Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Chce zakupić robot sprzątający Xiaomi, ale że nie wiem na który się zdecydować. Jakie są różnice pomiędzy 1 i 2 generacja tego urządzenia? Wiem, że 2 generacja posiada opcję mopowania. Tyle, że różnica w cenie to ok. 600zł. Czy 1 gen. tego urządzenia tez ma mapowanie mieszkania? Czy sposób w jaki sprząta 1, a 2 gen. jest taki sam?
Jestem trochę zielony w temacie takich urządzeń, ale z tego co wyczytałem to 1 gen jest niemal taka sama tylko nie mopuje. Ma trochę inny czujnik , ale dodano do niej aplikację co czyni go niemal identycznym z 2 generacją tego urządzenia. Czy jest sens dopłacania tylko do mopa, czy zmian może jest więcej?
Pozdrawiam

Było już to poruszane na forum wystarczy przeczytać ten wątek .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 paru stronach + wybiórczo ok 20 odpuściłem, 117 to ok 4000 odpowiedzi. Search tez nie pomógł. Natomiast przeczytałem na tyle, żeby jeszcze przemyśleć zakup takiego urządzenia :blink:, ale dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
Poogladaj porównania na YouTube. Której wersji nie wybierzesz, to nie będziesz żałować.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tekjow napisał:

Poogladaj porównania na YouTube. Której wersji nie wybierzesz, to nie będziesz żałować.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Oglądałem sporo takich filmików i własnie dlatego te pytanie. Np. w pierwej wersji sporo się zmieniło na poziomie samej aplikacji, a większość testów 1 generacji jest po prostu stara i nie uwzględnia zmian. Gdzieś przeczytałem, że do 1 modelu dodano mapowanie pomieszczeń wirtualne ściany i praktycznie wszystkie funkcje które posiada 2(oprócz mopowania). A w innym w filmiku porównawczym 1 generacja w ogóle nie posiada wielu funkcji i całkiem inaczej się przemieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sporo takich filmików i własnie dlatego te pytanie. Np. w pierwej wersji sporo się zmieniło na poziomie samej aplikacji, a większość testów 1 generacji jest po prostu stara i nie uwzględnia zmian. Gdzieś przeczytałem, że do 1 modelu dodano mapowanie pomieszczeń wirtualne ściany i praktycznie wszystkie funkcje które posiada 2(oprócz mopowania). A w innym w filmiku porównawczym 1 generacja w ogóle nie posiada wielu funkcji i całkiem inaczej się przemieszcza.
Nie ma wirtualnych ścian w jedynce. Nie ma też zapisywania mapy na stałe. Tylko po sprzątaniu masz mapę, możesz go wysłać do sprzątania określonego kwadratu lub wysłać w określone miejsce.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problem z aktualizacją robota. Niby wszystko sie aktualizuje, zakonczy aktualizację a w aplikacji nadal widnieje stara wersja i informacja o nowej wersji oprogramowania do instalacji. Robot V1, miał ktoś podobny problem? Reset do ustawien fabrycznych, reinstall aplikacji... nic nie daje

 

Edit: przy próbie aktualizacji bez robota w "bazie" wywala komunikat żeby naładować do przynajmniej 20% (chyba). Tylko że on jest w pełni naładowany

Edytowane przez RafalosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, darth65 napisał:

Dzień dobry.

Chce zakupić robot sprzątający Xiaomi, ale że nie wiem na który się zdecydować. Jakie są różnice pomiędzy 1 i 2 generacja tego urządzenia? Wiem, że 2 generacja posiada opcję mopowania. Tyle, że różnica w cenie to ok. 600zł. Czy 1 gen. tego urządzenia tez ma mapowanie mieszkania? Czy sposób w jaki sprząta 1, a 2 gen. jest taki sam?

Jestem trochę zielony w temacie takich urządzeń, ale z tego co wyczytałem to 1 gen jest niemal taka sama tylko nie mopuje. Ma trochę inny czujnik , ale dodano do niej aplikację co czyni go niemal identycznym z 2 generacją tego urządzenia. Czy jest sens dopłacania tylko do mopa, czy zmian może jest więcej?

Pozdrawiam

Cześć. Stoję przed dokładnie takim samym wyborem, zastanawiam się, który wybrać - bo jak rozumiem, są to te 2 wersje? https://smartrobotreviews.com/reviews/the-new-xiaomi-robot-vacuum-vs-first-generation.html
One są różnie nazywane w różnych miejscach, jak również w samej aplikacji Mi Home (spotkałem się już chyba z 3 różnymi oznaczeniami).

