zip

Edytowane przez gj8jfkfen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to już graniczy z chorobą
Ja dziękuję. Czekam aż ktoś wymyśli coś mniej skomplikowanego a przede wszystkim sprawdzonego i funkcjonalnego.

To jest najmniej skomplikowane. Wejdz w twrp. Wipe wszystkiego zrob. Wgraj najnowsze miui. Restart do systemu. Wroc pozniej do twrp i wgraj magiska....
I dzialac musi

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej d*pa, HCE włączone, chciałem zapłacić przed chwilą za paliwo i lipa przykładalem do czytnika i nic nie reaguje. Przyłożyłem kartę i poszło. Płaci ktoś z mBanku na sofcie 8.2.2, bo nie wiem już co mam nie tak.. 

Edytowane przez zaciapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej d*pa, HCE włączone, chciałem zapłacić przed chwilą za paliwo i lipa przykładalem do czytnika i nic nie reaguje. Przyłożyłem kartę i poszło. Płaci ktoś z mBanku na sofcie 8.2.2, bo nie wiem już co mam nie tak.. 

Ja płaciłem w Tesco i odblokował em telefon i poszło. mBank

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2017-04-21-15-20-07-647_com.android.settings.thumb.png.42f29f95c231f885fbe7704398d9adaf.pngTak , próbowałem płacić odblokowanym telefonem, nawet ściągnąłem etui , bo myślałem ,że przeszkadza i nic..

Podpowiedzcie co jeszcze może być nie tak, bo głupio tak stać przed kasą, a ludzie się patrzą jak na przekręta :)

Edytowane przez zaciapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...