SphunaR

Użytkownicy
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SphunaR

 1. Oprócz tego od MIUI 11 jest opcja wielkości elementów normalnie w ustawieniach (pomijam wielkość czcionki)
 2. Ja zainstalowałem tą najnowszą wersję i działa to tak, że niezależnie jaką mam prędkość, to po wjechaniu na dywan wchodzi na tryb nocny, przejedzie ze 2m i dopiero daje turbo. Tak za każdym razem.. trochę to przeszkadza gdy wjeżdża na dywan po fragmencie, bo nie zdąży się nawet włączyć.
 3. W jaki sposób mogę włączyć samo mopowanie? Odkurzanie dziala, odkurzanie + mopowanie działa, ale jak chcę dać tylko mopowanie to dostaje komunikat "please confirm the water tank is well installed" i nie rusza..
 4. Chcę odblokować telefon tacie. Na swój telefon miałem zgodę już dawno. Teraz: a ) Daję prośbę na swoje konto, podpinam je i z niego odblokowuje - potem czyszczę telefon i podpinam konto taty - zadziała? b ) Muszę założyć mu konto, wysłać prośbę, poczekać itd.?
 5. I w końcu działa poprawnie! W aktualizacji 12.10. dodali poprawkę do GPSa - zaczął działać lepiej, ale dalej był ten błąd. Tydzień później (dzisiaj, update z 19.10.) to usunęli i teraz działa w końcu prawidłowo!
 6. Testowałem i powiem, że nie polecam wersji fast. Jeśli ktoś nie korzysta z telefonu to może się mu przyda.. Telefon rzeczywiście ładował się nieco szybciej, ale co z tego jak potem bateria ginęła w oczach. Np. dla testów Pokemon GO. W ciągu dwóch minut bateria w dół o 10%. Telefon był na tyle słaby, że wyłączał się już na ostatnich 3% baterii. W związku z tym ładowanie telefonu 2 razy dziennie to minimum. Wrzuciłem wersję perfomance i jestem zadowolony.
 7. Wystarczy, że usuniesz plik w etc\mixer_paths_overlay_dynamic.xml I wszystko będzie okej. Od następnej aktualizacji już go nie będzie w ROMie.
 8. To nie jest obejście tylko ucieczka A chwilowy problem nie musi oznaczać końca użytkowania danego systemu, zwłaszcza, że do tej pory z innym się nie spotkałem. BTW warto mieć świadomość różnic po przejściu na czystego androida. A MIUI to MIUI. Czy warto czy nie - wedle uznania. Co kto lubi. "BMW czy Audi". Temat odnośnie innych systemów (w tym Lineage) masz tutaj. Oryginalny temat z Lineage i pobieranie tutaj.
 9. Dlatego, że problem pojawił się po wejściu MIUI 9 (Global stable nie ma jeszcze 9) i najwyraźniej Twój telefon też dotyczy. Możesz wrócić na stable to będzie działał jak działał, poczekać aż naprawią lub aż ktoś wymyśli jakiś sposób na obejście problemu.
 10. Odkąd jest MIUI 9 mam ten sam problem (zaczął się od pierwszej wersji MIUI 9). Ogólnie rzecz biorąc - GPS działa beznadziejnie, pozycję wyszukuje o wiele wolniej niż dawniej; Często gubi sygnał, przez co pojawia się co chwilę komunikat "ustalanie lokalizacji", a potem "lokalizacja ustalona" i tak co chwilę. Sprawdzałem na otwartej przestrzeni - jest to samo, ale lokalizacja bywa dokłada - jeśli nie poruszam się szybko. Dodatkowa kwestia to Google Maps - j/w kolega wspomniał - jestem w Polsce, pokazuje dokładnie gdzie jestem, rozpoczynam nawigację i wywala mnie na środek Atlantyku. Z map się w ogóle nie da korzystać do nawigowania. W sposób ręczny, że nie ustalam trasy tylko patrzę gdzie przesunie się kropka jest "jakoś okej', ale również ma różne dziwne odchyły. Co dziwne - w innych aplikacjach do nawigacji nawet bez ustalania trasy pokazuje lokalizację na Atlantyku Ktoś coś jeszcze zauważył, jakieś rady/sugestie? PS. Testowałem różne configi - żadnych zmian.
 11. Możesz mieć dowolny ROM i użyć Magiska. Oprócz tego, że zostawiasz odblokowany bootloader - działa Ci AndroidPay i masz roota.
 12. Gdyż masz wiadomości jako prywatne, wiec Ci je ukrywa - tak samo nadawcę. Żeby je odczytać musisz wejść do skrzynki ukrytych wiadomości - wchodzisz w wiadomości i przeciągasz listę jakbyś chciał przewinąć na samą górę (początek). Podajesz hasło i gotowe. Możesz usunąć nadawcę z poufnych i będzie działać.
 13. Witam, wiem, że śmieszny problem, ale jednak problem Jakiś czas temu zacząłem grać w Pokemon Go. Chciałem mieć root'a, więc używałem Magisk'a - Pokemony działały. Do MIUI został dodany mod na SafetyNet - zaczął działać AndroidPay, więc wgrałem czysty system (bez Magisk) - Pokemony dalej działały. Nagle parę dni temu przestały działać - dostaję komunikat: "failed to login" albo, że moje urządzenie jest niezgodne (mimo, że do tej pory działało i nic nie zmieniałem). Po instalacji Magisk'a safetyNet nie przechodzi, bo jest już w systemie, więc nie mogę tego używać, bo blokuje się AndroidPay. Ktoś wie co się mogło stać? Spotkał ktoś taki problem? Dodam jeszcze, że na innym telefonie apka działa prawidłowo.
 14. SphunaR

