Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jeździ codziennie jeden raz, prawie zawsze z mopem( chyba, że ktoś zapomni zamontować). Jest czysto, ale prawdziwego brudu to on na pewno nie da rady wytrzeć, nawet jak 5x przejedzie

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam Was wszystkich, ale tak zostałem poinformowany przez sklep w momencie odbioru sprzętu.
Do dziś mopowania używałem tylko wybierając tryb Mop.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

Cytat

Aby korzystać z tej funkcji, należy napełnić wodą (i płynem) przejściówkę do mopa, nałożyć na nią dołączoną do zestawu ściereczkę i całość podpiąć pod spód robota. Cała operacja razem z napełnianiem zbiornika trwa około 2 minuty.

Tutaj może pojawić się pewna niespodzianka.

Po założeniu końcówki mopującej, robot nie myje podłogi! W aplikacji Mi Home, w ustawieniach trybu odkurzania (Cleanup mode), należy wybrać opcję “MOP”. Bez aktywacji tej funkcji, odkurzacz posprząta pomieszczenie tak, jak zawsze.

Moim zdaniem, robot powinien wykrywać podłączenie dodatkowego akcesorium i sam aktywować funkcję mopowania, gdy mop jest podpięty — tak się jednak nie dzieje.

Info z:

https://medium.com/@Unknow_UW/xiaomi-vacuum-2-roborock-s50-recenzja-ddf4a772a497

Kurcze, tu też się mylą? 

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keiw jest to ściema, ktoś kto to pisał sam sobie to wymyślił.

Po pierwsze, w pierwszych wersjach firmware dla S50 nie było takiej funkcji jak mop, która powodowała, że robot nie odkurza i co wtedy też mop nie działał? No trochę śmieszne...

jak wsadzisz mopa to zawsze działa, prawa fizyki działają i woda się sączy na ścierę koniec kropka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 18:58, keiw napisał:

No to przepraszam Was wszystkich, ale tak zostałem poinformowany przez sklep w momencie odbioru sprzętu.
Do dziś mopowania używałem tylko wybierając tryb Mop.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

Info z:

https://medium.com/@Unknow_UW/xiaomi-vacuum-2-roborock-s50-recenzja-ddf4a772a497

Kurcze, tu też się mylą? 

Fajny artykuł "kolega kolegi, powiedział mi, że..."

Ten mop jest w pełni analogowy, to jest po prostu manualna przystawka.

Dnia 1.02.2019 o 21:07, quiet napisał:

Hmm a może to chodzi o ochronę odkurzacza..żeby wody nie wciągnął..i może dlatego jego moc w trybie mop jest ograniczona..

Mało prawdopodobne, to nie są dwa gumowe walce jak w roombie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problemy ze sprzątaniem z roborockiem to na swoim przykładzie powiem, że zapisywanie mapy jest jakieś zbugowane i żeby "naprawy" zaczynać od tego o ile opcja jest włączona. Co 5-6 przejazdów muszę czyścić mapę bo wygląda to jakbym przestawiał bazę a odkurzacz jeździł po starej? Mało kiedy używam sprzątania strefowego i chyba z funkcji zapisywania mapy zrezygnuje całkowicie. Na górze jest screen z normalnego sprzątania, na dole coś co powstało wczoraj po kilkunastu minutach. Wyłączyłem go w trakcie bo jeździł slalomem omijając jakieś niewidzialne ściany. Nawet nie mógł trafić do bazy i pojechał do innego pokoju. Reset mapy i wszystko wraca do porządku. Chyba że to pierwsze objawy ślepnięcia ;)

IMG_1899.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w skryptach IFTTT?

Znalazłem instrukcję jak zdefiniować sprzątanie strefowe przy pomocy komend głosowych (link).