Wybrałeś już coś?

17 godzin temu, Deresz napisał:


Było już to poruszane na forum wystarczy przeczytać ten wątek .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wątek ma 118 stron. Jak nie umiesz albo nie chcesz udzielić odpowiedzi, to czasem po prostu wystarczy zamilknąć. Twoja odpowiedź to poziom Elektrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz

Mam wrzucony ten soft do Roborocka2 z naszej polskiej dystrybucji, który pozwolił mi podpiąć go do serwera chińskiego.

Jak zrobię tą ostatnią aktualizację która kilka dni temu zaczęła wyskakiwać, to nie wywali mi odkurzacza?

Czy przy modyfikowanym sofcie olać ten update?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz
Mam wrzucony ten soft do Roborocka2 z naszej polskiej dystrybucji, który pozwolił mi podpiąć go do serwera chińskiego.
Jak zrobię tą ostatnią aktualizację która kilka dni temu zaczęła wyskakiwać, to nie wywali mi odkurzacza?
Czy przy modyfikowanym sofcie olać ten update?
Nie wywali, wczoraj zainstalowałem

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tekjow napisał:

Nie ma wirtualnych ścian w jedynce. Nie ma też zapisywania mapy na stałe. Tylko po sprzątaniu masz mapę, możesz go wysłać do sprzątania określonego kwadratu lub wysłać w określone miejsce.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

I to już kilka bardzo cennych informacji, bo na wirtualnych ścianach mi zależy.

1 godzinę temu, raven66 napisał:

Cześć. Stoję przed dokładnie takim samym wyborem, zastanawiam się, który wybrać - bo jak rozumiem, są to te 2 wersje? https://smartrobotreviews.com/reviews/the-new-xiaomi-robot-vacuum-vs-first-generation.html
One są różnie nazywane w różnych miejscach, jak również w samej aplikacji Mi Home (spotkałem się już chyba z 3 różnymi oznaczeniami).

Wybrałeś już coś?

Wątek ma 118 stron. Jak nie umiesz albo nie chcesz udzielić odpowiedzi, to czasem po prostu wystarczy zamilknąć. Twoja odpowiedź to poziom Elektrody.

Dziękuję za tą porównywarkę. Teraz już wiem, że lepiej jak dopłacę te 600 zł i kupie S50 ( żonie podoba się S55, ale wydaje mi się że będzie na nim widać brud ). Podejrzewam, że po kupnie będę miał jeszcze więcej pytań, chociaż już sporo rzeczy się tu dowiedziałem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny post, ale zanim zakupię ten robocik (s50) wolałbym wiedzieć czy to gdzie go zakupie ma duże znaczenie. Wykluczam aliexpres, bo wysyłanie go do chin o byle pierdołę nie wchodzi w grę. Sklepy takie jak mediexpert maja go u siebie ale cena to już 1900 zł. Na allegro znalazłem za 1650 zł, ale nie wiem czy nie jest to wersja chinśka https://allegro.pl/oferta/xiaomi-roborock-vacuum-cleaner-2-s50-robot-7903085333. I czy to ma w ogóle jakieś znaczenie jaka jest to wersja? I czy to nie jest tak, że jak kupie go przez allegro to i tak dostane go z Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny post, ale zanim zakupię ten robocik (s50) wolałbym wiedzieć czy to gdzie go zakupie ma duże znaczenie. Wykluczam aliexpres, bo wysyłanie go do chin o byle pierdołę nie wchodzi w grę. Sklepy takie jak mediexpert maja go u siebie ale cena to już 1900 zł. Na allegro znalazłem za 1650 zł, ale nie wiem czy nie jest to wersja chinśka https://allegro.pl/oferta/xiaomi-roborock-vacuum-cleaner-2-s50-robot-7903085333. I czy to ma w ogóle jakieś znaczenie jaka jest to wersja? I czy to nie jest tak, że jak kupie go przez allegro to i tak dostane go z Chin?
Wersję chińskie dostają szybciej aktualizacje. Na allegro patrz na sprzedawcę i opis, bo może być tak, że w twoim imieniu zamówi z Chin, a to mija się z celem. Jeżeli planujesz mieć inne urządzenia, to warto mieć wszystkie w wersji chińskiej lub międzynarodowej. Z polskiej dystrybucji prawie na pewno nie będzie to wersja chińska.
Ja bym brał na gearbest lub banggood.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na allegro znalazłem za 1650 zł,


zastanów się czy jak odkurzać faktycznie się uszkodzi za rok półtora to czy ten sprzedawca na Allegro jeszcze będzie istniał i gdzie go wtedy odeślesz? Ja kupiłem go w sklepie Proline. mając nadzieję że sklep będzie istniał dłużej niż gwarancja. Chociaż tyle

