Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie po instalacji tego modułu i restarcie telefon łapie bootloop...

 

 

 

Jaką wersję miui masz? Mi po instalacji modułu i restarcie telefonu około 2 minut telefon stoi na ekranie miui. I później dość długo się uruchamiał.

 

Wysłane z mojej MiPiateczki

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po instalacji tego modułu i restarcie telefon łapie bootloop...

Mi tez zlapal ale wiem czemu. Mialem starego magiska i roota. I wgralem nowszego magiska i wywalilem roota. Tak to nie dziala. Wiec wywalilem superUsera magiska starego. Zaktualizowalem system do co piatkowej wersji. Restart. Wgralem w twrp zipa z magiskiem. Restart i w magisku dodalem modul. dziala

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety się wkopałem... 
Bardziej temat związany bezpośrednio z Magisk'iem, ale spróbuję zapytać tu.

Miałem już wersję 11.6. Chciałem doinstalować moduły. Wrzuciłem iOS10 Emoij, od razu AM3D Zirene® Sound  (ale w tym przypadku pojawił się komunikat "błąd procesu".
Zrestartowałem telefon i po włączeniu wysypał się systemUI - mam czarny ekran i praktycznie nie reaguje na przyciski.
Po odinstalowaniu modułów nic się nie zmieniło. Po usunięciu Magsika jest okej. Ponowna instalacja, nawet po instalacji systemu kończy się tak samo.
Magisk v9 + Manager 2.5 - nie włącza sie manager - błąd.

Da się zrobić coś poza instalacją systemu na czysto? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kecik18 napisał:

Odinstaluj magisk.
https://cloud.tapatalk.com/s/58de48a752402/Magisk-uninstaller-20170206.zip

Później zainstaluj resztę od nowa.


Wysłane z mojej MiPiateczki
 

Nie dopisałem, że już to robiłem. Przed każdą kolejną próbą.
Za każdym razem ten sam efekt.

Usunąłem również phh's supersu i managera.
Cały czas efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wgrać najnowszą wersję:
1. Usuwamy root'a/wgrywamy czysty ROM.
2. Instalujemy spod TWRP Magisk 12.0
3. Włączamy telefon, Magisk Manager, potwierdzamy chęć aktualizacji i instalujemy ją ze sklepu.
4. W modułach instalujemy magisk-gemini-safetynet-props-v2.zip.

Gotowe :)

PS. Pierwszy etap ładowania systemu (jak na dole jest informacja, że bootloader odblokowany) trwa baaaardzo długo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wgrać najnowszą wersję:

1. Usuwamy root'a/wgrywamy czysty ROM.

2. Instalujemy spod TWRP Magisk 12.0

3. Włączamy telefon, Magisk Manager, potwierdzamy chęć aktualizacji i instalujemy ją ze sklepu.

4. W modułach instalujemy magisk-gemini-safetynet-props-v2.zip.

 

Gotowe

U mnie na najnowszym romie dev (7,3,30) po zastosowaniu powyższej metody telefon łapie bootloop'a.

Czyszczenie Dalvik/Cache nie pomaga.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie sytuacja wygląda tak: 

Używałem ROM stable 8.1.2.0, w weekend postanowiłem wgrać ROM dev, jednak na koniec wróciłem do ROM'u stable, już w wersji 8.2.2.0. Wszystko wgrywane było metodą System update ( http://en.miui.com/a-232.html) Instalacje przeszły bezboleśnie. Pierwszy problem pojawił się właśnie z Android Pay:

Screenshot_2017-04-10-11-13-57-842_com.google.android_gms.thumb.png.89560f81731b3a371f5b973e5069df73.png

Bootloader jest zablokowany, w Google play również zauważyłem pewną zmianę w stosunku to stanu sprzed instalacji DEV ROM'u i nowszego STABLE, mianowicie urządzenie nie posiada certyfikatu w Google Play (nie wiem czy to może mieć na to jakiś wpływ):

Screenshot_2017-04-10-11-52-20-113_com.android.vending.thumb.png.5a7bc03c9570965de42b341960b12f5b.pngScreenshot_2017-04-10-11-50-41-622_com.android.settings.thumb.png.8c483efc7b798891ac7cd1aecdfe1ac5.png

 

Telefonu nie rootowałem, co mogłem zrobić nie tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...