Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. I też różnie działa w zależności od zewnętrznego oświetlenia jak na filmie? W RN7 jest w diagnostyce opcja kalibracji tego czujnika, tylko nie wiem na ile skuteczna. W egzemplarzu mojej żony to działa prawidłowo.
  2. Nie mam pojęcia. Pokazałem tylko drogę gdzie i jak to sprawdzić.
  3. Może jakiś program do wymuszania synchronizacji, ale niczego konkretnego nie polecę bo nie używałem. Nie mam więcej pomysłów.
  4. Tak. Jak zrobi zdjęcie z większej odległości i wykadruje (albo użyje zooma, który działa jak kadrowanie) to powinno być to samo. Chodzi o skalę odwzorowania która będzie wtedy podobna. Będzie się nadawał. Znaleźliśmy wspólnie z kolegą @dzidexx rozwiązanie. Niech kobieta robi zdjęcia z większej odległości z ustawionym zoomem (powiększeniem 2x). Będzie większa głębia ostrości podobna do tej z S7.
  5. @ayahuasca ja mam opcje oszczędzania, ale nawet z włączonym domyślnym Miui to działa. Możliwe że to kwestia 6 Gb ramu i mniej ubija.
  6. Tak, tylko dużo mniejsze rozmiary fizyczne matrycy, dlatego skala odwzorowania w przypadku Mi Note 10 jest większa, czyli głębia ostrości mniejsza przy takim samym kadrze i jasności obiektywu. To cała tajemnica. S7 sensor Sony IMX260 5.64 mm x 4.23 mm Mi Note 10 Samsung S5KHMX 9.6 x 7.2mm Nie ma takiej równości "Ciemniejszy obiektyw = mniejsza matryca" tak często bywa, ale to nie reguła.
  7. Moim zdaniem gcam nic nie pomoże na to rozmycie. Taka uroda jasnych obiektywów. Trzeba kupić z ciemniejszym obiektywem i mniejszą matrycą (rozmiar fizyczny).
  8. W tym przypadku piwo nie pomoże. Jasny obiektyw to i głębia ostrości niewielka, a przysłona stała, nie da się przymknąć jak w aparacie.
  9. Nagrywania w takiej postaci jak było nie będzie na pewno. Ma się pojawić taka opcja w dialerze Googla, ale rozmówca będzie informowany o nagrywaniu rozmowy. Niestety Google to firma z "wolnego" kraju w którym możesz legalnie posiadać broń, ale nie możesz nagrać rozmowy. Tak to sobie wymyślili.
  10. Uruchom diagnostykę i sprawdź czy działają przyciski i inne rzeczy. Ustawienia, O telefonie, Wszystkie parametry i 4 razy klikasz w Wersję jądra.
  11. Wykrywa, twój rom to ostatni który wszyscy dostali. 11.3.5 i 11.3.9 tylko niektórzy. Chyba obydwie wersje wycofali.
  12. Możesz od razu pobrać 11.3.9, tylko nie wiem czy znowu nie wycofali i czy pozwoli na instalację z pliku. Lepiej się wstrzymaj bo jakieś bugi w tym romie podobno są.
  13. @fullrespect https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/
  14. A jak pszytrzymasz ikonę i klikniesz info o aplikacji też nie ma zarządzania oszczędzaniem baterii? U mnie jest.
  15. Normalne to nie jest. A jak uruchamiasz telefon przytrzymując jednocześnie vol+ i power, lub vol- i power to uruchamia się recovery lub fastboot? Jeżeli nie to coś się fizycznie uszkodziło w przyciskach głośności.
  16. @JamCiTo tak dokładnie o tym. Tylko jak widać to zmienili, chyba mieli sporo głosów krytycznych. Sam wkrętak ok, a nieprzemyślane pakowanie bitów psuło przyjemność używania.
  17. Tak, tylko te moje to cienkie rurki o średnicy jednego bita, bez żadnego koszyka. Czyli trzy cienkie rurki zamiast twojej jednej z koszykiem. A zakładanie tak małych zatyczek doprowadzało do szału. Wywaliłem te rurki i muszę zakupić dodatkowo takie pojemniki na bity:
  18. @Boomers ale jak metalowym, to przynajmniej wyłączyć telefon przed grzebaniem.
  19. Mam to cudo od ponad roku (wersję bateryjną). Widzę że przechowywanie bitów poprawili. W moim bity były w trzech przezroczystych rurkach z gumowymi zatyczkami. Żeby wydobyć odpowiedni trzeba wszystkie wysypać, a same rurki są zamykane gumowymi korkami. Mega niewygodne rozwiązanie. Dodatkowo brakowało mi możliwości schowania do pudełka wkrętaka z włożonym najczęściej używanym bitem. Poprawiłem chińską myśl techniczną przy pomocy Dremela. Sam Wowstick działa ok, ale trzeba się przyzwyczaić do jego dosyć dużych gabarytów.
  20. Tylko co ma Bip do przychodzących sms-ów? On tylko sygnalizuje że coś przyszło.
  21. Z drucikiem to ostrożnie, jakaś wykałaczka drewniana, czy plastikowa bezpieczniejsza. Też tak kiedyś miałem i już myślałem że szlak trafia gniazdo, albo słuchawki.
  22. Wyszukaj w ustawieniach Panel powiadomień i wybierz styl Miui.
  23. FromWP

    Błąd z tapetą

    Nie rozumiem tego zdania. A nie masz przypadkiem uruchomionej aplikacji "Codzienne tapety" czy coś w tym stylu? To jest domyślnie zainstalowane i podobno ostatnio zaczęło działać w naszym regionie.
  24. Skonfigurowałeś poprawnie Zdjęcia googla? Zdjęcie zrobione aparatem powinno się prawie natychmiast pokazać w zdjęciach, a folder aparatu też powinien dodać się automatycznie do synchronizowanych folderów. Nie ma potrzeby wchodzenia do galerii, samo powinno działać.
  25. Nie można mieć zablokowanego bl na custom romie. Tylko na oficjalnych romach. I tak miałeś szczęście że udało się odblokować i dalej działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...