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca na allegro odpisał, ze wysyłka jest z Polski i gwarancja również realizowana w Polsce. Nie napisał jedna jak jest realizowana. Czy gwarancja producenta jest realizowana w Polsce? Xiaomi taki oddział posiada?

Dobra znalazłem tutaj w podobnej cenie, ale wygląda to bardziej przekonująco.

 https://klimasklep.pl/robot-sprzatajacy-xiaomi-roborock-s50-funkcja-mopowania-bialy-p-6640.html?utm_content=S50&utm_medium=cpc&utm_campaign=porownywarki&utm_source=ceneo.pl&ceneo_spo=true

Dziękuję za pomoc, dzisiaj zamawiam.

Edytowane przez darth65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że serwis polega zwyczajnie na wymianie uszkodzonego modułu w całości. Z tego, co rozkręcałem, to widziałem, że właśnie z takich klocków się to składa. Sam wymieniałem u siebie kółko. Jedyny problem to diagnoza konkretnego problemu. Ale nie jest to jakiś rocket science, żeby człowiek na co dzień naprawiający AGD sobie z tym nie poradził. Powiem więcej. Po trafnej diagnozie myślę, że większość osób umiejąca się w miarę posługiwać śrubokrętem dokonała by takiej naprawy samodzielnie.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

Co tam takiego jest w tej aktualizacji, że potrzebujesz?

To że mój robot czasami dziwnie sprząta, potrafi nie wjechać do jednego pokoju lub zrobić sobie kółeczka, zresztą zobacz sam. Kiedys tak nie robił, po jednej z aktualizacji zaczął świrowaćScreenshot_20181025-104844.thumb.png.54fea1257330737e50c7a629867eb326.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, darth65 napisał:

Przepraszam za podwójny post, ale zanim zakupię ten robocik (s50) wolałbym wiedzieć czy to gdzie go zakupie ma duże znaczenie. Wykluczam aliexpres, bo wysyłanie go do chin o byle pierdołę nie wchodzi w grę. Sklepy takie jak mediexpert maja go u siebie ale cena to już 1900 zł. Na allegro znalazłem za 1650 zł, ale nie wiem czy nie jest to wersja chinśka https://allegro.pl/oferta/xiaomi-roborock-vacuum-cleaner-2-s50-robot-7903085333. I czy to ma w ogóle jakieś znaczenie jaka jest to wersja? I czy to nie jest tak, że jak kupie go przez allegro to i tak dostane go z Chin?

Ja wczoraj kupiłem tutaj: https://klimasklep.pl/index.php?dispatch=advanced_search_result&keywords=roborock

Wygląda rzetelnie, sprawdzony sklep, przejrzałem opinię i historię. Dodatkowo zapłaciłem kartą kredytową, więc w razie "w" zawsze jestem bezpieczniejszy, bo mogę zrobić chargeback. Jutro ma przyjść do mnie przesyłka.

18 godzin temu, rockykon napisał:

zastanów się czy jak odkurzać faktycznie się uszkodzi za rok półtora to czy ten sprzedawca na Allegro jeszcze będzie istniał i gdzie go wtedy odeślesz? Ja kupiłem go w sklepie Proline. mając nadzieję że sklep będzie istniał dłużej niż gwarancja. Chociaż tyle

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dlatego warto płacić kartą. Polecam lekturę: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta
Chargeback zapezpiecza nas przed wieloma niemiłymi sytuacjami.

Ja osobiście ze swojego własnego doświadczenia mogę gorąco polecić kartę kredytową Citi Simplicity - robiłem już reklamacje (zasadne), i w zasadzie są uznawane "z automatu".
Ostatnią reklamacją odzyskałem 2400 zł z wczasów kupionych za 10k (a więc spory procent), gdy na miejscu się okazało, że nie jest tak, jak miało być w umowie - dokumentacja foto i wideo i tyle.

