-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Nie widzę nieprawidłowości, jakbyś miał neta przez Wi-Fi byłoby lepiej. A ja trzeci dzień uzywam mibanda2 i też jest nieźle. Wygląda na to że trochę poprawili współpracę bt.
-
No przecież numery imei masz w sofcie telefonu. Myślę że jak zdejmiesz naklejkę to się nie zmienią (chyba że to magiczna naklejka i ma jakąś ukrytą moc)
-
Mówisz o global dev? Jedyne jakie znam linki to z tego wątku http://en.miui.com/thread-389726-1-1.html na bigota, ale z tą prędkością bywa różnie.
-
Jest tam audio test w którym możesz przetestować wszystko, łącznie z mikrofonem w podłączonych słuchawkach. Tam ogólnie mikrofony testuje się z podłączonymi słuchawkami. Ktoś wspomniał w wątku o aktualizacjach, że zdarza się błąd w wyniku którego zamienione są miejscami mikrofony, górny działa jako główny, a dolny jak kasujący szumy otoczenia. Możesz sprawdzić w trakcie rozmowy, czy mówienie do górnego zamiast dolnego coś zmienia. W menu testowym też to można sprawdzić.
-
Na uszkodzony mikrofon, to chyba tylko wymiana pomoże. Przetestuj górny i dolny mokrofon w menu serwisowym, albo nagraj film z dźwiękiem zakrywając naprzemian mikrofony, a potem odsłuchaj to w stereo na słuchawkach. Będziesz wiedział czy obydwa mikrofony działają prawidłowo.
-
Ja używam bezprzewodowego przesyłania (Wi-Fi), jakiś EZCast dongle nabyłem i działa bez problemu. Z TV LG, jakimś wypasionym amoledem z wbudowanym Wi-Fi tez działa. Kablem nie próbowałem, ale nie jestem pewien czy Redmi3/3s obsługuje MHL, a jak obsługuje to też jest chyba kilka rodzajów kabli.
-
Pomysły to może by i były jakby ktoś miał taki problem i go rozwiązał. Może napisz jaki rom tam masz, to może być powodem problemu. Używałem Pistonów V3 a teraz 1More z mikrofonem i wszystko działa prawidłowo.
-
Chyba nie ma "segregacji" na tym forum, wystarczy być zalogowanym (a może nawet nie). Tylko do jakiego telefonu chcesz pobrać, bo w stopce masz RN2 a tu dział Redmi3/pro. Wszystkie twrp masz tu: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 albo na twrp.me
-
Bo przy przechodzeniu na rom z andkiem 5.1 trzeba najpierw zainstalować nowsze twrp 3.0.1, ale to nie jest moim zdaniem dobry pomysł. Lepiej zainstaluj najnowszy 6.10.20 dla 4.4.4. Jest bardziej dopracowany, a funkcje Miui identyczne.
-
Brak rozświetlenia ekranu po odłożeniu telefonu od ucha po rozmowie
FromWP odpowiedział(a) na afro001 temat w Problemy techniczne
W testy i kalibrację wchodzi się z chińskiego menu serwisowego, uruchamiając telefon trzymając vol+ i power, a co tam zrobić to sam pokombinujesz. -
Brak rozświetlenia ekranu po odłożeniu telefonu od ucha po rozmowie
FromWP odpowiedział(a) na afro001 temat w Problemy techniczne
Ja nie miałem innych romów, bo 3s mam raptem trochę ponad tydzień ale zgłoszenia takiego problemu wcześniej były. -
Brak rozświetlenia ekranu po odłożeniu telefonu od ucha po rozmowie
FromWP odpowiedział(a) na afro001 temat w Problemy techniczne
Funkcję wygaś ekran przy twarzy masz w menu telefonu, w ustawieniach połączeń przychodzących. Jak masz odpalony dialer telefonu, klikasz na lewy dolny klawisz funkcyjny (trzy kreseczki czyli menu). W tym konkretnym modelu kilka osób zgłaszało taki problem na wcześniejszych romach, ale na twoim powinno to działać. Znajdziesz temat na forum, bo może trzeba sprawdzić działanie czujnika zbliżeniowego, lub go skalibrować. Może zwykły restart telefonu pomoże. Ja nie miałem tego typu problemów na 6.10.13, ani 6.10.20 (co prawda global dev) -
Tak, to najnowszy oficjalny global dev, powinien działać prawidłowo.
