raven66

Użytkownicy
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About raven66

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 10/30/1979

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gród Smoka

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 5

Recent Profile Visitors

825 profile views
 1. Istnieje i jak do tej pory, jest to najlepszy ROM, jaki testowałem. Oczywiście odczucie jest subiektywne - jestem mocno specyficznym userem. Miałem Mi 5 przez 2 lata, teraz służy dalej żonie, właśnie na Pixelu. Śmiga i lata bez żadnych zastrzeżeń. Szybki i czysty (początkowa lista aplikacji jest mocno uboga, tylko niezbędne rzeczy). Download i wątek na XDA jest tutaj: https://download.pixelexperience.org/gemini/ Tak, odblokowanie jest bezpieczne. Rób to śmiało. Dodatkowo zawsze możesz zablokować bootloader z powrotem i wyczyścić telefon do naprawdę stanu fabrycznego, flashując global MIUI z poziomu fastboota. Z mojego doświadczenia - Mi 5 to naprawdę mega ciężki telefon do uceglenia.
 2. Subiektywnie dla mnie (a używałem Lineage, MIUI, xiaomi.eu, AOSP Extended, Paranoid, JDC Team) najlepszy jest Pixel Experience na Andku 9. Co do metod instalacji, musisz oczywiście odblokować bootloader, wgrać TWRP, wrzucić zip z ROMem i sflashować. Nie wypowiem się odnośnie rollbacku, bo nie wiem, co to jest, nie chcę ci udzielić błędnej porady.
 3. raven66

  Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s

  Sprawdziłem. Jest zaczekowany. Zarówno tutaj, jak i w każdym innym miejscu. Nie pokazuje powiadomień. Ogólnie widzę, że od lat mają dokładnie te same "bazowe" problemy, które mieli, odkąd pamiętam ich z Mi 5. Jedną z nich jest nadmierne komplikowania systemów zezwoleń i uprawnień, nadbudowywanie dodatkowych uprawnień na górę standardowych ustawień samego Androida. To jest jakaś porażka.
 4. raven66

  Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s

  A ja mam takie pytanie, bo dałem po dwóch latach przerwy ponownie szansę MIUI, ale nie wiem, czy nie zacznę żałować... Jestem na xiaomi.eu, wersja developerska. Zupełnie świeży system. Ustawienia ekranu blokady: pokazuj wszystkie powiadomienia (włącznie z treścią). Ustawienia konkretnej aplikacji: ważność powiadomienia: pilna, na ekranie blokady: pokazuj wszystko. NIE POKAZUJE mi powiadomień na ekranie blokady, tzn. pokazuje wybiórczo. Dla pewnych aplikacji pokazuje, a dla innych nie - ustawienia powiadomień są takie same. Czy może znowu w tym znakomitym systemie MIUI trzeba wejść do jakiejś dziwnej kolejnej aplikacji systemowej typu Panel Sterowania czy inny shit i ustawić kolejne zezwolenia?
 5. raven66

  Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s

  Instalować stabilną czy developerską wersję?
 6. raven66

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Kolega napisał dokładnie "W żadnym aparacie, z żadnym softem", stąd ja osobiście wnioskuję, że jego zamysłem było przekazanie że w żadnym aparacie w sensie smartfona. Nie porównuj proszę zdjęć ze smartfona, nawet najlepszego do lustrzanki - bo strzelam, że wstawiłeś zdjęcie z lustra. Soft to jedno. Drugie to optyka i matryca tego nie przeskoczysz żadnym smartfonem ani softem. Obiektyw, szkło, fizyczna wielkość matrycy w lustrze czy nawet jakiejś hybrydzie - to wszystko robi różnicę. Takie porównanie to jest w ogóle jak porównywanie prędkości w Kawasaki i w rowerze górskim - w końcu oba to jednoślady.
 7. raven66

  Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s

  OK, a ta instrukcja instalacji jest nadal aktualna? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
 8. raven66

  Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s

  Dotarł do mnie Mi Mix 2S. Dystrybucja europejska, po włączeniu dostałem aktualizację do MIUI Global 10.2 (10.2.2.0, PDGMIXM), wersja Android 9 PKQ1.180729.001. Czy wg użytkowników warto bawić się w zmianę na Xiaomi.eu? Co ew. wnosi w stosunku do Globala? Podpytuję, bo MIUI ostatnio na Xiaomi miałem chyba 2 lata temu jeszcze w wersji 8, a tak to siedziałem na Lineage lub innych.
 9. raven66

