Jump to content

ZJAVA

Użytkownicy
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZJAVA

 1. Od chwili kiedy Aqara wydała swoje żarówki na Zigbee według mnie nie warto przepłacać za Tradfrii od IKEi.
 2. Jeśli coś takiego chcesz stworzyć to tylko poprzez "zewnętrzne" narzędzia, Home Assistant - https://community.home-assistant.io/t/howto-xiaomi-vacuum-zoned-cleaning/
 3. U mnie akurat się sprawdza. Plus zawsze można wzmocnić sygnał jakimś dodatkowym urządzeniem czy też dokupić dodatkowy BT po USB. Na pewno wyjdzie to taniej niż większość innych rozwiązań. https://www.home-assistant.io/components/climate.eq3btsmart/
 4. Normalnie z poziomu HA, przecież RPi3 B+ ma moduł BT więc nie ma problemu. To co wysłałem czyli e3q działa bez problemu, ale tak samo nie raportuje temperatury otoczenia więc musisz mieć jakiś czujnik w pokoju jeśli chcesz w jakiś sposób to automatyzować.
 5. Ja idę w to https://www.amazon.de/gp/product/B01N39V0I4/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1 Na pewno nie będę płacił po 800 zł za 2 głowicę i centralkę, to już w takiej sytuacji wolałbym zainwestować w Danfoss`a.
 6. Możesz podać przykładowe "żaluzje/rolety" do których to pasuje, bo kiedyś się nad tym zastanawiałem ale nie szukałem czy w PL jest możliwość zastosowania tego. I według mnie tak, wystarczy dodać wtyczkę i wpiąć to do prądu.
 7. Jeśli postawisz sobie na czymś Home Assistan i tam dodasz wszystko razem z Google Home to wszystko działa świetnie, jedynie czego brakuje to tylko PL języka jeśli ktoś ma problemy z ENG.
 8. Musisz mieć "bramę" jeśli chcesz aby ten włącznik działał. W przypadku "podwójnego" włącznika masz 3 - kliki - prawy, lewy, podwójny.
 9. Tak, jedynie co to nie będziesz miał aktualizacji.
 10. Tutaj masz napisane co i jak zrobić aby zaczęło działać discovery.
 11. Ze swojej strony polecę jednak sprawdzanie obecności po BT - https://www.home-assistant.io/components/device_tracker.bluetooth_tracker/ W moim przypadku nmap nie działał tak dobrze jak działa BT.
 12. Kupiona 14 marca, wysłana 15 marca. Dziś odebrana od kuriera. Mam pytanie bo aplikacja Segway-Ninebot wyszukuje hulajnoga ale po chwili pojawia się komunikat unsupported device, miał ktoś coś podobnego?
 13. Takie rzeczy to raczej Home Assistant lub inne Domoticze etc. Obsługa rzeczy przez Mi Home jest jednak zdecydowanie uboga.
 14. Jeśli coś w opisie lub nazwie ma ZigBee, to nie możesz tym sterować bez bramki.
 15. Spoko, od Androida 6.x coś się zmieniło dlatego przy szukaniu urządzeń wymagane jest też włączenie lokalizacji.
 16. Masz włączona lokalizację w chwili kiedy wyszukujesz odkurzacz przez Mi Home?
 17. BT odpada, albo Wi-Fi albo inne Zigbee lub z-Wave
 18. Jest totalnie paskudny, i nie sądzę aby HA było mniej zaawansowane. Osobiście nie testowałem tego rozwiązania. Fajnie że coraz więcej osób przechodzi na HA
 19. Jest to jakieś wyjście, tylko że trzeba mieć blisko kaloryferów gniazdka Oczywiście wyjdzie to dużo taniej niż Danfos. Będę czekał na rozwój sytuacji.
 20. Też o tym myślę, jak zrobić aby było fajnie i raczej "nie drogo". W przypadku Danfos`a to wydatek około 200 zł za 1 głowicę i do tego zakup USB stick`a z-Wave (jeśli ktoś nie ma to jeszcze RPi). Na chwilę obecną stawiam wszystko na Home Assistant i będę myślał co dalej. Może Xiaomi wypuści w końcu głowicę na ZigBee i problem sam się rozwiąże.
 21. Gdzie macie umieszone czujniki temperatury? Na ścianie, leżą sobie może na jakimś meblu? Bo tak się zastanawiam gdzie będzie odpowiednie miejsce na ich umieszczenie.
 22. Super, trochę mi to już nakreśliło sytuację. Geatway już też do mnie idzie, dodatkowo zamówiłem taki podwójny bezprzewodowy włącznik - https://gearbest.com/alarm-systems/pp_610095.html Pomyślałem że lepiej kupić ten podwójny aby można było zaprogramować dwa przyciski zamiast jednego. Z drugiej strony sądziłem że te włączniki przewodowe też puszczają cały czas prąd do żarówki i można je włączyć czy to telefonem czy to bezpośrednio je wciskając.
 23. Dzień dobry, jak że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się przywitać! Dziś odebrałem z poczty "żarówkę" Yeelight RGB, następne rzeczy są w drodze. Mam pytanie odnośnie żarówki jakie są możliwości aby zawsze była możliwość sterowania żarówka z telefonu poprzez aplikację Mi, niezależnie czy przełącznik ścienny jest włączony, czy też wyłączony. Czy potrzebuje kupić tego typu przełączniki - https://gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html (z tego co czytałem trzeba też mieć jakąś nową instalacje elektryczna?), a może są inne sposoby? Dzięki za sugestie.
×
×
 • Create New...