Jump to content

Android Pay a Mi5

Recommended Posts

5 godzin temu, zielonyBB napisał:

A dlaczego w Płatność domyslna masz Android Pay ? Tam powinno być coś o mbanku chyba raczej. Apka uruchomiona lub dodana do autostartu ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Jak robiłem konfigurację w apce mBank, to było, żeby tak zaznaczyć, innej możliwości nie mam, wkurza mnie to powoli.. 

• Replies 493
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok zebrałem tę wiedzę w poradniku: https://miuipolska.pl/jak-placic-telefonem-mi5-z-ap-i-system-miuipolska-xiaomi-eu/ Dajcie znać komu jak działa. Ja niestety nie przetestowałem samej płatno

Mi działa płacenie z AP. Po instalacji romu olałem Magiska. Mam wszędzie czerwono, brak certu w Google Play. Ale AP dział

Uruchomiłem AP na miuipolska . Jutro sprawdzę czy da się płacić. Ale bezproblemowo dodałem kartę wiec raczej będzie działać.   Instrukcja : 1. Zainstalowac magisk zgodnie z tą instrukcj

Posted Images

Tak zostawię info, że wychodzi na to że patch na safetynet ładuje się chyba razem z magisk. Więc po instalacji nowego romu wystarczy tylko wgrać Magisk z twrp i ponownie mamy działające AP. Fajnie że na miuipolska działa wszystko. Aż zostawiłem kartę w domu i płacę wszędzie telefonem.

• Like 2
14 minut temu, Acid napisał:

Tak zostawię info, że wychodzi na to że patch na safetynet ładuje się chyba razem z magisk. Więc po instalacji nowego romu wystarczy tylko wgrać Magisk z twrp i ponownie mamy działające AP. Fajnie że na miuipolska działa wszystko. Aż zostawiłem kartę w domu i płacę wszędzie telefonem.

Zainstalowałem 7.4.20 i wygląda, że AP działa. Jutro będę płacił, dam znać.

Uruchamianie Mi5 z Magisk i saferty net to tak jakbym uruchamiał windows 7 z 256mb ramu :)

Działa tak jak pisałeś.
Dnia 30.11.2016 o 12:55, Kurian napisał:

o dokładnie a potem zablokować i ciekawe czy by poszło ... 

Ja mam ROM EU 7.4.20 i próbowałem zablokować bootloader w ten sam sposób, tzn. wgrałem oryginalne recovery z ROMu Global stable (tego: gemini_global_images_V8.2.2.0.NAAMIEB_20170407.0000.00_7.0_global_95e92d22eb.tgz) poprzez "fastboot flast recovery recovery.img", a po reboot'cie "fastboot oem lock". Boodloader zablokowany, ale telefon nie wstaje. Pokazuje się logo Mi na 1 sekundę i znika, ekran zostaje czarny... Czy ktoś próbował i mu się udało? Nie potrzebuję Root'a czy odblokowanego bootloadera, za to chciałbym zostać na ROMie EU i korzystać z AP. Ale sposób z Magiskiem u mnie nie chce działać.

Edited by ryhoo2

Oo to gratulacje logiki. A kto powiedział, że blokując bootloader rom MIUIPolska wstanie? Sposób z Magisk działa i masz wg instrukcji robić. Sam to robiłem to wiem. Teraz powodzenia w odcegleniu telefonu.

• Like 1
20 minut temu, Acid napisał:

Oo to gratulacje logiki. A kto powiedział, że blokując bootloader rom MIUIPolska wstanie? Sposób z Magisk działa i masz wg instrukcji robić. Sam to robiłem to wiem. Teraz powodzenia w odcegleniu telefonu.

Mógłbym odwrócić pytanie, a kto powiedział, że nie?:) Telefonu nie ucegliłem, wystarczy użyć MiFlashUnlock'a.

24 minuty temu, Acid napisał:

EDL jest zablokowany.

Wczoraj na Mi 5 Global Stable 8.2.2.0 (NAAMIEB) (telefon użykownika forum) włączyłem EDL przez komendę fastboot oem edl

Chyba że na Xiaomi.eu w tej wersji 7.2.20 jest EDL zablokowany, bo tego nie sprawdzałem.

Edited by majdan12
dodanie - (telefon użykownika forum)

Hm ciekawe. Ta komenda nie działała na Mi5 już nawet na MIUI 7. Aż trudno uwierzyć. Wczoraj miałem Mi5s Plus z Stable CN 8.2 i edl nie działał kablem nawet. Dopiero downgrade do 8.0.4 Global włączył edl.

