Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

t6 nie kupujcie to wersja na chiny. dzis niby mozna zrobic, ze bedzie u nas dzialac, ale moga to zablokowac w przyszlosci (wystarczy, ze robot sam zrobi geolokalizacje). s6 natomiast to jest to samo co t6, ale w wersji globalnej, mozna smialo kupic. jest juz oficjalnie wspierane na wszystkich serwerach poza chinami. btw: mam znajomego, ktory kupil sobie wlasnie w chinach t6 i 1s, ceny na miejscu to kolo 400/280 usd.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chinach w sklepie nie wiedza nic o s6, bo ten model nie bedzie tam nawet w sprzedazy. cena s6 u nas na pewno bedzie wyzsza, niz t6 w chinach. trudno przewidziec kiedy bedzie dostepny, ten sklep z singapuru pisze o poczatku maja, support roborock mi odpisal, ze moze w ciagu paru miesiecy, ale pewnie nikt do konca nie wie. wczoraj dodali s6 dodali do mi home, wiec obstawiam, ze bedzie dosc szybko w sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że cena będzie wyższa? Widziałem na paru chińskich stronach ceny w yuanach za s50 i t65. Pierwszy kosztował bodajże 2399 yuanów, drugi 2699 yuanów. Były to raczej sztywne ceny, wszędzie takie same. Różnic zatem wielkich nie było. O ile s50 to pi razy oko wydatek na dziś 1500zł to t65 (s6) nie powinien kosztować więcej jak 1700zł. Yuan to 0,56 złotówki. Poza tym są duże szanse że po wprowadzeniu nowego modelu potanieje s50. Też pisałem do wsparcia roborocka i też poinformowali o kilku miesiącach. Najwięksi sprzedawcy roborocków w alli też do końca nie wiedzą ale piszą coś o czerwcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria s5 na premiere w chinach kosztowala 2500 juanow (~380 usd). to byl wrzesien 2017. pozniej musiala byc taniej dostepna, bo za 1300-1350 pln mozna bylo na promo nie raz kupic z chin, a posrednik tez musial zarobic. obstawiam, ze s6 w polsce bedzie kosztowac blizej 2000 pln z oficjalnej dystrybucji (chyba ze pojawi sie w ofercie za rok).

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś seria s50 w Chinach kosztuje 2399 yuanów czyli niby 100 yuanów taniej. To właśnie daje na nasze 1350zł. T6 kosztuje wszędzie 2699 yuanów. Jeśli s6 będzie przełożeniem ceny t6 to ceny w alli powinny być na poziomie 1700-1800zl. Pewnie z jakimiś tam kuponami i promocjami nawet taniej. S50 może zostać przecenione do ceny roborocka pierwszej generacji. Coraz więcej filmów na youtubie się pojawia od prywatnych użytkowników, wszystkie jednak dotyczą modelu t6. O S6 póki co nie ma prawie w ogóle informacji, nie mówiąc już o filmach. 

 

Edytowane przez Tomaszglog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena za s5 wydaje mi sie zawyzona, bo jak sprawdzisz pepper to w zeszlym roku bylo duzo promek za 1300-1350 z chin, a trafialo sie taniej. s6 mysle, ze na ali i w sklepach chinskich wysylajacych do pl bedzie taniej nawet, niz te 1700-1800, ale polska dystrybucja (abc data, ingram micro, proline i inne mniejsze) jesli bedzie to blizej 2000. w sumie to nie ma co gdybac, wyjdzie to zobaczymy jak sie ceny beda ksztaltowaly.

t6 byl na crownfunding za 2800 juanow (moze mial jakies gratisy)

https://www.xiaomiyoupin.com/detail?gid=105427

w drugiej zakladce sa komenty ludzi i od miesiaca dostaja ten sprzet, wrzucaja zdjecia, itp.

s6 moim zdaniem nie ma jeszcze w dystrybucji, sa tylko preordery i rozne przyblizone daty wysylki. moim zdaniem to ze dodali go do mi home to jednak swiadczy o tym, ze powinien sie niedlugo pojawic.

