Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

mi5 3/64   8.2.2.0  global stable 

Planowałem wgrać Miui Polska, dlatego odblokowałem telefon, jednak znajomy ma wgrane Miui Polska i wcale mnie ono nie zachwyciło i nie urzekło, bez obrazy oczywiście :)

Chce korzystać z AP jednak telefon mi wyrzuca komunikat że urzadzenie jest odblokowane, więc wymyśliłem że najlepszym i najprostrzym rozwiązaniem będzie ponowne go zablokowanie, ale tutaj brakuje mi wiedzy.

 

 W jaki sposób to najlepiej rozwiązać? 

Wolałbym uniknąć wgrywania twrp i tego programu który umożliwi i dokonywanie płatności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany v2 vs v3:

Zrzut ekranu z 2017-05-06 14-10-39.png

Czyli jak wskazuje linijka: 

# Unified daemon > v12 moves resetprop to a function of /data/magisk/magisk

Patch v3 jest kompatybilny teraz z magisk v2. Patch zawiera teraz w praktyce tylko tego fingerprinta. To dobrze bo w teorii jak ktoś ma czas i chęci to może zrobić na podstawie tego patcha na MI5s i 5s+. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś rada na gubienie roota przez Magisk? Wszytko oczywiście działa jak należy z płatnościami android pay, ale po kilku godzinach znika mi root. Pomaga tylko reinstalacja Magisk. 



Daj dostęp wszystkim aplikacjom, które wymagają root. Root będzie nie widoczny, a w aplikacjach będzie działać


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Prawy mi4c napisał:

 

 


Daj dostęp wszystkim aplikacjom, które wymagają root. Root będzie nie widoczny, a w aplikacjach będzie działać


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Tak też zrobiłem, ale nie wszystkie aplikacje działają poprawnie. 

Dlaczego Magisk gubi roota? Co ma na to wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem w tej wersji Magiska, wywołany przez opcję Magisk Hide, podobno wystarczy wyłączyć tą opcję, ale wiadomo, że wtedy np. Android Pay nie zadziałała.
Czytałem, że naprawią problem w kolejnej wersji. Na tą chwilę trzeba uruchamiać ponownie telefon żeby mieć przez jakiś czas tego roota a i to nie zawsze działa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wersję miui polska mam sprzed tygodnia, od początku instaluję ten sam "zestaw" zipów itp i dotychczas wszystko śmigało... do czwartku. W piątek w dwóch miejscach chcąc zapłacić wyskoczyła mi odmowa, dziś również. Kartę mam w Alior Banku, ktoś mógłby coś napisać jak działa w tej chwili ten tandem? Nie wiem czy to w banku jakiś problem czy może usługi Googla się zaktualizowały i Google się zjarzył że tu trochę ukrywam przed nim te rooty, odblokowane bootloadery itp... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na piątkowej wersji dev nie ma żadnych problemów z kartą T-Mobile Usługi Bankowe czyli de facto Alior banku. Wczoraj i dziś wykonywałem łącznie ok. 5 transakcji. Wszystkie przeszły bez błędów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem, mianowicie za każdym razem gdy włączę jakąś aplikacje która ukrywam Magiakiem to wywala mi Roota i muszę zresetować telefon :c Wie ktoś jak to naprawić ? 518e8b4345c0544138e085d90f01c0ba.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem Magisk Hide i od razu sprawdziłem safetynet. Był na czerwono. Wyłączyłem w ogule. Restart i wsio na zielono.

Mój BGŻ Pnp Paribas nie wspiera android pay i na razie nie korzystam.

No rozumiem, ale mi zależy właśnie na tym żeby Android Pay działał

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji Android Pay [1.24.156938877] zaczął działać na wersji MIUI 8 Global 7.5.23 Beta (Dev) z zablokowanym BL (wcześniej odblokowany), bez żadnych dodatkowych tricków/aplikacji.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...