Dodatkowo Citi jest tak świetne, że karta nie kosztuje nic (tak, 0 złotych) - oczywiście jeśli spłacamy zadłużenie w terminach.
A jeszcze dodatkowo, polecam zapisać się na newsletter Livesmarter: https://livesmarter.pl/?s=citi bo bardzo często Citi organizuje promocje, gdzie za wyrobienie karty można dostać jakiegoś fanta albo żywą gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, raven66 napisał:

Ja wczoraj kupiłem tutaj: https://klimasklep.pl/index.php?dispatch=advanced_search_result&keywords=roborock

Wygląda rzetelnie, sprawdzony sklep, przejrzałem opinię i historię. Dodatkowo zapłaciłem kartą kredytową, więc w razie "w" zawsze jestem bezpieczniejszy, bo mogę zrobić chargeback. Jutro ma przyjść do mnie przesyłka.

Ja również zauważyłem tą przecenę i też wczoraj zamówiłem :) Paczka już w drodze. Mam nadzieję, że to dobrze ulokowane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raven66 napisał:

Dlatego warto płacić kartą. Polecam lekturę: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta
Chargeback zapezpiecza nas przed wieloma niemiłymi sytuacjami. 

Ubezpieczycielem transakcji nie jest bank tylko wystawca karty VISA/Mastercard - reklama produktu bankowego jest niepotrzebna. Co do twojego podejścia, chciałbym zobaczyć jak reklamujesz po 1,5 roku chiński odkurzacz u wystawcy karty bo się popsuła w nim cześć. Takie opowiadania to między bajki.

Edytowane przez qubap
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 11:06, cichy napisał:

Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem że mój robot (generacja 1) podczas sprzątania pomieszczenia nagle się wyłącza w różnych miejscach i nie kończy sprzątania. Nie można go włączyć przyciskiem. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest zaniesienie go do stacji dokującej aby się naładował :(. Zrobiłem dwa testy przy pełnym naładowaniu baterii. Pierwszy test z zaplanowanym przez aplikację sprzątaniem a drugi test z włączeniem sprzątania przez aplikację. W pierwszym teście robot odkurzył 34 metry w czasie 33 minuty i według aplikacji pozostało mu 59% baterii. W drugim teście robot odkurzył również 34 metry ale w czasie 29 minut i według aplikacji pozostało mu 65% baterii. W obydwu przypadkach po odkurzeniu 34 metrów odkurzacz sam się wyłączył i nie można było go włączyć. Jedynym rozwiązaniem tego problemu było zaniesienie go do stacji dokującej aby się naładował - pokazywał czerwoną lampkę podczas ładowania. Podczas rozpoczęcia łądowania przy pierwszym teście pokazywał w aplikacji że posiada tylko 19% baterii pomimo tego, że po zakończeniu odkurzania pokazywał 59%. W drugim teście pokazał 14% baterii pomimo tego, że po zakończeniu odkurzania pokazywał 65%. Naładowanie do 100% trwało około 10 minut. Mieszkanie odkurzam przeważnie raz w tygodniu a robot odkurzył je ostatnio prawidłowo i wrócił do stacji dokującej 31.01.2019. Korzystam z aplikacji Mi Home 5.4.61 i mam wgrany firmware z wczoraj 3.3.9_003468. Zrobiłem reset WiFi ale problem nadal występuje. W załączeniu przesyłam dodatkowe zdjęcia (test 1 to zdjęcia 1a-1f a test dugi to zdjęcia 2a-2d). Dotychczas odkurzacz pracował od 02'2018 przez 1811 minut, posprzątał 1949 m2 i wykonał 77 odkurzań. Czy jest to faktycznie na tyle dużo, że należy już wymienić  baterię ? Może w sterowniku/oprogramowaniu jest ustawiony jakiś licznik aby po zakończeniu gwarancji/roku trzeba było ją wymienić ? Czy macie podobne dane przy których musieliście wymienić baterię ? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Może u kogoś z Was również występuje taki problem ?

1a.jpg

1b.jpg

1c.jpg

1d.jpg

1e.jpg

1f.jpg

2a.jpg

2b.jpg

2c.jpg

2d.jpg

red line.jpg

Właśnie odebrałem baterie z regeneracji i problemy zniknęły :). Odkurzacz działa jak nowy. Tak jak pisaliście problemem była zużyta bateria. Uzyskałem informację, że były w niej ogniwa LG o dość przeciętnej trwałości.

