Jump to content

ZJAVA

Użytkownicy
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

560 profile views

ZJAVA's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Od chwili kiedy Aqara wydała swoje żarówki na Zigbee według mnie nie warto przepłacać za Tradfrii od IKEi.
 2. Jeśli coś takiego chcesz stworzyć to tylko poprzez "zewnętrzne" narzędzia, Home Assistant - https://community.home-assistant.io/t/howto-xiaomi-vacuum-zoned-cleaning/
 3. U mnie akurat się sprawdza. Plus zawsze można wzmocnić sygnał jakimś dodatkowym urządzeniem czy też dokupić dodatkowy BT po USB. Na pewno wyjdzie to taniej niż większość innych rozwiązań. https://www.home-assistant.io/components/climate.eq3btsmart/
 4. Normalnie z poziomu HA, przecież RPi3 B+ ma moduł BT więc nie ma problemu. To co wysłałem czyli e3q działa bez problemu, ale tak samo nie raportuje temperatury otoczenia więc musisz mieć jakiś czujnik w pokoju jeśli chcesz w jakiś sposób to automatyzować.
 5. Ja idę w to https://www.amazon.de/gp/product/B01N39V0I4/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1 Na pewno nie będę płacił po 800 zł za 2 głowicę i centralkę, to już w takiej sytuacji wolałbym zainwestować w Danfoss`a.
 6. Możesz podać przykładowe "żaluzje/rolety" do których to pasuje, bo kiedyś się nad tym zastanawiałem ale nie szukałem czy w PL jest możliwość zastosowania tego. I według mnie tak, wystarczy dodać wtyczkę i wpiąć to do prądu.
 7. Jeśli postawisz sobie na czymś Home Assistan i tam dodasz wszystko razem z Google Home to wszystko działa świetnie, jedynie czego brakuje to tylko PL języka jeśli ktoś ma problemy z ENG.
 8. Musisz mieć "bramę" jeśli chcesz aby ten włącznik działał. W przypadku "podwójnego" włącznika masz 3 - kliki - prawy, lewy, podwójny.
 9. Tak, jedynie co to nie będziesz miał aktualizacji.
 10. Tutaj masz napisane co i jak zrobić aby zaczęło działać discovery.
 11. Ze swojej strony polecę jednak sprawdzanie obecności po BT - https://www.home-assistant.io/components/device_tracker.bluetooth_tracker/ W moim przypadku nmap nie działał tak dobrze jak działa BT.
 12. Kupiona 14 marca, wysłana 15 marca. Dziś odebrana od kuriera. Mam pytanie bo aplikacja Segway-Ninebot wyszukuje hulajnoga ale po chwili pojawia się komunikat unsupported device, miał ktoś coś podobnego?
 13. Takie rzeczy to raczej Home Assistant lub inne Domoticze etc. Obsługa rzeczy przez Mi Home jest jednak zdecydowanie uboga.
 14. Jeśli coś w opisie lub nazwie ma ZigBee, to nie możesz tym sterować bez bramki.
 15. Spoko, od Androida 6.x coś się zmieniło dlatego przy szukaniu urządzeń wymagane jest też włączenie lokalizacji.
×
×
 • Create New...