Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, zielonyBB napisał:

A dlaczego w Płatność domyslna masz Android Pay ? Tam powinno być coś o mbanku chyba raczej. Apka uruchomiona lub dodana do autostartu ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Jak robiłem konfigurację w apce mBank, to było, żeby tak zaznaczyć, innej możliwości nie mam, wkurza mnie to powoli.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zostawię info, że wychodzi na to że patch na safetynet ładuje się chyba razem z magisk. Więc po instalacji nowego romu wystarczy tylko wgrać Magisk z twrp i ponownie mamy działające AP. Fajnie że na miuipolska działa wszystko. Aż zostawiłem kartę w domu i płacę wszędzie telefonem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Acid napisał:

Tak zostawię info, że wychodzi na to że patch na safetynet ładuje się chyba razem z magisk. Więc po instalacji nowego romu wystarczy tylko wgrać Magisk z twrp i ponownie mamy działające AP. Fajnie że na miuipolska działa wszystko. Aż zostawiłem kartę w domu i płacę wszędzie telefonem.

Zainstalowałem 7.4.20 i wygląda, że AP działa. Jutro będę płacił, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie Mi5 z Magisk i saferty net to tak jakbym uruchamiał windows 7 z 256mb ramu :)

Tak zostawię info, że wychodzi na to że patch na safetynet ładuje się chyba razem z magisk. Więc po instalacji nowego romu wystarczy tylko wgrać Magisk z twrp i ponownie mamy działające AP. Fajnie że na miuipolska działa wszystko. Aż zostawiłem kartę w domu i płacę wszędzie telefonem.

Działa tak jak pisałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2016 o 12:55, Kurian napisał:

o dokładnie a potem zablokować i ciekawe czy by poszło ... 

Ja mam ROM EU 7.4.20 i próbowałem zablokować bootloader w ten sam sposób, tzn. wgrałem oryginalne recovery z ROMu Global stable (tego: gemini_global_images_V8.2.2.0.NAAMIEB_20170407.0000.00_7.0_global_95e92d22eb.tgz) poprzez "fastboot flast recovery recovery.img", a po reboot'cie "fastboot oem lock". Boodloader zablokowany, ale telefon nie wstaje. Pokazuje się logo Mi na 1 sekundę i znika, ekran zostaje czarny... Czy ktoś próbował i mu się udało? Nie potrzebuję Root'a czy odblokowanego bootloadera, za to chciałbym zostać na ROMie EU i korzystać z AP. Ale sposób z Magiskiem u mnie nie chce działać.

Edytowane przez ryhoo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Acid napisał:

Oo to gratulacje logiki. A kto powiedział, że blokując bootloader rom MIUIPolska wstanie? Sposób z Magisk działa i masz wg instrukcji robić. Sam to robiłem to wiem. Teraz powodzenia w odcegleniu telefonu.

Mógłbym odwrócić pytanie, a kto powiedział, że nie?:) Telefonu nie ucegliłem, wystarczy użyć MiFlashUnlock'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Acid napisał:

EDL jest zablokowany.

Wczoraj na Mi 5 Global Stable 8.2.2.0 (NAAMIEB) (telefon użykownika forum) włączyłem EDL przez komendę fastboot oem edl

Chyba że na Xiaomi.eu w tej wersji 7.2.20 jest EDL zablokowany, bo tego nie sprawdzałem.

Edytowane przez majdan12
dodanie - (telefon użykownika forum)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Acid napisał:

Hm ciekawe. Ta komenda nie działała na Mi5 już nawet na MIUI 7. Aż trudno uwierzyć. Wczoraj miałem Mi5s Plus z Stable CN 8.2 i edl nie działał kablem nawet. Dopiero downgrade do 8.0.4 Global włączył edl.

 

 

Na Xiaomi.eu 6.4.27 bo chyba na nim sprawdzałem albo trochę nowszym z z maja 2016 nie działa ta komenda dla EDL, ale na MIUI 8 mi działa ładnie EDL.

Mogę wrzucić najnowszy Xiaomi.eu i sprawdzić czy włączy mi się EDL.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeork

Jeśli by ci nie działał Fastboot, to nie wiem, nie było mi dane ratować telefonu (z MTK) z takiego stanu.

@Zeork

Chwilę nad tym pomyślałem i przecież Fastboot używa się jak jest MiFlash a jak chcesz instalować system przez SP Flash Tool to nie trzeba Fastboot, bo wystarczy kombinacja klawiszowa i instaluje się system przez SP Flash Tool ;-)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 17.04.2017 o 14:36, gj8jfkfen napisał:

Ew spróbuj jeszcze  ten

magisk-gemini-safetynet-props-v2_gk.zip

Miałem ten sam objaw co QBAQ i ten moduł u mnie zadziałał, DZIĘKI!

Ten moduł plus dwie linijki z terminala:

# /magisk/.core/magiskhide/disable

# /magisk/.core/magiskhide/enable

Jakimś cudem ten przełącznik MagiskHide w MagiskManager'rze nie działa (hide nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej walce z Magisk doszedłem do wniosku ze wszystkiemu winne (przynajmniej u mnie) jest szyfrowane systemu nawet z domyślnym hasłem. Cześć plików które wywołuje zaraz botowaniu jest na /data, a ta partycja w przypadku szyfrowania montowana jest później i przez to się wysypuje.

Lekarstwo to kompletny format w TRWP. I wgranie od nowa aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, QBAQ napisał:

No cóż... pozazdrościć. Mój Mi5 nie chce się wybudzić po aplikacji patcha.

Sprawdz sobie czy w Ustawienia -> (System i Urzadzenia) ->Dodatkowe ustawienia -> Prywatność ->  Na samym dole wejdź w: Zaszyfruj urzadzenie i sprawdz czy masz aktywną opcje "Zaszyfru telefon" czy jest już nie aktywa  tzn tel jest już zaszyfrowany. I przez to te kłopoty.

Robiłem nawet test na idealnie czystym urządzeniu Magisk działa idealnie, a po zaszyfrowaniu od razu albo bootloop albo gubienie roota.

Edytowane przez gj8jfkfen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm interesujące. Odkąd działał kabel to praktycznie nie używałem komendy. Będę sprawdzał w tygodniu w serwisie różne urządzenia na działanie komendy.

 

 

Acid a powoedz mi bo cos wspominales ze juz samo wgranie magiska wrzuca nam z automatu saftypassnet? W sumie po kazdej aktualizacji miui polska wgrywam tylko magiska i juz ale saftynetpass.zip mam ciagle w pamieci telefonu w tym samym miejscu. I pytanko kolejne czy da sie z tym wszystkim ustawic ciagle aktywny przycik lini papilarnych?

 

Ten kernel?

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/kernel-t3535484

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...