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Już zamówiłem PS. jeszcze pytanie, w sumie odnośnie każdego modelu, bo i Mi 9 i Mix 2S mają ładowanie indukcyjne. Ma ktoś sprawdzoną, niedrogą (nie musi być mocna i szybka) ładowarkę bezprzewodową i uchwyt z ładowaniem indykcyjnym do samochodu? Z Polski (nie z Chin), sklep wystawiający FV.
 10. raven66

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Priorytetem jest dla mnie aparat. OIS mnie przekonuje, Mix mi wizualnie się podoba. OLED nie robi mi jakiejś różnicy, przeboleję jakoś słabszy procek i 2x mniej pamięci - nadal będzie to dla mnie przeskok z Mi 5. No i cena o 500 zł niższa też robi różnicę (z PL firmy z FV). (https://www.morele.net/smartfon-xiaomi-mix-2s-6-64gb-bialy-4141034/)
 11. raven66

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Mi 8 mi się nie podoba wizualnie z tych koszmarnym wycięciem. Zastanawiałem się nad Mi Mix 2S ewentualnie... Lepszy będzie miał aparat niż Mi 9? Bo Mix 3 nie podoba mi się z odsuwanym aparatem. Reasumując - lepszy aparat będzie w Mi Mix 2S czy Mi 9? Jak wyżej - dla mnie ze względów osobisto-odczuciowych Mi 8 zdecydowanie NIE, Mix3 też nie. Trochę się waham, bo jednak niby "na papierze" Mi9 ma wydajniejszy energetycznie procesor no i jak by nie patrzeć, gradientowy niebieski jest obłędny... Który byście wybrali z tych dwóch, traktując jednak priorytetowo kwestie zdjęć? (pytam "realnych" użytkowników, bo recenzje, sample i review czytałem dla obu).
 12. raven66

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Sorry, powinienem doprecyzować - słaby w moim odczuciu, słaby w porównaniu do np. Galaxy S9 czy Huawei P20. I tak, używam GCam. Nadal twierdzę, że DLA MNIE aparat w Mi 5 jest słaby. Mam świadomość, że porównuję telefon z... którego roku właściwie? 2015? 2016? ze sprzętami z roku 2018. Dlatego właśnie szukam zamiennika, bo gdyby nie aparat, to pewnie nadal bym użytkował Mi 5. Sądzę też, że pewnie z 80% ludzi, gdybym go teraz przekazał, zupełnie by nie przeszkadzała jakość zdjęć z piątki. Mi przeszkadza.
 13. raven66

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  A to ciekawe, sam mam Mi 5 od lutego 2017 roku - ponad 2 lata. Poza pierwszym okresem, kiedy był na globalnym MIUI, nigdy nie miałem z nim problemu (potem siedziałem na Lineage'ach i różnych innych). Kolega z pracy z biurka obok kupił miesiąc po mnie, te same opinie. Gdyby nie fakt słabego aparatu, to naprawdę nie miałbym potrzeby w ogóle zmieniać tego telefonu do dzisiaj.
 14. To nie ja w pierwotnym poście pisałem o ubezpieczycielu. Gość który się potem czepiał to napisał. Więc warto też czytać ze zrozumieniem.
 15. Nie spinaj się tak bardzo, pamiętaj, że złość piękności szkodzi. Co do meritum, owszem, ubezpieczycielem jest VISA/Mastercard, tylko że po drodze jest jeszcze bank. I niektóre banki (czy też ich pracownicy) robią wszystko, aby maksymalnie zniechęcić do takiej formy reklamacji. Stąd też z czystym sumieniem POLECAM (nie reklamuję - bo nie jestem ani właścicielem, ani nie czerpię z tego tytułu korzyści) kartę Citi, bo uważam, że ma mnóstwo zalet. Bo takie mam podejście, lubię dzielić się doświadczeniami z pozytywnych zakupów/produktów/usług. Moje "podejście" jest takie, że elektroniki nie kupuję z Chin, tylko z Polski, z towarem na stanie, ze sprawdzoną reputacją, zarejestrowaną w PL, opłacającą podatki. Bo często wolę zapłacić więcej (i często płaciłem więcej) za tzw. podejście do klienta. Nie wspominając o tym, że w przypadku zakupu w PL mam ustawową rękojmię. Dodatkowo, napisałem, że chargeback chroni nas przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Nie wszystkimi oczywiście. Wieloma. PS. Mój robot już przyszedł. Niestety do pracy, więc go nie uruchomię, zanim nie wrócę do domu.