Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

zakupiłem wczoraj taki odkurzacz,

wklejam linka żeby było widać wersje/dystrybucje, nie chce nic reklamować

https://www.mediaexpert.pl/odkurzacze-automatyczne/odkurzacz-xiaomi-mijia-roborock-2,id-1095431.

Mam zainstalowaną apkę na ios-ie, resetuje wifi w odkurzarzu i próbuje sparować telefon z urządzeniem. Mimo tego że telefon łączy się do sieci wifi odkurzacza to nie wyszukuje go automatycznie. Muszę wybrać odkurzacz z listy. Następnie jest pole wyboru sieci (domyślnie wybiera siec odkurzarza) i hasło (tu nie wiem co wpisać, więc wpisuje przykładowe). Nastepnie 0,1,2,3-100% telefon próbuje połączyć się z odkurzaczem. Przy 17% ikonka połączenia z siecią odkurzarza w telefonie gaśnie, czyli zrywa połączenie i już go nie odzyskuje do 100%. Po czym wyskakuje komunikat że za długi czas oczekiwania...

i tu nie mam pomysłu co robić.

zmiana regionów nic nie daje zresztą wydaje mi się że to dopiero kolejny krok już po tym jak urządzenia się zobaczą (sparują).

co robić?

 

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Oak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,
zakupiłem wczoraj taki odkurzacz,
wklejam linka żeby było widać wersje/dystrybucje, nie chce nic reklamować
https://www.mediaexpert.pl/odkurzacze-automatyczne/odkurzacz-xiaomi-mijia-roborock-2,id-1095431.
Mam zainstalowaną apkę na ios-ie, resetuje wifi w odkurzarzu i próbuje sparować telefon z urządzeniem. Mimo tego że telefon łączy się do sieci wifi odkurzacza to nie wyszukuje go automatycznie. Muszę wybrać odkurzacz z listy. Następnie jest pole wyboru sieci (domyślnie wybiera siec odkurzarza) i hasło (tu nie wiem co wpisać, więc wpisuje przykładowe). Nastepnie 0,1,2,3-100% telefon próbuje połączyć się z odkurzaczem. Przy 17% ikonka połączenia z siecią odkurzarza w telefonie gaśnie, czyli zrywa połączenie i już go nie odzyskuje do 100%. Po czym wyskakuje komunikat że za długi czas oczekiwania...
i tu nie mam pomysłu co robić.
zmiana regionów nic nie daje zresztą wydaje mi się że to dopiero kolejny krok już po tym jak urządzenia się zobaczą (sparują).
co robić?
 
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź
Oak
Weź odkurzacz i sparuj przy routerze

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

tylko na ten moment odkurzacz nie jest podłączony do routera domowego, po prostu wytwarza swoje wifi, on z automatu nie podłącza się do sieci domowej.

Jeśli połączę się ze swoimi telefonem do sieci domowej to i tak w aplikacji nie będę widział odkurzacza bo nie będziemy w tej samej sieci.

Oglądałem na YT że dopiero po sparowaniu między telefonem a odkurzaczem widzisz opcje odkurzacza i dopiero wtedy można mu zaznaczyć żeby jego wifi łączyło się z siecią wifi w domu i internetem.

Ja mam problem na starcie, nie mogę sparować między telefonem(aplikacją) a odkurzaczem.

pozdrawiam

Oak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde urzadzenie wifi ekosystemu xiaomi robi swoja siec, gdy nie jest sparowane. proces parowania polega wlasnie na podpieciu urzadzenia do twojego domowego wifi i wyglada mniej wiecej tak:

- w apce dodajesz urzadzenie i podajesz dane wifi sieci domowej (wybor ssid, podanie hasla)

- aplikacja laczy sie z siecia utworzana przez urzadzenie, wysyla mu dane twojego wifi (ktore w poprzednim kroku podales)

- urzadzenie laczy sie z twoim wifi i loguje do chmury xiaomi, przestaje rozglaszac wlasna siec

tak wyglada wlasnie parowanie (provisioning). nie musisz sie przejmowac tym, czy twoj telefon potem bedzie zalogowany do twojego wifi, czy nie. mi home jest tak skonstruowany, ze jak jestes w tej samej sieci, co urzadzenie to komunikuje sie z nim bezposrednio, jesli nie to przez chmure. to po prostu zawsze dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2names mam taki sam error  - taki sam komunikat o laserze się pojawia - czy udało Ci się problem ?