  Dziwne dzwięki

  Skąd te dźwięki dochodzą? Od jakiegoś czasu mam podobny problem. Zauważam to najczęściej w aplikacji snapchat. Co jakiś czas z głośniczka do rozmów dochodzi dziwny dźwięk - jakby jakieś buczenie/bzyczenie. Przechodzi po paru sekundach, a po chwili znowu występuje.
 15. Tego jeszcze nie sprawdzałem. Zobaczę jak się problem powtórzy, dzięki
 16. Co do szybkiego/kompleksowego zmienienia DPI to nie wiem, ale z tego co mogę doradzić: Zmień w ustawieniach wielkość czcionek. Od aktualizacji 19.05. można ustawić wielkość siatki - więc zawsze się choć trochę zmniejszy.
 17. Tak samo jak wyżej - dwie karty z T-Mobile i działa bez problemu. Spróbuj przeinstalować AP i dodać karte.
 18. 1. NIE może mieć root'a, 2. NIE może mieć odblokowanego bootloadera - czyli wgranego MIUI EU. Na globalu pójdzie. 3. Link co podałeś to instrukcja obejścia na Mi5 z Magisk - wymagany jest dodatkowy patch - myślę, że na Mi6 również będzie potrzebny, ale to tylko przypuszczenie, więc jak coś to warto sprawdzić, żeby się upewnić.
 19. Nie. Korzystam tylko w nocy. Ale tryb czytania właśnie niweluje niebieskie światło (ekran jest jakby pomarańczowy), a problemem to zbyt jaskrawe kolory :/
 20. Jak pisałem - powtarza się od dawna, co jakiś czas. Nie ma żadnych innych objawów. Dzisiejszy weekly, instaluję na bieżąco, więc problem występuje na różnych wersjach. Nawet po zrobieniu clean'a. Jasność wydaje się nie mieć nic do rzeczy. Zazwyczaj mam auto, ale patrzyłem też na manualnym i to samo. Oczywiście próbowałem także zmieniać jasność gdy się to dzieje, ale efekt jest taki sam, tylko mniej/bardziej podświetlony ekran - a chodzi o kolory.
 21. Od dawna mam dziwny problem - myślałem na początku, że to tylko złudzenie, efekt od słońca itd., ale po wielu takich sytuacjach wiem, że jednak coś jest nie tak. Mianowicie co jakiś czas ekran nie wyświetla kolorów tak jak zawsze tylko takie bardziej jaskrawe/niebieskawe. Najlepiej to widać przy ciemnym tle - przykładowo w Chrome po zamknięciu wszystkich kart to ciemne tło robi się jaskrawe. Tak samo w innych aplikacjach to widać. Po jakimś czasie samo przechodzi. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jakieś ustawienie systemowe czy wina ekranu?
 22. Po ostatniej aktualizacji (jednej albo dwóch wcześniej nie miałem) - system sam się naprawił, wszystkie powiadomienia (nawet w nadmiarze) przychodzą. Temat można zamknąć.
 23. Oczywiście najnowszy weekly Raczej wgrywam na bieżąco. Telefon mam od wakacji i nigdy nie miałem tego problemu. Wszystkie powiadomienia poustawiałem jak chciałem i nie było żadnych niepotrzebnych - tylko te które chciałem. Więc częstotliwość była odpowiednia, a teraz jest za mała mimo tych samych ustawień. Jeszcze jedno co mi się rzuciło w oczy.. od czasu jak niektóre przestały działać (przychodzą kiedy chcą/jeśli chcą) włączyły się powiadomienia z chrome. Odnośnie zużycia RAMu - mam tyle samo co miałem wcześniej gdy wszystko działało.
 24. Witam! Od jakiegoś czasu przestały mi przychodzić powiadomienia. Z telefonem nic nie było robione (żadnych zmian ustawień, czyszczenia itp.), jedynie normalne aktualizacje. Zorientowałem się nagle, że w pewnym momencie nie dostaję powiadomień z aplikacji typu np. Snapchat, Tinder, itp.itd.. Jedynie Messenger w miarę normalnie działa, ale też nie zawsze. Wygląda to tak, jakby aplikacje były usuwane z pamięci, bo po włączeniu danego programu, przez jakiś czas działa poprawnie. Ustawienia oszczędzania energii, wyświetlanie powiadomień itd. – są poprawne. Nie zmieniałem ich, a działały cały czas dobrze. Aplikacje są w autostarcie.
 25. Żeby działało na Mi5 wystaczy skorzystać z tego: Gdyby ktoś miał problem z bootloopem to najszybciej jest korzystać ze starszej wersji Magisk. Na innych telefonach (nie MI5) pomijamy punkt 4..