Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. On chyba Tajwan wgrał, nie Indonezję (przynajmniej na zrzucie ma TW).
  2. Jak usunąłeś? Edytując na pasku adresu? Rozpakowany rom powinien być w katalogu głównym dysku, nie na pulpicie. Cały czas masz komunikat o tym że coś jest źle ze ścieżką dostępu.
  3. Najnowszej wersji fastboot nie widzę. Jest poprzednia, jak zainstalujesz to znajdzie aktualizację (już recovery) https://bigota.d.miui.com/V12.0.6.0.QJOIDXM/merlin_id_global_images_V12.0.6.0.QJOIDXM_20210514.0000.00_10.0_global_473c9d3f11.tgz
  4. Ściągnołeś rom recovery, a powinieneś fastboot z rozszerzeniem .tgz dlatego nie możesz zainstalować. Taki rom trzeba rozpakować dwukrotnie, najpierw dostaniesz plik .tar a po drugim rozpakuje się i tam będa pliki których teraz nie może znaleźć.
  5. 1.4.7_0115, ale od dawna na regionie Pl, możliwe że coś nowszego na china by było. Wymusić aktualizację najprościej zmieniając region w MiHome na Chiny. Tam z reguły dostają najszybciej nowe fw.
  6. A funkcje czatu w wiadomościach masz włączone? (RCS). Może to powoduje problemy. Nie wiem jak w Plusie, ale w Play nie zawsze RCS działa poprawnie.
  7. @eclipse05 nie jest to oficjalny global, a co to to trudno powiedzieć. Litery CN w nazwie znaczą że to jakaś przeróbka chińskiej wersji. Z romem z tego forum płatności powinny działać.
  8. Jako tako. Większych błędów nie ma, ale mogło by być lepiej. Nadmiernego zużycia baterii nie ma. Czasami jakieś znikające ikony (te dodane jako skróty z aplikacji).
  9. @eclipse05 to kwestia odblokowanego bootloadera i romu który masz. To prawie na pewno nie jest oficjalny global, na takim region prawdopodobnie mógłbyś zmienić. Jaka nazwę (litery) ma twoja wersja romu (Miui)?
  10. Podstawa to zezwolenie na stałe powiadomienia w dodatkowych uprawnieniach tych apek. Jak nie pomoże to można próbować dodać do autostartu, oszczędzędzanie baterii bez ograniczeń i ostatecznie kłódka. W najowszych romach jest cała masa szczegułów powiadomień w Informacjach o aplikacji i tam też trzeba wszystko przejrzeć. Ale zdarzają się wersje romów mające z tym problem.
  11. A z jakich aplikacji są z opóźnieniem? Ustawienia i uprawnienia tych apek trzeba sprawdzić.
  12. Jak odblokujesz ponownie bl to możesz (powinno się udać od razu bez czekania). Tylko nie wiem czy to nie kwestia ustawień, a nie romu.
  13. Nie wszystkie zainstalowane fabrycznie są potrzebne do działania. Ale Panel sterowania i większość systemowych jest niezbędna. Są wątki w dziale Toturiale jak odinstalować zbędne aplikacje.
  14. Spróbuj wyeksportować kontakty do chmury Mi z poziomu aplikacji kontakty. Kontakty, menu (trzy kreski na górze po lewej) ustawienia, eksportuj. Głowy nie dam ale chyba też tak miałem na jednym z telefonów i to pomogło, zaskoczyła synchronizacja kontaktów.
  15. A jak wymusisz synchronizację klikajac w synchronizuj na ostatnim zrzucie to synchronizuje kontakty?
  16. Nie Można blokować bootloadera z custom romem I custom recovery. Tylko z oficjalnymi romami. Jak chcesz mieć zablokowany bl, oficjalne aktualizacje to wgraj global EEA.
  17. Sama się nie pojawiła, zawsze była. To funkcja Panelu sterowania. W Panelu sterowania zaproponowało Ci zrobienie skrótu na pulpicie do przyspieszenia prędkości, kliknęłaś i masz ikonę. W zakładce Inne w optymalizatorze pamięci jest wszystko czego ten optymalizator nie potrafi sklasyfikować. Mogą tam być również istotne dane, nie tylko śmieci. Inne nie znaczy zbędne, czy niepotrzebne.
  18. Niestety tylko przez 10 sekund, nie ma opcji zawsze.
  19. Są dwa mikrofony. Górny przy normalnych rozmowach służy do niwelowania głosów otoczenia. W trybie głośnomówiacym redukcja szumów otoczenia (chyba) nie działa. Ze wszystkimi rozmówcami tak masz?
  20. Z kartą sd nie pomogę, bo zaktualizowałem fw i u mnie jest nieprzydatna. Bez udanego logowania to nie ma szans na zobaczenie kamery. Może coś w Widows blokuje poprawne działanie.
  21. A odmontowałeś kartę SD w kamerce przed wyjęciem? Zmiana języka to krzaki na górze po prawej na ekranie konfiguracji. Można użyć tłumacza googla, tłumaczy z chińskiego w czasie rzeczywistym (korzystając z aparatu). Na pewno zapisały się zmiany po edycji config.dll? Najlepiej przenieść np na pulpit, wyedytować i przenieść tam gdzie był (Windows moze blokować edytowanie). Zmiana tego configa to zmiana serwera na europejski. Trzeba zalogować się tym samym kontem co w MiHome (może być po nr telefonu). U mnie działa z Magnetic mount i podobno działa z większoscią kamer Mi.
  22. To tylko jeden z problemów. Może jest jakaś opcja resetu do ustawień fabrycznych z poziomu urządzenia (albo i nie). Problemem jest to że i tak nie będzie działał w naszym regionie. Tylko w China i z wykupioną tylko tam dostępną chmurą (to nie jest ta sama chmura co na dane telefonów).
  23. Tak, tą apką. Niestety żeby z tą kamerą (w wersji eu) działało trzeba znaleźć w katalogu zainstalowanej apki plik config.dll i go wyedytować. Zmienić na "machineCode": "de". https://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/pc/IMICamera_setup.1.5.0.1.exe
  24. Zmieniając region np Szwajcaria i może sam znajdzie, albo pobrać rom i zainstalować z pliku. https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.RJZEUXM/miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.0.1.0.RJZEUXM_7e06178ca4_11.0.zip
  25. Panel sterowania, Przyspieszenie prędkości, zębatka na górze po prawej, Zablokuj aplikacje. Tam zablokowane=kłódka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...