-
Tego chińskiego menu serwisowego nie wywalisz, a tam jest gdzieś zmiana języka na eng, u mnie na górze, ale ja mam angielski i na chiński nie chce się zmienić. Jak odpalisz trzymając wszystkie 3 przyciski (vol+ vol- i power) to się powinno od razu twrp włączyć. Ty masz twrp do androida 5.1 i prawdopodobnie samo ci się w którymś momencie z aktualizowało do tej wersji razem z wgrywanym romem. To jest najnowsze i niczego nie musisz aktualizować. Jakbyś chciał wgrać rom z Androidem4.4.4, to musisz zmienić twrp na 3.0.0. HM2014813. Twrp najłatwiej wgrywać z pliku .img w samym twrp, uruchamiając install image, nie zip (trzeba rozpakować i wgrać do telefonu plik recovery.img). Potem tylko zapyta na jaką partycję chcesz wgrać, zaznaczasz recovery i install. Potem reboot do recovery i masz wgrane inne twrp.
-
W x-komie nic nie wrzucają, dostają telefony z wgranym globalem od Xiaomi.
-
Ja na to, że chyba nie zauważyłeś że w romie dostajesz gratis twrp.img. Jak aktualizowałeś na początku to ci się mogło zainstalować starym twrp, bo weryfikację nazwy modelu w romie wprowadzili nie tak dawno.To że nie można nowszym twrp wgrać starszego romu to też prawda, ale wgranie innego twrp to chwila. Po to koledze odpowiedziałem i z tego co pisał pomogło i rom wgrał. Możesz sprawdzić jaki nr twrp masz teraz, jak ci się aktualizują romy z 5.1 to raczej masz 3.0.1
-
To raczej służy do odblokowania przy obecności bluetooth i wi-fi, co do kontaktu z ciałem to jest w innym miejscu ustawień, a rozpoznania twarzy to chyba na razie w systemie brak.
-
No cóż, niestety Redmi3s jest bardziej oporny na wszelkie działania od takiego Redmi3, podejrzewam że implementacja Androida 6 w Miui jeszcze nie jest w pełni dojrzała, nie jest łatwo to ze sobą pogodzić, ale to tylko moje przemyślenia.
-
Mam obydwa, wolę Nillkina (ale to tylko moje subiektywne odczucie). Ipaky jak dla mnie za bardzo pogrubia i działanie tych przedłużek klawiszy jest takie sobie. A to że się coś zbiera pomiędzy etui i telefonem, to nie ma na to siły. Trzeba raz na jakiś czas zdjąć i wyczyścić. Samo etui jest dobrze dopasowane, a to że wszystkie porty, mikrofony są odsłonięta to też plus, bo nic nie utrudnia dostępu i działania np. mikrofonów, a w Ipaky czy innych silikonach trochę niestety tak.
-
Nie ten zabieg nic z chińskim menu serwisowym nie powinien zrobić, ale na partycji recovery powinno się zainstalować twrp, a czy będzie prawidłowo uruchamiane to nie wiem.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Wystarczy kliknąć w strzałeczkę na górze po prawej i przeniesie cię do cytowanego postu, tam link działa, cytat był wklejony ze starym złym plikiem który usunąłem. Tu masz post i działający link -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Jeszcze można użyć funkcji przywróć poprzedni sterownik to jeden krok wstecz działa, taka uroda winzgrozy.- 8 779 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Spróbuj jeszcze raz na win10 64bit. Podłącz telefon w fastboot, w menedżerze urządzeń odinstaluj sterownik pod którym go wykrywa, odłącz telefon, zrebootuj system w kompie i ponownie podłącz telefon w fastboot, żeby zainstalowało sterownik ponownie. Miałem identyczną historię z Redmi 3s i u mnie pomogło. A Miunlick udaje że działa i staje na 50% nawet bez podłączonego telefonu.- 8 779 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Może by pomogło jak jesteś w twrp ponowna instalacja twrp.img tego samego twrp w twrp (nadpisze partycję recovery).
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Słynne długie wsparcie jest dla telefonów i systemu w tych telefonach czyli Miui. Tu jest trochę inaczej niż u innych i funkcje nie zależą od numeru wersji Androida tylko wersji Miui. Jak istnieje taka potrzeba to aktualizują wersję Androida, ale dla Redmi3 na razie jest tylko 5.1. Mogę cię zapewnić że w Redmi 3s którego też posiadam a jest na 6.0 nie znalazłem żadnej dodatkowej funkcjonalności (tylko system więcej ramu zajmuje). W Miui 8 masz już niektóre funkcje z Androida 7, nawet w urządzeniach takich jak Redmi2 na androidzie 4.4.4.