4 minuty temu, Acid napisał:

Hm ciekawe. Ta komenda nie działała na Mi5 już nawet na MIUI 7. Aż trudno uwierzyć. Wczoraj miałem Mi5s Plus z Stable CN 8.2 i edl nie działał kablem nawet. Dopiero downgrade do 8.0.4 Global włączył edl.

Na Xiaomi.eu 6.4.27 bo chyba na nim sprawdzałem albo trochę nowszym z z maja 2016 nie działa ta komenda dla EDL, ale na MIUI 8 mi działa ładnie EDL.

Mogę wrzucić najnowszy Xiaomi.eu i sprawdzić czy włączy mi się EDL.

Edited by majdan12

LOL sprawdzilem na redmi 4x wlasnie i wchodzi w EDL fastboot oem edl. przez kabel deepflash nie wchodzil. w srodku xiaomi.eu stable 8.2.8.0. moze zablokowali deepflash kabel w tych nowych romach, a odblokowali znow komende oem edl przez fastboot.

Hm interesujące. Odkąd działał kabel to praktycznie nie używałem komendy. Będę sprawdzał w tygodniu w serwisie różne urządzenia na działanie komendy.

@Zeork

Jeśli by ci nie działał Fastboot, to nie wiem, nie było mi dane ratować telefonu (z MTK) z takiego stanu.

@Zeork

Chwilę nad tym pomyślałem i przecież Fastboot używa się jak jest MiFlash a jak chcesz instalować system przez SP Flash Tool to nie trzeba Fastboot, bo wystarczy kombinacja klawiszowa i instaluje się system przez SP Flash Tool ;-)

Edited by majdan12
3 minuty temu, Acid napisał:

Ale on ma na myśli MI5c. To ani Qualcomm ani MTK.

Co mi się w głowie zrobiło że pomyślałem że w serii Mi może być MTK :? teraz sobie przypomniałem że jest autorski procesor.

Edited by majdan12

Dnia 17.04.2017 o 14:36, gj8jfkfen napisał:

Ew spróbuj jeszcze  ten

magisk-gemini-safetynet-props-v2_gk.zip

Miałem ten sam objaw co QBAQ i ten moduł u mnie zadziałał, DZIĘKI!

Ten moduł plus dwie linijki z terminala:

# /magisk/.core/magiskhide/disable

# /magisk/.core/magiskhide/enable

Jakimś cudem ten przełącznik MagiskHide w MagiskManager'rze nie działa (hide nie działa).

Po długiej walce z Magisk doszedłem do wniosku ze wszystkiemu winne (przynajmniej u mnie) jest szyfrowane systemu nawet z domyślnym hasłem. Cześć plików które wywołuje zaraz botowaniu jest na /data, a ta partycja w przypadku szyfrowania montowana jest później i przez to się wysypuje.

Lekarstwo to kompletny format w TRWP. I wgranie od nowa aktualizacji.

23 godziny temu, Acid napisał:

Fajnie że na miuipolska działa wszystko. Aż zostawiłem kartę w domu i płacę wszędzie telefonem.

No cóż... pozazdrościć. Mój Mi5 nie chce się wybudzić po aplikacji patcha.

8 minut temu, QBAQ napisał:

No cóż... pozazdrościć. Mój Mi5 nie chce się wybudzić po aplikacji patcha.

Sprawdz sobie czy w Ustawienia -> (System i Urzadzenia) ->Dodatkowe ustawienia -> Prywatność ->  Na samym dole wejdź w: Zaszyfruj urzadzenie i sprawdz czy masz aktywną opcje "Zaszyfru telefon" czy jest już nie aktywa  tzn tel jest już zaszyfrowany. I przez to te kłopoty.

Robiłem nawet test na idealnie czystym urządzeniu Magisk działa idealnie, a po zaszyfrowaniu od razu albo bootloop albo gubienie roota.

Edited by gj8jfkfen
Hm interesujące. Odkąd działał kabel to praktycznie nie używałem komendy. Będę sprawdzał w tygodniu w serwisie różne urządzenia na działanie komendy.

Acid a powoedz mi bo cos wspominales ze juz samo wgranie magiska wrzuca nam z automatu saftypassnet? W sumie po kazdej aktualizacji miui polska wgrywam tylko magiska i juz ale saftynetpass.zip mam ciagle w pamieci telefonu w tym samym miejscu. I pytanko kolejne czy da sie z tym wszystkim ustawic ciagle aktywny przycik lini papilarnych?

Ten kernel?

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/kernel-t3535484

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...