edit: odpisali mi na fb, ze sprzedaz s6 w europie ruszy wkrotce, a w polsce dystrybutor zacznie sprzedaz w lipcu.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni pisza pewnie o oficjalnej dystrybucji na dany kraj. w ogole zastanawiam sie, czy chinskie sklepy beda to mialy w ofercie, bo wersje globalne sprzetu (np oczyszczacze) o ile w ogole mialy to znacznie po tym jak sie pojawily w polskiej dystrybucji, a s6 nie bedzie sprzedawany w chinach.

mysle, ze po prostu trzeba poczekac, az gdzies sie fizycznie pojawi.

roborock.jpg

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2019 o 09:25, Tomaszglog napisał:

Dziś seria s50 w Chinach kosztuje 2399 yuanów czyli niby 100 yuanów taniej. To właśnie daje na nasze 1350zł. T6 kosztuje wszędzie 2699 yuanów. Jeśli s6 będzie przełożeniem ceny t6 to ceny w alli powinny być na poziomie 1700-1800zl. Pewnie z jakimiś tam kuponami i promocjami nawet taniej. S50 może zostać przecenione do ceny roborocka pierwszej generacji. Coraz więcej filmów na youtubie się pojawia od prywatnych użytkowników, wszystkie jednak dotyczą modelu t6. O S6 póki co nie ma prawie w ogóle informacji, nie mówiąc już o filmach. 

Nie ma czegoś takiego jak Roborock pierwszej generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Planuję zakup odkurzacza automatycznego Xiaomi, ale pogubiłem się już w tym nazewnictwie. Rozumiem, że obecnie najlepszym modelem jest Roborock S50? W jakiej mniej więcej cenie można go nabyć, żeby nie przepłacić?
Warto kupić ten model czy coś innego?

Piszecie, że zaraz ma być następca tego S50, tak? Warto czekać?

Dziękuję i pozdrawiam,

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We flolevac wskoczyło kilka nowych softów do s50: 1812 - 1834. Jeszcze nie wgrywałem, bo późno dziś.

 

 

Edit: 1834 instalował się ciut dłużej niż zwykle, ale śmiga spoko :) nie widzę większych różnic.

Edytowane przez yomek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś już rozwiązał problem obsługi przez odkurzacz dwóch pięter?

Wiadomym jest, że szkoda, aby roborock za każdym razem skanował pomieszczenia, zajmuje to zbędny czas. Ale nie znalazłem funkcji zapamiętywania obszarów.

Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karloss napisał:

Witam.

Czy ktoś już rozwiązał problem obsługi przez odkurzacz dwóch pięter?

Wiadomym jest, że szkoda, aby roborock za każdym razem skanował pomieszczenia, zajmuje to zbędny czas. Ale nie znalazłem funkcji zapamiętywania obszarów.

Jakieś sugestie?

 

 

S50 nie zapamiętuje więcej jak jednej mapy. Jest tak że jak zabierzesz go na inną kondygnację to będzie jeździł trochę po omacku ale jak zabierzesz go z powrotem na kondygnację pierwszą to ta mapa będzie w dalszym ciągu zapamiętana. Może kolejne aktualizacje wprowadzą możliwość zapamiętywania więcej jak jednej mapy. Nowy s6 ma mieć już od początku tę funkcję. 

1 godzinę temu, ocean_wro napisał:

Nie ma opcji wysyłki do Polski.

Ciekawe ile u nas będzie kosztował....?

U nas oficjalnie pewnie będzie później. Ja czekam aż pojawi się na ali z opcją wysyłki z któregoś z krajów UE. Jeśli s6 będzie kosztował tyle co w Chinach t6 to powinno się to przełożyć na ceny 1700-1800zł. 

Edytowane przez Tomaszglog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po 4 miesiącach bezproblemowego uzywania moj roborock nagle zaczął wariowac. Zaczęło sie od wydawania dziwnych dźwięków i zapachu jakby spalonego plastiku z wentylatora. Opukiwalam go wg filmiku na yt,.dokladnie wyczyscialam ale problem pozostal. Najbardziej czuc ten plastik jak roborock odkurza wykładzinę lub dywan. Na plytkach i panelach nie czuc. Dodatkowo kilka razy wyskoczyl blad wentylatora i mam wrazenie jakby jeździł w zwolnionym tempie i nie mial sily...Jak pomoc biedakowi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

czy vacuum cleaner pierwszej generacji potrafi wciskac sie w dosc waskie dla niego miejsca? np pomiedzy sciane, a lozko, gdzie mam 37cm przerwy, a z tego co wiem, to robot pierwszej generacji ma srednice 34cm... wiec mialby po ok 1.5cm luzu z kazdej strony zeby przejechac na drugi koniec pokoju i odkurzyc, a pozniej jeszcze wrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, quiet napisał:

Jeżeli nie dotknie czujnikami to przejedzie.

pytanie tylko jak sie zachowuje w przypadku takie odbicia, czy czujnikami "widzi", ze moze jechac jeszcze 3m do przodu i stara sie tam dotrzec czy jednak po dotknieciu obroci sie o 90st w prawo, po czym znowu sie odbije, znowu odwroci i wyjedzie koniec koncow bez czyszczenia tej jednej czesci pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szyski said:

Dzieki za odpowiedzi, w takim razie sprobuje obecny odkurzacz wymienic wlasnie na xiaomi 1gen ;)

Nieśmiało wspomnę że ostatnio pokazała się na rynku poprawiona wersja tego robota - Mijia Vacuum 1S ma wszystkie zalety 1gen a do tego poprawione mapowowanie pomieszczeń, nie boi się czarnych dywanów, jest przy tym cichsza i mocniejsza od 1gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z połączeniem roborock s55,  problem jak na zdjęciu. Brak pomysłów.

A mianowicie mi home znajduje go po  podaje hasło wifi do sieci 2,4ghz i przy próbie łączenia z siecią po przekroczonym czasie wywala błąd. Restowałem go, lokalizacja włączona, zmieniałem hasa i ustawienia wifi. Na ruterze DHCP włączone . W logach rutera pojawia się mac odkurzacza że jest uwierzytelniony, natomiast adresu ip i połączenia brak.   Jakieś pomysły?

Dodam że mam też lampkę Xiaomi Mijia Bedside Lamp 2 i połączyła się bez problemów

Screenshot_2019-05-11-13-13-08-741_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez Franek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałam mu nowy soft 3.3.9_001844 poprzez Flolevac.apk (aplikacja na Androida)

Po uruchomieniu Robo S50 zgłupiał doszczętnie nie wiedział gdzie jechać, a o powrocie do bazy mógł zapomnieć, nie wiedział gdzie stoi - bazował z mapy które miał w pamięci i nie potrafił się z nimi poruszać.

UWAGA :  Zaraz po aktualizacji w ustawieniach "Map saving mode" wyłączcie i włączcie na nowo zapisywanie map. Ta czynność czyści mu pamięć mapy.

Robo ruszył z bazy i zaczął ładnie skanować pomieszczenia na nowo. Jeździ teraz bardziej przemyślanie na większej powierzchni niż poprzednio (poprzedni soft miał 3.3.9_001810). A i na telefon przychodzą mi w końcu powiadomienia :shock: takie oczy zrobiłam, szok.

 65m odkurzał 65 min. Rewelacja :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2019 o 23:16, IwonaK napisał:

Witam! Po 4 miesiącach bezproblemowego uzywania moj roborock nagle zaczął wariowac. Zaczęło sie od wydawania dziwnych dźwięków i zapachu jakby spalonego plastiku z wentylatora. Opukiwalam go wg filmiku na yt,.dokladnie wyczyscialam ale problem pozostal. Najbardziej czuc ten plastik jak roborock odkurza wykładzinę lub dywan. Na plytkach i panelach nie czuc. Dodatkowo kilka razy wyskoczyl blad wentylatora i mam wrazenie jakby jeździł w zwolnionym tempie i nie mial sily...Jak pomoc biedakowi???

Hej, ja zakupiłam odkurzacz na aliexpresie i także po kilku miesiącach było czuć zapach spalenizny, jednak nie miało znaczenia gdzie sprzątał. Był niestety epizod, że w szczotkę wkręciła się jakaś tasiemka i może to go uszkodziło. Też mieliśmy wrażenie, że jest jakiś słabszy. Napisałam do sprzedawcy i przysłał nowy wentylator, który musiałam wymienić sama na podstawie filmiku. Filmik trwał około 10-15minut, ja rozkręcałam i skręcałam odkurzacz 3h :). Jednak od stycznia śmiga już bez problemu i zapach zniknął. Więc jeśli jest na gwarancji to warto powalczyć, w ostateczności można na ali kupić sam wentylator, jakoś około 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...