Dnia 15.08.2017 o 20:56, 2names napisał:

Kupiłem od osoby, która odsprzedała mi nietrafiony prezent. Zaznaczę od razu, że towar był nowy, nawet nie był nierozpakowywany. Dzialal bez zarzutu, i jak w wielu przypadkach, lepiej niż można było przypuszczać. 

Niestety, ale nie ma opcji ma reklamacje, kontaktowałem się z tą osobą w tej sprawie. Szkoda, ale to było świadome ryzyko.. Tyle, że jak już się sprawdza wątek LDS to.. mam wrażenie, że to dosyć pospolita awaria. Pytanie czy tylko nowy laser jest rozwiązaniem (?) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, no i prośba, po roku uzywania Error1 ale odkurzacz stal tydzien i niestety po powrocie moim tak sie dzieje. Jestem w stanie rozkrecic to tak jak tu  nizej natomiast nie jestem w stanie bo nie wiem jak podlaczyc mu czegos jakiejs 9voltowej baterii czy USB. Prosze o pomoc z tym i wlasciwie nie wiem co robic. Jak cos to prosze o sprawdzona scieżkę jak kupic nowe to co trzeba i skąd? dzieki. Zauważylem że silnik nie kręci. NIe wiem też jak mam podłaczyc baterie do sprawdzenia i co zrobic. A jak nie to gdzie i co kupic?

 

Edytowane przez adrewkarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
---------- Forwarded message ---------
Od: Lora (Support) <[email protected]>
Date: sob., 23 lut 2019 o 10:16
Subject: [Roborock] Re: s50 LDS error1 after 2 month using!!!
To:<[email protected]>
  (...)
043c4f332ad049e84913e5c9e0554f29?size=40

Niki (Roborock)

Feb 20, 17:05 CST

Hi Tomek,
 

(...)

I'm afraid you will need to buy it yourself.
Here is the link: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Roborock-Vacuum-Cleanner-Parts-Suitable-For-Roborock-2-S50-Cleaning-Robot-Spare-Parts-mop-cloth/2134163_32917164355.html?spm=2114.12010615.8148356.13.2e907973din9ID

This store sells original parts of our products.
In this situation, we suggest you replace it by yourself and open a dispute on Gearbeat to complain the seller's behavior. Apologize again.

And this is the video of LDS replacing instruction:
https://drive.google.com/open?id=1wZP4d1flMSvuMrEDMSXFNWLW7-YFJJhR

Sincerely

—————————————————
Niki

Roborock Customer Service

 

Edytowane przez robotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć w S55 samo mopowanie?Aplikacja ustawiona na serwer polski i język polski.
Na stałe nie można, musisz za każdym razem włączyć funkcję mopowania i wysłać odkurzacz jak na odkurzanie. W prawym górnym rogu opcje, a potem clean up mode. Tam jest funkcja mopa, po zakończeniu przestawi się automatycznie na funkcję odkurzania

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna Xiaomi Roborock S50 lub Xiaomi wersji pierwszej. Przeglądając rożne strony i oglądając filmy na youtube gdzieś śmignęło mi stwierdzenie że robot może mieć problem z czarnymi dywanami i ciemnymi panelami.