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem baterie z regeneracji i problemy zniknęły :). Odkurzacz działa jak nowy. Tak jak pisaliście problemem była zużyta bateria. Uzyskałem informację, że były w niej ogniwa LG o dość przeciętnej trwałości.

Jeśli można spytać gdzie była bateria regenerowana i ile to kosztowało ? Tak na przyszłość. Prędzej czy później pewnie każdy z nas będzie musiał to zrobić .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, qubap napisał:

Ubezpieczycielem transakcji nie jest bank tylko wystawca karty VISA/Mastercard - reklama produktu bankowego jest niepotrzebna. Co do twojego podejścia, chciałbym zobaczyć jak reklamujesz po 1,5 roku chiński odkurzacz u wystawcy karty bo się popsuła w nim cześć. Takie opowiadania to między bajki.

Nie spinaj się tak bardzo, pamiętaj, że złość piękności szkodzi.

Co do meritum, owszem, ubezpieczycielem jest VISA/Mastercard, tylko że po drodze jest jeszcze bank. I niektóre banki (czy też ich pracownicy) robią wszystko, aby maksymalnie zniechęcić do takiej formy reklamacji. Stąd też z czystym sumieniem POLECAM (nie reklamuję - bo nie jestem ani właścicielem, ani nie czerpię z tego tytułu korzyści) kartę Citi, bo uważam, że ma mnóstwo zalet. Bo takie mam podejście, lubię dzielić się doświadczeniami z pozytywnych zakupów/produktów/usług.

Moje "podejście" jest takie, że elektroniki nie kupuję z Chin, tylko z Polski, z towarem na stanie, ze sprawdzoną reputacją, zarejestrowaną w PL, opłacającą podatki. Bo często wolę zapłacić więcej (i często płaciłem więcej) za tzw. podejście do klienta. Nie wspominając o tym, że w przypadku zakupu w PL mam ustawową rękojmię.

Dodatkowo, napisałem, że chargeback chroni nas przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Nie wszystkimi oczywiście. Wieloma.

23 godziny temu, darth65 napisał:

Ja również zauważyłem tą przecenę i też wczoraj zamówiłem :) Paczka już w drodze. Mam nadzieję, że to dobrze ulokowane pieniądze.

PS. Mój robot już przyszedł. Niestety do pracy, więc go nie uruchomię, zanim nie wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwszym sprzątaniu.

Nie lubi zasłon i firanek, trzeba podwinąć.

Puki co nie jest w stanie trafić do stacji dokującej. Dziwne bo do ścian dojeżdża, a przy stacji dokującej odbija się od niej w odległości ok 40 cm i za hu hu nie chce do niej wjechać, nawet na ręcznym sterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Przestaw stację dokująca w inne miejsce

Chyba mój błąd przy pierwszym podejściu, bo nie wystartował ze stacji dokującej tylko puściłem go ze środka przedpokoju. Za drugim razem wyjechał ze stacji, posprzątał i wrócił. I przy drugim sprzątaniu widziałem zielone kółko na mapie (stacja dok.), a przy pierwszym tego nie było. Powinno być już ok.

Dziękuje za rade kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie - dało mi się kupić szczotki boczne w kolorze czarnym. Kupiłem tutaj i musiałem dopłacić extra 1$ za szczotkę (2$ za dwupak bo tak są sprzedawane).

https://pl.aliexpress.com/item/XIAOMI-Robot-Vacuum-Cleaner-Spare-Parts-Kits-Replacement-Kits-Cleaning-Spare-Parts-Side-Brushes-x-2/32767592808.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7b305c0f4CvXfE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radian69 napisał:

Informacyjnie - dało mi się kupić szczotki boczne w kolorze czarnym. Kupiłem tutaj i musiałem dopłacić extra 1$ za szczotkę (2$ za dwupak bo tak są sprzedawane).

https://pl.aliexpress.com/item/XIAOMI-Robot-Vacuum-Cleaner-Spare-Parts-Kits-Replacement-Kits-Cleaning-Spare-Parts-Side-Brushes-x-2/32767592808.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7b305c0f4CvXfE

 

Widzę na zdjęciach tylko białe, a nie widzę możliwości wyboru czarnego i w opisie też nic o tym nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...