Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy próbie dodania karty wywala komunikat "Google nie może potwierdzić że twoje urządzenie lub jego oprogramowanie jest zgodne z androidem" co uniemożliwia korzystanie z tej apki.

Odblokowany bootloader :/
Może coś chłopaki wymyślą.
Ja dziś po aktualizacji sprawdzę bez root. Może i on miesza

Wysłano z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zainstalowałem z nadzieją sprawdzenia jak to działa no ale niestety komunikat taki jak u kolegi powyżej :-/ 

Tak na szybko sprawdziłem w internetach i wygląda że na Globalu działa, ale też ponoć jest problem w niektórych wersjach tzn. Po OTA nagle ludziom przedstawała ludziom działać apka  (znikały z niej wszystkie dodane karty). Sprawdziłem test SafetyNet o którym piszą (zdjęcie poniżej). Domysły są takie że to bootloader i albo ROM developerski (albo jedno i drugie). 

Screenshot_2016-11-17-08-55-08-486_com.scottyab.safetynet.sample.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zainstalowałem Android Pay na swoim Mi 5 Pro. Wersja MIUI 8 Stable (8.0.5.0), bez root'a, bez odblokowanego bootloader'a etc. Nie wyrzuca mi żadnych błędów przy dodawaniu karty, a jedynie mam komunikat, że mój zacny bank póki co nie bierze udziału w Android Pay i muszę dodać inną kartę :) Ale myślę, że by wszystko działało (choć mogę się mylić). W komentarzach samej apki widać, że nie można mieć ani root'a ani odblokowanego bootloader'a .. no nic nie można grzebać w systemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kurian wystarczy korzystać z tego poradnika: http://en.miui.com/thread-279195-1-1.html

Problem w tym, że według niego mam zablokowany bootloader, a AndroidPay i tak nie działa. MIUI 8 Global 6.11.10. Swoją drogą, to wersja beta. Jak można przejść na wcześniejszą, ale stabilną?

Edytowane przez jakup
Dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało komu zależy. 99% użytkowników nie ma pojęcia o tej usłudze, pozostałe 99% przeglądających fora ma stable i nie odblokowany BL :) Oczywiście to dane szacunkowe.

Do czego w ogóle ta usługa jest potrzebna, co daje? Tak jednym zdaniem, jakby ktoś napisał.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało komu zależy. 99% użytkowników nie ma pojęcia o tej usłudze, pozostałe 99% przeglądających fora ma stable i nie odblokowany BL Oczywiście to dane szacunkowe.
Do czego w ogóle ta usługa jest potrzebna, co daje? Tak jednym zdaniem, jakby ktoś napisał.

Wszystkie karty bankomatowe masz najbezpieczniejsze na telefonie i możesz płacić w sklepach bezprzewodowo.
W odróżnieniu do HCE możesz płacić bez połączenia z Internetem i zawsze działa.
W przyszłości również płatności internetowe będą podłączone przez co będzie szybciej.

Wysłano z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JusTQL napisał:


U mnie nie bardzo.

Wysłano z Mi5 Pro
 

Musisz raz na kilka transakcji mieć połączenie z internetem. Wtedy pobierze sobie kilka tokenów i kilka transakcji przejdzie off line. Sprawdź jeszcze, czy masz taką opcję w ustawieniach samej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz raz na kilka transakcji mieć połączenie z internetem. Wtedy pobierze sobie kilka tokenów i kilka transakcji przejdzie off line. Sprawdź jeszcze, czy masz taką opcję w ustawieniach samej aplikacji.

Nie widzę takiej opcji, jedynie wyłączenie ePIN dla transakcji poniżej 50pln

Wysłano z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...