W całym domu mam ciemne panele i chciałbym uruchamiać robota jak mnie nie ma w domu przy opuszczonych roletach zewnętrznych - czyli totalnie ciemno!.
Czy ktoś ma podobna sytuacje? Czy ten sprzęt da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rafal_s napisał:

Na stałe nie można, musisz za każdym razem włączyć funkcję mopowania i wysłać odkurzacz jak na odkurzanie. W prawym górnym rogu opcje, a potem clean up mode. Tam jest funkcja mopa, po zakończeniu przestawi się automatycznie na funkcję odkurzania

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam tej opcji w swojej aplikacji.Brakuje mi też wirtualnej ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem odkurzacza trochę już poczytałem niby wszytko ok u mnie ale nie mam możliwości ściany wirtualnej, wersja 2 odkurzacza region polski serwer Eu proszę o pomoc oprogramowanie wgrałem najnowsze, strefy są nie potrafię znaleźć funkcji ściany, oprogramowanie to 3.3.9.001810

Edytowane przez Januszkasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienia ma córka w swojej aplikacji ja ma tylko takie. Córka udostępniła mi urządzenie może dlatego nie mam wszystkich ustawień. 
Screenshot_20190420-145436.thumb.jpg.22c05f55d0bc156b436c5c9d2815aa80.jpg
Tak, to jest powód, że nie widzisz wszystkich opcji. Jedyne wyjście to zalogować się na to samo konto.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/15/2019 at 5:34 PM, vomort said:

znalazłem dzisiaj artykuł o następcy pierwszej wersji odkurzacza Xiaomi:

https://www.pokoleniesmart.pl/xiaomi-mi-vacuum-1s-odswiezony-pierwszy-odkurzacz-xiaomi/

cena w okolicach 300$, największa różnica to możliwość sprzątania wybranych stref w aplikacji. Pytanie czy nie dało by się zrobić dokładnie tego samego na 1gen? bo szkoda wymieniać na ten sam odkurzacz tylko dla aplikacji, sądzicie że pojawi się jakieś oprogramowanie (pewnie nieoficjalne) które doda takie funkcje w starszym modelu? 

Obawiam się że nie da rady z 1gen zrobić 1S z prostej przyczyny, mimo podobieństw w obudowie zewnętrznej i braku mopa to zupełnie inny odkurzacz. Z tego co udało mi się ustalić 1S więcej ma wspólnego z T6 niż z 1gen. tzn. mapowanie pomieszczeń, mocniejszy i cichszy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T6 według sprzedawców z alli i wsparcia firmy roborock na Europę prawdopodobny nie szybciej niż w czerwcu. Nikt nie zna dokładnej daty wprowadzenia go do europejskiej dystrybucji, piszą o kilku tygodniach, nawet do kilku miesięcy. Najczęściej przewijał się czerwiec jako prawdopodobna data rozpoczęcia sprzedaży. Roborock T65 jest sprzedawany w Chinach w paru miejscach, cena to w przeliczeniu na nasze około 200zł więcej od s50. Będzie model T65 (czarny) i T61 (biały). Tyle udało mi się ustalić. Tyle lat żyłem bez robota to i poczekam jeszcze 2-3 miesiące. Myślę że będzie warto. W pierwszych recenzjach przewija się najczęściej informacja o tym że będzie ulepszony system mopowania, znacznie cichszy silnik (nawet do 50%). Podobno będzie można normalnie funkcjonować, oglądać TV ze sprzątającym robotem. Robot ma wjeżdżać na jeszcze wyższe przeszkody. Ma mieć funkcję zapamiętywania kilku map, ale to nie wiem czy nie wprowadzą w kolejnych aktualizacjach do s50. Ma też szybciej sprzątać, nawet do 20% dzięki lepszemu i szybszemu skanowaniu pomieszczeń. To szybsze skanowanie dzięki nowemu szybszemu procesorowi w tym odkurzaczu. Myślę że warto będzie czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria t6 byla na crowdfundingu w chinach i od 3-4 tygodni jest wysylana do ludzi. byc moze jest juz dostepna w wolnej sprzedazy, ale zaden sklep, ktory eksportuje tego nie sprzeda, bo t6 jest tylko na chiny. odkurzacz sprawdza strefe czasowa na nim i na telefonie i jesli nie jest to UTC+8 to odmawia pracy. na rynek globalny bedzie seria s6, w zasadzie to to samo (nawet firmware maja aktualnie takie samo). dzis wlasnie s6 trafilo do ustawien mi home na serwerach eu/ru/sg/us, wiec pewnie za jakis czas trafi do sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...