Jednak nie jestem pewien czy to działa z Asystentem Google na smartfonie, czy przypadkiem nie tylko w z urządzeniami Google Home. Jeśli tak, to czy działa z polskim Asystentem Google ;)

Zajmował się ktoś z Was tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam xiaomi vacuum 1 gen wgrałem ok pół roku temu polski język do odkurzacza, wszystko było ok... do dziś... tzn gdy rozpoczyna czyszczenie to mówi po chińsku a nie po polsku "rozpoczynam czyszczenie" reszta komend mówi po polsku... czy ktoś spotkał się z tym? już wgrałem na nowo polski język  ale ta komenda cały czas jest po chińsku.... dziękuję za wszelkie podpowiedzi... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam xiaomi vacuum 1 gen wgrałem ok pół roku temu polski język do odkurzacza, wszystko było ok... do dziś... tzn gdy rozpoczyna czyszczenie to mówi po chińsku a nie po polsku "rozpoczynam czyszczenie" reszta komend mówi po polsku... czy ktoś spotkał się z tym? już wgrałem na nowo polski język  ale ta komenda cały czas jest po chińsku.... dziękuję za wszelkie podpowiedzi... pozdrawiam
U mnie to samo się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś przy włączeniu również komenda rozpoczęcia czyszczenia po chińsku, reszta dalej po polsku.

Zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji 3.3.9_003466, ale nadal jest tak samo. Widzę, że u rusków też się to samo dzieje, na razie nikt nie podał sposobu na naprawę.

Ot taki, psikus od chińczyków z okazji ich Nowego Roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba włączyć tryb mopa, ale podłoga umnie jest tylko wilgotna na początku potem są tylko 2 małe paski mokre u was też to tak wygląda? I nie wiem czy dobrze was rozumiem jak włączę tryb mopa to one wtedy nie odkurza tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grzech1991 napisał:

Da się coś zrobić z kodem 10, przeczyść filtr? Mam mieszkanie 50m2, odkurzana powierzchnia to 25m2. Podczas odkurzania błąd wyskakuje po 5-7 razy. Ile razy można ten filtr czyścić?

Co to jest kod 10? Masz oryginalne filtry czy zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grzech1991 napisał:

Da się coś zrobić z kodem 10, przeczyść filtr? Mam mieszkanie 50m2, odkurzana powierzchnia to 25m2. Podczas odkurzania błąd wyskakuje po 5-7 razy. Ile razy można ten filtr czyścić?

Zobacz tu: https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/25507-error-10-clean-or-replace-the-filter/

Jak z mocą ssania? Reaguje na zmiany? W ostatnim poście coś piszą o łożyskach dmuchawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qubap napisał:

Co to jest kod 10? Masz oryginalne filtry czy zamienniki?

Zatkany filtr HEPA. Odkurzacz nawet nie ma miesiąca, może go z 5x do tej pory puściłem. Masa syfu w mieszkaniu była, bardzo brudno.

Filtry myje, nawet piore ale nie wiele to daje.

4 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

Zobacz tu: https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/25507-error-10-clean-or-replace-the-filter/

Jak z mocą ssania? Reaguje na zmiany? W ostatnim poście coś piszą o łożyskach dmuchawy...

Bez problemu, odkurzacz mam 3 tygodnie, puściłem go 4-6x razy po mieszkaniu od nowości.

23 godziny temu, jaq71 napisał:

A lupka parzy?  <_<

 

Z tego co widzę to chodzi o filtr za silnikiem, a nie przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba włączyć tryb mopa, ale podłoga umnie jest tylko wilgotna na początku potem są tylko 2 małe paski mokre u was też to tak wygląda? I nie wiem czy dobrze was rozumiem jak włączę tryb mopa to one wtedy nie odkurza tak? 
Dokładnie. Wtedy nie odkurza. Dlatego ten tryb nie ma sensu.
Jak długo masz odkurzacz? Wymieniałaś już ścierkę lub te uszczelki? Te dwa paski to normalne, kiedy mop się zużywa.
Traktuj to jako bajer, główną funkcją jest odkurzanie...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tekjow napisał:

Dokładnie. Wtedy nie odkurza. Dlatego ten tryb nie ma sensu.
Jak długo masz odkurzacz? Wymieniałaś już ścierkę lub te uszczelki? Te dwa paski to normalne, kiedy mop się zużywa.
Traktuj to jako bajer, główną funkcją jest odkurzanie...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Nie nie wymieniałam a mam go ok 3 miesięcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...