-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Masz kartę sim włożoną i dane mobilne włączone? Wyloguj się z konta Mi w telefonie to "znajdź urządzenie" samo się wyłączy.
-
Mi 9t oraz note 10 pro problem z włączeniem przekierowań połączeń
FromWP odpowiedział(a) na damcar temat w Problemy techniczne
W Play i tak tam niczego nie można zmienić (komunikat: Operator nie pozwala na zmianę) ale powinno pokazać stan tych usług. Masz coś wpisane w Ustawieniach zaawansowanych Wiadomości w polu niestandardowy numer SMSC? Tam powinno być brak. Połączenia oczekujące da się ustawić? Możesz jeszcze sprawdzić uprawnienia aplikacji Telefon, może tam czegoś brakuje. Jeszcze można sprawdzić, co się dzieje jak przełożysz kartę do drugiego slotu sim. -
Sms-y i historię połączeń synchronizuje. Do zdjęć nie bardzo się nadaje.
-
Na romie miuipolska nie ma z tym problemu, bo te aplikacje są nadal z miui. Ja na globalu doinstalowałem Miui contacts and dialer i Messaging pobrane z apkmirror. Messaging (wiadomości) się wywalają i używać nie można, ale samo nadanie uprawnień włączyło synchro w chmurze. Dialer z kontaktami działa w ograniczonym zakresie. Można zarządzać kontaktami i synchronizuje się rejestr i kontakty z chmurą Mi. Mam Mi 9 Lite, nie ma gwarancji że to zadziała we wszystkich nowych telefonach.
-
To byłby krok do przodu jeśli chodzi o integrację tego "badziewia" z Miui. Ja sobie poradziłem, synchronizuje mi się wszystko, wiadomości kontakty i rejestr. Tylko to trochę karkołomne i sztucznie wymuszone.
-
Nie ma bo masz dialer i wiadomości od Googla, które nie potrafią się synchronizować z chmurą Mi. Zmiana regionu nic nie pomoże. Na niektórych telefonach na synchronizację kontaktów pomaga doinstalowanie dialera z kontaktami z Miui. Nie wiem czy w twoim to zadziała. Do synchronizacji i zarządzania kontaktami to wystarcza, ale do odbierania połączeń i dzwonienia musi zostać dialer Googla. Z wiadomościami raczej nic nie zrobisz.
-
Nie da się. W samsungowym launcherze chyba tak jest. Szuflada to też ekrany na których można dowolnie rozmieszczać aplikacje.
-
Coś takiego powinieneś mieć, ale recovery, czy fastboot to tu nie było. Kombinacją klawiszy w te tryby się wchodzi.
-
Na pewno miałeś z poziomu menu wyłączenia uruchamianego przytrzymaniem power? Wątpię.
-
Brak Internetu, Literka R nad zasięgiem
FromWP odpowiedział(a) na paluszek124 temat w Problemy techniczne
Może mieć po prostu uszkodzony modem. Trzeba reklamować. -
Brak Internetu, Literka R nad zasięgiem
FromWP odpowiedział(a) na paluszek124 temat w Problemy techniczne
Powinieneś mieć w ustawieniach, połączenia i udostępnianie. -
Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
Też tak mamy. Ten ze Spotify jest zwalony przy głośniku telefonu, ale działa z BT. Systemowy tylko z przewodowymi i tylko łącznie z włączoną korekcją dla konkretnego modelu słuchawek (Xiaomi oczywiście). -
Prawdopodobnie już nie będzie, tylko jakieś zapasy magazynowe na Ali. Niestety gwarancja sprzedawcy, czyli Chiny.
-
Na przykład tu poczytaj, to nie takie proste do rozwiązania https://www.minddevelopmentanddesign.com/blog/remove-mdnsd-android-draining-battery/
-
Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
Jakichś wrażeń z pogranicza audiofilstwa to się nie spodziewaj, ale bełkot to lekka przesada. Może coś u Ciebie nie tak. Miałem kiedyś w jakiejś topowej Nokii z WP tak podbite szelesty przy HD Voice, że trudno było tego słuchać. -
Redmi Note 8 Pro – Official Global Stable ROM
FromWP odpowiedział(a) na pkonrad temat w Dyskusja ogólna
Prawdopodobnie z rootem aktualizacja przez OTA będzie możliwa tylko po pobraniu całej paczki romu, przyrostowe nie będą się chciały instalować. Cegły raczej nie będzie ale roota też po aktualizacji może nie być. Zabawa z rootem tylko po to żeby usunąć aplikacje nie ma sensu, szczególnie z romami global. Usuwa się przez adb shell, ręcznie albo korzystając z gotowców. https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/ https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/- 656 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- global rom
- miui
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
Nie ma żadnych opcji sterowania redukcją szumów, ani włączenia hd voice. Redukcja szumów jest włączona na stałe, a jakość rozmów zależy głównie od sieci. Przy większości rozmów jakość jest bardzo dobra, ale zdarzają się wyjątki. Po VoLTE jest chyba zauważalnie lepiej. Dodatkowo głośnik jest umieszczony na samej krawędzi ekranu, przez co trzeba się nauczyć trochę innego przykładania do ucha. Wysokich tonów może nie jest za dużo, ale ogólnie jestem zadowolony. -
Jest dystrybucja stricte dla Polski i po nr seryjnym czy IMEI serwisy oficjalne to weryfikują. Nie o to chodzi. Romy Miui Polska to nie są oficjalne romy Xiaomi tylko custom romy które można wgrać samemu po odblokowaniu bootloadera.
-
Bo dostępny będzie dopiero jak się zaloguje i zacznie działać VoWiFi. Próbowałeś z inną siecią WiFi?
-
To prawdopodobnie już Ci włączyli VoWiFi jak działa VoLTE. W Play te usługi są chyba połączone i VoLTE nie zadziała bez włączonego VoWiFi.
-
Ano przepłaciłeś i będziesz musiał z tym żyć https://pl.aliexpress.com/item/4000053495976.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f175c0fNFlAeY
-
Mam taką od miesiąca na Mi 9 Lite, a zapłaciłem chyba 7 zł (15 za dwie szt). Jest całkiem niezła, tylko to z tyłu to twarde matowe tworzywo. Ale dodatkowo ma miejsce do przymocowania smyczy (i krótki uchwyt na palec). Prawdopodobnie kiedyś się porysuje, ale za 7 zł?
-
To zrób jeszcze raz, bo to wyłączyłeś. Ta informacja jest błędna. Trochę stary ten rom masz i jeszcze Miui 10, ale może zadziała.
-
Tak. Pojawią się jak użyjesz kodów w dialerze (telefonie) Volte *#*#86583#*#* Vowifi *#*#869434#*#*
-
Tak, w Play działa bez problemu. Masz w ustawieniach możliwość włączenia VoLTE i VoWiFi i włączyłeś?
