raven66

Użytkownicy
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About raven66

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 10/30/1979

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gród Smoka

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 5

Recent Profile Visitors

901 profile views
 1. To jest taki strzał mocno w ciemno, ale wydaje mi się, że warto spróbować - ja też tak miałem, że czujnik mi nie wygaszał ekranu, podczas połączenia ekran zostawał włączony. Przyczyną była aplikacja, która "nakładała" na górną warstwę (nie wiem jak to opisać), jakby "nad" aplikację dodatkowe swoje okienko - coś takiego, jak Yanosik odpalony w tle (ma taki dodatkowy mały pływający widget). U mnie tą aplikacją był True Phone - miałem włączoną opcję pokazywania "plakietki" z identyfikacją karty SIM, też właśnie taką pływającą. Kiedy była włączona, ekran mi się nie wygaszał. Po jej wyłączeniu, odpukać, póki co, problem zniknął. Może to nie jest w ogóle powiązane, ale zanim zrobisz wipe, warto sprawdzić, czy nie masz jakiejś apki, która wyświetla się nad innymi. Nic cię to nie kosztuje.
 2. Można wgrać Pixela i będzie działało poprawnie. Przymierzam się do tego w wolnej chwili.
 3. Wszystko to znaczy co dokładnie? Wszystko co używała wcześniej na Moto G5, na Mi 5 @ Pixel również działa bez problemu. Ale jeśli masz na myśli konkretną aplikację czy funkcję, to napisz konkretnie.
 4. Mi 5 z Pixelem teraz używa moja żona. Jest Revolut, instalowałem go normalnie z Play Store.
 5. Nie działa. Cała funkcja jest wykastrowana. Urządzenia dodane, blokada nie jest zniesiona, cały czas wymagane jest odblokowanie PINem/palcem. I wygląda na to, że nie tylko ta funkcja jest upośledzona. Voice Match z Asystenta również - co w sumie ma sens, bo Voice Match też "należy' do Smart Lock. Używam Nova Launcher i jest tam opcja, aby launcher na pulpicie wykrywał "OK Google". Kiedyś, chcialem nauczyć telefon mojego głosu, więc dodałem próbki do Voice Match. Wykrywanie OK Google działało przez kilka godzin, potem zupełnie przestało już na amen działać. Teraz wywaliłem zapisane dane głosu i wykrywanie "OK Google" w Nova znowu działa.
 6. Na to właśnie wygląda. Ja nie mam Mi Banda ani nic podobnego, natomiast noszę Garmin Fenix 5 i O DZIWO Fenix jest możliwy do dodania w "odblokuj przez BT" tym natywnym z MIUI, natomiast nie ma go w Smart Lock tym od Google. Za chwilę jeszcze sprawdzę, czy słuchawki BT (które mogę dodać do Smart Lock) zadziałają jako odblokowanie smartfona. Jeśli nie, to będzie z tego wynikało, że w MIUI upośledzono celowo natywną funkcję Androida. Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 7. Tak, znam to miejsce w ustawieniach. Nie mogę dodać tu mojego radia w samochodzie, nienie wykrywa mojego urządzenia mojego radia nawet mimo tego że aktualnie jestem właśnie z nim połączone i normalnie połączenie Bluetooth jest aktywne. zainstalowałem tą aplikację również ten Smart lock launcher dodałem radio wykrył sparował poprawnie twierdzi że jest Smart lock i nadal jest zablokowany pinem przy próbie odblokowania mimo tego że twierdzi że jest Smart lock Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 8. Przy pierwszym parowaniu nowego telefonu (Mi Mix 2S) z radiem BT w samochodzie niestety odrzuciłem zapamiętywanie, żeby powiązał Smart Lock z tym radiem. Oczywiście teraz nie mogę znaleźć tej funkcji w nakładce MIUI, czyli nie mogę zrobić tak, żeby przy połączeniu telefonu z samochodem można go było odblokować bez wzoru/PINu/palca. Próbowałem odparować radio i sparować ponownie, nie wyskakuje już Smart Lock. Jest tylko jakaś funkcja "odblokuj za pomocą urządzenia Bluetooth", ale moje radio tam się nie pojawia. Czy ten programik pozwoli mi ustawić Smart Lock na radio w samochodzie? I czy jest bezpieczny?
 9. A masz ukryte te aplikacje w MAgisku w sekcji Hide?
 10. Czy dioda powiadomień w Mix 2S jest tylko biała? Nie posiada innych kolorów?
 11. Istnieje i jak do tej pory, jest to najlepszy ROM, jaki testowałem. Oczywiście odczucie jest subiektywne - jestem mocno specyficznym userem. Miałem Mi 5 przez 2 lata, teraz służy dalej żonie, właśnie na Pixelu. Śmiga i lata bez żadnych zastrzeżeń. Szybki i czysty (początkowa lista aplikacji jest mocno uboga, tylko niezbędne rzeczy). Download i wątek na XDA jest tutaj: https://download.pixelexperience.org/gemini/ Tak, odblokowanie jest bezpieczne. Rób to śmiało. Dodatkowo zawsze możesz zablokować bootloader z powrotem i wyczyścić telefon do naprawdę stanu fabrycznego, flashując global MIUI z poziomu fastboota. Z mojego doświadczenia - Mi 5 to naprawdę mega ciężki telefon do uceglenia.
 12. Subiektywnie dla mnie (a używałem Lineage, MIUI, xiaomi.eu, AOSP Extended, Paranoid, JDC Team) najlepszy jest Pixel Experience na Andku 9. Co do metod instalacji, musisz oczywiście odblokować bootloader, wgrać TWRP, wrzucić zip z ROMem i sflashować. Nie wypowiem się odnośnie rollbacku, bo nie wiem, co to jest, nie chcę ci udzielić błędnej porady.
 13. Sprawdziłem. Jest zaczekowany. Zarówno tutaj, jak i w każdym innym miejscu. Nie pokazuje powiadomień. Ogólnie widzę, że od lat mają dokładnie te same "bazowe" problemy, które mieli, odkąd pamiętam ich z Mi 5. Jedną z nich jest nadmierne komplikowania systemów zezwoleń i uprawnień, nadbudowywanie dodatkowych uprawnień na górę standardowych ustawień samego Androida. To jest jakaś porażka.
 14. A ja mam takie pytanie, bo dałem po dwóch latach przerwy ponownie szansę MIUI, ale nie wiem, czy nie zacznę żałować... Jestem na xiaomi.eu, wersja developerska. Zupełnie świeży system. Ustawienia ekranu blokady: pokazuj wszystkie powiadomienia (włącznie z treścią). Ustawienia konkretnej aplikacji: ważność powiadomienia: pilna, na ekranie blokady: pokazuj wszystko. NIE POKAZUJE mi powiadomień na ekranie blokady, tzn. pokazuje wybiórczo. Dla pewnych aplikacji pokazuje, a dla innych nie - ustawienia powiadomień są takie same. Czy może znowu w tym znakomitym systemie MIUI trzeba wejść do jakiejś dziwnej kolejnej aplikacji systemowej typu Panel Sterowania czy inny shit i ustawić kolejne zezwolenia?
 15. Instalować stabilną czy developerską wersję?